Septembar 28, 2024, 09:15:52 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.292 poruka u 18.761 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Jamesbland
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc za definiciju i mrsavljenje..  (Pročitano 6200 puta)

Van mreže milan_007

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« poslato: Jun 19, 2013, 09:09:37 posle podne »
prvo da se predstavim: Milan iz Beske(pored Indjije) visina 192 tezina trenutna 121-122..  imam 22 god.

Evo da napisem sta sam radio od januara da smrsam: imao sam oko 135 kg, i cvrsto resio da smrsam prestao da pijem, pusim i sve to sto ide sa tim. Poceo sam u februaru u teretanu da idem, ali sam samo vozio bajs po 15 km, i isao na sprave samo neke male tezine 5 serija po 20 ponavljanja.
I tako sve do prvog lepog dana za trcanje, poceo sam sa po 1 km trcanja(znam, ponizavajuce ali sam bio u internatu 4 godine, nisam potrcao od osnovne skole) to je u aprilu bilo, poceo sam sa vecim kilazama da radim u teretani, dok nije brat prebacio svoju kucnu teretanu kod  mene, sada radim 5 serija po 12 ponavljanja, trcim po 5 km za po sata, srednji tempo.. e sada ishrana:
finansijski nisam bio dobar uopste(sada je bolje mogu do 5k da izdvojim mesecno za ishranu) izbacio hleb sem uz neku corbu 2 kriske najvise, pahuljice za dorucak, meso rucak, sardina ili tunjevina za veceru.
sada trazim preporuku za ishranu u toku mojih treninga koji se ovako odvijaju(mislim na rotacionu dijetu da krenem)
 
pon: grudi biceps(bench, kosi bench i bucice guram na gore dok lezim na klupi zab kako se zove vezba..  :) pregib na skotovoj, onda radim "sedmice" pa sa bucicama pumpam)

uto: ledja triceps(veslanje, motorku, izbacaj iznad glave, propadanje, ceoni potisak, i sagnut savijam i pruzam ruku uz telo iza ledja)

sre: trbusnjaci, i na zemlji lezim i dizem noge uvis, a za noge cucnjevi sa tegovima i trcanje 2 dana pa 2 dana pauza zbog posla..
pa odmor dan pa opet ispocetka..
ovo sve radim i pio sam dyma burn sagorevac po tabletu cim ustanem, al odkad radim ne pijem ima mesec ipo dana..

e sada smrsao sam oko 15 kg i izgubio 10 cm oko stomaka, sada stomak 124 biceps 44(biceps imao 51 pa 41 pa sada na 44 stoji)

gde gresim, sta da menjam i koju rotacionu da pocnem? radim 2 noci pa 2 slobodan ako je od znacaja.. uh nadam se da nisam smorio potrebna mi je pomoc hocu makar do 100 kg sa spustim za 3 4 meseca.. :-) 
« Poslednja izmena: Jun 19, 2013, 09:15:45 posle podne milan_007 »

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 863
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #1 poslato: Jun 19, 2013, 09:20:51 posle podne »
Malo ti je ishrana slaba, trebao bih jos malo datnih sredstava da povecas belancevine u ishrani. Genaralno imas jos dosta mogucosti za napredak a ni trenig jos nisi zapoceo kako treba.

Van mreže milan_007

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #2 poslato: Jun 19, 2013, 09:24:45 posle podne »
da nisam napisao setio sam se sada, jedem i jaja kuvana za duracak nekad oko5 uvece, tj oko 3-4 belanca sada si me podsetio.. :-)
pa zato sam se javio da mi vi predlozite jos nesto ili moje da izmenim sta treba..

Van mreže milan_007

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #3 poslato: Jun 20, 2013, 05:22:49 pre podne »
da preformulisem pitanje, koja hrana ima malo ugljenih hidrata koju smem jesti pa da prepravim sadasnju ishranu..
dakle pahuljice, tunjevina, sardina, piletina, teletina, salate jel ima jos nesto sto smem?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #4 poslato: Jun 20, 2013, 05:56:55 pre podne »
mi;ane
mani se reci DEFINCIJA jer si ti daleko do toga
moras da shvatis da TRENIG je sada 20 % od znacaja u tvom uspehu i nista vise..
zibaci sardine
meso gledaj da spreams na sto zdrviji nacin
jer recc PILETINA znaci i pilcei batak,a to nema veze sa zdravom ishranom

ja bih te molio da pregledas neke od voh tema da vidis tj da rauzmes kako bi trebalo da rade rotacije i na kom principu te da od hrane sa kojoj ti raspoloazes sastavis nekiu jelvnik i postavis ga a mi ce mo ga koriogovati
stvar je u tome sto npr tebi se napise jeovnik i ti kazes,iovi ne mogu,ovo necu,ovo ne volim itd itd
i onda sve iz pcoetka i onda je to gubljenje vremena
lakse je korigovati tebe nego ti pisati na pamet

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,20283.0.html

Van mreže milan_007

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #5 poslato: Jun 20, 2013, 06:31:27 posle podne »
200 gr pahulja i po litre jogurta
3 belanca i 2 cela jajeta..
tunjevina, ili sardina al izbacicu sardinu :(
200 gr belog mesa i salata
opet neko jaje 3-5 kom koliko sneesu kokosi..
200 gr belog mesa i 100 gr pirinca salata
200 gr junetine i 300 gr kropmir salate..

otprilike to je to primetio sam tamo da svi jedu pirinac uz svaki obrok.. da li ja jos smem jesti nesto uz ovo ili samo to, i da dodam imam pristup domacem slanom kravljem siru i sutrutki jel i to smem da jedem  i pijem posto ocu da smrsam ?
pedja jel ima jos neka hrana koju smem da jedem a ribu ne mogu ocima da vidim ovako pecenu ili kuvanu.. al ako mora neka bez kostiju jel ima da se kupi ili nesto tako ?
« Poslednja izmena: Jun 20, 2013, 06:33:03 posle podne milan_007 »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #6 poslato: Jun 20, 2013, 07:11:53 posle podne »
dobro
napredujemo
ali smo jos uvek daleko
ti si napisao OKVIRNO sta bi ti odgovaralo
i ajde da uzemmo kao pretpostavku da je to ok (mada toliko mesa,mislim da bas i nije-ALI ZA POCETAK OK)
ono sto treba da shvatis je da TREBA DA UNOSIS SVAKI DAN DRUGU KOLCINU UH
da pomognem
prema tovjim paramterima to bi bilo

125-225-0-225-125-75-50

poturi se malo da izbacis taj jogurt
nikakvi domaci sirevi i surtike..da sada ne ulazimo u objasnjvanje oko toga zasto ne...

meso moze teletina,junetina...riba...samo DA JE SPREMLJENO NA OK NACIN..

Van mreže milan_007

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #7 poslato: Jun 20, 2013, 11:44:51 posle podne »
Jel ima negde neka tabela sta ima koliko UH na onoj nutrition stranici ne mogu da se snadjem nikako :S

Van mreže milan_007

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #8 poslato: Jun 22, 2013, 02:08:16 posle podne »
nasao sam stranicu sve lepo poredjano koliko sta ima UH, smanjio meso na 150 gr skuvano, i ubacio mleko 2 deci 2,2 masti umesto jogurta.  bas me zanima kako ce delovati, sa obzirom da za 5 meseci skino 15 kg..
i dva pitanja: posto radim 2 noci pa sam 2 slobodan da uvek kada ustanem(bilo 4 popodne ili 8 ujutro)da pijem sagorevac ili ne?
koliko nedelja se u proseku drzi ova dijeta?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #9 poslato: Jun 23, 2013, 10:48:43 pre podne »
nasao sam stranicu sve lepo poredjano koliko sta ima UH, smanjio meso na 150 gr skuvano, i ubacio mleko 2 deci 2,2 masti umesto jogurta.  bas me zanima kako ce delovati, sa obzirom da za 5 meseci skino 15 kg..
i dva pitanja: posto radim 2 noci pa sam 2 slobodan da uvek kada ustanem(bilo 4 popodne ili 8 ujutro)da pijem sagorevac ili ne?
koliko nedelja se u proseku drzi ova dijeta?

ti nista nisi meni se cini shvatio sta sam ja napisao?
ti si mleko zamenio jogurtom?
ili obratno
mislis da je to toliko razlicito?
covece
skinuo si kg jer si sa SMECA srezao kalorije bla bla bla bla
napisao sam vec...
saogrvac pijes po rasproedu,a nije bitno da li radis nocnu ili dnevnu..

Van mreže milan_007

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #10 poslato: Jun 26, 2013, 12:55:34 pre podne »
od hrane jedem samo piletinu teletinu, krompir pirinac, paradajz papriku, nekad jabuku dve, tunjevinu, jaja, i to sve da izadje oko ove tvoje raspodele za UH kako koji dan... tako da sam te razumeo izbacio sam i mleko i jogurt nekad sa sokom (citaj step) jedem pahulje nekad same, a bitan mi je sagorevac, posto sam ga pio u 8 ujutro, saad se vracam u pola 8 sa posla da li da ga pijem u 8 ujutro pa idem da spavam do 2 ili da ga pijem u 2 kada ustanem?
ja radim 2 noci pa sam 2 noci slobodan takvo mi je radno vreme.. od 19 do 7 h.. samo me interesuje tablete kada smem piti?
i temu sam otvorio jer mi je muka od piletine i krompira i rize... pa da vidim sta bi jos smeo da jedem al ocigledno samo to, i bojim se da kad smrsam ne vratim to lako kada predjem na drugu hranu.. ovih dana kada uhvatim vremena cu da ubacim slike da vidite napredak, po meni je jako dosta primetan :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #11 poslato: Jun 26, 2013, 06:28:28 pre podne »
opet nisi shvatio
naravno da imas napredak jer si uradio drasticnu promenu u ishranu
ali opet nema ovde raotacija itd
ajde stavi slike

Van mreže milan_007

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #12 poslato: Jun 26, 2013, 07:35:36 pre podne »
Ajde molim te napisi sta nisam shvatio :(  ne volim nista od navedene ishrane a vec 2 meseca jedem ovako, mada sam isao drugaciju rotaciju pa sam zato sada resio da se javim..  slike idu za po sata najvise..

EDIT: nisam se ja lepo izrazio racunao sam odprilike po 20gr razlike u rotaciji ali nisam jeo svaki dan istu tezinu obroka nego sam povecavao i smanjivao kolicinu pirinca i krompira ali sam jeo po drugoj rotaciji, tj nisam isao po ovoj sada sto si mi dao, isao sam 150-250-50-250-150-0-100.. a junk hranu ne jedem vec 6 meseci ali nije bilo napretka dok nisam presao na rotaciju i ovaj sagorevac DYMA-BURN Xtreme .. inace nisam ja ni pre jeo neku junk hranu al sam jeo hleba veknu dnevno i jeo sam pite jednom nedeljno al se najedem lepo, i testenine sam jeo.. to je to.. pljeskavice nekad u izlasku ali retko..
« Poslednja izmena: Jun 26, 2013, 08:22:02 pre podne milan_007 »

Van mreže milan_007

  • Član
  • *
  • Poruke: 20
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #13 poslato: Jun 26, 2013, 08:15:47 pre podne »
OVDE sam stavio slike pa pogledaj, od pre nemam puno slika gde se vidi "lepo" koliko sam debeo :$ a i nisam voleo da se slikam...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc za definiciju i mrsavljenje..
« Odgovor #14 poslato: Jun 26, 2013, 10:10:59 pre podne »
ali ti u opste nisi rekao da si radio ovu rotaciju sto si napisao
ovo je korketno
ali i dalje ostaje sve pirlicno konfuzno
kada si krenuo na rotacije
koje su bile
kada si krenuo na ove koje si napisao
znas kako
pises veoma konfuzno i meni licno je jako tesko da pohvatam jer imam osecaj kao da svaki post koji napises pise druga osoba i uvek se pjojavi neka nova informacija
ali dobro
ovo je sada vazno
ove raotacije su korkektne s obzirom na stanje u kojem se nalazis