Jul 02, 2024, 08:43:14 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Savjet  (Pročitano 6252 puta)

Van mreže Endurance

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Savjet
« poslato: Novembar 03, 2006, 01:22:53 posle podne »
Postovani,
Juce sam saznao za ovaj forum i ovo sto sam do sada procitao mi se jako dopada zato sam i odlucio da od nekolicine zatrazim pomoc.
Imam 35 godina, 89 kg i 183 cm visine. U dobroj sam fizickoj kondiciji, a u teretanu idem godinama,ali samo zimi kada je bavljenje sportom napolju neuslovno. Iskreno, zdnjih godinu dana sam se malo zasitio treninga, na sto su se nadovezale obaveze na poslu, tako da sam u ovoj fazi kriticnoj za tijelo, dobio 4 kg.
Molim pomoc u sastavljanju programa i informaciju o treningu teretana-kardio (traka, biciklo, kardioboxing i sl), tj. kako to odradjivati, kao i informaciju o hrani.
pretpostavljam da je informaciju za sve ovo tesko dostaviti odjednom, ali vjerujem da ste o tome vec pisali ili znate za site i/ili temu.

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Savjet
« Odgovor #1 poslato: Novembar 03, 2006, 01:30:15 posle podne »
Postovani,
Juce sam saznao za ovaj forum i ovo sto sam do sada procitao mi se jako dopada zato sam i odlucio da od nekolicine zatrazim pomoc.
Imam 35 godina, 89 kg i 183 cm visine. U dobroj sam fizickoj kondiciji, a u teretanu idem godinama,ali samo zimi kada je bavljenje sportom napolju neuslovno. Iskreno, zdnjih godinu dana sam se malo zasitio treninga, na sto su se nadovezale obaveze na poslu, tako da sam u ovoj fazi kriticnoj za tijelo, dobio 4 kg.
Molim pomoc u sastavljanju programa i informaciju o treningu teretana-kardio (traka, biciklo, kardioboxing i sl), tj. kako to odradjivati, kao i informaciju o hrani.
pretpostavljam da je informaciju za sve ovo tesko dostaviti odjednom, ali vjerujem da ste o tome vec pisali ili znate za site i/ili temu.
E posto si juce saznao za forum koji je ogroman i o ovome imas 10 tema/// Ti se javi za 10 dana kad sve to procitas, a niko ne zeli da gubi vreme da objasnjava 100 puta jedno isto...

LOCK

Van mreže Endurance

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Savjet
« Odgovor #2 poslato: Novembar 03, 2006, 03:19:33 posle podne »
E posto si juce saznao za forum koji je ogroman i o ovome imas 10 tema/// Ti se javi za 10 dana kad sve to procitas, a niko ne zeli da gubi vreme da objasnjava 100 puta jedno isto...

LOCK
[/quote]

Siguran sam da su ostali clanovi foruma razumniji i strpljiviji od Big_Rasha!!!

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Savjet
« Odgovor #3 poslato: Novembar 03, 2006, 07:58:33 posle podne »
Aj da pocnemo od ishrane.
Vidim da se bavis sportom rekreativno, ali nemam pojma sta znas o ishrani.
Evo ti neke baze pa se toga drzi
IZBACI IZ JELOVNIKA : proste secere (slatkise, dzemove, medove itd... voce smanji), masti tipa suncokretovo ulje, margarin..., peciva (tipa beli hleb i ostale stvari), i stavi na papir da vidis koliko g UH unosis, pa posle zavisno od cilja restriktujj ili pojacaj UH
Proteine pak drzi na nekom minimumu od 2.5 g po kg telesne tezine. Mada bilo bi dobro kada bi to pojacao.
A sto se kardia tice, preporuka je HIIT (1 min. extra jakog trcanja, 1 min. dzoging itd)

Van mreže Nico

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 788
Odg: Savjet
« Odgovor #4 poslato: Novembar 03, 2006, 08:01:36 posle podne »
al realno mogao si malo da se potrudis da pronadjes na sajtu sta te interesuje. mada ipak ne mogu mnogo da se ljutim, i ja kad sam stigao odma sam lupio neki glup post.

Van mreže HiLife

  • Član
  • *
  • Poruke: 36
  • sin kontraverznog automehanicara
Odg: Savjet
« Odgovor #5 poslato: Novembar 03, 2006, 10:33:58 posle podne »
Aj da pocnemo od ishrane.
Vidim da se bavis sportom rekreativno, ali nemam pojma sta znas o ishrani.
Evo ti neke baze pa se toga drzi
IZBACI IZ JELOVNIKA : proste secere (slatkise, dzemove, medove itd... voce smanji), masti tipa suncokretovo ulje, margarin..., peciva (tipa beli hleb i ostale stvari), i stavi na papir da vidis koliko g UH unosis, pa posle zavisno od cilja restriktujj ili pojacaj UH
Proteine pak drzi na nekom minimumu od 2.5 g po kg telesne tezine. Mada bilo bi dobro kada bi to pojacao.
A sto se kardia tice, preporuka je HIIT (1 min. extra jakog trcanja, 1 min. dzoging itd)

ja ga jeb*m ako je njemu potrebno 2.5g proteina/kg tezine. koliko sam skontao tip je rekreativac, njemu sigurno nije potrebna kolicina od 220g proteina dnevno da bi postigao svoj cilj. cemu to??

Van mreže H2SO4

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 5.778
  • sve je to na psihickoj bazi ®
Odg: Savjet
« Odgovor #6 poslato: Novembar 03, 2006, 11:43:49 posle podne »
pa da se kurchi gladnim komsijama. kako chemu?
matere mi matere,
kupicu ti dimije

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Savjet
« Odgovor #7 poslato: Novembar 04, 2006, 03:12:38 pre podne »
@Endurance

Nemoj da te zacude neki od ovih komentara, ali jednostavno je u poslijednje vrijeme veliki broj ljudi koji dolazi ovdje i u roku dan ili cak sat postavi slicno pitanje... znaci sve to vec na forumu postoji... iscitaj lijepo diskusije na temama treninga, ishrane, suplementacije... zatim imas sjajne clanke koje smo postavljali u toj rubrici i kada lijepo to prelistas razmisli i postavi neki svoj sistem kako mislis da bi trebao trenirati, hraniti se i sigurno ce te tada iskusni clanovi ovog foruma na najbolji nacin savjetovati i korigovati eventualne greske...

Pozdrav!
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savjet
« Odgovor #8 poslato: Novembar 04, 2006, 04:54:08 pre podne »
pozdrav i dobro dosao...

dakle ovako....

kao sto vidim..temi je meta sinuti tih 4 kg viska sto si dobio i dostignuti kodiciju koju si imao ili koju bi zeleo da imas....

mislim da to i nije neki problem...pogtovo ako zivis u bg gde imas more teretana i dobrih intrukotra..aNARAVNO..GOVIRM SAMO O ONIM NAJBOLJIM....

ali ako se i nema ta mogucnost onda recimo 3 dana odlaksa u teretanu ukommbinovano sa aerobnim aktibvnostima takodjer od 3 puta...a bilo bi pozeljno naravno i vise..mogu da ti donesu fantasticne rezualtate...

pogtovo..sto tvoj problem i nije tako veliki...4 kg..nius problem.

neko gore vec rece..nisi nista rekao o sihrani..ali ako ti je STANDARDNA...onda izbegavaj secere,masnoce...

od proteina jedi samo kvaltiet...riba,meso,jaja...

od UH..kombinuj jedan dan recimo skrobaste-KROMPIR,TESTO,CRNI HLEB,RIZA

a drugi dan jedi samo vlakanste...RAZNE SALATE BEZ ULJA.....

nemoj da jedes nikakve UH osim vlakanstih posle 17h posle podne..

eto..to bi bilo UOPSTENO kao sto si nam napisao UOPSTENO problem.....

ali vladar rece..probaj da se malo snajdes i napises tj uradis recimo svoj jedan program.postuj ga ovde i veoma rado ce mo svi skupa uraditi korekcije.

pozdrav

Van mreže Endurance

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Savjet
« Odgovor #9 poslato: Novembar 07, 2006, 10:16:20 pre podne »
Prije svega hvala svima koji su dali bilo kakav komentar na moju poruku, a najvise sto cijenim je cinjenica da su svi komentari bili dobronamjerni. Vec nakon prvog komentara sam detaljnije procackao site i pronasao dosta toga sto mi se cini dobro i sto cu pokusati primjeniti na svoj licni trening i stil zivota (prehranu). Medjutim, pomislio sam da je neko vec pitao za slicno i dobio komentar, pa je bio spreman to podijeliti sa mnom.
U pravu ste, ja sam rekreativac, u jako dobroj fizickoj formi, i kao sto je neko primjetio cilj mi je skinuti 4 kg i dotjerati figuru. Odlucio sam to odraditi na nacin kombinacije kardio treninga i teretane, 3+2 dana u nedelji, sa povecanom kontrolom ishrane. O svojim rezultatima i nacinu rada cu vas sve obavjestiti tako da za ubuduce postoji informacija za ljude sa slicnim zeljama na jednom mjestu.
Zivim u Banja Luci i ovdje postoji teretana za koju mogu reci da je vise nego pristojna kada su sprave i uslovi za trening u pitanju. Razmisljam o slijedecem treningu i molim vase savjete i sugestije.:
teretana:
1 dan: grudi (5 vjezbi x 3 serije, serija od 10 -15 ponavljanja) + kardio 30-45 min(u teretani postoji studio koji nudi treninge tipa step, boxercise i sl ili biciklo /traka)
2 dan: ruke (biceps/triceps), noge (svaka grupa misica x 3 vjezbe x 10-15 ponavljanja)
3 dan:ledja + kardio 30-45 min
4 dan: ramena (da, 4 dan, koji se u stvari prenosi u narednu sedmicu)
svaki dan teretane trbusnjaci - 3 vjezbe x 3 serije x 20 ponavljanja
van teretane:
1 dan: lagano trcanje (low-intesity) 50 -60 min
2 dan: trcanje s promjenom ritma (mozda i HIT)

Hvala!!!

Van mreže Big_Rasha

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.096
Odg: Savjet
« Odgovor #10 poslato: Novembar 07, 2006, 08:15:04 posle podne »
Eto sad slabo si chackao po forumu.,... Ne valja ti taj split... Procackaj jos malko... I sto trbusnjaci svaki dan???

Van mreže Endurance

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Savjet
« Odgovor #11 poslato: Novembar 08, 2006, 10:17:46 pre podne »
Obzirom da znam koliko je vazan ispravan trening i koliko malo o tome znam odlucio sam se obratiti ljudima na forumu koji to znaju i koji uz znanje posjeduju i iskustvo. Trbusnjake nisam mislio raditi svaki dan, vec svaki dan u teretan, sto znaci 3 puta nedeljno, a imajuci u vidu tvoju primjedbu, pretpostavljam da bi ih trebao smanjiti i na 2 puta nedeljno. Sta nije u redu sa splitom, moze li konkretan primjer?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Savjet
« Odgovor #12 poslato: Novembar 08, 2006, 02:32:01 posle podne »
pod 1...veoma konfuzno uradjen progra...ovamo koliko vidim imas 4 treninga u teretani a ovamo kazes da ce stomak da radis 3 puta tj..onoliko koliko ides u teretanu......jako konfuzno......

dalje...na kraju obajsnjvanja treninga u teretani si stavio opet,..pod..

dan 1..lagano tracnje ili sta vec pise....

dakle...sve u svemu....jako konfuzno..

obratio si mi se na pm....ok...

savet.....prvo moras da kazes sta hoces......to je poetna cele price...

sto je tvoj cilj u celom ovom nakanjivanju oko odredjivanja trebinga a niko nema pojma nista o tebi....

visina i kg nije dovljno....dakle...sta je tvoj cilj..mogucnosti broja treninga....kada se vidi cilj..pogledati malo preharnu i prilagoditi je tom cilju..

stari..trening je vezam elemnt..ali nije najvazniji..bez obzira koji ti je cilj...to moras da shvatais..

ovde na forumu imas toliko oåpisa treninga..da stvarno svako izmiljsanje bilo cega je bespotrebno...

ako bas i ne mozes da nadjes nesto d atebi pase....jednostavno modifkujes sa nama svima taj trening....''
ali opet kazem...kako uraditi trening kada niko nista o tebi nezna...

Van mreže Endurance

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Savjet
« Odgovor #13 poslato: Novembar 08, 2006, 04:27:34 posle podne »
Izgleda da sam ja to bas zabrljao. Pokusacu jos jednom ispocetka.
Moj cilj je izgubiti 4 kg tezine, biti u izvrsnoj fizickoj kondiciji i imati lijepu figuru tijela. Pod figurom podrazumijevam topljenje masti koje su se najvise nakupile u oko struka i dupeta (a gdje drugo) te definisanje misicne mase (da bi se definisao, misic vjerovatno prije toga treba da postoji). Nemam namjeru biti Mister O, vec samo dobro se osjecati i dobro izgledati.
Obzirom da sam zaposlen i da je radno vrijeme 08.00 - 17.00, imacu vremena za 5 treninga nedeljno, u popodnevnim casovima.

Trening sam zamislio na osnovu tekstova koje sam procitao na ovom forumu, i prije nego napravim neku glupost, zelio sam ga podijeliti sa vama. Taj trening izgleda ovako:
1 dan: grudi (5 vjezbi x 3 serije, serija od 10 -15 ponavljanja) + kardio 30-45 min(u teretani postoji studio koji nudi treninge tipa step, boxercise i sl ili biciklo /traka) - teretana
2 dan: lagano trcanje (low-intesity) 50 -60 min
3 dan: ruke (biceps/triceps), noge (svaka grupa misica x 3 vjezbe x 10-15 ponavljanja), stomak - teretana
4 dan: odmor
5 dan: trcanje s promjenom ritma (mozda i HIT)
6 dan: ledja + stomak + kardio 30-45 min - teretana
7 dan odmor

Obzirom da nedelja ima samo 7 dana, slijedecu bih zapoceo sa ramenima:
1 dan: ramena, kardio (teretana)
2 dan: lagano trcanje
3 dan: grudi, stomak (teretana)
4 dan: odmor
5 dan: ruke, stomak, kardio (teretana)
6 dan: trcanje
7 dan odmor...

Van mreže Corey

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.615
Odg: Savjet
« Odgovor #14 poslato: Novembar 08, 2006, 10:54:08 posle podne »
Fino što kombinuješ više kardio treninga, tako da ti se organizam ne bi adaptirao jednom vidu aerobnog treninga.
I gde su leđa u celoj toj priči?
I kakva ti je ishrana pošto je ona najvažnija.