Septembar 17, 2024, 04:35:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Nov Član(i na forumi i u teretani)  (Pročitano 6435 puta)

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #15 poslato: Decembar 03, 2012, 08:53:18 posle podne »
Hvala puno na odgovorima puno mi znače :)

Inače sam sam sastavio ovaj jelovnik pa stavite par saveta.

1. Obrok negde oko 7:00--Zobene pahuljice sa jogurtom(videh da ih svi koriste)
2. Obrok negde oko 10:00-Voće (jabuka,kruška) sa jogurtom
3. Obrok negde oko 13:00- PIletina,Ćuretina + bilo koje vlakno(Živim na selu tako da mi taj obrok ne smeta)  ;D
4. Obrok negde oko 15:00-Voće
5. Obrok negde oko 17:00- 5 belanaca i krompir
6. TRENING oko 18:00
7. Poslednji obrok oko 19:30 Riba(sardina) + posni sira.

.
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2012, 09:04:19 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #16 poslato: Decembar 03, 2012, 10:03:47 posle podne »
1. Obrok negde oko 7:00--Zobene pahuljice sa jogurtom(videh da ih svi koriste)
2. Obrok negde oko 10:00-Voće (jabuka,kruška) sa jogurtom
3. Obrok negde oko 13:00- PIletina,Ćuretina + bilo koje vlakno(Živim na selu tako da mi taj obrok ne smeta)  ;D
4. Obrok negde oko 15:00-Voće
5. Obrok negde oko 17:00- 5 belanaca i krompir
6. TRENING oko 18:00
7. Poslednji obrok oko 19:30 Riba(sardina) + posni sira.

drugar nisi ti bas neke stvari dobro pohvatao...

1. pahuljice su OK ali ne u kombinaciji sa jogurtom kod skidanja masnih naslaga. mozes da napravis kombinaciju pahuljice + whey ili pahuljice + jaja. jogurt ne.
2. potpuni promasaj... nemas uopste proteina u ovom obroku, ali si zato uspeo da iskombinujes poprilicno i to pogresnih uh.
3. piletina da (ali belo meso, ne batak, karabatak, krilce ili neko drugo masnije meso) + vlakna ili neke zdrave masti
4. opet fail kao i br. 2
5. ok - nisi napisao koliko krompira
6. sardina ne, tunjevina moze je da zameni.. ili mozes neki sir kome znas sastav, da je bez ili sa malo uh i mm...

i ako ti je poslednji obrok oko pola 8 ni to nije najsrecnije resenje osim ako ne ides na spavanje u 8...

pozz

Van mreže Peša

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #17 poslato: Decembar 03, 2012, 11:16:03 posle podne »
Hvala puno na odgovorima puno mi znače :)

Inače sam sam sastavio ovaj jelovnik pa stavite par saveta.

1. Obrok negde oko 7:00--Zobene pahuljice sa jogurtom(videh da ih svi koriste)
2. Obrok negde oko 10:00-Voće (jabuka,kruška) sa jogurtom
3. Obrok negde oko 13:00- PIletina,Ćuretina + bilo koje vlakno(Živim na selu tako da mi taj obrok ne smeta)  ;D
4. Obrok negde oko 15:00-Voće
5. Obrok negde oko 17:00- 5 belanaca i krompir
6. TRENING oko 18:00
7. Poslednji obrok oko 19:30 Riba(sardina) + posni sira.


Ti u vocu nemas nista od proteina ,ali imas vitamina i voce je zdravo za jesti cisto radi preventive to valjda znas . Radi zdravlja
« Poslednja izmena: Decembar 04, 2012, 09:04:38 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #18 poslato: Decembar 04, 2012, 09:48:21 pre podne »
1. Obrok negde oko 7:00--Zobene pahuljice sa jogurtom(videh da ih svi koriste)
2. Obrok negde oko 10:00-Voće (jabuka,kruška) sa jogurtom
3. Obrok negde oko 13:00- PIletina,Ćuretina + bilo koje vlakno(Živim na selu tako da mi taj obrok ne smeta)  ;D
4. Obrok negde oko 15:00-Voće
5. Obrok negde oko 17:00- 5 belanaca i krompir
6. TRENING oko 18:00
7. Poslednji obrok oko 19:30 Riba(sardina) + posni sira.

drugar nisi ti bas neke stvari dobro pohvatao...

1. pahuljice su OK ali ne u kombinaciji sa jogurtom kod skidanja masnih naslaga. mozes da napravis kombinaciju pahuljice + whey ili pahuljice + jaja. jogurt ne.
2. potpuni promasaj... nemas uopste proteina u ovom obroku, ali si zato uspeo da iskombinujes poprilicno i to pogresnih uh.
3. piletina da (ali belo meso, ne batak, karabatak, krilce ili neko drugo masnije meso) + vlakna ili neke zdrave masti
4. opet fail kao i br. 2
5. ok - nisi napisao koliko krompira
6. sardina ne, tunjevina moze je da zameni.. ili mozes neki sir kome znas sastav, da je bez ili sa malo uh i mm...

i ako ti je poslednji obrok oko pola 8 ni to nije najsrecnije resenje osim ako ne ides na spavanje u 8...

pozz

Pa moram sa nečim da ih pokvasim malo te pahuljice :D onda mleko ? Ok sardinu menjam sa tunjevinom,ali za 2 i 4 nemam pojma sta da ubacim ne pada mi nista napamet.Lezem oko 23h a spavam oko dvanaest tako ne znam da li bi smeo ubaciti tako kasno u 22h ? Krompira oko 200gr

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #19 poslato: Decembar 04, 2012, 09:58:28 pre podne »
prva strana, prvi post...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,12074.0.html

Proteini - belo meso, jaja, nisko masno crveno meso, proteinski prah, sirevi nemasni sa malo uh
Uh - pirinac, krompir, ovsene pahuljice
Masti - kostunjavo voce, laneno/maslinovo ulje, omega 3 caps, zumanca

Sa ovim ne mozes da omasis....

Pa moram sa nečim da ih pokvasim malo te pahuljice :D onda mleko ?

voda?

Ovo ti je sasvim dovoljno smernica, a za ostalo bi trebalo da pokazes malo volje i interesovanja da procitas i neke druge teme osim tvoje...  ;)



Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #20 poslato: Decembar 04, 2012, 10:02:13 pre podne »
Čitam veruj mi ne samo na ovom forumu nego na skoro svim ozbiljnijima.Kad krenem postujem iskustvo i slike kako izgledam trenutno :) Hvala puno :) Inače za zadnji obrok tipa pricali su kao ne treba jesti posle 7 uveče  :-\

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #21 poslato: Decembar 04, 2012, 11:24:20 pre podne »
Ti sto su ti pricali da ne treba da jedes posle pola 7 su debilcine.Bitno je sta jedes.Ti sigurno neces pred spavanje da cepas pirinac i da bez potrebe drkas insulin,jer ces od toga samo da nabijas salo.
Pred spavanje uzimas neki oblik sporoapsorbujuceg proteina(casein,posni sir) sa nekim izvorom dobrih masti(bdem,lesnik,maslinovo,laneno,riblje ulje...),kako bi ti se telo celu noc snabdevalo potrebnim nutrijentima.
Vrlo ti je bitno da razlikujes relevantne,proverene savete i informacije,od onih koje to nisu.Ne slusaj svakog. :)

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 08, 2014, 11:51:49 pre podne »
Pozdrav proslo je vise od godinu dana otkad sam otvorio ovu temu,izvinjavam se zbog pokretanja iste ali nisam zeleo da otvaram novu.

Na ovom forumu sam dobio odlicne savete koji su mi pomogli da eto korigujem ishranu i izgubim naime oko 10-12kg.

Sad imam par pitanja na koja nisam siguran,da li je moguce da istovremeno gubim masne naslage i da nabacujem misicnu masu ? Naravno izgubio sam dosta sala ali dosta je i mase otislo nazalost.

Trenutni Jelovnik je

1.4 kasike ovsenih,4 belanca 100gr ella sira
2.500ml jogurta
3.Svinjetina najčesce za rucak tj snicla sa vrlo malo masti sa graskom,pasuljom,boranijom
4.Pileći batak i pirinač
5.Obično pojedem solju suklijasa posto ne jedem secere niti slatkise.
6.Pileci batak i krompir ili pirinac posle treninga
7.Tunjevina i ella sir 200gr

Desava se da preskocim 4. obrok nekad ali ovo je uglavnom to uz razne salate bez kojih ne mogu.Naravno sad sam poceo da radim u obrok cu ubaciti isto mericu wheya posle treninga.Sad mi treba savet sta da promenim da bi poboljsao napredak ? Treniram inače 3 pa 1 i za neki dan mi stize kucni bicikl kao kardio koji cu raditi kuci planiram 4-5 nedeljno.Pozdrav  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 08, 2014, 11:58:55 pre podne »
pozdrav

redom

Citat
Na ovom forumu sam dobio odlicne savete koji su mi pomogli da eto korigujem ishranu i izgubim naime oko 10-12kg.

steta sto nisi nastavio da citas jer bi u toliko sigurno procitao da ovo sto radis sada tj reuzltat koji si postigao je product reakcije tvog tela,da posle izjedanja gomile smeca,junka itd itd td si uveo koliko toliko "normalan" rezim ishrane,ali koji sada gubi ama bas svaki smisao jer:

Citat
2.500ml jogurta
3.Svinjetina najčesce za rucak tj snicla sa vrlo malo masti sa graskom,pasuljom,boranijom
4.Pileći batak i pirinač
5.Obično pojedem solju suklijasa posto ne jedem secere niti slatkise.
6.Pileci batak i krompir ili pirinac posle treninga

SVINJETINA je MASNA i ne postoji svinja sa VRLO MALO MASTI vec je svaka jako,jako masna
Pasulj,grsak i boranij,a ako je spremana na "domacinski" to je ono..

Pileci batak je vrlo nekvaltiteno meso jer pod reci PILETINA ne znaci da se jede svaki deo tj ne u nasoj prici

Sutilijas-nadam se da znas koliko je to BEZVREDNIH KALORIJA na jednom mestu..

i ono sto je najbitnije

Citat
da li je moguce da istovremeno gubim masne naslage i da nabacujem misicnu masu ?

to su dva razlicita procesa i sigurno da ovo nije moguce raditi tj biti u deficitu i sufictu u isto vreme

e sad
ti ukoliko nastavis da se hranis ovako kako si naveo-sigurno ce doci,a ako nije doslo do zasicenja tvog metabolzima,i licno bi mi bilo sasvim logicno da krenes da dobijas kg
samo,moras da prihvatis da to sigurno nisu kvalitetni kg