Septembar 20, 2024, 12:11:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Pitanje za sve koji hoce da pomognu  (Pročitano 2417 puta)

Van mreže Respect 4 Pantera

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« poslato: Jun 17, 2013, 10:25:14 pre podne »
Prvo pozdrav svima i da vam predstavim svoju situaciju. Pre nekog vremena slomio sam casicu na kuku i bio prakticno nepokretan godinu dana. Za to vreme sam unistio metabolizam i nabacio 25 kila masnoce, upropastio sam se. Sta da se radi, zivot ide dalje sada sam resen da se dovedem u red. Imam pozamasan staz u teretani i sada sam vezao par meseci ,izbacio alkohol i regulisao ishranu koliko to mogu kao student u drugom gradu. Naime ogranicam dnevni unos na oko 2000-2500 kalorija sa vrlo malo uh i dosta proteina i tako sam skinuo 7-8 kg za 2 meseca. Radio sam klasican trening, 4-5 vezbi za vecu grupu misica 2-3 za manju 12-10-8-6 ponavljanja. Vratio sam se u formu misici se naziru, snaga je tu ali i dalje sam tapaciran jer tu je i dalje 20 kg sala. Predlozite mi trening koji da radim, promenio bi ovo svoje malo al nzn s cim, kardio izbegavam zbog kuka, pojedine vezbe za noge takodje. Moj primarni cilj je skidanje mastii odrzanje ili povecanje misicne mase. Vreme mi nije ogranicavajuci faktor, predlozite sta god, svaki savet je dobrodosao. 195 cm,120 kila

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« Odgovor #1 poslato: Jun 17, 2013, 10:34:07 pre podne »
pa iz svega ovoga je vidim da ti imas problem :

A-sa ishranom
B-sa metabolzimom

trening je ovde apsolutno irelevanta stvar
mada i njega trebas menjati jer raditi taj sistem 10-8-6 itd jer tehinkca koja je izbacena ihaaaaa
a neznam onda kako to da imas pozamas staz kada to nisi video,cuo,saznao ili nesto trece?

Van mreže Respect 4 Pantera

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« Odgovor #2 poslato: Jun 17, 2013, 10:50:53 pre podne »
Hh pod tim staz sam mislio na vreme provedeno u teretani ne na znanje koje posedujem .Znate kako je kad prvi put u malom gradu odes u teretanu koju drzi neki lokalni bilder i ne promenis nacin treniranja ,da li iz lenjosti ili neceg drugog, dok te nesto ne sjebe skroz. E upravo takav sam ja. Nemam ambicije da budem bodi bilder svetskog glasa hocu samo da skinem mast i nadogradim misicnu masu zato rekoh hajde da pitam strucnjake. Nemam problem s hranom, nije mi problem hraniti se "zdravo", metabolizam je stvar na koju moze da se utice a mislim da je trening vrlo bitan za moj problem. Samo je pitanje koji trening s tegovima bar relativno optimalno odgovara problemu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« Odgovor #3 poslato: Jun 17, 2013, 10:55:34 pre podne »
pa cek
sam kazes da NEMAS neko znanje tj da ga ne poseujdes a sa druge strane mene demantujes da smatras da HRANA nije bitna tj da METBOLIZAM nije bitan vec da ti SMATRAS da tebe muci trening
jbg
ja sam drugog misljenja i onda nisam adekvatan da ti dam savete po pitanju toga sto ti smatras..
ja bih ipak malo razmislio
ali kako god hoces

Van mreže Respect 4 Pantera

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« Odgovor #4 poslato: Jun 17, 2013, 11:05:27 pre podne »
Au brate, pa nisam rekao da nije bitna, vec da nije problem.Pre treninga unesem nesto uh, pirinac ili pahujice ,tako nesto. Posle treninga protein neki, da li su to belanca, belo meso ,riba. Odem kad kad u menzu, hleb i slatkise ne jedem. Metabolizam takodje, pijem dosta vode,zeleni caj, jedem ljuto ,fizicka aktivnost ubrzava metabolizam dugorocno i trudim se da hranu podelim u sto vise malih obroka. Ne pokusavam da osporim ili odbijem tvoje znanje o materiji vec pre mislim da se nismo razumeli. Znam da mi je trening zastareo i monoton, zato trazim pomoc.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« Odgovor #5 poslato: Jun 17, 2013, 11:38:28 pre podne »
pa evo vidis
ti znas da FIZICKA aktivnost UBRAZVA metbolziam sto je tacno
ali NEADKETVNA ISRHNA ga usproova i kod tebe sam se toga i bojao da je to slucaj
aje napisi tacno kako se hranis u toku jednog dana i mislim da ce biti vise nego jasno gde je problem
ali tanco
ne ovako
jedem prianc pre treninga,jedem u menzi i jedem ljuto.
mislim to aposlutno nsita ne znaci..

Van mreže Respect 4 Pantera

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« Odgovor #6 poslato: Jun 17, 2013, 01:14:05 posle podne »
Aj evo napisacu: dorucak oko 10, 100 g ovsenih pahuljica, jogurt1/2 l. Oko 1 kad zavreim trening rcimo 7 jaja, dva zumanceta, povrce  neko kao salata. Oko pola 6 menza, da kazemo mix povrca i batak. Pre toga ako sam ogladneo uzmem neko voce ili supu. Kasnije oko 9, voce neko ili salata. Ali opet me nisi shvatio s mojim mogucnostima mislim da mi je hrana ok , i ovakav rezim ishrane plus trening takav kakav jeste daje rezultate. Ali vec neko vreme treniram ovako i mislio sam da promenim nesto pa bih voleo da neko predlozi neki sistem treninga koji odgpvara mojim potrebama.

brkam slova oprostite, pisem s telefona

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« Odgovor #7 poslato: Jun 17, 2013, 01:55:10 posle podne »
Aj evo napisacu: dorucak oko 10, 100 g ovsenih pahuljica, jogurt1/2 l. Oko 1 kad zavreim trening rcimo 7 jaja, dva zumanceta, povrce  neko kao salata. Oko pola 6 menza, da kazemo mix povrca i batak. Pre toga ako sam ogladneo uzmem neko voce ili supu. Kasnije oko 9, voce neko ili salata. Ali opet me nisi shvatio s mojim mogucnostima mislim da mi je hrana ok , i ovakav rezim ishrane plus trening takav kakav jeste daje rezultate. Ali vec neko vreme treniram ovako i mislio sam da promenim nesto pa bih voleo da neko predlozi neki sistem treninga koji odgpvara mojim potrebama.

brkam slova oprostite, pisem s telefona

Ti bi ovde prevashodno trebao da obratis paznju na ishranu,jer je ona najveci problem.To sto si ti smrsao 7,8 kila rezultat je tvog prelaska sa jako lose hrane(zasicene masti,prosti seceri itd) na ovu tvoju varijantu,koju si upraznjavao.E sad,s obzirom da je to bio sok za telo,ono je reagovalo na taj nacin,s obzirom da je to koliko-toliko predstavljalo promenu u odnosu na prethodni period.
Po mom misljenju,ovo je sve samo ne dobra ishrana.Ovde geneeralno ima jako malo hrane,nemas kvalitetnih proteina,osim tih jaja...Dijeta bez proteina...no way.Dalje,voce nema apsolutno sta da trazi u iole ozbiljnoj dijeti,a kod tebe ga ima.Ti ne mozes da jedes ako si i kada si gladan...Telo mora imati konstantan priliv nutrijenata.
Ovde je trening od manjeg znacaja,tj.ishrana je glavni problem.Ono sto si ti trebao da uradis bile su rotacije uh,pa kad one prestanu da sljakaju low carb,i na kraju ako bii bilo potrebe keto.Ovako...

Van mreže Respect 4 Pantera

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« Odgovor #8 poslato: Jun 17, 2013, 02:30:09 posle podne »
mhm, mozes li da mi pojasnis malo ove rotacije. Ove dve sam izguglao i pocecu ovako da se hranim, jbg kostace me malo vise ali verovatno znate o cemu pricate. ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« Odgovor #9 poslato: Jun 17, 2013, 03:11:29 posle podne »
evo
ja nisam bio tu
a nadam da da ovo sto je brankovich napisao nisi ni procitao jer je savet vise nego..ajde..(deo da ides kod lekara)
dakle
HRANA je galvni i osnovni problem
jedino sto je dragan zaboravio je to da se bojim da si sada ZAKUCAO metabolizam na jako nizak unos
ali dobro je sto nisi radiklano srezao calorije (jer nisi znao) ,tako da popravaka i pomoci jos uvek ima

e sada koliko ce da kosta
pa jbg..uvek je to pitanje...pljeksa kosta 200 kinti i isto toliko i neki zdav obrok
tako da
KONCPIRAJ ISHRANU a na osnovnu tema ovde na podfgorumu ISHRANA!!
NAPISI JE OVODE PA CE MO DA JE KORGUJEMO

Van mreže Respect 4 Pantera

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Pitanje za sve koji hoce da pomognu
« Odgovor #10 poslato: Jun 17, 2013, 03:20:59 posle podne »
Brankovicu, tuzan si vrlo, tuzan je svet tvoj kad tako razmisljas. Da ja za dorucak pazim sta jedem a za veceru pojedem veknu hleba zato sto sam blago retardiran. Dosao sam ovde da pitam nesto jer hocu da promenim svoje mane a ne da bi mi neki, nzn ni kako da te nazovem , prodavao ciganske fore.