Jul 03, 2024, 02:19:17 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Disbalans misica  (Pročitano 3587 puta)

Van mreže MadMan

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Disbalans misica
« poslato: Jun 13, 2013, 09:07:37 pre podne »
Juce sam bio kod fizioterapeuta, zbog neke sitne povrede ledja i na kraju seanse mi je rekao da imam disbalans misica.
O cemu se radi zapravo? Radi se o tome da su mi noge i ledja prejako razvijeni a trupni i grudni deo misica, zajedno sa ramenim pojasem (i rukama) slabije.
To govore i moja zapazanja na odredjenim vezbama, kao sto su cucanj, benc i power clean. (Benc je najslabiji)
Nije neka velika razlika, ali svaki disbalans moze da dovede, tj da prouzrokuje odredjene povrede.
S toga, imam kosinu u ramenima, i desni kuk mi je vise u karlici od levog (jer se oslanjam na tu nogu) "Kod svakoga moze da se desi vremenom"

E sad, moje pitanje je kako da promenim program, tj svestan sam da bih vise trebao da radim ruke, ramena i grudi, ali kako da sastavim program? Zato sto trenutno radim ovaj program, i ne bih nesto da ga menjam.

Pa kad bi mogao da cujem savet nekog "strucnijeg" kojim danima i u kojim serijama da ubacim vezbe za ove parcije koje sam slabije razvijao u odnosu na noge i ledja, bio bih mu vrlo zahvalan
(Inace, ne bavim se bb, sportista sam)

ILI, na kraju krajeva, ako bi neko mogao da mi preporuci neki program gde ima vise "ruku" nego "nogu", pored saveta, bio bih takodje vrlo zahvalan
« Poslednja izmena: Jun 13, 2013, 09:12:21 pre podne MadMan »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Disbalans misica
« Odgovor #1 poslato: Jun 13, 2013, 09:46:36 pre podne »
Citat
kraju seanse mi je rekao da imam disbalans misica.

ja bih te zamolio da sada odes ponovo kod njega i da ga pitas u moje ime
slobodno kazi pitao te Pedja Petrovic,a koji covek na SVETU nema disbalans misica tj kom coveku na svetu su to misici indentcni po funkciji
ali
ja se bojim da si ti HTEO DA CUJES OVO odavno i o od bilo koga,ali evo stilga potvrda i od "strucnog: lica

Citat
da su mi noge i ledja prejako razvijeni a trupni i grudni deo misica, zajedno sa ramenim pojasem (i rukama) slabije.

i smatram da pre nego sto uradis neku enormnu glupost u smislu da gubis vreme (mada kazes da nisi bb vec sprotista,pa onda sa druge strane i nema veze) ali da ces "NABUDZITI GRUDI I RUKE" a da ce ti noge ostati jake
to zaboravi
ponaljvam
neka ti kaze jos jednom koji to covek na svetu nema disbalns misica a POGOTOVO SPROTISTA PA NEKA BUDE I REKRETAVINI

Van mreže MadMan

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Disbalans misica
« Odgovor #2 poslato: Jun 13, 2013, 10:33:57 pre podne »
Citat
kraju seanse mi je rekao da imam disbalans misica.

ali
ja se bojim da si ti HTEO DA CUJES OVO odavno i o od bilo koga,ali evo stilga potvrda i od "strucnog: lica

Citat
da su mi noge i ledja prejako razvijeni a trupni i grudni deo misica, zajedno sa ramenim pojasem (i rukama) slabije.

Nisam ni planirao da batalim noge ,a ni da zaostavljam ledja i ostalo, samo da pojacam ovo sto on kaze da je slabije razvijeno kako on kaze

Van mreže MadMan

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Disbalans misica
« Odgovor #3 poslato: Jun 13, 2013, 10:37:03 pre podne »
Citat
kraju seanse mi je rekao da imam disbalans misica.

ja se bojim da si ti HTEO DA CUJES OVO odavno i o od bilo koga,ali evo stilga potvrda i od "strucnog: lica


Ma otisao sam samo da vidim sta mi je sa preponom, i sa donjim ledjima.. I onda kad je zavrsio, postavio je "dijagnostiku"
Koliko sam ga ja svatio, to nije bilo nista u losem kontekstu, samo savet da vise radim na trupu, jer je centrala tela, da bih imao bolje drzanje kicme, bas zbog kuka karlice i tih stvari koje je pominjao
A grudi i ramena je samo ubacio kao primer u odnosu na ledja i noge

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Disbalans misica
« Odgovor #4 poslato: Jun 13, 2013, 10:54:29 pre podne »
ja ti opet kazem da mu pnovis ISTO PITANJE
sta je NELOGICNO u tome da ti lekar kaze da zbog praivlnog drzanja moras da ojacas donji deo ledja ili stomani zid?
nista
to se znalo pre 200 god
ovo sa disbalansom JE ISTO a pogtovo kod sprosita
to sto si ti odlucio da ces imato blje drzanje i jacu karlicu ako budes imao vece ruke i grudi...pa zam razmisli koliko je to NELGOCINO

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Disbalans misica
« Odgovor #5 poslato: Jun 13, 2013, 10:59:40 pre podne »
ja ti opet kazem da mu pnovis ISTO PITANJE
sta je NELOGICNO u tome da ti lekar kaze da zbog praivlnog drzanja moras da ojacas donji deo ledja ili stomani zid?
nista
to se znalo pre 200 god
ovo sa disbalansom JE ISTO a pogtovo kod sprosita
to sto si ti odlucio da ces imato blje drzanje i jacu karlicu ako budes imao vece ruke i grudi...pa zam razmisli koliko je to NELGOCINO

Kad neko impresionira znanje - mr.dr bla bla bla

bte to sa visinom ramena i slicno vise ima sa tvojom strukturom..meni je npr jedna kljucna kost visa od druge, tako da u pozingu nesvesno uvek dizem desno rame vise od levog, to se vidi i na sirini trapeza, i po rasporedu trbusnjaka u cik cak, po obliku grudi..
Mozda to neko nece primetiti, ali ja vidim..retki su savrseno simetricni, ali to ne smeta da se telo dovede u prihvatljiv sklad kako to malo ljudi moze primetiti.
btw ledja i zadnju lozu ne vidim, pa me i briga ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže kaljestro

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Disbalans misica
« Odgovor #6 poslato: Jun 13, 2013, 12:45:39 posle podne »
Да ми је знат' што би се десило кад би ови подгорички билдери пошли код тога доктора...
Па сви би имали дисбаланс јер 92% њих и не ради ноге... Да не причамо о онима који раде само руке и груди и слично...
То није ништа страшно, тј нормално је ка' што рече Пеђа, ето Надал вуче ону лијеву руку за два цента већу од десне, па му пуца она работа, зарађује милионе :Д

Van mreže MadMan

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Disbalans misica
« Odgovor #7 poslato: Jun 13, 2013, 05:28:12 posle podne »
Да ми је знат' што би се десило кад би ови подгорички билдери пошли код тога доктора...
Па сви би имали дисбаланс јер 92% њих и не ради ноге... Да не причамо о онима који раде само руке и груди и слично...
То није ништа страшно, тј нормално је ка' што рече Пеђа, ето Надал вуче ону лијеву руку за два цента већу од десне, па му пуца она работа, зарађује милионе :Д

Hahahaha alal ti vera za Nadala, al istina je

Van mreže MadMan

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Disbalans misica
« Odgovor #8 poslato: Jun 13, 2013, 05:30:47 posle podne »
ja ti opet kazem da mu pnovis ISTO PITANJE
sta je NELOGICNO u tome da ti lekar kaze da zbog praivlnog drzanja moras da ojacas donji deo ledja ili stomani zid?
nista
to se znalo pre 200 god
ovo sa disbalansom JE ISTO a pogtovo kod sprosita
to sto si ti odlucio da ces imato blje drzanje i jacu karlicu ako budes imao vece ruke i grudi...pa zam razmisli koliko je to NELGOCINO

Kad neko impresionira znanje - mr.dr bla bla bla

bte to sa visinom ramena i slicno vise ima sa tvojom strukturom..meni je npr jedna kljucna kost visa od druge, tako da u pozingu nesvesno uvek dizem desno rame vise od levog, to se vidi i na sirini trapeza, i po rasporedu trbusnjaka u cik cak, po obliku grudi..
Mozda to neko nece primetiti, ali ja vidim..retki su savrseno simetricni, ali to ne smeta da se telo dovede u prihvatljiv sklad kako to malo ljudi moze primetiti.
btw ledja i zadnju lozu ne vidim, pa me i briga ;)

Znam znam, sve mi je jasno. Samo sam se uplasio kad mi je rekao da su mi ledja i noge mnogo vise razvijenije od ruku (ramena tu i tamo) , grudi i kad je pomenuo trupni pojas.
Al svakako moram da pojacam te vezbe jebiga, jer prvi put kad sam usao u teretanu, radio sam noge i power clean
(benc ni ne volim ako tako gledamo na kraju krajeva, al ga ipak radim)

Samo ne znam sta onda da ubacim/izbacim iz ovog programa da bih "doradio" ove delove koje on pominje kao slabije razvijene

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Disbalans misica
« Odgovor #9 poslato: Jun 13, 2013, 09:27:57 posle podne »
Да ми је знат' што би се десило кад би ови подгорички билдери пошли код тога доктора...
Па сви би имали дисбаланс јер 92% њих и не ради ноге... Да не причамо о онима који раде само руке и груди и слично...
То није ништа страшно, тј нормално је ка' што рече Пеђа, ето Надал вуче ону лијеву руку за два цента већу од десне, па му пуца она работа, зарађује милионе :Д

Ko Napoleon.