Septembar 25, 2024, 10:23:48 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: moby @ home-interview sa popularnim muzicarom  (Pročitano 1299 puta)

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
moby @ home-interview sa popularnim muzicarom
« poslato: Oktobar 29, 2006, 02:05:23 pre podne »

iZ najnovijeg max-a

Ovaj svijet bez interneta je za Moby -a nezamisliv, ovaj elektropop muzicar ne izdrzi niti par dana bez neta.
Moby izgleda iznervirano,  on gleda citavo vrieme na njegov iMac i lupa hekticno po tastaturi , njegovo golo desno stopalo lupka po parketu u dnevnoj sobi i daje nam na znanje da ima jos par E-Mails da odgovori. Nekoliko minuta kasnije poziva me 41 godisnji muzicr na njegovu terasu.
-Vi ste jako tesko osgovoriti od comp. Koliko sati dnevno provedete za comp.?
U svakome slucaju vise nego sto bi trebao.Moj zivot je postao digitalan, kada sam u studiju produziram na comp.,kada sam u dnevnoj sobi onda sam u netu, kada vozim taxi onda koristim moj iPod, fotografiram digitalno i stavljam fotke u net, ja sam u stvari offline samo kada jedem i spavam.
-Ako pokusavate provesti vise vremena bez comp.zasto ste onda stalno u netu?
Internet je za mene najbolji nacin komuniciranja, tako uspjevam dostici vise ljudi nego bilo gdje drugdje, ja sam jedan od onih koji svoje strane stalno obnavljaju, pisem stalno textove i aktualiziram sve.
-A koje druge web-strane posjecujete ?
Pratim jako puno internet radio, prije ste trebali posjecivati jedan Londonski Club da biste vidjeli nepoznate Bands, danas kliknete samo na njihove strane.
-Upravo zato me cudi da sada objavljujete jedan Best-off album.Zar nije ta ideja stara u vreme neta, sada svako moze da sastavi svoj Best-off album?
Ja gledam takove albume kao nesto tradicionalno, pogotovo kod muzicara koji su vec dugo u poslu, ja sam vec 15 god tu.Dobra stvar je da ljudi mogu sami da biraju hoce li moj Best-off album da kupe ili ce si sami jednu Moby komplikaciju da sastave.
-Zar ne mislite da ce CD da dozive slicnu sudbinu kao i gamofonske ploce?
Jasno, to je samo pitanje vremena.Downloads dominiraju trenutno.Ipak ne verujem da ce CD da potpuno nestanu. Ipak ce i dalje biti fans koji ce si albume radije kupovati.
-Mnogi Labels pokusavaju da tuze protiv ilegalnih Download-portala.Mislite da je to ispravno ?
To je glupa ideja, zar trebam nekoga da tuzim sto je pokusao da slusa moju muziku, pa ja se veselim tome.
-Pa cak ako zbog toga prodate manje ploca?
Naravno da mislim da je ok, ako netko pokusava da sprijeci crni markt,ako nektko npr. sa mojom muzikom zaraduje novac. Ali to ne rijesava problem. Ako ja nekih 14 losih pjesama na mome albumu imam a samo jednu dobru, onda ne bi smio biti ljut da neko samo tu pijesmu izvlaci. Pa zar treba da prebacujem ljudima sto imaju dobar ukus? Kada netko objavi jednu super plocu sa 15 odlicnih pjesama onda se to i prodaje.
-Trebaju li muzicari u vreme MySpace i YouTube jjos muzicke firme?
Naravno , moj zadnji album sam izdao u 50 zemalja, kada bi t o stigao sam da organiziram?
-Kako ce da izgleda buducnost muzike`?
I dalje ce da postoje muzicke firme, i one ce da zadrze svoju funkciju. Ali prezivjeti ce samo oni kkoji koriste tehnicke prednosti.Tada nece vise biti trendova jer ce svatko imati mogucnost njegovu individualnu muziku da objavljuje, postojace mnogo mali zanrovi medusobno.Trend ce biti kada ne bude trenda.
Kratko nakon ovoga interview-a je Moby objavio na njegovoj Homepage da nece da bude duze vreme u netu, tocnije sve do 2007 . Ali nekih tri dana kasnije je ponovo poceo da pise postove.


ps. kao sto vidite thor je back, zelim da ovaj forum ima i aktuelne textove ne samo iz bodybuildinga nego i iz tehnike , muzike, filmova javite mi sto vi mislite o tome, ako vam se ne svida da ne sjedim kao glupan do dva u noci i prevodim vam sve ovo ako vas ne zanima
pozz.
thor
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP

Van mreže thor

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 609
  • Ali ajde vise skini mi se sa kurca, jebala te hrvy
Odg: moby @ home-interview sa popularnim muzicarom
« Odgovor #1 poslato: Novembar 01, 2006, 12:47:55 pre podne »
ma ekstra thor


nadam se da si sada sa zdravljem dobro
Hvala Markoni
jedna jebena godina je iza mene, operacije , teski auto sudar, razvod braka, faks,
sada mi i macak mora na op.
ali ne dam se ,  :lol:
pozz
WHY DO I KEEP HITTING MYSELF WITH A HAMMER?
BECAUSE IT FEELS SO GOOD WHEN I STOP