Jun 23, 2024, 08:50:39 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.210 poruka u 18.757 tema - 20.950 članova - Poslednji član: DohyOrdeD
X3MShop banner

Autor Tema: Saveti? +  (Pročitano 1914 puta)

Van mreže Eutamias

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Saveti? +
« poslato: Maj 01, 2013, 06:22:02 posle podne »
Pozdrav svima!

Hteo sam da postavim par pitanja, kako da zapocnem trening? Ja sam operisao ginekomastiju pre dva meseca, nosio sam kompresivne zavoje mesec dana ruke jedva da sam pomerao posto me je sve bolelo. Jako mi je opao misicni tonus i nemam snage UOPSTE. Ne mogu cak da uradim ni jedan jedini sklek! O.o Od sramote ne smem ni u teretanu da odem. Krenuo sam polako da terniram u kucnoj varijanti. Imam neke bucice pa se s' njima zanimam po malo. Idem na trcanje svako vece, radim i trbusnjake cisto da se vratim bar malo u "formu". E sad cim pokusam da odradim koji sklek zabole me grudi, i ne mogu da se podignem. A i doktor me je savetovao da krenem da vezbam sto pre. Ali ne ide nikako... Jednostavno nemam snage. A jos veci je problem sto kada imam neku fizicku aktivnost moram da nosim kompresivne zavoje, tako da ne mogu pravilno da disem i jos brze se umorim. Ja bih bio jako zahvalan svima koji bi me usmerili, i koji bi mi savetovali neke vezbice za pocetak kako bih lagano povratio snagu. Inace imam 20 god, 85kg i 188cm sam visok, ako nesto znaci. :) Kondicija: 0! Iskren da budem i pre operacije nisam imao ne znam koliko snage, ali sam radio sklekove, zgibove,....  Sada nista....

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Saveti? +
« Odgovor #1 poslato: Maj 02, 2013, 12:51:19 pre podne »
Ako doktor kaze da smes da krenes sa fizickom aktivnoscu, onda kreni. Nemas potrebe uopste da se stidis da treniras u teretani, krenes lagano sa tezinama i sve ce se vratiti na mesto. ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti? +
« Odgovor #2 poslato: Maj 02, 2013, 06:58:12 pre podne »
jedno pitanje
gynekomastija je bila pubertetksa ili??

Van mreže Eutamias

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Saveti? +
« Odgovor #3 poslato: Maj 02, 2013, 12:37:41 posle podne »
Da, bila je pubertetska, ali na kraju puberteta nije nestala. Bila je kombinacija ginekomastija sa lipomastijom.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.319
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Saveti? +
« Odgovor #4 poslato: Maj 02, 2013, 01:39:15 posle podne »
Da, bila je pubertetska, ali na kraju puberteta nije nestala. Bila je kombinacija ginekomastija sa lipomastijom.


onda smao polako i kako su ti gore ljudi rekli..

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Saveti? +
« Odgovor #5 poslato: Maj 02, 2013, 02:28:17 posle podne »
Ja kad sam slomio kljucnu kost bench sam radio sa sipkom 12 ponavljaja. Kreni cardio i ubacuj vezbe snage postepeno docice sve na svoje mesto

Van mreže Eutamias

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Saveti? +
« Odgovor #6 poslato: Maj 02, 2013, 03:48:02 posle podne »
Ok, kardio sam vec poceo, ali to ne ide onako kako bih ja zeleo... Vodim racuna o ishrani, pazim sta jedem i koliko jedem... Krenucu polako pa dok se ne uhodam malo... Da stvar bude jos gora, dobijem upalu misica i ne mogu da se pomerim jer sam lezao konstantno. Pa mi treba vremena da prodju te pocetne upale, a to me jos vise nervira...