Septembar 20, 2024, 12:45:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Volim steci nova iskustva oko ishrane  (Pročitano 2059 puta)

Van mreže Ghostdog

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Volim steci nova iskustva oko ishrane
« poslato: April 03, 2013, 05:16:26 posle podne »
187 cm 89 kg oko 15%+ bodyfat
Ishrana: 7 obroka
Poceo sam sa oko 70/72 kg tacno posle nove godine, sada sam oko 89 kg to sam se merio pre dve nedelje kad je bilo vage zadnji put u teretani posle je nestala :)
Ocu da prikupim savete i cujem drugih iskustva. Hvala vam unapred svima !

I: protein 25 grama whey ujutru oko 5-6 am
II: 200 gr musli + 350 ml mleka bez laktoze ( 3 grama creatin, multi vitamin opti man od on+ c vitamin 100 mg) 9 am
III: 8 jaja (large) 500grama+ 80 grama pirinac ( basmati ) + Multi vitamin ( neki random familijar pack se zovi ) 12 pm
IV: protein 25 grama whey + 50 gr suvo grozde ili neku slicnu vocku sa prostim secerima 3:30 pm
V: 250-300 grama piletinu ili govedsku krtinu ili tuna+ brokule + 80 grama pirinac +  ( 3 grama creatin, multi vitamin opti man od on+ c vitamin 100 mg) mg)5:00 pm
VI : Posle treninga 50 grama whey protein +  50 gr suvo grozde ili neku slicnu vocku sa prostim secerima ( 3 grama creatin, multi vitamin opti man od on+ c vitamin 1000 mg)7-8 pm
VII: 250 grama oslic + 80 grama pirinca+ brokule + Multi vitamin ( neki random familijar pack se zovi ) 9-10-11 pm
« Poslednja izmena: April 03, 2013, 05:18:43 posle podne Ghostdog »

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Volim steci nova iskustva oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: April 03, 2013, 05:30:15 posle podne »
Zasto multivit u svakom obroku i 4. obrok mi nije bas jasan? Whey i voce nisu obrok. Komentar za ostalo bi mogao da bude kad saznamo sta ti je cilj tacno. :)

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Volim steci nova iskustva oko ishrane
« Odgovor #2 poslato: April 03, 2013, 07:36:52 posle podne »
U prvi obrok ubaci ovsene. U  drugom ubaci nesto drugo umesto ovog muslija to ti je sranje.

Van mreže cuturica

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 160
Odg: Volim steci nova iskustva oko ishrane
« Odgovor #3 poslato: April 03, 2013, 08:22:37 posle podne »
a imas li neki poseban razlog da forsiras to suvo grozdje

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Volim steci nova iskustva oko ishrane
« Odgovor #4 poslato: April 03, 2013, 09:59:27 posle podne »
a imas li neki poseban razlog da forsiras to suvo grozdje

Zašto si ti protiv suvog grožđa? Ja ga koristim evo već pola godine, jer me dekstroza u prahu nadima i stvara mi dijareuju. Dok suvo grožđe ama baš ni malo. Jes da postoje puno bolje opcije tipa maltodextrin,  Waxy Maize, ALL IN 1 CARBS, VITARGO itd itd... ali, eto.. nekad čovjek nema da odvoji 20-30 e za šećer, posebno kada i ovo radi posao..
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Ghostdog

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Volim steci nova iskustva oko ishrane
« Odgovor #5 poslato: April 03, 2013, 11:48:42 posle podne »
Hvala ljudi sta ste pisali, postujem! Nemogu da ubacim u 5am nesto da jedem jer tada idem u wc i na brzaku popijem protein, jer nemogu da pijem casenin nisam tolerantan upste na to i laktoze. Ako sednem da jedem razbije mi se son i nema spavanje. Inace oves nije isto sto i musli ( lesnik oves i suve vocke ima u musli )?I jedino nocas imam taj prostor od 4+ sata kada nemam unos proteina. Oko suvo grozde, nije samo suvo grozde nekada jedem urme nekada smokve...... zavisi kako kad. Cilj mi je da unesem prosti secer, jer su mi rekli da to pomaze oko stavljanje mase. Mnogo bi mi znacilo ako neko pise, oko koje hrane pomazi za lacenje hormona za rast ili za testesterona i tako dalje. Ako nego zna molio bi ga da pise jer svima bi to znacilo puno ! Hvala unapred svima.

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Volim steci nova iskustva oko ishrane
« Odgovor #6 poslato: April 04, 2013, 10:56:00 pre podne »
Ne znam da li sam te dobro razumeo, malo si nejasno sve napisao.

Citat
Nemogu da ubacim u 5am nesto da jedem jer tada idem u wc i na brzaku popijem protein
Ti se budis u 5 ujutru samo da bi popio whey protein i onda nastavio sa spavanjem?

Citat
Inace oves nije isto sto i musli ( lesnik oves i suve vocke ima u musli )?
Naravno da nije isto, ovas je mnogo bolja opcija od muslija.

Citat
Oko suvo grozde, nije samo suvo grozde nekada jedem urme nekada smokve...... zavisi kako kad. Cilj mi je da unesem prosti secer, jer su mi rekli da to pomaze oko stavljanje mase.
Jedino posle treninga uz protein ima smisla uzimati proste secere, tokom dana nema potrebe za tim. Ne znam zasto bi jeo smokve, urme, suvo grožđe itd kada postoji dekstroza i maltodekstrin, ili neka mesavina prostih UH.
Prosti UH ti nece pomoci pri dobijanju mase, bar ne one mase koju ti zelis.

Van mreže Ghostdog

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Volim steci nova iskustva oko ishrane
« Odgovor #7 poslato: April 04, 2013, 12:12:56 posle podne »
Da u 5 ujutru kad ustanem popiem whey, i produzim sa spavanje :) Nego koja je razlika od ovesa i musli kako sto vidim ima skoro isto UH, proteina i masti razlika je samo secera. Jel bi hteli malo strucnije da mi objasnite? Koi su vasi sugestije oko UH u toku dana umesto suvo grozde?

Van mreže Mali_Marko

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Odg: Volim steci nova iskustva oko ishrane
« Odgovor #8 poslato: April 04, 2013, 03:02:37 posle podne »
Dao si sam sebi odgovor. Musli ima secer koji tebi nije potreban.