Septembar 27, 2024, 05:30:02 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.291 poruka u 18.763 tema - 20.974 članova - Poslednji član: galurbalge
X3MShop banner

Autor Tema: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!  (Pročitano 10607 puta)

Van mreže Jeff Seid

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« poslato: April 30, 2013, 02:26:38 posle podne »
Ћао другари, пре него што вам образложим свој проблем желим да вам се представим, име ми је Гаврило, имам 18 година, из Београда сам и идем у ЕТШ "Никола Тесла". Виском сам 175 и имам 68 кила. Много сам читао по форуму, пратио већину тема, видео да има много паметних и учених људи који су компетентни да дају неки добар савет, већина њих се и добро разуме и исхрани, суплементацију, начин и врсту тренинга. Е али мој проблем је редак и није те природе, мој проблем је што немам пара за исхрану. Мислим да је сад већина вас која је ово прочитала поклопила шаком очи и помислила који кретен.Због јако лоше финансијске ситуације нисам у стању да обезбедим себи добру исхрану, не бих сада да улазим у детаље о примањима мојих родитеља али ћу вам само рећи да су јако ниска и да нам дође период када немамо хлеба у кући. Идем у теретану већ 6 месеци, напредак је јако мали (1 цм рука, 2 цм леђа, 1 цм груди, ноге ништа). На форумима читам о томе како исхрана чини 50%, тренинг 20%, одмор 20% и суплементација 10% од укупног успеха. Такође гледам теме у којима људи пишу како поједу по пола киле или више белог меса дневно, па 6 јаја, 2 литре млека, 2 мерице Веј протеина и опет не напредују. Мој ПРОСЕЧАН дан се састоји из 3 парчета паштете уз чашу млека или јогурта ујутру, затим неке супе из кесице за ручак, и неког теста (преврате, или нешто слично) за вечеру. Верујте ми да једва и то некад имам да поједем, стварно се радујем дану када зарадим (брање кукуруза, склапање форма идеале столова, чишћење снега, дељење папирића за старачки дом) да себи купим чоколадно млеко, конзерву рибе, или за 200, 300 грама белог меса. О суплементима нећу ни да причам, превисоке су цене и то је стварно оно што ја не могу да пријуштим себи. Моје питање за вас је да ли да и даље идем у теретану поред овакве исхране и свих мојих услова или да оставим теретану и чекам нека боља времена (своју сталну плату) ? Покушајте да се нађете у мојој ситуацији и реците ми шта би сте ви радили, хвала унапред свима.
« Poslednja izmena: April 30, 2013, 02:29:15 posle podne Jeff Seid »

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #1 poslato: April 30, 2013, 03:32:51 posle podne »
Iskreno druze, stvarno mi je zao zbog tvoje finansiske situacije, ne mogu ni da zamislim koliko ti je tesko. Ako pogledamo tvoju ishranu ti uneses malo hrane i za normalan rad, tako da za misice nista i ne ostane. Po nekom zdravom razumu ja bi prestao sa treningom dok kako ti kazes ne stignu neka bolja vremena (mada kako mi se cini sve je gore i gore...). Ali ipak tu je druga strana, ja kad treniram ne ramisljam ni ocemu, ne razmisljam o problemima i tih sat vremena u teretani su mi najlepsih sat vremena tokom dana. Sad ako ti ne uzivas toliko u treningu onda prestani dok ne dodjes do nekih normalnih prihoda. Puno srece u zivotu, i nadam se da ce ti se zivot na bolje promeniti :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #2 poslato: April 30, 2013, 07:00:42 posle podne »
Treniraj uvek neki sport to je jedna od najlepsih stvari u zivotu. Ako hoces da radis javi se na pp. I promeni avatar.
Men sana in corpore sano !

Van mreže Jeff Seid

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #3 poslato: April 30, 2013, 08:32:59 posle podne »
Другари хвала вам на одговорима, значи ми када неко искрено каже шта би радио на мом месту, такође и ја обожавам да тренирам, избацим тада све проблеме из главе, избацим негативну енергију и после тренинга осетим да сам нешто добро урадио, али можда је и то безвредно ако не напредујем, то онда нигде не иде. Успут Владо, променио сам аватар :)

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #4 poslato: April 30, 2013, 08:49:37 posle podne »
Pa ako uzivas u treningu onda treniraj i dalje. Sto se tice napredka sigurno je kljuc u ishrani mada i ja sam na pocetku sa katastrofalnom ishranom napredovo, mozda da malo promenis trening? :) Ne kazem da ces zbog toga napredovati, ali mozda te i trening koci.

Van mreže Jeff Seid

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #5 poslato: April 30, 2013, 08:53:41 posle podne »
Напредовао сам ја, али то је знатно мање него остали људи за исто време, свакако да је исхрана главни разлог. Само нећу појачавати много тренинге, јел што је тежи и јачи тренинг више се трошим, а немам исхрану да то и покријем. Данима ми се мота по глави о прекиду тренирања, јел искрено да ти кажем и убијен сам у појам и демотивисан сам.

Van mreže Slanina

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 431
  • Spamer
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #6 poslato: April 30, 2013, 09:00:42 posle podne »
Zaposli se :)

Van mreže Jeff Seid

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #7 poslato: April 30, 2013, 09:05:23 posle podne »
Још сам средња школа, имам још једну годину да изгурам, после планирам на Војну Академију, тамо имам сигуран кревет и парче хлеба. Лети радим, зими радим и викендима када има посла :)

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #8 poslato: April 30, 2013, 09:13:20 posle podne »
E ovaj ce da bude pravi covek. Onaj ko se muci od malena i zna sta je rad, jedino u takve ljude mozes da se pouzdas. Veruj mi ako upises Vojnu Akademiju neces se pokajati, jeste tesko da upadnes, i veliki je pritisak, ali ti se sve vrati. Poznajem momka koja je 2 godina vojne akademije i razbija se od ucenja. Tako da samo napred ako imas volju da ucis. Nastavi da treniras umereno, nemoj da trosis puno energije koje nemas na pretek. :)

Van mreže Jeff Seid

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #9 poslato: April 30, 2013, 09:23:20 posle podne »
Хехех хвала ти брате, скоро ме нико није исхвалио оволико, учим, наравно, Тесла није лака, али није ни близу Војној Академији, тражи се многоо. Поготову за смер који ја хоћу, а то је војни пилот. Ја се надам да ћу успети у свему томе, и да ћу тада имати пара, и да се нећу мучити као моји родитељи, али једини проблем је што ме тад вероватно неће занимати теретана, билдовање, фитнес и остале ствари. Криво ми је што сад, у овим годинама не могу да остварим једну од својих највећих жеља. Али да се не изјадам овде много, свако има својих проблема и свакоме је свој проблем највећи. Хвала још једном момцима који су дали савет, ценим и вероватно ћу уважити ваше мишљење да наставим са тренинзима. Успут да вам јавим, иде ми лето, све што зарадим, потрошићу на чланарину, своју исхрану и ако Бог да на неку суплементацију (тада ћу отворити нову тему, па да ми дате савете шта је најбоље да узмем, а да не оде много пара) но до тад, ко жив ко мртав!

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #10 poslato: April 30, 2013, 09:33:12 posle podne »
Brate,pricas pricu a ja je vec znam,u potpunosti je znam!Imam za koji dan 30 godina i sve sam to prosao! Da te zalim necu,jer ni sam nisam voleo niti volim da me neko zali (da me pogresno ne shvatis),samo ti mogu reci glavu gore,mora doci bolje vreme,znam po sebi,do 26 mi je zivot bio nula...NULA,jedan primer,u skolu nisam nosio ni zutu banku a matori je morao da ima za 2 pakle cigareta,ali neka,ne zameram mu,Bog je tako hteo!...Posle se okrenulo,nasao posao,pola Evrope prosao,ozenio se sad sam u Berlinu,ne zivim Bog zna nesto,ali dovoljno za normalan zivot! Danas sam srecan sto sam odrastao tako jer mi niko nista u zivotu nije dao! Glavu gore i svako dobro!

Van mreže Jeff Seid

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #11 poslato: April 30, 2013, 09:52:15 posle podne »
Подразумева се брате, све разумем и све знам, нико не треба да ме жали, нисам Богу хвала болестан. Треба више оваквих прича да слушам, јел ми врате наду. Искрено се надам да ћу ићи твојим путем, и да ће ми се живот окренути набоље. Некад ми је стварно криво када видим ко има, и како троши, а никад у животу нисам пожелео да неко има мање, само ја да имам мало више, да не морамо да се свађамо сваки дан, и то увек је везано за новац, и само новац.

Van mreže LemiX

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 204
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #12 poslato: April 30, 2013, 10:04:17 posle podne »
Nazalost,novac je izvor 99% problema danasnjice!
Mene se uvek pesme vadile iz trenutaka kada sam sjeban
Sivilo - Sam Protiv Svih (Official Music Video)
;)

Van mreže Jeff Seid

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #13 poslato: April 30, 2013, 10:07:28 posle podne »
Надам се да ће и мени помоћи :)

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Drugari dajte neki dobar savet u vezi mog problema!
« Odgovor #14 poslato: April 30, 2013, 10:10:00 posle podne »
Samo kad odes na Vojnu Akademiju ne smes odustati. Ako odustanes uracunace ti svaki komadic mesa sto si pojeo kod njih, svaku noc sto si prespavo tamo, svaki metak sto si ispalio. Tako da kad odes tamo nema odustajanja inace si najebo.