Jul 01, 2024, 09:45:42 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Sprintevi - eksplozivnost  (Pročitano 5721 puta)

Van mreže lesnar

  • Član
  • *
  • Poruke: 13
Sprintevi - eksplozivnost
« poslato: April 15, 2013, 01:53:18 posle podne »
Treba mi savet za eksplozivnos. Bih da radim sprinteve. Da li mi neko moze dati savet za sprinteve, tipa duzina, ponavljanja, pauze...

Van mreže Jeff Seid

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Sprintevi - eksplozivnost
« Odgovor #1 poslato: Maj 06, 2013, 10:24:33 posle podne »
Ја нисам довољно стручан да ти дам савет зато што никад нисам трчао спринтеве да бих добио експлозивност. Ја сам више за теретану и вежбе за масу зато што сам мршав. Али могу ти рећи на основу неких људи који су то покушали и одличан је резултат. Мој друг из краја тренира ММА и тренер им је рекао да сваки тренинг истрчавају по 200 спринтева у дужини од 15 метара. Такође ми је причао да је сврха тога да у самом старту чим направиш први трзај ногом унесеш што већу количину енергије тако да сву силу пребациш на ногу којом почињеш тај спринт, наставак знаш, чим направиш први корак крећеш да трчиш највећом брзином коју твоје тело може да развије. Е сад пред крај није фора да се ти 3 метра заустављаш, него да у тој брзини ногом којом си почео спринт направиш "кочницу и да станеш у опсегу од 1 метар и руком дотакнеш под као знак да си завршио један спринт, наравно требаће ти времена да се уходаш. Спринтови нису ни мало наивни и мораћеш доста да им се посветиш. А такође мој други другар који се већ јако дуго бави кошарком свакодневно трчи уз брдо. То брдо није велико, али ти многоо отежава да развијеш убрзање и да истрчиш спринт. Он стане у дну брда и када је спреман крене, на почетку све супер иде, али да видиш како се пење све више и најјаче ноге попуштају, тело крене нагло да успорава зато што је то велики напор, али свакако да би могао и то да пробаш ако имаш неко брдашце или узвишицу у близини. На тај начин ти гарантујем да можеш да добијеш експлозивност у ногама.

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Sprintevi - eksplozivnost
« Odgovor #2 poslato: Maj 07, 2013, 12:36:49 posle podne »
него да у тој брзини ногом којом си почео спринт направиш "кочницу и да станеш у опсегу од 1 метар
Kolike su sanse da se covek ovako povredi???

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Sprintevi - eksplozivnost
« Odgovor #3 poslato: Maj 07, 2013, 12:40:49 posle podne »
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Jeff Seid

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Sprintevi - eksplozivnost
« Odgovor #4 poslato: Maj 07, 2013, 03:21:33 posle podne »
него да у тој брзини ногом којом си почео спринт направиш "кочницу и да станеш у опсегу од 1 метар
Kolike su sanse da se covek ovako povredi???
Брате шансе да се повредиш су и кад се сангеш камен да дохватиш. претходно се добро загрејеш и цепај само.

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Sprintevi - eksplozivnost
« Odgovor #5 poslato: Maj 07, 2013, 11:36:40 posle podne »
него да у тој брзини ногом којом си почео спринт направиш "кочницу и да станеш у опсегу од 1 метар
Kolike su sanse da se covek ovako povredi???
Брате шансе да се повредиш су и кад се сангеш камен да дохватиш. претходно се добро загрејеш и цепај само.

Kako da se zagrejem pre nego sto dohvatim kamen?

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Sprintevi - eksplozivnost
« Odgovor #6 poslato: Maj 08, 2013, 12:09:19 pre podne »
него да у тој брзини ногом којом си почео спринт направиш "кочницу и да станеш у опсегу од 1 метар
Kolike su sanse da se covek ovako povredi???
Брате шансе да се повредиш су и кад се сангеш камен да дохватиш. претходно се добро загрејеш и цепај само.

Kako da se zagrejem pre nego sto dohvatim kamen?

Sizifove muke  ;D
suck it up, buttercup

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Sprintevi - eksplozivnost
« Odgovor #7 poslato: Maj 08, 2013, 12:10:05 pre podne »
него да у тој брзини ногом којом си почео спринт направиш "кочницу и да станеш у опсегу од 1 метар
Kolike su sanse da se covek ovako povredi???
Брате шансе да се повредиш су и кад се сангеш камен да дохватиш. претходно се добро загрејеш и цепај само.
fora je sto poslije takvog sprinta ti treba da se zaustavis na duzini jednog metra,a to je povreda definitivno.I iskreno ne znam kako je izvodljivo da se zauztavis na toj duzini poslije sprinta  :D

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Sprintevi - eksplozivnost
« Odgovor #8 poslato: Maj 08, 2013, 07:04:33 pre podne »
Ma ko se još zaustavlja posle sprinta, proletiš kroz kraj deonice u punoj brzini, pa se polako zaustaviš. Drugo je kada se rade promene pravca, koje imaju više smisla za njega (tkzv kamikaze), ali tu nema vremena ni da dođe do punog trka, jer je deonica prekratka.

Kratki sprintevi + promene pravca ( ponekad zamenjeni hill sprint-om) + plyometrija = rezultat
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.