Septembar 17, 2024, 04:06:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)  (Pročitano 4583 puta)

Van mreže And Out

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« poslato: Jun 28, 2013, 07:58:34 posle podne »
Pre svega, zdravo svima. :)

Nov sam na forumu, pa ću se predstaviti. Zovem se Ivan i imam 18 godina. Pre dve godine sam krenuo sa teretanom i od tad pa sve do sad sam periodično posećivao istu (tipa vežem 3-4 meseca da redovno treniram, pa onda zbog obaveza sledeća 2-3 meseca nikako da se ustalim i redovno da treniram). Sada sam ponovo počeo sa treninzima i nadam se da ću istrajati.

Inače, visok sam oko 192-193cm i težak između 80 i 82kg. Imam problem da se ugojim, tj. nabacim masu. Kada sam pre dve godine počeo sa treninzima, imao sam oko 72-74kg na 188-190cm visine. Za te dve godine dogurao sam do 80-ak kilograma, ali nikako da pređem tu cifru. Čak i kada ne treniram i kada se loše hranim (brza hrana, grickalice i te gluposti), ne mogu da dobijem ni 1kg.
Sada sam donekle korigovao ishranu, pa se nadam da ću uz vašu pomoć da nabacim par kilograma. :)

Unapred se izvinjavam na poduži tekst i isto tako se nadam da će ga neko pročitati i pomoći mi.

Moj princip treniranja je sledeći - tri dana za redom treniram, a četvrtog dana odmaram, i tako u krug (tri radim, pa jedan odmaram, tri radim, pa jedan odmaram...).
Treniram tako da svakog treninga radim samo jednu mišićnu partiju + stomak svaki drugi dan.

I dan - grudi
II dan - biceps + stomak
III dan - leđa
IV dan odmaram
V dan - triceps + stomak
VI dan - ramena
VII dan - noge + stomak
VIII dan odmaram, pa sve opet iznova

Radim obično po 4 serije u 12/10/8/6 ponavljanja. Nekad kad imam snage za više, onda npr. umesto 8 ponavljanja koliko bi trebalo da uradim, ja uradim npr. 10.
Valja li ovakvo treniranje? Ukoliko ne valja, može li mi neko pomoći da sredim sve to? :)

I, da... Planiram da ubacim i trčanje, npr. svakog drugog dana (možda danima kad ne radim stomak ili tako nešto).
Da li je to preporučljivo za nekog ko juri masu?

Još jednom se izvinjavam na podužem tekstu, ali bolje je da pitam nego da idem na svoju ruku.

Unapred hvala na odgovorima!

Van mreže MileUbica

  • Član
  • *
  • Poruke: 22
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #1 poslato: Jun 28, 2013, 08:13:50 posle podne »
Prvo, najvaznije nisi napisao, a to je ishrana. Biceps i triceps bi bolje bilo da radis u istom danu. Trcanje svaki drugi dan ti nebi bilo bas dobro na masi, mozda 2 puta nedeljno da ubacis.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #2 poslato: Jun 28, 2013, 08:15:14 posle podne »
Bolje zameni drugi i treci dan i peti i sesti. Trcanje ne radis kad treniras noge a i one su ti najteza partija a ti si ih ostavio za zadnji dan. Stomak se radi jednom, max dvaput nedeljno.
Ajd sam malo razmisli, pa novi plan postavi da vidimo jel si razumeo.

Van mreže And Out

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #3 poslato: Jun 28, 2013, 11:31:44 posle podne »
MileUbica, pa ishrana mi je onako, solidna... Nije skroz u full-u što bi rekli, ali trudim se da bude što bolja.

Za doručak obično jedem mešano ovsene pahuljice i kornfleks sa mlekom, ponekad umesto toga pojedem par kriški tost hleba sa medom ili 2-3 kuvana jaja...
Za ručak kako-kad. Nekad pileći stek sa pirinčem ili kuvanim krompirom, nekad pasulj, nekad grašak sa šniclom, nekad riba, nekad pečurke u sosu sa pirinčem. Ponekad upadnu i špagete sa junećim mesom, lazanje ili musaka. Znači ono, ima svega i svačega. Nisam sad toliko u mogućnosti da jedem samo pileći stek i ribu, već šta keva spremi (nekad je pileće, nekad špagete, jbg). :D
I da, uvek jedem neku salatu uz ručak, tipa paradajz i krastavac, svež kupus ili paprika, i tako...
Za večeru obično pojedem neki sendvič. Ražani ili crni hleb sa ćurećim prsima (a ponekad i sa kulenom ili pečenicom, na žalost) i malo kečapa. Nekad umesto sendviča pojedem par kuvanih ili prženih jaja.

Pokušao sam da ubacim biceps i triceps zajedno i nekako mi se čini da radim slabije tako. Biceps super odradim, ali mi se onda čini da triceps malo lošije odradim. Verovatno zbog umora.

icko, nisam te baš najbolje razumeo. :)
Da zamenim drugi dan trećim, a peti šestim (3-2, 6-5), ili da drugi i treći dan zamenim petim i šestim (5, 6, 2, 3)?
I da, pošto kažeš da sam noge ostavio za zadnji dan... Pa, je l' da ih stavim negde na početak?
Što se stomaka tiče, važi, smanjiću na dva puta nedeljno. :)

Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #4 poslato: Jun 29, 2013, 12:03:47 pre podne »
ishrana ne valja uopste , to ti je najbitnije

Van mreže And Out

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #5 poslato: Jun 29, 2013, 12:29:01 pre podne »
Sljivko, šta da menjam, šta da ubacim? :)
Može li mi neko napisati neki plan ishrane, ne mora zalaziti skroz u detalje?

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #6 poslato: Jun 29, 2013, 12:45:38 pre podne »
Stomak se radi jednom, max dvaput nedeljno.


Zbog cega?


Van mreže Sljivko

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 294
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #7 poslato: Jun 29, 2013, 01:03:35 pre podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,20283.0.html   citaj celu temu i videces vec sta i kako

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #8 poslato: Jun 29, 2013, 06:01:49 pre podne »
Stomak se radi jednom, max dvaput nedeljno.


Zbog cega?



trebalo bi raditi vise?
jone fore..speracije i tako to jel?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #9 poslato: Jun 29, 2013, 06:03:46 pre podne »
menjati ishranu
menjati nacin treninga
ne gubiti vreme nepotrebno za komp vec stupiti u akciju

ali mi jedna star nije jassna
kazes da ides 2 god u teretanu i da stagniras
ali gde ti to ides da se nisi imao kome obratiti bar da ti kaze da ne radis treninge dobra,a da ne spoinjem emente ishrane,pa makar imao i nekog nixu kraj sebe da ti kaze da moras da jedes jogrt i med ili bilo sta da ti je neko rekao?

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #10 poslato: Jun 29, 2013, 11:00:56 pre podne »
Na hiljade i hiljade trbusnjaka...
Dovoljno je samo da se pojavi jedan sto ne zna, jos da je idol mlade generacije i dzaba sto pedeset foruma.

@And Out
Male misicne partije tkzv sinergiste umaras pre velikih tkzv agonista je pogresno.
Mozes da radis agonisti-sinergisti ali na istom treningu i tim redosledom ili agonisti-antagonisti.

Van mreže And Out

  • Član
  • *
  • Poruke: 10
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #11 poslato: Jun 29, 2013, 12:34:09 posle podne »
menjati ishranu
menjati nacin treninga
ne gubiti vreme nepotrebno za komp vec stupiti u akciju

ali mi jedna star nije jassna
kazes da ides 2 god u teretanu i da stagniras
ali gde ti to ides da se nisi imao kome obratiti bar da ti kaze da ne radis treninge dobra,a da ne spoinjem emente ishrane,pa makar imao i nekog nixu kraj sebe da ti kaze da moras da jedes jogrt i med ili bilo sta da ti je neko rekao?

Ishranu ću promeniti svakako. Šljivko mi je ostavio link teme, pročitaću je, pa ću videti šta i kako. :)
U teretani u koju idem ima na zidu okačen plan treniranja koji je preporučio sin vlasnika teretane - Danijel Ljubisavljević, bivši prvak Jugoslavije u body-building-u i u još nečemu, par priznanja ima. Koga god da sam pitao, on mi je rekao slično tome što već piše na tom "planu". Mogu danas uslikati, pa postaviti ovde.

Možete li mi vi ukratko napisati šta kad da radim, mali plan treniranja, pošto kažete da ovaj režim ne valja...? :)

Na hiljade i hiljade trbusnjaka...
Dovoljno je samo da se pojavi jedan sto ne zna, jos da je idol mlade generacije i dzaba sto pedeset foruma.

@And Out
Male misicne partije tkzv sinergiste umaras pre velikih tkzv agonista je pogresno.
Mozes da radis agonisti-sinergisti ali na istom treningu i tim redosledom ili agonisti-antagonisti.

Možeš li mi malo bolje objasniti, pošto ne baratam baš dobro tim pojmovima...? :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #12 poslato: Jun 29, 2013, 12:37:35 posle podne »
Možeš li mi malo bolje objasniti, pošto ne baratam baš dobro tim pojmovima...? :)

http://lmgtfy.com/?q=mi%C5%A1i%C4%87i+agonisti+i+antagonisti
« Poslednja izmena: Jun 29, 2013, 12:40:05 posle podne Milenadiao »
suck it up, buttercup

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #13 poslato: Jun 29, 2013, 01:24:59 posle podne »
Na hiljade i hiljade trbusnjaka...
Dovoljno je samo da se pojavi jedan sto ne zna, jos da je idol mlade generacije i dzaba sto pedeset foruma.

Mozes da radis agonisti-sinergisti ali na istom treningu i tim redosledom ili agonisti-antagonisti.

Ima mali milion vezbi za trbusnjake. Zasto bi ih samo jednom radio. Posle treninga ledja vezbe za trbusnjake bas prijaju, a nekad ih valja ubaciti i posle treninga grudi. Dodju ko istezanje bez nekih posebnih vratolomija. Kazem kako meni odgovara. :P

Na hiljade i hiljade trbusnjaka...

Nigde nisam rekao da treba raditi hiljade. Sasvim je dovoljno 10 serija razlicitih vezbi po 20 ponavljanja i to je to. Naprimer klasicni, pa podizanje nogu, izolacija abs crunch tako se valjda zovu bem li ga i to je to za jedan trening.
« Poslednja izmena: Jun 29, 2013, 01:31:45 posle podne sky »

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: Pomoć oko treninga (nov sam na forumu)
« Odgovor #14 poslato: Jun 29, 2013, 01:31:01 posle podne »
Pa ti onda radi svaki dan i jutru i uvece dok ne probas svih milion pa nam javi posle kako treba da se rade trbusnjaci po tvom.