Jul 02, 2024, 01:22:51 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.954 članova - Poslednji član: Laurieviady
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoć oko načina treniranja  (Pročitano 3401 puta)

Van mreže Gagi87

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pomoć oko načina treniranja
« poslato: Septembar 15, 2015, 01:57:24 posle podne »
Pozdrav svima!
Dobio sam mnoge preporuke da potražm savet na ovom forumu pa ću pokušti ovde da potražim rešenje. Da polako krenem sa problemom.
Imam 28 godina visok sam 180 i težak 80kg. Do pre pet meseci sam imao 93kg ali sam sa promenom životnog stila došao do rezultata. Tu nastaje problem. Masne naslage su se skinule sa svih delova tela ravnomerno ali su ostale samo u predelu gluteusa. I to sad izgleda malo izraženije pa me nervira. Planirao sam da krenem u fazu dobijana mišićne mase ali znam da je skoro nemoguce dobijati mišiće i skidati masti u isto vreme. Tako da mi je potreban savet kako da vezbam za dalje. Imam neke ideje u glavi pa me ispravite ako gresim.

1. Pon, uto, sre, čet treninzi opterećenja i tim danima princip kalorijskog suficita a pet sub ned su pauze i jedan dan samo za noge akcenat na gluteuse i princip kalorijskog deficita.
ili ovako
2. Dva meseca treninga opterećenja ( sa viskom unosa kalorija) pa onda dve nedelje kalorijskog deficita.

Primarni cilj mi je mišićna masa. Unapred hvala !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #1 poslato: Septembar 15, 2015, 05:48:04 posle podne »
cao
pre svega
moras da shvatis da to sto zelis je korak napred i onda korak nazad
ali da to zanemarimo za trneutak
sta ti tacno znaci cal suficit a sta deficit? (naravno,napisano kroz dnevno obroke)

Van mreže Gagi87

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #2 poslato: Septembar 16, 2015, 08:01:06 pre podne »
Kalorijski suficit da unosim vise kalorija (kvalitetnih) od onoga sto potrosim tokom dana na osnovu moje dnevne potrosnje koju sam izracunao. A deficitunosenje manje od potrosnje.

Mislite da pre mase trebam da skinem masne naslage dok ne budem zadovoljan?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #3 poslato: Septembar 16, 2015, 09:08:29 pre podne »
Kalorijski suficit da unosim vise kalorija (kvalitetnih) od onoga sto potrosim tokom dana na osnovu moje dnevne potrosnje koju sam izracunao. A deficitunosenje manje od potrosnje.

Mislite da pre mase trebam da skinem masne naslage dok ne budem zadovoljan?

ajde da pustimo na trenutak ovo oko masnih naslaga,posto nema fotografije i onda je iluzorno pricati o tome,a pogtovo na osnovu paramtera koje si dao sa 80 kg

i da pustimo trenurak pricu o tome da nekoliko dana budes u sufictu pa onda da ides u deficit jer je  to zaista pogresan nacin rauzmevanja onoga sto se  zove kvalitetna misicna masa itd itd jer si i sam rekao,da si svestan da u usti vreme ne mozes da nabcujes kg i skidas kg  i onda ovakvo pitanje
vec me intrsuje taj jelovnik kojieg si rekao da nam napises u dane suficita i dane deficita kao i trening?

Van mreže Gagi87

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #4 poslato: Septembar 16, 2015, 11:14:12 pre podne »
Jelovnik je isti u oba slucaja samo se menja gramaza.
Dorucak: ovsene + dva jajeta i tri belanceta
Uzina: banana ili grejp + bademi
Rucak: 200gr piletine + 100gr pirinca
Uzina 2: integralna kifla sa pilecim fileom i zelenom salatom
Vecera: 150gr ella sira + 50gr badema

Kada je radim na masi radim u teretani ovakav raspired:
Pon: grudi, Uto: biceps i triceps, Sre: Ledja, Cet: Ramena Sub: noge
A kada unosim manje hrane tj pokidavam da smrsam te dve nedelje tada bi tri puta nedeljno radio samo noge.

Recite mi gde sve gresim

Van mreže Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.587
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #5 poslato: Septembar 16, 2015, 11:48:29 pre podne »
Jelovnik:u svakom obroku ti trebaju proteini tako da uzina sa bananom itd ne racunaj kao obrok, e sada ovo ostalo ako izuzmemo kiflu (tu bi bolje bilo pirinac) i nije toliko lose stim sto bi to tako izgledalo za jedan dan, krompir isto mozes da koristis kao uh... integralni pirinac.  Trening ti je los... spoj manje misicne partije sa vecim ! Ovo sa nogama kada si na definiciji isto nema smisla

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #6 poslato: Septembar 16, 2015, 01:11:29 posle podne »
Jelovnik je isti u oba slucaja samo se menja gramaza.
Dorucak: ovsene + dva jajeta i tri belanceta
Uzina: banana ili grejp + bademi
Rucak: 200gr piletine + 100gr pirinca
Uzina 2: integralna kifla sa pilecim fileom i zelenom salatom
Vecera: 150gr ella sira + 50gr badema

Kada je radim na masi radim u teretani ovakav raspired:
Pon: grudi, Uto: biceps i triceps, Sre: Ledja, Cet: Ramena Sub: noge
A kada unosim manje hrane tj pokidavam da smrsam te dve nedelje tada bi tri puta nedeljno radio samo noge.

Recite mi gde sve gresim


pa gresis u nekoliko stvari
a to je

A-ovaj jelovnik ti je doneo rezultate kod skidanja kg iz razloga sto si sa smece hrane ,presao na koliko toliko orgnzovanu ishranu i to je OK

B-ovaj jelovnik sada primenjivati u daljnjem procesu skiidanja kg ( JOS JEDNOM PONAVLJAM,DA NEMAM pojma kako izlgedas jer slika nema i onda je iluzorno pricati u opste da li treba da skidas kg u opste)

C-primenjvati ovaj jelovnik u radu na misicnoj masi je malo GRADIVNE materije pa iz tog razloga,cak i uz pojacane kalorije (opet nisi naveo u kom segmetnu se to odnosi) nece davati neke adekvatne reuzlatate

da skratim pricu

raditi na ovaj nacin,a ako ti je dao rezulatate u prethodnom periodu,dalje nema smisla -u cilju gubljenja kg

pojacati par gr ovoga ili onoga u cilju dobijanja misicne mase-nema smisla

onos to ces nataj nacin da dobijes,je adekvatan rad metabozima,odlicna fizicika pripremljenost i to je to

Van mreže Dominikanac

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.624
  • No pain, no gain!!
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #7 poslato: Septembar 17, 2015, 03:16:38 posle podne »
Ukratko receno ovim nacinom ishrane neces promeniti tvoj izgled od sada u buduce.
A i ne moze ti niko reci da li da ides na masu ili definiciju dok ne vidimo slike.
Nemoj da se oslanjas na kcal i racunjanje istih kroz hranu kakvu navodis.
Nije isto 2500kcal iz tih obroka i svih 2500kcal iz pirinca, krompira, piletine i jaja.
Ogromna je razlika!
Sunce koje przi ko da kaze da izdrzim, vetar muzika za usi, ritam kisa koja pljusti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #8 poslato: Septembar 17, 2015, 03:41:33 posle podne »
Ukratko receno ovim nacinom ishrane neces promeniti tvoj izgled od sada u buduce.
A i ne moze ti niko reci da li da ides na masu ili definiciju dok ne vidimo slike.
Nemoj da se oslanjas na kcal i racunjanje istih kroz hranu kakvu navodis.
Nije isto 2500kcal iz tih obroka i svih 2500kcal iz pirinca, krompira, piletine i jaja.
Ogromna je razlika!
nekako mi se cini da momak vise nece pisati na ovom forumu..

Van mreže delboj

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #9 poslato: Septembar 21, 2015, 03:33:44 posle podne »
Da ne otvaram novu temu jer je isto u vezi treninga, iskoristicu ovu jer je najsvezija. Tek sam poceo da terniram pre dve nedelje, i radim kruzni terning, prosle su upale i sad hocu da napravim neki plan treninga za narednih tri meseca pocevsi od pocetka novembra. Dosta sam citao o tome i nalazim mnogo razlicitih odgovora, najvise me zanima da li da radim klasican split trening tipa grudi/triceps ledja/biceps ramena/noge ili da radim celo telo ili gornji/donji deo? Ovo zadnje mi deluje nekako najbolje ali ne znam kako da ga uklopim u tri dana terninga.

Van mreže Kokiroki

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 206
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #10 poslato: Septembar 21, 2015, 04:37:53 posle podne »
push-pull-legs

Van mreže delboj

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #11 poslato: Septembar 21, 2015, 06:04:00 posle podne »
Hvala.  Istrazicu sad o takvom treningu

Van mreže delboj

  • Član
  • *
  • Poruke: 7
Odg: Pomoć oko načina treniranja
« Odgovor #12 poslato: Septembar 21, 2015, 10:55:57 posle podne »
pa ovako,
prvi dan, push- bench, kosi bench, razvlacenje, potisak za ramena, potisak sa cela sipkom, iza glave bucicama
drugi pull- lat masina, veslanje sipkom, t sipka,  pregib sipkom, hammer
treci noge- cucanj, iskorak, vezba za listove *ne znam kako se zove ali ono kalsicno podizanje na prste*, trbusnjaci

jel to dobro ili da menjam nesto ?

inace sam 195cm, 84kg, isharanu sam dosta sredio, najvise na osnovu upisa sa ovog foruma, od suplemenata sam ueo whey, bcaa i cre. za sada sam poceo samo whey i dekstrozu posle treninga a kad promenim trening ubacicu i ostalo, pre treninga bcaa i cre, a bcaa, cre, whey, dex posle treninga.
« Poslednja izmena: Septembar 21, 2015, 11:00:44 posle podne delboj »