Jun 30, 2024, 12:08:52 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Dali je ovaj trening dobar?  (Pročitano 11334 puta)

Van mreže MuscleMan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Dali je ovaj trening dobar?
« poslato: April 17, 2013, 06:15:50 posle podne »
Zelim mislenje od vas dali je ovaj trening dobar za (8mjeseca) vjezbaca ili nije?? Cilj je defke. Vidim u ovaj program da ima neki plan prehrane ali ja bi ipak plan prehrane odradio rotaciju sa UH mislim da je bolje. E sad imam nekoliko pitanja u vezi ovaj program, dali mogu Cardio Acceleration da preskoknem i da nakon treninga odradim LI cardo 30min na Orbitreku?? I moze li neka zamjena da mi date za Dipsevi zasto nemogu da ih radim?? Hvala unaprjed.


Program je sledeci: http://www.bodybuilding.com/fun/jim-stoppani-six-week-shortcut-to-shred.html
Ako zelite mozete i Ebook-a da prelistate: http://www.bodybuilding.com/fun/docs/2013/stoppani_sts_e-book.pdf

Eto to je to. Na bb.com sam vidio i program koj je namjenut opet za defke od Lee Labrada (http://www.bodybuilding.com/fun/lee-labrada-12-week-lean-body-trainer-intro.html) ali cini mi se slabij od ovaj. Neznam pa zato vi mi preporucite koi je bolji. Ovaj put sam resio da dodjem do defke naravno sa Dobru Prehranu i Dobar trening.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #1 poslato: April 17, 2013, 06:52:04 posle podne »
Get ready to burn fat, build muscle, boost strength, and get absolutely shredded in only six weeks.  :D
http://www.bodybuilding.com/fun/jim-stoppani-six-week-shortcut-to-shred.html

Ovaj program koji si kacio je dobar marketing i recept kako da se pretreniras...

A jesi razmisljao da napravis neki dugorocni malo ozbiljniji pristup sa klasicnim i proverenim metodama o kojima je pricano poprilicno puta i xyz pravih zivih ljudi su imali fine rezultate sa njima?  ;)


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #2 poslato: April 17, 2013, 07:26:00 posle podne »
Citat
naravno sa Dobru Prehranu

jel moze ovaj deo detljanije malo

Van mreže MuscleMan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #3 poslato: April 17, 2013, 07:35:32 posle podne »
Get ready to burn fat, build muscle, boost strength, and get absolutely shredded in only six weeks.  :D
http://www.bodybuilding.com/fun/jim-stoppani-six-week-shortcut-to-shred.html

Ovaj program koji si kacio je dobar marketing i recept kako da se pretreniras...

A jesi razmisljao da napravis neki dugorocni malo ozbiljniji pristup sa klasicnim i proverenim metodama o kojima je pricano poprilicno puta i xyz pravih zivih ljudi su imali fine rezultate sa njima?  ;)

A da mi kazes na primer gde mogu da nadjem tih  proverenih metoda, da procitam o njima itd itd?

Citat
naravno sa Dobru Prehranu

jel moze ovaj deo detljanije malo
Kao sto sam vec reko na prvi post, rotacija UH.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #4 poslato: April 17, 2013, 07:45:54 posle podne »
izvoli

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,13245.0.html

tu si mogao npr da procitas ovo

Pokusao sam ja,nije da nisam da pricam sa momcima da ih pitam neke stvari,da porazgovram,da vidim da cujem da mozda I ja nesto nacucim..
Ali neke stvari tipa….
Genaralni parametri treninga za rast misica :
Frekvencija treninga: svakih cca 5dana
Intenzitet: cca 75% od maksimalne kilaze
Serije: 6-12 po misicnoj grupii
Odmor: 60-90sec
Pozitivni deo pokreta ( dizanje utega ): 1-2 sec
Negativni deo pokreta ( spuštanje utega ): 2-4 sec
Trajanje svake serije: 30-60 sec

ili recimo ovo

Metode tipa..

PONEDELJAK……grudi……ravni bench,kosi bench,kros maisna –sve po 5 serija od 8-12 ponavaljnja

UTORAK…….ledja……vratilo,povlacenje na lat masini iza glave,veslanje na donjem koturu lat masine,I veslanje dvorucnim tegom u pretklonu…….sve po 4 serija od  8-12 ponavaljnja

SREDA…noge……..leg kurl za prednju lozu,cucanj,hak msina ili presa,leg kurl za zadnju ;lozu….sve po 5 serija od 8-12 ponavaljnja


CETVRTAK……ruke….triceps….french pres,potisak za triceps na lat masini I potisak iza glave jednorucnim tegom

…………………………biceps……pregib dvorucnim tegomod butina do brade,pregim na skotovj klupi I koncentracioni pregib jednorucnim tegom…….sve po 4 serije od 8-12 ponavljnja


PETAK……..ramena…..potisak dvorucnim tegom iza glave,podizanje bucica sa strane sedeci ili stojeci,podizanje dvorucnog tega od butina do brade…..razvlacenje bucicama u pretkolonjenom polozaju-+vezba za zadnji deo ramena….sve vezbe po 5 serija od 8-12 ponavljnja

SUBOTA……..trbusbjaci,listovi imali kardio trening da nebih dolso do prekomernog nagomilavnja ssuvisnog masnog tkiva….

NE DOLAZI U OBZIR!!!!!!


a Pedja te pitao da napises detaljnije tu rotaciju, jer je ona popricino sirok pojam :D znaci po danima toliko i toliko uh, a jelovnik koji bi to pratio bi bio takav i takav...  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #5 poslato: April 17, 2013, 07:47:17 posle podne »
Citat
a Pedja te pitao da napises detaljnije tu rotaciju

upravo

Van mreže MuscleMan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #6 poslato: April 17, 2013, 08:35:30 posle podne »
Epa evo za cika Peki.. Citao sam rotaciju UH na jedan forum i ono sto sam svatio imas High/Medium/Low UH dani

Medium=Unos proteina
High=Na medium danu dodas +125%
Low= Na medium danu odzimas 75%

U moj slucaj na tezinu od 84kg=126gr proteina (1.5g/kg finansije :@)

Medium=126gr UH
High=160gr UH (ovo sam racunao prije nedelju tako da sada od to sto sam zapamtio pishem)
Low=90gr UH (i ovo isto)

E evo napisao sam sve sto sam svatio od taj clanak ako nesto gresim molim ispravite me :)

Van mreže sky

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 560
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #7 poslato: April 17, 2013, 08:48:32 posle podne »
Jeste da upadam u temu, ali mislim da pitanje nije van trenutne rasprave. Ako imam 100 kg, i hocu da spustim kilazu na 90 jel treba da unosim proteina kao da imam tih 90 kila, a ustvari imam 100. Uz naravno rotacije UH, koje sam nasao na forumu.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #8 poslato: April 18, 2013, 05:51:46 pre podne »
Jeste da upadam u temu, ali mislim da pitanje nije van trenutne rasprave. Ako imam 100 kg, i hocu da spustim kilazu na 90 jel treba da unosim proteina kao da imam tih 90 kila, a ustvari imam 100. Uz naravno rotacije UH, koje sam nasao na forumu.

evo da ti olaksam muku
unosi ti 160-170 gr B a o ostalom vodi vise racuna nego o proteinima i reuzlatata ce biti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #9 poslato: April 18, 2013, 05:53:00 pre podne »
Epa evo za cika Peki.. Citao sam rotaciju UH na jedan forum i ono sto sam svatio imas High/Medium/Low UH dani

Medium=Unos proteina
High=Na medium danu dodas +125%
Low= Na medium danu odzimas 75%

U moj slucaj na tezinu od 84kg=126gr proteina (1.5g/kg finansije :@)

Medium=126gr UH
High=160gr UH (ovo sam racunao prije nedelju tako da sada od to sto sam zapamtio pishem)
Low=90gr UH (i ovo isto)

E evo napisao sam sve sto sam svatio od taj clanak ako nesto gresim molim ispravite me :)

nisi napisao PO DANIMA kako to izlgeda
opet mi nista ne znaci DAN SA VISKOM UNOSM UH-kolko je to tacno dana u ned ili koliko je tacno dana u ned sa NISKIM unosi
i jel si ti siguran da sa 84 kg zelis da ides na dijetu za skidanje kg?>

Van mreže MuscleMan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #10 poslato: April 18, 2013, 12:26:49 posle podne »
Epa evo za cika Peki.. Citao sam rotaciju UH na jedan forum i ono sto sam svatio imas High/Medium/Low UH dani

Medium=Unos proteina
High=Na medium danu dodas +125%
Low= Na medium danu odzimas 75%

U moj slucaj na tezinu od 84kg=126gr proteina (1.5g/kg finansije :@)

Medium=126gr UH
High=160gr UH (ovo sam racunao prije nedelju tako da sada od to sto sam zapamtio pishem)
Low=90gr UH (i ovo isto)

E evo napisao sam sve sto sam svatio od taj clanak ako nesto gresim molim ispravite me :)

nisi napisao PO DANIMA kako to izlgeda
opet mi nista ne znaci DAN SA VISKOM UNOSM UH-kolko je to tacno dana u ned ili koliko je tacno dana u ned sa NISKIM unosi
i jel si ti siguran da sa 84 kg zelis da ides na dijetu za skidanje kg?>

Pon:Visoki
Uto:Sredni
Sri:Niski
Cet:Visoki
Pet:Sredni
Sub:Niski
Ned:Niski

Mislim da sam napisao to sto si trazio od mene

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #11 poslato: April 18, 2013, 12:43:46 posle podne »
Citat
Mislim da sam napisao to sto si trazio od mene

nisi

Van mreže MuscleMan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #12 poslato: April 18, 2013, 12:49:15 posle podne »
Citat
Mislim da sam napisao to sto si trazio od mene

nisi

Sta jos??

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #13 poslato: April 18, 2013, 01:10:08 posle podne »
nisi napisao PO DANIMA kako to izlgeda

ne to sto si napisao vec u gramima i kjoji izvori uh itd itd itd a uzevsi u bozir tvoju telesnu tezinu i BMR

Van mreže MuscleMan

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 57
Odg: Dali je ovaj trening dobar?
« Odgovor #14 poslato: April 18, 2013, 08:28:44 posle podne »
A tako cika peki.. Epa zelim da znas da jos nisam napravio cjeli plan po danima i obroci kolko i sta zasto nz kolko gr UH trebam unjet kad imam Visoki/Sredni/Niski unos. Kad to sve doznam onda sastavim jelovnik i pisem na Nutriton temu.

Ovo sam procitao sa neta za Rotaciju pa ti kao iskusnjara mozes da potvrdis dali je to ok ili ne.

   ILI




Ajde reci mi molim te. E kad ovo doznam koje od ove dve slike su OK i mogu da ig pratim onda sednem jedan dan i sve to proracunam i napravim jelovnik i postiram na Forum pa vi mozete da ocenujete dali je ok ili fail.