Jul 02, 2024, 01:18:08 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć oko treninga  (Pročitano 3549 puta)

Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Pomoć oko treninga
« poslato: Septembar 27, 2015, 11:25:59 posle podne »
Pozdrav ljudi, plan treninga koji sam do sada išao mi je dao neke rezultate ali kontam da to može bolje i htio bih da ga promjenim uz vašu pomoć. Trenutno sam u teretani koja i nije baš najopremljenija, ali se za koji dan prebacujem u super tertanu tako da bar spravama neću biti ograničen.
Uglavnom, do sada sam radio split grudi-biceps, leđa-triceps, noge-ramena. E sad, ja nisam baš najbolji sa pravim nazivima vježbi i tu mi je malo bio problem kod sastavljanja samog treninga, i sada mi je takođe kad tražim vježbe, em što nešto nađem pa ukombinujem na engleskom, em nađem skraćenice pa ne znam šta je šta.. Možda ovo glupo zvuči, ali polako povezujem, vježbe, prije mjesec dana nisam znao ni koja vježba je za koju grupu. :D

Trenutno radim:
Grudi-biceps
3x Bench Press 10 ponavljanja
3x Kosi BP ponavljanja
3x Razvlačenje bućicama 10 ponavljanja
3x Dumbell Curls 10 ponavljanja
3x Z šipka dok sjedim 10 ponavljanja
3x Ne znam tačan naziv ali na istoj mašini gdje se radi Triceps push down, samo stavljam šipku odozdo  (kako ovo glupo zvuči..)

Leđa-triceps:

3x Lat mašina ispred 10 ponavljanja
3x Lat mašina iza 10 ponavljanja
3x Seated rows 10 ponavljanja
3x Teg iza glave 10 ponavljanja
3x Triceps push-down 10 ponavljanja
3x Standing Bent-Over Two-Arm Dumbbell Triceps Extension (Vjerovatno ima neki jednostavniji naziv, ali sam se namučio dok sam našao ovo xD) 10 ponavljanja

Ramena-noge

3x Barbell shoulder press ispred 10 ponavljanja
3x Barbell shoulder press iza 10 ponavljanja
3x Podizanja bućica 10 ponavljanja
3x Squats 10 ponavljanja
3x Leg press 10 ponavljanja
3x Na istoj mašini list 10 ponavljanja
3x Leg extensions 10 ponavljanja


Uh, ovo ispade podugačko, i izvinjavam se ako su imena vježbi šklj, ali sam pokušao da dočaram što sam bolje mogao, ova na engleskom duža imena su sa bodi bilding tačka kom..
Uglavnom, razmatram drugčiji split, sad kad počne faks, volio bih da smanjim na 5 ili 4 treninga sedmično, jedna opcija koju sam razmatrao je: grudi, leđa, ramena, noge, ruke, ali sam dajim čitanjem došao do nekoga zajkučka da menmi kao pšočetniku ovakav split i nije najbolji. Tu je i push, pull, legs split o kojem sam manje čitao i ne znam kako bih ga isplanirao, i naravno da ostane neka slična kombinacija ovoga sa promjenjenim vježbama.
Pa eto, kome nije bilo mrsko da pročita ovaj roman, volio bih da čujem mišljenje.
 :)

Van mreže Gym Hater

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #1 poslato: Septembar 28, 2015, 06:49:18 posle podne »
Koliko sam skapirao ti si trenirao 6 puta nedeljno i ova 3 treninga dva puta nedeljno, ispravi me ako gresim.
Ceo ovaj raspored vezbi ti je ok sad ako smatras da mozes da pojacas intenzitet treninga onda prvo dodas jos vezbi po misicnoj partiji sa 3 na 4-5. Pa kad to predjes onda ubacujes sok principe (Drop setove, Super setove, Forced reps itd..)

A ako vec ne mozes da stignes toliko zbog vremena onda uzmi tri puta nedeljno fullbody i to ce ti biti super.

Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #2 poslato: Septembar 29, 2015, 12:23:33 pre podne »
Da, po 2 puta svaki od ovih treninga, tj. 6 puta sedmično.
Ne bih išao fullbody.. Ili bih se držao ovoga, ili bih pokušao da uklopim nekako u 5 dana, dakle, da li bi mi bilo bolje da idem split svaki dan drugu mišićnu grupu ili nešto drugo?

Van mreže Gym Hater

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #3 poslato: Septembar 29, 2015, 12:43:08 posle podne »
Ako budes mogao da nastavis 6 puta nedeljno onda mozes da probas ovako:
1. trening http://www.dodaj.rs/f/y/UM/2Fq5e09m/201509291227041.jpg
2. trening http://www.dodaj.rs/f/G/XU/LUxUKKI/201509291228081.jpg
3. trening http://www.dodaj.rs/f/3n/ZV/4GPVGjmH/201509291227341.jpg
Pauze drzis na min.

A ako ne mozes da stignes opet ti je bolje da radis full-body tri puta nedeljno nego split svaki dan po jednu partiju. Kad odradis trening povecavas sintezu proteina i ostalih nutrijenata u toj regiji i to ti traje 2-3 dan, a kad radis split ti cekas 7 dana da bi opet odradio trening a isti taj misic ti je odmoran vec posle 3 dana uglavnom zavisi od grupe misica. Tako da nema potrebe da cekas toliko. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #4 poslato: Septembar 29, 2015, 02:13:31 posle podne »
Citat
pet ti je bolje da radis full-body tri puta nedeljno nego split svaki dan po jednu partiju. Kad odradis trening povecavas sintezu proteina i ostalih nutrijenata u toj regiji i to ti traje 2-3 dan, a kad radis split ti cekas 7 dana da bi opet odradio trening a isti taj misic ti je odmoran vec posle 3 dana uglavnom zavisi od grupe misica.

NOTORNA budlastina i sistem new age internet warriorsa
ali evo
da nas sve razuveris i pokazes reuzlatate treninga,gde neko kao pocetnik radi 40 serija sto kroz drop,super i ostale napredne tehnike da nas impreisoniras?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #5 poslato: Septembar 29, 2015, 02:15:51 posle podne »
Da, po 2 puta svaki od ovih treninga, tj. 6 puta sedmično.
Ne bih išao fullbody.. Ili bih se držao ovoga, ili bih pokušao da uklopim nekako u 5 dana, dakle, da li bi mi bilo bolje da idem split svaki dan drugu mišićnu grupu ili nešto drugo?

radi ovako kako si zamislio-slobodno

Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #6 poslato: Septembar 29, 2015, 05:59:15 posle podne »
Jedini mi je problem uklopiti sve ovo, jer je ipak 6 dana, ali no pain no gain I guess. :P Malo eksperimentišem sad sa još nekim vježbama, ali uglavnom ću se držati ovoga još!

Van mreže Gym Hater

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #7 poslato: Septembar 29, 2015, 06:09:39 posle podne »
Slikao sam juce 200 http://www.dodaj.rs/?3l%2FUX%2FgBQzcMl%2F20150928210616.jpg posle pauze od 4 meseca van teretane bio u NS na terenu a max mi je 220. Radim taj program ima jedno dve godine po tom rasporedu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #8 poslato: Septembar 30, 2015, 05:45:52 pre podne »
Slikao sam juce 200 http://www.dodaj.rs/?3l%2FUX%2FgBQzcMl%2F20150928210616.jpg posle pauze od 4 meseca van teretane bio u NS na terenu a max mi je 220. Radim taj program ima jedno dve godine po tom rasporedu.

ne kapiram sta si hteo da pokazes sa ovom slikoom?
ovaj momak zeli da napreduje ppo pitanju misicne mase
a ti si nam dao neki silku gde drzis teg od 200 kg (sto je za pohvalu) ali kako sam ja shvatio,momak zeli nesto drugo

Van mreže Gym Hater

  • Član
  • *
  • Poruke: 12
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #9 poslato: Septembar 30, 2015, 11:28:46 posle podne »
Neka nastavi kako je radio do sada kao sto kazes, verovatno je tako i bolje nego da isprobava ovo sto sam napisao ako mu njegov nacin vec prija i daje rezultate.

Van mreže Shinra

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 01, 2015, 01:55:46 pre podne »
Nastavio sam, ubacujem polako neke vježbe, neke korigujem, neke izbacujem pa dok bude išlo. :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko treninga
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 01, 2015, 10:22:18 pre podne »
Neka nastavi kako je radio do sada kao sto kazes, verovatno je tako i bolje nego da isprobava ovo sto sam napisao ako mu njegov nacin vec prija i daje rezultate.

sa tim se slazem u potpunosti
a kada staginra-moze da razmislja o promenama
meni je samo ZAO oko tih prica na intrentu i zadzavanjju,odrzavanju nutrijenta u misicima pre,nakon,posle treninga itd itd..a pogtovo POCETNICIMA..