Septembar 17, 2024, 05:13:00 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Vas savijet?  (Pročitano 3484 puta)

Van mreže dubstep88

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
  • Granice ne postoje. Što više sanjaš, dalje dosežeš
Vas savijet?
« poslato: April 14, 2013, 05:30:34 posle podne »
Pozdrav svima, imam 24 godine,visok sam 185 cm i treniram vec skoro 2godine intezivno, mogu reci da sam uglavnom bio redovan sto se treninga tice,ishrana je varirala ,cas se uredno hranim,cas unosim previse UH,secera,masti itd,uglavnom vec duze vrijeme stojim na 95 kg misicne mase,al sa viskom masti koje nikako da uklonim a da ne izgubim na obimu. U zadnjih 20ak dana sam promjenio i plan ishrane i treninga, uz 3 puta kardio sedmicno i pojacao sam intezitet treninga. Uz to sve,uzimam whey, high voltage, BCAA i omega 3...u nastavku cu navesti plan ishrane i treninga:
07:00 whey,ovsene i banana.
11:15 7 jaja, 5bjelanaca ,100g sira,saka badema
15:00 meso(piletina,teletina) 200g, uz neke UH(riza,krompir,brokoli),salata
18: Tunjevina i 150g sira,masline
20:00 trening (BCAA prije,za vrijeme i posle treninga)
22:00 whey, 300g mesa, 100g sira i salata.
Plan sam maximalno prilagodio poslu,zato ima malo vecih vremenskih razmaka...

Trening: trajanje,sat ipo sa trbusnjacima
Pon: Ledja biceps, ponavljanja 10,12,14 ,
Uto: Pauza, kardio trening ,trcanje posle podne ,40min
Sre: Grudi triceps:
Cet: ramena noge:
Pet: kardio trening
Sub:ledja biceps
ned: kardio..

Zanimaju me misljenja,sugestije i preporuke iskusnijih o svemu ovome,s obzirom da zelim da se zadrzim na nekih 90kg min,uz neku solidnu definiciju.:)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #1 poslato: April 14, 2013, 09:07:53 posle podne »
Ne možeš da uklanjaš masti a da ne gubiš na obimu, to zaboravi. Bez obzira kakav ti je trening i što od suplemenata koristiš. Odlučiš se, da li da skidaš ili da nabacuješ ? Ishrana ti je ok (iako se to teško može reći pošto ne znam što ti je u planu), samo što bih ja ove 300 g u poslednjem obroku podijelio na dva obroka.
« Poslednja izmena: April 14, 2013, 09:09:32 posle podne Boban -ban »
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #2 poslato: April 15, 2013, 12:24:02 pre podne »
Ledja i biceps radis 2x nedeljno i trbusnjake na svakom treningu? Pretpostavljam da si sad na nekoj vrsti dijete sa smanjenim unosom UH ili? Jesi li racunao koliko cega unosis po kg telesne tezine posto vidim da si napisao gramazu za proteine, a UH ne?

Van mreže dubstep88

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
  • Granice ne postoje. Što više sanjaš, dalje dosežeš
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #3 poslato: April 15, 2013, 08:17:39 posle podne »
Bobane hvala na odgovoru, upravo i to jeste sustina, sto sam vec dugo vremena na masi,pa mi je tesko da se odvojim od nje :D... da trenutno sam poceo sa rotacijama UH, nisam bas u gram precizan,ali nastojim da u danima kad imam trening, unesem 2 puta UH prije treninga radi energije,dok posle treninga i u vrijeme pauznih dana,kada radim kardio trening, unosim iskljucivo samo proteine...Kemis, trbusnjake obicno radim sa ledjima i ramenima, ne stalno, mada nisam bas siguran u ovaj plan treninga,da ce da urodi plodom za definiciju, tako da me koriguj slobodno...Jos jedno pitanje imam, s obzirom da mi je posao takav da ne mogu odradit kardio na prazan stomak, u dilemi sam,dal da odradim bajs 45min posle treninga,ili da trcim u pauznim danima ?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #4 poslato: April 15, 2013, 08:43:39 posle podne »
Citat
unesem 2 puta UH prije treninga radi energije
;D ;D

Van mreže dubstep88

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
  • Granice ne postoje. Što više sanjaš, dalje dosežeš
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #5 poslato: April 15, 2013, 11:51:29 posle podne »
Tenssa ako nemas neki pametan savijet,zamolio bi te da zaobidjes temu.

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #6 poslato: April 18, 2013, 12:44:39 posle podne »
zasto ledja bic 2x tj? i to jos pon i subota.. poslije subote imas samo 1 dan za odmor... glupo.. bolje da si razdvojio noge i ramena. i odradis ih posteno u ta 2 dana. ...i ubacis kardio poslije tegova 15tak min ...

ovako imas svaki dan nesto..sto je za pocetak previse.. ili tegovi, ili kardio. nemas dan odmora..a trebao bi... bolje polako povecavaj, nego ovako odmah na skoro max

i pise se "savjet " a ne "savijet" .!!!!!!!!!!!
« Poslednja izmena: April 18, 2013, 12:47:14 posle podne exer86 »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #7 poslato: April 18, 2013, 01:38:05 posle podne »
Brate to je ijekavica
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #8 poslato: April 18, 2013, 02:06:09 posle podne »
Tenssa ako nemas neki pametan savijet,zamolio bi te da zaobidjes temu.

tensa nije hteo da napise
ali evo ja cu da pitam
kake veze energija pred trening ima sa tim sto ti radis?
pitanje 2
a sta da si na nekoj dijeti bez UH npr ketogenoj,sta bi onda unosio za energiju pred trneing?

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #9 poslato: April 18, 2013, 02:52:02 posle podne »
Brate to je ijekavica

da :D . hahaha....

Van mreže dubstep88

  • Član
  • *
  • Poruke: 5
  • Granice ne postoje. Što više sanjaš, dalje dosežeš
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #10 poslato: April 20, 2013, 03:43:07 posle podne »
Da razjasnim, stvar je u tome sto kad ne unosim UH tokom dana , dodjem na trening malaksao, radim sa pola snage, a keto dijetu sam probao jednom,i izdrzao tako nekih 10ak dana,jer sam gubio na snazi nevjerovatno, i obimu ,sto je i normalno, a svjestan sam da treba imat rigoroznu disciplinu u ishrani,i rotiranju UH uz kardio trening,al mi se tesko odvojit od mase:)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Vas savijet?
« Odgovor #11 poslato: April 20, 2013, 05:30:03 posle podne »
Da razjasnim, stvar je u tome sto kad ne unosim UH tokom dana , dodjem na trening malaksao, radim sa pola snage, a keto dijetu sam probao jednom,i izdrzao tako nekih 10ak dana,jer sam gubio na snazi nevjerovatno, i obimu ,sto je i normalno, a svjestan sam da treba imat rigoroznu disciplinu u ishrani,i rotiranju UH uz kardio trening,al mi se tesko odvojit od mase:)

Opet, 2 x više hidrata prije treninga neće ti dati ništa bolje rezultate u odnosu na neku normalnu količinu hidrata, tj poželjno je ne pretjerivati sa njim jer može doći do mučnine, povraćanja itd itd.. ti si možda gladan i malaksao jer ti sam plan ishrane ne prija organizmu, nešto ne radiš kako treba..

možda je problem ovdje:
Citat
Plan sam maximalno prilagodio poslu,zato ima malo vecih vremenskih razmaka...

možda ti je prevelik razmak između obroka prije treninga i samog treninga, pa ogladniš i previše.. dešavalo se i meni samom (previše brz metabolizam)
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..