Septembar 20, 2024, 11:27:01 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Plan ishrane  (Pročitano 4416 puta)

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Plan ishrane
« poslato: April 27, 2013, 11:34:53 pre podne »
Pozz dobri ljudi.Ovako...Iako znam sve potrebne informacije ne mogu nikako da sastavim sebi plan od otprilike 3 500 kalorija, koji bi imao dovoljno uh,proteina i masti.
Pomoć !  :D

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #1 poslato: April 27, 2013, 11:46:53 pre podne »
Povecaj SVE :)
masti 50 gr
prot 250 gr
uh 450gr
recimo...

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #2 poslato: April 27, 2013, 11:50:11 pre podne »
eh sad znas sve potrebne informacije, a ne znas da sastavis plan. Postavi najbolji plan koji uspes da napravis pa cemo mi onda da ti kazemo sta ne valja i sta treba da se menja. Daj malo vise informacija o sebi, visina, tezina, godine, koliko dugo treniras...

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #3 poslato: April 27, 2013, 11:59:53 pre podne »
Evo ovako...Visina 177...težina 60 kg, i ne idem u teretanu nego street workout :)
1 Obrok u 07:00 5 jaja, i ovsene u mlijeku
onda sledi jedna velika pauza jer sam u školi do 14:30 ali tamo mogu da jedem na odmoru orašaste plodove :9
2 obrok 14:30 200gr bijelog mesa sa rižom.
3 Obrok 17:00 200gr bijelog mesa sa krompirom.
4 i 5 obrok tjestenina ili tako nešto : :)

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #4 poslato: April 27, 2013, 12:07:18 posle podne »
Ok plan je ok treba da izmenis sledece:
U prvom obroku ovsene ako mozes da izbacis to mleko, probaj sa vodom ili nekim sokom bez secera.
Ovde imas veliki razmak. Nosi hranu u skolu. I ja tako nosim i svi koji su isli u skolu su nosili, nemoj da te bude sramota.
Ne mozes samo masti da unosis u svakom obroku su ti potrebni proteini.
2 i 3 obrok su ok.
4 i 5 obrok nikako nevaljaju. U cetvrti obrok ubaci tunjevinu i neke uh sta ti vise odgovar pirinac ili krompir. U 5 obrok ubaci jaja.
I napravi jos jedan 6 obrok koji ce ti biti pred spavanje neka ti to bude Ella sir.

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #5 poslato: April 27, 2013, 12:48:00 posle podne »
A tebi je cilj dobijanje misicne mase?

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #6 poslato: April 27, 2013, 01:15:10 posle podne »
Ok plan je ok treba da izmenis sledece:
U prvom obroku ovsene ako mozes da izbacis to mleko, probaj sa vodom ili nekim sokom bez secera.
Ovde imas veliki razmak. Nosi hranu u skolu. I ja tako nosim i svi koji su isli u skolu su nosili, nemoj da te bude sramota.
Ne mozes samo masti da unosis u svakom obroku su ti potrebni proteini.
2 i 3 obrok su ok.
4 i 5 obrok nikako nevaljaju. U cetvrti obrok ubaci tunjevinu i neke uh sta ti vise odgovar pirinac ili krompir. U 5 obrok ubaci jaja.
I napravi jos jedan 6 obrok koji ce ti biti pred spavanje neka ti to bude Ella sir.
Druže vidi se da nemaš pojma :D
Kako to da mlijeko treba da izbacim, pa u litri mlijeka imaš 35 proteina,i uostalom jača kosti, što i jeste najvažnije na duže staze, a napisao sam i da se bavim street workautom, znači to nije optika kao u teretani nego snaga! I ako vidimo da u ukupno 400 gr bjelog pilećeg ima 80gr proteina, i ako 40 unesem u doručku, to je 120 grama na 60kg, sasvim dovoljno.

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #7 poslato: April 27, 2013, 01:19:43 posle podne »
Ja ne znam sto dolazite pitati i traziti savjete ako vec znate sta i kako...

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #8 poslato: April 27, 2013, 01:26:12 posle podne »
hm kazes da nemam pojma a trazis savete a znas "sve potrebne informacije". Pa nisi ti jedini sto misli da je mleko savrsenstvo. Ok je kad popijes jednu casu ali litar mleka pa ti gledas proteine a sad izracunaj koliko u litar mleka ima masti i ugljenih hidrata i koliko ima laktoze. I kada racunas ukupne proteine koje uneses preko dana ne racunas proteine koje uneses iz mleka vec samo one koje uneses iz mesa i jaja i iz suplemenata. Ovako kad bi racuno proteine iz mleka znaci racuno bi i proteine iz krompira i pirinca. A to se tako ne radi. Pitaj bilo kog iskusnog bodi bildera na ovom forumu to ce ti potvrditi.

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #9 poslato: April 27, 2013, 01:56:46 posle podne »
Pa jes vala, potpuno si u pravu i gde jos razina IGF1.......
Mleko rulezz!

Stvarno je sramota da se ljudi nalupavaju glupostima u par hiljada postova, a ti u tri pogodis samu srz.... moj naklon majstore  ;)
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #10 poslato: April 27, 2013, 02:08:29 posle podne »
Nisam ja mislio ništa loše, bitno je da se uvijek neko pronadje :D

Van mreže bodi biber

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 347
  • ne odustaj i vidjeces druge kako odustaju
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #11 poslato: April 27, 2013, 05:14:03 posle podne »
Aristotel momak se potrudio da ti pomogne a ti mu govoris da nema pojma :P.Fino ti je rekao da mleko ne valja,znaci te tadijine fore batali...ima 35 grama proteina u litar :O,onda racunaj i kokice i cipseve,sve to ima proteina al vidi odnos masti....I nisi rekao sta ti je cilj  i cudi me da ti niko jos nije rekao,batali street workout
ili si buldozer ili te djubrad pregaze

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #12 poslato: April 27, 2013, 05:30:50 posle podne »
Nece mu ni reci, to je cisto njegov izbor.

Naravno ne da trazi 10 kila cistog mesa i da mu osmisljamo BW trening za tu svrhu, to je vec neka druga predstava.
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže AristotelSRB

  • Član
  • *
  • Poruke: 45
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #13 poslato: April 27, 2013, 06:06:02 posle podne »
Workout Владимир Тюханов 15 years old
A šta ćemo sa ovim? Ovakva snaga se ne postiže u teretani, a ni estetika tijela ne zaostaje :)

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Plan ishrane
« Odgovor #14 poslato: April 27, 2013, 06:13:19 posle podne »
Tvoj je izbor da li ces da visis po nekim sipkama i mostovima, i da li ces da pijes litre i litre mleka. Tebi nije cilj ni masa ni definicija nego da budes jak i da ti se misici vide. E pa ako hoces snaku onda treniraj kao strongmen ili se bavi powerliftingom. Naravno kao sto sam ti rekao ovo je tvoj izbor pa tako radi sta hoces. Mada ne znam sto je ovaj street workout postao toliko popularan...