Septembar 27, 2024, 10:16:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.296 poruka u 18.764 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Insulin  (Pročitano 12526 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Insulin
« Odgovor #15 poslato: Jul 29, 2013, 01:11:04 posle podne »
Citat
Ovde su ubrojani dijabeticari kojima pankreas jos uvek proizvodi insulin, da ne bude zabune

ma i oni...
svejedno

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Insulin
« Odgovor #16 poslato: Jul 29, 2013, 01:13:01 posle podne »
Citat
Ovde su ubrojani dijabeticari kojima pankreas jos uvek proizvodi insulin, da ne bude zabune

ma i oni...
svejedno

Pa ovi sto ga ne proizvode i nemaju drugi izbor, vec im je to jedina opcija, na to sam mislio :)
Nesto si ostar od ranog jutra, uzmi snikers :D hahaha
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Insulin
« Odgovor #17 poslato: Jul 29, 2013, 01:16:37 posle podne »
hahhaaahh
jebes net komunkaciju
ma gde ostar
nego ne volim bas kada ljudi tumace nesto onako kako bi oni voleli da to bude u praksi..rauzmes
mislim nije bas stvar za igranje,a onda neznam kako da drugacije odgovrim ..
stvar je vise nego jebena za igru,i onda kada se uplatem u ovakav razgovor i preko foruma ni malo mi nije drago
jer vidis samo o kakvoj se besmislici radi..
da li vestacki seceri mogu da odgiraju anabolne trigere ili ne..mislim....jbg..sam pokusaj komparacije neznas jel vise tragican ili komincan..

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Insulin
« Odgovor #18 poslato: Jul 29, 2013, 01:25:09 posle podne »
Citat
pa evo
da se ne mucim mnogo odgovarajuci na tvoja pitanja koja su ono..
rekoh ja nemojte na noz odmah  :D ;) ,sta fali malo i da se pomucis nije to za tebe spansko selo...nadji mi kakav tutorial na nasem jeziku da citam  :D ;)
i nije bas logicno do kraja  ;) diajbeticarima je pankreas vec poremecen jel tako..i ne radi kako treba..
a kod nekog kome je pankreas u redu....uglavnom shvatio sam sta mi pisete....pitanja kakva god su za mene nisu besmislena i smjesna jbg....koliko god to tebi zvucalo komicno i tragicno....i odgovori na ono zadnje pitanje moje
Citat
zasto ga unose pred trening odredjen br jedinica??koja mu je svrha tada?
i necu vise "smarati" ..
Samo pitam 'vako javno..jel forum BEST il nije... ;)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Insulin
« Odgovor #19 poslato: Jul 29, 2013, 01:30:36 posle podne »
Vidi, bez da se uvredis, ali daleko si ti od nivoa gde tebi igranje sa ovim faktorima mogu pogurati telo u pravom pravcu(sto ce reci da treba da si vec na zavidnom nivou)..drugo ovo citaju i manje upuceni ljudi koji to mogu pogresno protumaciti i smisliti da sa malo znanja mogu pribeci koriscenju(naravno da mogu, a onda polazimo od toga odakle im takve ideje ako dodje do problema).
Nema razloga da ne verujes iskustvu.
Kod dijabeticara sa insulinskom rezistencijom nema nikakvog poremecaja u pankreasu npr(tj ne mora da bude) problem je u iskoristivosti endogenog.

Mislim da je vise i dovoljno reci Vestacki je mnogo Potentniji od Prirodnog..sad, ti mozes imati jos hiljadu zasto/zato pitanja, ali se to i dalje nece promeniti..ja sam ti jos gore sve u slovo objasnio, ako to nisi uspeo shvatiti, bice da nije do pisca :)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Insulin
« Odgovor #20 poslato: Jul 29, 2013, 01:40:36 posle podne »
ok...nije frka ba..niti koristim to  a i kad bi koristio nebih bez necijeg znanja se ni upustao u to...razumijem ja potpuno sta vi meni pisete...konverzacija kakva god ti se cinila isla je u smislu edukacije samo....ja vjerovatno do tog zavidnog nivoa necu ni doci jer nemam takve namjere...cisto sam preko vikenda citao neke tekstove na engleskom jeziku pa nesto na wikipediji na nasem jeziku pa nasao neke teme na nekim forumima i odatle ovakva pitanja...Ja se ne stidim nesto da pitam kad neznam..nekome je to smjesno sa njegovog stanovista i ja to razumijem i sve je ok...Pozz za transformersa ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Insulin
« Odgovor #21 poslato: Jul 29, 2013, 01:44:02 posle podne »
pa evo vidis..opet

Citat
i nije bas logicno do kraja  ;) diajbeticarima je pankreas vec poremecen jel tako..i ne radi kako treba
da,i zbog toga oni uzmaju VESTACKI HORMON koji se zove INUSLIN da mi imali pravilnu regulaciju prenosa materija bla bla blab bla

Ovo nema nikakve aposlutno veze sa upotrebom prostog secera ..
kao sto ni upotreba prostog secera NEMA NIKAKVE VEZE sa kolicnom izlucenog inuslina u svrhu prenosa gradvine materije tj omogucavnja iskoristljivosti npr EAK u svrhu hipertforije,a putem mehanizma koji je poznat i koji je na zalost veoma opasan a to je unos VESTACKOG INUSLINA u odredjenom broju IU koji je sa druge strane precizan i tacan za razliku od konzumiacije npr 30 gr dextroze i nagadjanja koliko je pankreas izlicio inuslina i u krajojnjoj grnaici pitanje DA LI GA JE U OPSTE IZLUCIO .

Ulaziti u pricu koliko gr dextroze bi trebalo da se unese da bi se izlucilo kolicina inuslina koja je ista kolcini unesenih xxx Iu pred ili posle treninga...pa zaboga....zar nekome nesto tako moze da u opste i padne na pamet.
I u krajenjm slucaju
neznam kako ti nije logicno da se npr VESTACKI inuslin POKRIVA u pwm sa PROSTIM SECEROM iz vec i svima dobro znanih razloga,metoda,nacina i svega ostalog i da to nema apsolutno NIKAKVE slicnosti,cak sta vise.

Na tvoja pitanje koliko,zasto,kada i kako ja ti necu odgovriti a Bojan objasnio iz kog razloga
Citat
ovo citaju i manje upuceni ljudi koji to mogu pogresno protumaciti i smisliti da sa malo znanja mogu pribeci koriscenju(naravno da mogu, a onda polazimo od toga odakle im takve ideje ako dodje do problema).


u ostalom
dugo si ni forumu i znas da nema nikakve ljutnje niti bilo cega i da je emprija majka uspeha i onda ti je najbolje da:
probas da podgines svoj nivo inuslina sa secerom,experimetnisi,radi,menjaj,mesaj pa nam javi utiske

ps
zar mislis da si ti jedini na ovoj planeti dosao tek 2013 na takvu ideju?
ali iskreno?


Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Insulin
« Odgovor #22 poslato: Jul 29, 2013, 01:46:16 posle podne »
Nije smesno, daleko od toga..vec nisi razumeo dobro sta sam ti napisao..ne volim puno da teoretisem, prkaticnost mi je na prvom mestu. Studije su tu za teoretisanje, a dozvoli mi da uvek preispitujem studije u praksi(nikada ne znam ko je i sa kojom namerom sproveo neku studiju).
Praksa je pokazala sinteticki insulin pre treninga DA, drndanje isnulina secerima pred trening NE..a ovo je moje teoretsko objasnjenje zbog cega je to tako(isto sam ja pitao Pedju pre nekoliko godina :) )..ali dok nisam skontao kako stvari funkcionisu i sta je papir, a sta praksa, nisam tada bio zadovoljan odgovorom. Odgovor je i sada isti, samo ga sada bolje razumem.
Pozdrav i tebi ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Insulin
« Odgovor #23 poslato: Jul 29, 2013, 01:47:11 posle podne »
ok...nije frka ba..niti koristim to  a i kad bi koristio nebih bez necijeg znanja se ni upustao u to...razumijem ja potpuno sta vi meni pisete...konverzacija kakva god ti se cinila isla je u smislu edukacije samo....ja vjerovatno do tog zavidnog nivoa necu ni doci jer nemam takve namjere...cisto sam preko vikenda citao neke tekstove na engleskom jeziku pa nesto na wikipediji na nasem jeziku pa nasao neke teme na nekim forumima i odatle ovakva pitanja...Ja se ne stidim nesto da pitam kad neznam..nekome je to smjesno sa njegovog stanovista i ja to razumijem i sve je ok...Pozz za transformersa ;)

ne citas prave stvari :D
http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/10/insulin-zivot-ili-smrt.html

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2013/01/pojacajte-osetljivost-na-insulin.html

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/12/6-koraka-da-poboljsate-insulinsku.html

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2012/11/q-with-dave-palumbo-all-aboutpart-4.html

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/11/dijabetes-bolje-je-spreciti-nego-leciti.html

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/10/chris-aceto-10-jednostavnih-pravila-da.html

http://wwwogistra-nutrition-shop.blogspot.com/2011/10/hormonska-manipulacija.html


Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Insulin
« Odgovor #24 poslato: Jul 29, 2013, 01:57:55 posle podne »
Citat
Ulaziti u pricu koliko gr dextroze bi trebalo da se unese da bi se izlucilo kolicina inuslina koja je ista kolcini unesenih xxx Iu pred ili posle treninga...pa zaboga....zar nekome nesto tako moze da u opste i padne na pamet.
ja ovo nisam nikad ni pitao :o.....pitao sam samo dali neko zna koliko pankreas luci insulina kada se unese odredjena kolicina secera...jer taj podatak nisam nigdje nasao.....
Bojanu i tebi Hvala na odgovorima...nema tu sta...forum i jest za takve stvari...
PS:nisam jedini jasno ba ko dan  :)....nego me zivo interesovalo sta i kako i et... ;D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Insulin
« Odgovor #25 poslato: Jul 29, 2013, 02:04:34 posle podne »
Citat
dali neko zna koliko pankreas luci insulina kada se unese odredjena kolicina secera...jer taj podatak nisam nigdje nasao.....

pa neces nigde ni naci
a rekao sam i zbog cega?
Citat
iz razloga sto kolcina izluenog inuslina ne ovisi samo o kolcini uneetog secera vec o svim ostalim paramterima koji odredjuju funkcosnosanje ljudskog tela tj hormona.
Kolcina izlucenog inuslina ovisi i o kolcini vish ostalih hormona u telu (npr kortozila) u tom trenutku sto sa druge strane,opte ne postoji mogucnos da znas,a posebno koclina izlicenog inuslina ovisi o koncnetraciji secera u krvi kojeg nemas teorije da odredis kolika je vrednost osim da pred trening vadis krv :D

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Insulin
« Odgovor #26 poslato: Jul 29, 2013, 02:32:20 posle podne »
Pedja ja merio secer pre i posle i to bas mislim da je bio trening nogu. Razlike su mizerne tipa 0,1-0,2

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Insulin
« Odgovor #27 poslato: Jul 29, 2013, 03:20:41 posle podne »
Pedja ja merio secer pre i posle i to bas mislim da je bio trening nogu. Razlike su mizerne tipa 0,1-0,2

pa dobro
posle treninga bi trebalo da je veci nivo
ali kazem
to je jako tesko odrediti
moze biti npr da bi ti vec sledeci dan usled pojacanog unosa nekog UH sa visokom GI,secer bio sky high pred treing ruku..razumes..