Jul 04, 2024, 03:33:28 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.250 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?  (Pročitano 9887 puta)

Van mreže Tetreb

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« poslato: April 05, 2013, 02:49:11 posle podne »
Kao sto pise, ishrana mi je "domacinska" sta ima za rucak to se jede, tu i tamo neka tunjevina, i belo meso kad se ima para.. nikakvi suplementi.. niti bilo sta..  Zavrsavam sesti mesec treninga, nije mi ovo prvi put.. obicno izdrzim tako.. do 7-8 pa batalim, upravo zbog stagnacije i iscrpljenosti.
Sad bi hteo to da probijem, a nemam pare da ulozim u ishranu.. trenirao sam po 4-5 puta nedeljno.. sad sam smanjio na 3 (eventualno 4) da bih bio odmorniji.. Stao sam potpuno sa napredovanjem... pa bi mi dobro dosao neki savet sta da menjam?
E da.. vezbam ono klasicno grudi/biceps, ledja/triceps, ramena/trbusnjaci i noge slabo.
Dal da pojacam noge, dal da uvedem superserije? Ili da mesec dana smanjim sve tezine i da radim po veliki broj ponavljanja da popravim malo izdrzljivost?
Jel ima neko nekakvu ideju? Ne ocekujem nikakvo cudo.. nego eto.. ako neko ima neki pametan predlog sta bih mogao da probam... Dal bi pomoglo da krenem na trcanje? Visok sam 195, a imam 88kg trenutno..  Osecam ogrooman umor svakih put kad treniram, kao da me neko tukao kad zavrsim.. ne znam dal nesto radim pogresno, al to mi se uvek ponavlja.. za 4-5 meseci imam snage da zapnem..a onda kao da se istrosim..i potpuno stanem sa bilo kakvim napredovanjem.

Van mreže icko

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 862
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #1 poslato: April 05, 2013, 03:16:45 posle podne »
Pa naravno da neces da pojacavas kad ti je ishrana losa. Verovatno su ti prazni gikogenski depoi, vali ti vitamina i minerala a unos belancevina ti je los tako da nema tu narpretka nikakvog ako se silujes mozes samo jos vise da se iscrpis i da narusis zdravlje. Ja sam pre da smanjis malo ili odmoris ako vec nemozes da pojacas ishranu.

Van mreže Tetreb

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #2 poslato: April 05, 2013, 03:22:57 posle podne »
ma tesko mogu da pojacam.. a imam osecaj da cu da padnem u nesvest posle svakog treninga.. sta mislis da krenem malo sa trcanjem?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #3 poslato: April 05, 2013, 03:28:11 posle podne »
momak
da probijes sta?
koji je tebi u opste cilj?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #4 poslato: April 05, 2013, 03:53:03 posle podne »
A sta mislis da ne radis takav trening nego da radis jednu misicnu partiju nedeljno? Jbg sto se hrane tice, moras je srediti. Koliko se kvalitetno hranis, toliko kvalitetno i izgledas, nema neke mudrosti.

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #5 poslato: April 05, 2013, 04:05:10 posle podne »
ma tesko mogu da pojacam.. a imam osecaj da cu da padnem u nesvest posle svakog treninga.. sta mislis da krenem malo sa trcanjem?

Naravno da ne što se trčanja tiče. Tebi je i ovo previše a ne još trčanje da ubaciš.

Smanji teretanu na  recimo maksimum 3 x nedeljno i radi po 2-3 vježbe za svaku mišićnu particiju (u zavisnosti koju radiš).

 Npr, za biceps ti ne treba više od dvije, za triceps ne više od 3 vježbe. Ramena možeš da kombinuješ sa ostalim particijama. Tpa kada radiš grudi tačnije (kosi benč) odradiš i jednu seriju letenja za prednje rame. I tako 2 x što će biti sasvim dovoljno za prednje rame.

Kada radiš npr leđa, pored recimo 3 vježbe koje si odvojio za njih, odradiš i 2 serije odručenja za centralno rame. Najbolje kombinovat sa vratilom ako isto i radiš, jer vratilo znatno utiče na centralni dio ramena, posebno ako šipku uhvatiš šire.

Zadnje rame kombinuješ npr sa nogama ili rukama.. odradiš 2 serije i sasvim dovoljno..

Možeš i da povećaš - smanjiš.. ti ili radiš previše ili ne jedeš dovoljno.. ne vidim nešto treće u tvom slučaju.. sem ako nemaš nekih zdravstvenih problema tipa anemija? Ona zna da utiče na sve ove pojave koje si opisao.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Tetreb

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #6 poslato: April 05, 2013, 06:17:43 posle podne »
Ne verujem da imam anemiju posto svake godine idem na detaljne lekarske preglede, posao to zahteva. Mada imam tu klasicnu anemicnu gradju, beo sam ko vampir, dugacki ekstremiteti.. tanki zglobovi..
Radim na vratilu, zgibovi su mi uvek prva vezba za ledja, za sve misicne grupe radim 4 serije po 4 vezbe. Ponekad biceps uradim 3.. i to cisto jer su mi sve iste, ne mogu da smislim 4 razlicite.. nekad radim ono 7-7-7  (ako neko to od vas radi.. do pola, od pola.. pa pun pokret, tad radim tri vezbe jer me ta zesce izmori)

Sta mi je cilj?
Pa posto sam svestan da bez ishrane ne mogu nesto da dobijem na izgledu, cilj mi je da napredujem u tezinama koliko mogu , cisto psiholoske prirode. Valjda znate i sami kako ubija u mozak kad treniras i dizes uvek isto. A naravno, kao i svi koji vezbaju, zeleo bih barem da doguram do 95kg na vagi. Ja tripujem da do toga vodi povecanje tezina koje podizem (jebem li ga ako to ne zvuci logicno)
Sad cu na odmor jos malo, i paradoksalno, posto nemam para ni za sta drugo, treniracu svaki dan.. pa mozda uzmem neki kreatin i protein (neki manji) ako se skrpim.. poceo sam de jedem dextrozu pre treninga, ali ne primecujem da ista pomaze (a sta moze i da pomaze kad kosta 100 dinara)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #7 poslato: April 05, 2013, 07:57:35 posle podne »
Ne verujem da imam anemiju posto svake godine idem na detaljne lekarske preglede, posao to zahteva. Mada imam tu klasicnu anemicnu gradju, beo sam ko vampir, dugacki ekstremiteti.. tanki zglobovi..
Radim na vratilu, zgibovi su mi uvek prva vezba za ledja, za sve misicne grupe radim 4 serije po 4 vezbe. Ponekad biceps uradim 3.. i to cisto jer su mi sve iste, ne mogu da smislim 4 razlicite.. nekad radim ono 7-7-7  (ako neko to od vas radi.. do pola, od pola.. pa pun pokret, tad radim tri vezbe jer me ta zesce izmori)

Sta mi je cilj?
Pa posto sam svestan da bez ishrane ne mogu nesto da dobijem na izgledu, cilj mi je da napredujem u tezinama koliko mogu , cisto psiholoske prirode. Valjda znate i sami kako ubija u mozak kad treniras i dizes uvek isto. A naravno, kao i svi koji vezbaju, zeleo bih barem da doguram do 95kg na vagi. Ja tripujem da do toga vodi povecanje tezina koje podizem (jebem li ga ako to ne zvuci logicno)
Sad cu na odmor jos malo, i paradoksalno, posto nemam para ni za sta drugo, treniracu svaki dan.. pa mozda uzmem neki kreatin i protein (neki manji) ako se skrpim.. poceo sam de jedem dextrozu pre treninga, ali ne primecujem da ista pomaze (a sta moze i da pomaze kad kosta 100 dinara)


Ti sve radiš pogrešno i u dubokoj si konfuziji na žalost.

Ne možeš da doguraš do 95 kg, +7 kg u donosu na tvoju trenutnu kilažu, bar ne kvalitetnih za neki kratak period. Ti sa ovakvim pristupom svemu ovome, nećeš moći NIKAD. I to je nažalost surova istina. Niti imaš ishranu dobru, niti imaš dobar trening, odmor, plan, suplemente... dakle, nemaš ništa.. Samo imaš cilj i to ne baš realan u trenutnim uslovima..


Ideš redom.. sređuješ jedno po jedno.. pa kada dođeš do nekog normalnog pristupa svemu ovome, onda možeš da planiraš i da se nadaš nečemu.. ovako prijatelju to neće ići..

Većini su ovdje problem finansije, neko se snađe neko ne.. neko je pun para a opet mu sve džaba kada ne zna iste i da iskoristi..

To što ćeš na odmor treba da iskoristiš i da se odmoriš, a ne da treniraš svakog dana jer to neće voditi ničemu. Pa da si obezbijedio sebe svim navedenim stvarima koje ti trenutno fale! Tijelu je potreban odmor da bi isto moglo i da napreduje.

Dekstroza se ne jede, ona se pije :) I ne koristiš je pred trening (ko god te je tome naučio - pogrešno je i opasno po tvoje zdravlje)

Za te pare što planiraš da uzmeš neki protein i kreatin, bolje ti je da uzmeš hrane.. jer ti sami suplementi bez adekvatne hrane ne znače ti ama baš ništa..
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #8 poslato: April 05, 2013, 09:25:04 posle podne »
Radi 10 do 12 do max 15 serija po treningu i to naglasavam BEZ OTKAZA, posto nemas nikakve uslove za oporavak.Tezine ne moras da smanjujes ali radi samo onoliko koliko mozes dobrom formom cim osetis da moras da se isicimas, iskrivis stani.Ta forsirana ponaavljana jako produzuju potrebno vreme za oporavak.Bez obzira i na to sto jedes tu "domacinsku" hranu moguce je da se trenira neces biti prvi, samo gledaj opet da koliko mogucnosti dozvoljavaju pojedes nesto kvalitetnije.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #9 poslato: April 06, 2013, 09:41:15 pre podne »
momci su sve rekli
ja bih jos samo dodao
da ni TEZINE sa kojima radis nemoze povecavati "nako tj samim tim sto si redovan na trenzima...
i one su uvetovane sa gore pomenutim stvarima

Van mreže milan0507

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 873
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #10 poslato: April 06, 2013, 03:24:22 posle podne »
Ja jedem sta ima I napredujem u tezinama. Ali,cista hrana ja definitivno pravilan izbor. Telo mora da se oporavi od stresova unosenjem dovoljno proteina. Da imam para verovatno bih se tovario sa bcaa I omegom3. Nijedan veci volumen treninga nece dati bolje rezultate jer nemas materijal za gradjenje misicne mase.

Van mreže Tetreb

  • Član
  • *
  • Poruke: 29
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #11 poslato: April 06, 2013, 09:41:12 posle podne »
Dobro, zakljucak je da cutim i treniram :)
Sto i nameravam da cinim i dalje.. samo me zesce nervira taj osecaj nikakvog napredka.. svejedno dal u masi, ili makar u tezinama.

@Urlich
Ne radim ja nikad poslednju seriju recimo jedno ili dva ponavljanja.. uvek gledam da idem na 6.
Vecinom ljudi koji vezbaju su ubedjeni da nema napredka bez forsiranja do otkaza.. aj probacu da radim dokle ide glatko, pa cu da vidim za mesec dana kako cu da se osecam.

Dextroza posle treninga onda?
Znam bre da se pije, to sam rekao iz zajebancije ;)

Jos nesto da razjasnim, zasto MORAM da treniram dok sam na odmoru... ja na teretanu gledam kao na jedinu psihoterapiju, posto mi je zivot jedno poprilicno dosadno sranje, ne radim ama bas nista pametno, nemam vise ni ribu... tako da jedino sto radim je da odem na posao, a ostatak vremena imam izbor ili da se isprimam na trening, ili da locem i varim sa bagrom tu u kraju.
Nisam tip koji ce da sedi kuci i zadovoljava svoje intelektialne apetite izucavajuci filozofiju i knjizevnost.. tako da nekako dan mora da prodje..

Ima li kakve poente da uzmem samo kreatin? Malo da dobijem energije?
Koliko sam zakljucio citajuci ovde po forumu niko ga ne uzima samog.. bez proteina i slicno..

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #12 poslato: April 06, 2013, 09:46:59 posle podne »
Ima li kakve poente da uzmem samo kreatin?

Ima. Pre treninga bez dekstroze i posle treninga sa 20g dekstroze.

Van mreže filip85

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 766
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #13 poslato: April 06, 2013, 10:01:58 posle podne »
skini knjigu 531 sa neta, pročitaj je i kreni da radiš po njemu 3x nedeljno, a imaš i temu o tom programu ovde na forumu pa prelistaj, možda ti bude koristila... napredovaćeš polako u snazi i imati dobro koncipiran trening... što se hrane tiče, jedi koliko možeš "čisto" a očajavati zbog toga i bataliti trening nema smisla... svakako ćeš bolje izgledati, biti jači i zdraviji ako treniraš i loše se hraniš, nego ako ne treniraš i loše se hraniš... kad budeš bolji sa finansijama, popravićeš ishranu i to je to...

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Stagnacija i umor zbog slabe ishrane, koje promene u treningu uvesti?
« Odgovor #14 poslato: April 06, 2013, 10:50:32 posle podne »
Ma kakvo forsiranje do otkaza svaki trening, ja sam tako radio jedno 3 godine i samo sam uspevao da efikasno sprzim cns.Radis dok mozes sam i to je to.Od kako sam krenuo tako da radimosecam se mnogo odmornije mogu cesce da treniram i cak sam i kilaze podigao.A forsirana, negativna ponavljanja i treniranje do otkaza je dobra metoda ponekad, ali ako vec nemas sredjene stvari oko treninga bolje da se ne petljas s tim.