Septembar 19, 2024, 11:30:09 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Mršavljenje  (Pročitano 3648 puta)

Van mreže Lady Mona

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Mršavljenje
« poslato: April 11, 2013, 04:34:21 posle podne »
Ćao!  :)
Čitam vas već neko vreme, kradem forice i gledam da se dovedem u red. Imam 23 godine, student sam i vodila sam poprilično neaktivan način života. Imam i ozbiljan višak kg, nekih 33, i preti mi ozbiljna opasnost od lekova za hipertenziju. Da sad ne davim pričom zašto sam gojazna, opravdanje nemam, nisam ni bolesna, ni depresivna, ni išta slično, samo sam nepopravljivi gurman, uz to-nisam se kretala, i tu sam gde sam. Jela sam tešku hranu godinama, da stavim na stranu sad genetiku (u kući mi nema niko ko je lakši od 120 kg), aman, pa kod mene se jela slanina, pečenje i sarma za doručak. I sa 30 već svi zaglavimo na medikamentima, dijebetes i srce-standardno. Neću to.
Već duže vreme sam ajde da kažem na nekom izmenjenom režimu ishrane, pokupila sam dosta toga od vas, jedem uglavnom 5x dnevno(nekad i 6  :-X ).
Doručak-ovsene nekih 50, 60 gr, sa vodom, belanca, nekad tu uleti i ella, nekad pojedem voćku al u suštini to je to.
Užina 1: Ella i pečurke, nabacam malo origana i bude super (na ovo sam se totalno navukla)
Ručak: piletina mahom, nekad govedina, tu je i riba, uz to uzmem krompir, pirinač i sezonsku salatu.
Užina 2: Nekad tunjevina, nekad meso od ručka i obično salata
Večera: Neki sendvič od povrća i sira (ne hleb, nego mi hleb glume listovi zel. salate, il kriške krastavca i slično).

Uzmem ponekad parče hleba, al izuzetno retko. Bila sam pravi hlebomanijak.  :) Do sad sam skinula nekih 17 kg ( sa 115 na 98). Ne volim baš monotoniju, zato šaram po internetu, skupljam recepte, ukrašavam sebi tanjir i uspem da se samozavaram.  :D Izbegavam vagu jer me živcira, retko se merim, al se po meni poprilično poznaje, obimi su mi se rapidno smanjili i svu garderobu sam morala da menjam (ne bunim se). Korigovala sam spavanje, ranije sam umela da legnem u rano jutro i sva sam tunjava sutradan i naravno pojedem boga oca.

Nemam ambicija prema fitnessu kao sportu, prosto želim da izgledam lepo i da se osećam lepo, i naravno-da skinem kilograme. Pre jednom sam otišla na jedan forum sličan vašem, i tamo me izribaše redom kao da sam im pola familije pobila, i svojim izgledom ugrožavam njihovu životnu sredinu, nadam se da ovde to neće biti slučaj.

Što se tiče vežbanja, ne idem u teretanu (a volela bih). Iskreno, ne idem iz prostog razloga što me sramota. Kapiram ja da je to za moje dobro i da bih tako znatno brže napredovala, al' nikako da se oslobodim tog osećaja. Nisam ljubitelj kardio treninga u smislu trčanja, ne volim ni aerobik niti vidim svrhu njega. Pustiću muziku kući i skakutaću, a te pare što dam za aerobik, uložiću u zgodne tegove i ćao, vežbaću kući. Vežbam konstantno, svakodnevno, u kućnoj režiji, sklekovi, trbušnjaci, čučnjevi, tegovi, i čini mi se da ima efekta, jer iako imam 98 kg, izgledam kao da imam 90. Gledam da se što više krećem, šetam, mrdam tamo-vamo.

Ono zbog čega pišem ovaj post je to što mi trebaju smernice za vežbanje kući. Šta mogu da radim osim navedenog, koliko ponavljanja, da li redosled vežbi ima poseban značaj? Da li i šta radim pogrešno? Da li postoji nešto što bi povećalo efikasnost svega navedenog?
Šta mislite o p90x programu, da li da se, uz navedenu kilažu, oprobam u njemu?
Znam da pitam dosta, al' svaki savet i sugestija su dobrodošli.  :)

Pozdrav

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Mršavljenje
« Odgovor #1 poslato: April 11, 2013, 05:16:08 posle podne »
Moj savet ti je da odes do x3m gyma i kupis cd na kome Jovana Medenica radi vezbe,mislim da je 400din, mozes da kupis par roze bucica i to je to. Dobrodosla i puno srece.
Men sana in corpore sano !

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Mršavljenje
« Odgovor #2 poslato: April 11, 2013, 06:29:01 posle podne »
Poz i dobro dosla.

Prvo ono najvaznie hrana. Previse si srezala kalorije. To te dovelo do gubitka kg i mozda ce jos koji kg da spadne i tu ce da bude kraj. Posveti svoje vrjeme citanju o ratacijama UH i taj rezim sebi uvedi. Ako zelis da konstanu gubisa na kilazi.

Drugo razmisli i citaj malo o suplementima. Za pocetak Vitamin/Minerali, Omega 3, mozda whey.

Trece trening. To sto ne zelis u teretanu sama si sebe hendikepirala u startu. Znam da imas svoje razloge, al blago receno glupi su. Nema cega da se stidis. Dovela si sama sebe u tu situaciju i sad je za pohvalu sto to zelis da mjenjas.
Ako bas ne zelis teretanu onda imas opciju kardio treninga u kuci (biciklo) ili vani (setanje, trcanje, biciklo). Bucice u kuci i to moze biti neka opcija. Ali ostajem pri tome da ti je najbolje otic u teretnu, gdje imas sve moguce sprave, strucni nadzor i radnu atmosferu.
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Mršavljenje
« Odgovor #3 poslato: April 11, 2013, 06:41:59 posle podne »
Mislim da jedes premalo hrane.

Sto se tice vjezbanja nemas se cega stidjeti dok god napredujes, moci ces biti ponosna jednog dana kada budes imala zgodno tijelo...

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Mršavljenje
« Odgovor #4 poslato: April 11, 2013, 07:30:50 posle podne »
Prvo - svaka čast za dosadašnji rezultat, verujem da ti nije bilo lako da uopšte počneš ceo proces, a gledaj dokle si stigla!  ;)

Drugo - to što te je sramota da ideš u teretanu. Žensko mišljenje: ako budeš imala ozbiljan pristup treningu, što ti se sada možda čini nemoguće, jer si rekla da te bodybuilding ne zanima, bićeš cenjena u teretani bez obzira na izgled i to što si žensko i nema šta onda da te bude sramota, došla si da radiš kao i ostali.

I meni je bilo glupo pre par meseci, ali posle kada pokažeš rezultate i da vredno/pametno radiš, dobiješ poštovanje i podršku i bude ti lakše. Imaćeš neku zajednicu koju ne želiš da izdaš i to će i da ti da neku snagu kad ti se uveče budu mnogo prijele palačinke ;)

Pođi sama, videćeš da tamo ima još ljudi sa istim problemom kao i ti (muških i ženskih) i upoznaj se, razmeni iskustva, i sto posto će ti biti lakše i zabavnije i bićeš zadovoljnija jer ćeš da shvatiš da ti nije najgore. Pa meni je najzanimljivije bilo kada u isto vreme ufćemo ja i jedan trener boksa koji se mukica ugojio, pa proklinje sebe što se zapustio. Tako, jednostavno vidiš da su tvoji problemi isti ili i manji od tuđih. Samo pazi da te ne uvuku u neke gluposti kao što su izgladnjivanja/VMA dijete/uzimanje sagorevača bez da stvarno nešto radiš/isprobavanja sprava umesto uređenog programa treniranja/ne rađenje određenih delova tela jer tebi to ne treba/itd.

Čitaj forum i dalje i srećno!  :)
suck it up, buttercup

Van mreže Lady Mona

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: Mršavljenje
« Odgovor #5 poslato: April 11, 2013, 07:47:48 posle podne »
E momci, hvala na odgovorima.

Pobrojala sam onako ukratko šta jedem, ali su to poprilično dobre porcije i ozbiljnija gramaža. Jedino što je malo jednolično, ali mi ni to ne smeta previše. Zeza me kad sam na faxu da nosam hranu, al sam se snašla, neke plastične kutijice kao za sladoled i niko nema pojma šta je u njima.  :) Za ovih 17 kg mi je trebalo nekih 6-7 meseci, lagano i nisam ni osetila opterećenje. Pogledaću tekstove o rotaciji obavezno, hvala.

Razmišljala sam o whey, čitala i nameravam da ga uzmem uskoro.
Omega 3 ulje ili kapsule? Kapsule je lakše gutati, ali me više zanima učinkovitost. Ili ona ne zavisi od agregatnog stanja?

Što se tiče treninga, a jbg, ne znam šta mi je, ne mogu da se oslobodim tog osećaja stida i uništava me. Ne stidim se ja ovako, al' kad vidim fit ljude u teretani i sebe koja sam od toga daleko svetlosnim godinama, oblije me hladan znoj. Nameravam da krenem, ali kad odem ispod 90. Glupavo, znam.  :-[

Za sada pravim svoju mini ''teretanu'' kući, imam bucice, tegiće, roler za trbusnjake, steper... modifikujem nameštaj po kući i snalazim se.
Nisam do sada radila kardio, znači da ubacim i to? Pretpostavljam ujutru, popijem kafu i da krenem. E sad, ne znam kako krenuti sa tim. HIIT možda il lagano?  :-\

Poz  :)





Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Mršavljenje
« Odgovor #6 poslato: April 11, 2013, 07:58:53 posle podne »
 Milenadiao nije momak. :)

Van mreže Lady Mona

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 4
Odg: Mršavljenje
« Odgovor #7 poslato: April 11, 2013, 08:02:03 posle podne »
Prvo - svaka čast za dosadašnji rezultat, verujem da ti nije bilo lako da uopšte počneš ceo proces, a gledaj dokle si stigla!  ;)

Drugo - to što te je sramota da ideš u teretanu. Žensko mišljenje: ako budeš imala ozbiljan pristup treningu, što ti se sada možda čini nemoguće, jer si rekla da te bodybuilding ne zanima, bićeš cenjena u teretani bez obzira na izgled i to što si žensko i nema šta onda da te bude sramota, došla si da radiš kao i ostali.

I meni je bilo glupo pre par meseci, ali posle kada pokažeš rezultate i da vredno/pametno radiš, dobiješ poštovanje i podršku i bude ti lakše. Imaćeš neku zajednicu koju ne želiš da izdaš i to će i da ti da neku snagu kad ti se uveče budu mnogo prijele palačinke ;)

Pođi sama, videćeš da tamo ima još ljudi sa istim problemom kao i ti (muških i ženskih) i upoznaj se, razmeni iskustva, i sto posto će ti biti lakše i zabavnije i bićeš zadovoljnija jer ćeš da shvatiš da ti nije najgore. Pa meni je najzanimljivije bilo kada u isto vreme ufćemo ja i jedan trener boksa koji se mukica ugojio, pa proklinje sebe što se zapustio. Tako, jednostavno vidiš da su tvoji problemi isti ili i manji od tuđih. Samo pazi da te ne uvuku u neke gluposti kao što su izgladnjivanja/VMA dijete/uzimanje sagorevača bez da stvarno nešto radiš/isprobavanja sprava umesto uređenog programa treniranja/ne rađenje određenih delova tela jer tebi to ne treba/itd.

Čitaj forum i dalje i srećno!  :)

Ne videh ovaj post, izvini.  :)
Hvala na podršci, da je bilo lako-i nije baš, taj period privikavanja na drugačiju ishranu me je poprilično drmao. Gledala sam da izmene uvodim polako, jer sam se bojala ako nagrnem sve odjednom, da ću popustiti. Jedne nedelje sam se naterala da krenem da doručkujem i pijem vodu, sledeće da skrešem hleb, pa tako redom. Imam tu sreću da nisam luda za grickalicama i slatkišima, tako da sam u startu smanjila mogućnost brljanja.

Ne znam da li će me u budućnosti bb i fitness baš baš zainteresovati, trenutno sam usmerena na to da se rešim kilograma. Imam neke druge strasti.  :D
Mene je kilaža dosta zezala u životu, mi živimo u vizuelnom svetu i dešavalo mi se da budem uskraćena za mnogo šta zbog toga. Jednom sam otišla da trčim, i verujte mi, da je mladunče King Konga trčalo Beogradom, manja bi atrakcija bila. A i ovo je prvi put da se menjam samo zbog sebe i zaista, zaista sam posvećena tome.

Nadam se da će i teretana uskoro doći na red.
Poz  :)

Milenadiao nije momak. :)

Videla sam, ali kasno.  :)

Van mreže Milenadiao

  • Lepotica
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.348
Odg: Mršavljenje
« Odgovor #8 poslato: April 11, 2013, 08:06:21 posle podne »
Nadam se da će i teretana uskoro doći na red.

Povećaće ti se apetiti kad je izgled u pitanju, a onda ćeš da pribegneš teretani, a onda, ako budeš imala uspeha, navući ćeš se ;)

Ako ništa drugo, mnogo bre dobro kad istreseš PMS nad tegovima/od trčanja  ;D
suck it up, buttercup