Septembar 19, 2024, 10:11:25 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: pomoc - pocetnik  (Pročitano 4925 puta)

Van mreže blinki

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
pomoc - pocetnik
« poslato: Maj 14, 2013, 10:30:08 posle podne »
postovanje, pocetnik sam u teretani, imam 24 godine, 74 kg i visko sam 182.
trenirao sam atletiku 13 godina ali zbog povrede ne smem trcati.
krenu sam u teretanu i planiram nabaciti bas dosta misicne mase u doglednom periodu. Od suplemenata koristim omega 3, multivitamin i waygainer muscule juice revolution 2600.
molio bih ako mi neko moze reci dali trebam uzeti jos neki preparat i sta trebam uzeti. Kvalitetno se hranim i unosi ugljene hidrate i proteine.
unapred hvala.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #1 poslato: Maj 14, 2013, 10:46:26 posle podne »
Mozes whey protein i kreatin monohidrat
Men sana in corpore sano !

Van mreže blinki

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #2 poslato: Maj 14, 2013, 10:49:57 posle podne »
protein iz ishranu a kreatin uz treninge?

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #3 poslato: Maj 15, 2013, 09:32:44 pre podne »
Sad sta je kupljeno, kupljeno je... Mozes taj gainer posle treninga, a svu ostalu kolicnu neophodnih proteina iz namirnica kao sto su nemasna mesa, jaja, eventualno neki sir... kreatin pijes 5gr pre i 5gr posle treninga i to je to (nema faze punjenja i sl).

Suplemeti su to sto jesu - dodaci ishrani, i uz sredjenu ishranu dobro ce ti doci, ali da se oslanjas vecim delom na njih a manjim na klopu nije bas najsrecnije resenje i bolje je odmah u startu da imas neka realna ocekivanja ili da pare trosis na neke druge stvari.

Bilo bi lepo da napises i plan ishrane po kolicinama namirnica, danima, obrocima itd... Ono cim bi trebalo da se vodis za pocetak je 500kcal viska u odnosu na tvoje "odrzavanje" iz kvalitenih izvora.Pogledaj u delu nutrition ima zanimljivih tema iz kojih mozes da vidis primere jelovnika i prilagodis neki sebi...

Van mreže blinki

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #4 poslato: Maj 15, 2013, 03:55:14 posle podne »
ujstajanje je u 6 ujutru. tada pojedem jednu do dve banane i par kasika meda i popijem taj gejner
kardio trenin je od 7 do 8
nakon njega je doricak gde ide negde oko 200 grama ili piletine ili nekog drugog mese, oko 50 grama pirinca, 50 grama sira i oko 200 grama kuvanog povrca (spanac, karfiol, krompir, kukuruz) i multivitamin i omega 3
sledeci obrok je oko 12 kada pojedem par razenih pogacica, 2 komda jaja bez zumanaca i jedno celo, oko 50 grama piletine
sledeci obrok je oko 15 i 30 gde ide oko 200 grama mesa, 50 grama ili ovsanih pahuljica, ili sociva, makarone ili bilo koja vrsta testenine oko 50 grama i obavezno neko povrce oko 50-100 grama
trening sa tegovima je u periodu od 18-21
neposredno nakon treninga popijem gejner i pojedem par banan, i vecera je negde oko 22 gde pojedem razanih hleb par komada, 2 cela jaja, oko 50 grama dzigerice i nekog sira.
U principu lezem oko 1 posle ponoci i oko ponoci znam da pojedem jednu do dve banane.
napominjem da dnevno sigurno pojedem oko 200 grama oraha ili lesnika samo grickajuci na poslu i oko pola kila jabuka cisto zato sto sam stalno gladan.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #5 poslato: Maj 15, 2013, 10:42:45 posle podne »
ovo je verovatno trenutna klopa? ne verujem da se duze hranis ovako inace ne bi imao 74kg?

kardio ti na masi ne treba...imas dosta prostora za poboljsanje jelovnika, naravno ako zelis... med ujutru, gainer ujutru - bespotrebno provociras lucenje ins... ubaci bolje ovsene umesto toga sa jajima kad vec nemas whey... gainer i proste secere smo rekli, samo posle treninga. pirinac ok, kromir ok, samo prilagodi kolicine sebi... ovo sa vocem isto pola kg banana imas sigurno, pola kg jabuka - bespotrebno... 200gr lesnika i oraha je isto poprilicno masti (plus ove omege i zumanca)...

pogledaj u delu nutrition primere jelovnika, poprilicno su jednostavni.. vrti se par namirnica cije se nutr. vrednosti lako pamte, samo su kolicine prilagodjene... ovako - cini mi se da ces ici 1 korak napred, pa 2 nazad... deluje kao neka masa - jedem sta stignem samo da kg idu gore, pa ces posle to morati da gulis i tako ti ostane skoro nista... nema dobijanja "cistog" misica zato sto radis kardio (ili ono malo se stomak skida, a malo ruke da porastu), nego koliko toliko i u masi pazis sta klopas i pravis taj lagani suficit i uzivas u zivotu... naravno ne robujes non stop, i kontrolisano ubacis nesto junk-a sebi za dusu...  ;)

Van mreže cuturica

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #6 poslato: Maj 16, 2013, 06:00:36 posle podne »
veliko je pitanje dli se ti ovako hranis ili si napisao nesto sto mislis  da bi trebalo ? pitam zato sto si naveo lepo precizno vremena i gramaze a sve zbrkano i bez logike. evo moje misljenje zasto ; jedes dnevno po 5-7 banana, 200 grama orasa ili lesnika a u obroku u 12 sati jedes 50 grama piletine za 50 grama nebih ni sedao za sto. plus za obrok posle treninga si ubacio 50 grama dzigerice gde si bas nju pronasao itd..

Van mreže blinki

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #7 poslato: Maj 17, 2013, 04:35:23 posle podne »
to sam pojeo dan pre nego sto sam postavio pitanje!
Poslednjih mesec dana se ovako hranim!!

Van mreže cuturica

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #8 poslato: Maj 17, 2013, 04:55:42 posle podne »
ok.
a koji je tvoj razlog da dnevno jedes po 5-6 banana pola kg jabuka 200 grama orasa ili lesnika a u obroku u 12 jedes samo 50 gr piletine i jos gore u obroku posle treninga jedes 50 grama dzigerice, pitanje je dali si ti sam sebi sastavljao takav jelovnik ili ti je neko preporucio???

Van mreže blinki

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #9 poslato: Maj 17, 2013, 05:00:16 posle podne »
ma niko mi nije preporucii, trenirao sam atletiku dosta dugo, jelovnici se skroz razlikuju, ovo sam sam sebi skrpio, jasno je meni da je potrebno vise proteina u vidu mesa i tako toga, zato sam i postavio pitanje ovde

Van mreže blinki

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #10 poslato: Maj 17, 2013, 05:01:34 posle podne »
u obroku koji je neposredno posle prvog treninga ujutru jedem oko 200 grama piletine!!

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #11 poslato: Maj 17, 2013, 05:05:25 posle podne »
ali zasto ne zelis da procitas ni jednu temu o ISHRANI?
200 gr piletine pred trening -bolje ostavi to za POSLE TRENIGA

Van mreže blinki

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #12 poslato: Maj 17, 2013, 05:09:06 posle podne »
nisam rekao da necu, ovde sam da naucim sve ono sto me zanima!
citam dosta toga, vremenom cu korigovati ishranu, to mi je i bio cilj!
radim svaki dan od 7 do 3, ustajem u 6, i to moram prilagoditi ishrani!
ujutru svakog dana od 7 - 8 imam da ga nazovem kardio trening, ali ima dosta sklekova, trbusnjaka i zgibova.
trening sa tegovima u teretani mi je od 18 - pa do 21, 22, zavisi kada zavrsim!!

Na mreži Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #13 poslato: Maj 17, 2013, 05:10:28 posle podne »
cek cek
ujutro radis te zgibove i trbunsake i propadanje i to nazivas karditi trneingom
a uvecer treniras 3 sata u teretani sa tegovima?
ti nas zekis sve skupa a? :D

Van mreže blinki

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: pomoc - pocetnik
« Odgovor #14 poslato: Maj 17, 2013, 05:14:07 posle podne »
zaboravhi da kazem da pre kardio treninga istcim najmanje 10 km, secas se da sam atleticar
ne prodje dan da ne trcim 10 km