Oktobar 05, 2024, 08:19:23 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.334 poruka u 18.767 tema - 20.974 članova - Poslednji član: Alokin97
X3MShop banner

Autor Tema: Kako sada i kako osusiti noge  (Pročitano 24201 puta)

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #75 poslato: Jun 13, 2013, 03:56:35 posle podne »
a zasto radis kardio toliko...??smanji taj kardio jer nema potrebe da ga radis....spaljujes dodatno kalorije koje ti prijeko trebaju...

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #76 poslato: Jun 13, 2013, 04:00:32 posle podne »
a zasto radis kardio toliko...??smanji taj kardio jer nema potrebe da ga radis....spaljujes dodatno kalorije koje ti prijeko trebaju...

Pa da isece noge
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Tyler_Durden

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #77 poslato: Jun 13, 2013, 05:34:26 posle podne »
jedna amaterska primedba. :D

citajuci forum i clanke o ishrani zar za nabacivanje mase nisu podjednako bitni B,UH,kao i MASTI,koje on u ishrani uopste ne koristi.cak,za njegov telesni tip(koji bi trebao da je ectomorph)od dnevnog unosa kalorija bar 30% bi trebalo da dodje iz masti.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #78 poslato: Jun 13, 2013, 06:02:06 posle podne »
jedna amaterska primedba. :D

citajuci forum i clanke o ishrani zar za nabacivanje mase nisu podjednako bitni B,UH,kao i MASTI,koje on u ishrani uopste ne koristi.cak,za njegov telesni tip(koji bi trebao da je ectomorph)od dnevnog unosa kalorija bar 30% bi trebalo da dodje iz masti.

pa citas pogresne stvari
zast bi uzimao masti ako zadovljava potrebe sa UH i sa B
masti si tu za "naucnike" koji vole da pametuju i onda kada im fali kalorija jer stalno nesto racunaju onda se busaju za masti
tako da...ipak bi trebalo da citas neke druge stvari

Van mreže Tyler_Durden

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #79 poslato: Jun 13, 2013, 06:23:15 posle podne »

pa po tebi ljudski ogranizam moze da funkcionise bez masti????????
« Poslednja izmena: Jun 13, 2013, 06:33:56 posle podne Tyler_Durden »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #80 poslato: Jun 13, 2013, 07:04:23 posle podne »

pa po tebi ljudski ogranizam moze da funkcionise bez masti????????

a po tebi ne?

a mislim da bi ipak trebalo DA CITAS DRUGE STVARI i vreme psovetis drugim stvarima a ne da se ovde preganjas samnom il sa nekim od admina jer samo pre 15 dana :

Citat
Pozdrav svima,

Za pocetak,prije nego krenem da idem u teretanu,zelio bih da se savjetujem sa vama u izboru treninga.Prije svega da kazem sta mi je cilj,a to je da popravim drzanje,i ojacam zadnji dio tijela(zadnju lozu,kukove,ledja(pogotovo donji dio) kao i stomak).Nesto sam sam trazio po internetu i otprilike sam zakljucio da mi je najbolje da radim trening sa sto manje izolacionih vjezbi.

molim te
uci,uci,uci i uci
ali UCI PRAVE STVARI
dakle DA,ludjsko telo moze da funkoznise bez masti odnosno moze bez tih KOJE TI NAGOVESTAVAS KAO 30% dnevnog unosa (Boze kako mi je muka od matematike u ovom sportu) jer svaka hrana u sebi sadzri odredjeni % masti
a ti si DALEKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO od toga da bi trebalo da racunas % i da vodis racuna koliko tebi treba M jer nisi naucio ni da hodas a vec bi da letis...jbg
« Poslednja izmena: Jun 13, 2013, 07:13:17 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Tyler_Durden

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #81 poslato: Jun 13, 2013, 07:41:19 posle podne »

pa po tebi ljudski ogranizam moze da funkcionise bez masti????????

a po tebi ne?

a mislim da bi ipak trebalo DA CITAS DRUGE STVARI i vreme psovetis drugim stvarima a ne da se ovde preganjas samnom il sa nekim od admina jer samo pre 15 dana :

Citat
Pozdrav svima,

Za pocetak,prije nego krenem da idem u teretanu,zelio bih da se savjetujem sa vama u izboru treninga.Prije svega da kazem sta mi je cilj,a to je da popravim drzanje,i ojacam zadnji dio tijela(zadnju lozu,kukove,ledja(pogotovo donji dio) kao i stomak).Nesto sam sam trazio po internetu i otprilike sam zakljucio da mi je najbolje da radim trening sa sto manje izolacionih vjezbi.

molim te
uci,uci,uci i uci
ali UCI PRAVE STVARI
dakle DA,ludjsko telo moze da funkoznise bez masti odnosno moze bez tih KOJE TI NAGOVESTAVAS KAO 30% dnevnog unosa (Boze kako mi je muka od matematike u ovom sportu) jer svaka hrana u sebi sadzri odredjeni % masti
a ti si DALEKOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOO od toga da bi trebalo da racunas % i da vodis racuna koliko tebi treba M jer nisi naucio ni da hodas a vec bi da letis...jbg


pa donekle si u pravu.sto se tice treniranja  i rada sa tegovima tu sam pocetnik.a sto se tice zdrave ishrane i zdravog nacina zivota smatram da imam dovoljno znanja za bar neki osnovni savet.

samim tim sto nemam strucno obrazovanje iz ove oblasti zao im je sto ovu polemiku sa tobom ne vodi neki doktor ili nutricionista.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #82 poslato: Jun 13, 2013, 07:58:09 posle podne »
Citat
samim tim sto nemam strucno obrazovanje iz ove oblasti zao im je sto ovu polemiku sa tobom ne vodi neki doktor ili nutricionista.

iskreno
i meni je zao,samo sto me izbegavaju i zaobilaze u sirokom luku,a pogtovo nutricionisti
a da tvoje znanje slucajno nije:

Citat
Vidio sam na par postovada se proteini iz kikirikija ili zobenih i ovsenih ne racunaju u dnevni unos,pa ako moze neko da mi objasni zasto?

Citat
Kako se onda hrane  bilderi koji su vegetarijanci?

sve me navodi -sta ti kazes a?  :D :D
ajde molim te kazi..

Van mreže Buca

  • Član
  • *
  • Poruke: 18
  • Sine Virtus, Sine Laus
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #83 poslato: Jun 13, 2013, 08:04:32 posle podne »
Cao svima,

Izvinte sto upadam ovako  (nije Butsa vec brat njegov...)

Ja sam Doktor, specijalnost hirurgija (gastroenteroloski problemi da ne davim sa detaljima...)

Ljudski organizam moze savrseno da funkcionise bez dodatnog unosa masti van ishrane.
Zdrave masti poput Omaga 3 ulja, maslinovog ulja, lanenog, pa iz kostunjovag izvora lesnik, badem itd...
su pozeljne, ali ne i krucijalno neophodne.

Odmah da se ogradim nisam nutricionista, ali dijete poput Low-carb ili rotacije-UH cesto bivaju prepisane pacijentima
sa prekomernom kilazom 4-5 nedelja pred operaciju, tako da malo iskustva imam i na tom polju....

Drugo moj brat ciji je ovo nick i nalog, vec neko vreme se pridrziva saveta i dijeta sa ovog foruma, i radimo nalaze na neka 3 meseca cisto da pratimo malo, njegova krvna slika nikad nije bila bolja!!!!

Izvinite na upadu na forum ovago preko brata, ali mi je stvarno i kao covekau koji i sam trenira rekreativno i kao lekaru vise dosta MITOVA o tome kako doktori i nutricionisti znaju bolje ....

Veliki pozdrav svima.
What we do in life, echoes in eternity

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #84 poslato: Jun 13, 2013, 08:07:33 posle podne »
Hvala Dr

Van mreže Tyler_Durden

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #85 poslato: Jun 13, 2013, 08:48:53 posle podne »


iskreno
i meni je zao,samo sto me izbegavaju i zaobilaze u sirokom luku,a pogtovo nutricionisti
a da tvoje znanje slucajno nije:

Citat
Vidio sam na par postovada se proteini iz kikirikija ili zobenih i ovsenih ne racunaju u dnevni unos,pa ako moze neko da mi objasni zasto?

Citat
Kako se onda hrane  bilderi koji su vegetarijanci?

sve me navodi -sta ti kazes a?  :D :D
ajde molim te kazi..     

pa zato sto se samo u bodibilderskom svetu za povecanje misicne mase koriste iskljucivo zivotinjski proteini.dok je za ishranu osobe koje nema tih pretenzija  dovoljna kombinacija biljnih i zivotinjskih proteina ::) ::),cak sta vise savjetuje se sto manja upotreba zivotinjskih proizvoda.

i jos jedno pitanje kad si vec tu :D, i kad smo se vratili na ovu temu sa protenima koju sam u potpunosti prihvatio:sta se desava sa biljnim proteinima koje unosimo,samim tim sto su neiskoristljivi?
 ;)
« Poslednja izmena: Jun 13, 2013, 09:20:10 posle podne Tyler_Durden »

Van mreže Tyler_Durden

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #86 poslato: Jun 13, 2013, 08:58:27 posle podne »


Ljudski organizam moze savrseno da funkcionise bez dodatnog unosa masti van ishrane.
Zdrave masti poput Omaga 3 ulja, maslinovog ulja, lanenog, pa iz kostunjovag izvora lesnik, badem itd...
su pozeljne, ali ne i krucijalno neophodne.



pa naravno,moze bez DODATNOG UNOSA MASTI VAN ISHRANE,niko od njega ne trazi da pije kapsule vec da se normalno hrani.

jednostavno mi nije jasno kako organizam moze da funkcionise bez elemenata koji su potrebni(aj da navedem neke osnovne stvari) za  rastvaranje i prenosenje vitamina,proizvodnju hormona(testosteron) kao i mozdanu funkciju.
« Poslednja izmena: Jun 13, 2013, 09:04:18 posle podne Tyler_Durden »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #87 poslato: Jun 13, 2013, 09:00:12 posle podne »
sam sebi si dao odgovor

Citat
kombinacija biljnih i zivotinjskih proteina

moze i to je ok

Citat
sta se desava sa biljnim proteinima koje unosimo,samim tim sto su neiskoristljivi

nisu 100% NE ISKORISTLJIVI nego tipa 30-40% nije moguce iskoristit a to je onaj deo koji fali u lancu a to su EAK koje bikjni proteini NEMAJU
sta se desava
pa kao i sa zvinostnjskim
odu u kaku niz toilet.. ;D ;D

Van mreže Tyler_Durden

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #88 poslato: Jun 13, 2013, 09:08:00 posle podne »
sam sebi si dao odgovor

Citat
kombinacija biljnih i zivotinjskih proteina

moze i to je ok

Citat
sta se desava sa biljnim proteinima koje unosimo,samim tim sto su neiskoristljivi

nisu 100% NE ISKORISTLJIVI nego tipa 30-40% nije moguce iskoristit a to je onaj deo koji fali u lancu a to su EAK koje bikjni proteini NEMAJU
sta se desava
pa kao i sa zvinostnjskim
odu u kaku niz toilet.. ;D ;D

pa dobro,slozili smo se bar oko necega :D :D,sto je najbitnije skrenuli smo sa teme,tj ovom decku treba dati saveta da ne bi izgubio zdravlje na nacin na koji to radi sada.

Van mreže djole.6

  • Član
  • *
  • Poruke: 21
Odg: Kako sada i kako osusiti noge
« Odgovor #89 poslato: Jun 13, 2013, 09:37:57 posle podne »
suv sam kao hemicar na takmicenju :D meni mast iz nogu odrzava tu raznotezu,tako da nemojte se brinuti :D samo sto cu trening nogu da pojacam :) :D pozz