Septembar 24, 2024, 01:19:50 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.311 poruka u 18.765 tema - 20.971 članova - Poslednji član: RobertbeP
X3MShop banner

Autor Tema: Dj N ( Početak Transformacije)  (Pročitano 11821 puta)

Van mreže rapidsoft

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 397
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #15 poslato: Mart 28, 2013, 07:55:04 posle podne »
Ako ti tako kazes..  Mada jesi probao da 'ne' uzmes tih 5 grama ujutru? Ti to menja nesto,remeti ili? :)

Ovako, kreatin sam uzimao nekoliko puta u toku treniranja, i probao sam sve kombinacije ( pre i posle treninga, sa fazom punjenja, bez, samo ujutru i posle treninga) i onda sam shvatio da mi kombinacija ujutru i posle najbolje odgovara... E sad, uvek sam uzimao pakovanje od 400-500 gr, dok sada imam 1kg, i resio da uzimam ujutru, pre i posle treninga plus koliko znam kreatin delimicno sprecava katabolizam pa ne moze da skodi valjda :D ...

To mu dodje taman nekih 60 dana, taman jos aprila i onda zavrsavam... Kazem za sada mi dosta pomaze, ako nista drugo osecam se jaci i imam vise volje da istrajem u ovome...
Pa ok onda , ako ti ide ,samo cepaj :) .. A to da delimicno sprecava katabolizam odakle ti to? Nisam jos nigde procito nesto takvo u vezi kreatina ..
There are days when you feel like You don't have a home. No family or anything to Lean on. Your best friend can't even Spot you.That is why the Gym is my true home. The bench is always there for me to lean on, and a complete starnger will always Spot me.

Van mreže N i X

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
  • There Is No Easy Way !!!
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #16 poslato: Mart 28, 2013, 08:19:46 posle podne »
Pa dobro ja sam mislio da mu je jedna od uloga da ubrza oporavak misica malo, u svakom slucaju mislim da bolje je sa njim nego bez njega :) ...
 
“Where there’s a will there’s a way.”

Van mreže rapidsoft

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 397
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #17 poslato: Mart 28, 2013, 08:46:25 posle podne »
Pa dobro ja sam mislio da mu je jedna od uloga da ubrza oporavak misica malo, u svakom slucaju mislim da bolje je sa njim nego bez njega :) ...
Bolje ista ,nego nista :D :D
There are days when you feel like You don't have a home. No family or anything to Lean on. Your best friend can't even Spot you.That is why the Gym is my true home. The bench is always there for me to lean on, and a complete starnger will always Spot me.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #18 poslato: Mart 29, 2013, 02:24:48 posle podne »
U nekim varijantama kreatin ne treba uzimati u fazi definicije, al bih voleo da ovde cujem od onih koji to pominju iz kog razloga?
Kreatin nema anti-katabolno dejstvo, to je popuna/dopuna zaliha kreatina u misicima tj ATP-a tj cist izvor energije.

Kad bi vec neko hteo da proba sa ili bez kreatine, onda neka proba skroz off mesec dana pa da uporedjujemo, ovako to nema smisla.

Realno bi trebalo da imas vise izdrzljivosti na kreatinu, sto omogucava jaci trening sto moze dovesti tenutno do veceg katabolizma, ali i hormonolanog odziva..pa sad to vise zavisi od drugih parametra, ali ne bi se moglo reci da sprecava katabolizam.
To sto bi svi voleli da trose ATP iz masti, a ne iz 'kreatina' to je sasvim lepo, ali ishrana i trening moraju biti prilagodjeni takvom rezimu.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže opaquer

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 570
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #19 poslato: Mart 30, 2013, 10:55:46 posle podne »
davno sam upoznao par starih bildera iz hrvatske koji su pili creatin na prazan stomak i iza treninga...dali su grijesili tada ili ne neznam...to je bilo davno danas su mozda promjenili...ja dugo nisam pio creatin a kad sam ga pio to je bilo prije i poslje klasika...glupo o creatinu pricati vise milijun tema...pij ga prije i poslje treninga kad ga pijes :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #20 poslato: Mart 31, 2013, 10:30:27 pre podne »
Citat
al bih voleo da ovde cujem od onih koji to pominju iz kog razloga?

evo jel mogu ja da ti odgovrim?
a koji je jos sistem delovanja kreatina pored popune ATP-a?
one neke fore oko vulimizacije celija itd itd itd?
nije bas tako kako kazu "oni"  ;)
jer,znas kako
kada covek ima 80ak kg i u nekoj,ajd da nazove formi (mada je to glupo i pricati ali ajd),onda mu sigurno 5 gr kreatina nece nesto poebno da smeta iz nekoliko razloga
osnovni je taj sto je on FUCKING skinny pa tako da nece ometati proces lipoze
a za takvog boys-a je misaona cinjinca da dobije 1..dobro si procita JEDAN KG misica a ne da odradi adekvatnu misicnu masu u kojoj mora da bude odrdjeni % bf (ne mora,ali ne bih bas o tome pisao ovde  ;)),pa onda samim tim mu kreatin kao IZVOR ENERGIJE (samo neznam kakve) moze pmoci kod toga
i jos jedna stvar
ti si se takmicio ( ;)) i jako dobro znas da se kao mala pomoc,trik ili fora cretin uzima u dozama od 15 gr zadnja dva dana pred takmicenje
pre toga-NARAVNO DA NE
a ta dva dana sie sigurno ne zuima zbog ANERGIJE KOJU DAJE ATP  :)
pa eto
nadan se da si shvatio iz ovoga zadnjeg jer ono se i jesi meni direktno obratio  ;D

u ostalom
rekao si i sma da treab da se proba i prica
pa eto
ja sam probao i razlika izmedju rada na definciji sa i bez kreatina je DRAMATICNA (kod mene)
a naveo sam ti i primer kod koga i nije jer i ne moze biti ono..70 kg i 189 visine 2 obroka dnevno i te fore
« Poslednja izmena: Mart 31, 2013, 10:32:14 pre podne Pedja_Petrovic »

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #21 poslato: April 02, 2013, 12:20:51 posle podne »
Eto dobih cuveno objasnjenje iz kog razloga neko preporucuje izbacivanje kreatina..ako nekome nesto porucim, onda definitivno moram imati podlogu i da objasnim procese zasto se to tako desava.
Malo sam se isprepisivao sa Pedjom, i nije mi tesko da poverujem njegovoj empiriji, jerbo je do sada uvek bio u pravu.
Btw Djape, mislim da ti mene jucer nisi dobro shvatio sta sam teo reci(malo sam i nepismen :) ) ali sam ja tebe dobro razumeo, sto je meni bitnije ;)

Kako nisam sretnik da osecam kreatin, moracu uporedite ove pristupe na svojim naturalnim vezbacima koje kredza sabija :)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #22 poslato: April 02, 2013, 12:28:02 posle podne »
Eto dobih cuveno objasnjenje iz kog razloga neko preporucuje izbacivanje kreatina..ako nekome nesto porucim, onda definitivno moram imati podlogu i da objasnim procese zasto se to tako desava.
Malo sam se isprepisivao sa Pedjom, i nije mi tesko da poverujem njegovoj empiriji, jerbo je do sada uvek bio u pravu.
Btw Djape, mislim da ti mene jucer nisi dobro shvatio sta sam teo reci(malo sam i nepismen :) ) ali sam ja tebe dobro razumeo, sto je meni bitnije ;)

Kako nisam sretnik da osecam kreatin, moracu uporedite ove pristupe na svojim naturalnim vezbacima koje kredza sabija :)

pa de si bre lepi do sada :D
hahahhaha
e bas ti necu replikovati :P
sjebasmo momku temu hahahhaha

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #23 poslato: April 02, 2013, 12:45:40 posle podne »
Pa cekao sam da objavis prepisku :D nisam nista tvrdio, samo trazio objasnjenje pa mi nije bio problem da ljudi vide zasto nisam 'mudar' :D
Al onda sam ponovo procitao sta sam napisao, i to nije zvucalo kako sam hteo..ja sam jos i objasnio sta se desava, da ne ispadnem neuk :D ali kako sam progutao par kljucnih reci, ispalo da lupetam kao budala(kao sto si rekao, sam sam sebi odgovorio hahaha a meni je trebala, zapravo, samo tvoja potvrda ;) )
Spamovasmo coveka :D
Odjavljuje se
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže N i X

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
  • There Is No Easy Way !!!
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #24 poslato: April 02, 2013, 12:56:28 posle podne »
Ma ajde sto se spamovali, nego sto ste me i zbunili nacisto :D ...

Salim se, ali koliko sam ukapirao u ovom vasem internom razgovoru, ne bi trebalo koristiti kreatin kada se krene sa definicijom ( sto mi i ima smisla) , ali isto ja kao rekreativac koji trenutno i nije na nekoj ozbiljnoj dijeti mogu slobodno da nastavim sa kreatinom...??? A tamo za mesec dana kada na redu bude dijeta i kreatin da izbacim sto je i moj plan...

“Where there’s a will there’s a way.”

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #25 poslato: April 02, 2013, 01:05:52 posle podne »
Kao sto sam Pedji izrazavao neke svoje misli :) ako nisi na hemiji, a osecas doprinos kreatina uz nesredjenu ishranu, ja bih nastavio..jer ti je taj stimulans mozda i bitniji u ovom trenutku.
Onog trenutka kada sve skockas, pogonsko gorivo(ATP) bi trebalo da dobijas iz rezervi(sala) a ne iz kreatina..ova potrosnja ce u tom slucaju biti znatno efektnija od eventualnog stimulansa pri vezbanju, to je bila poenta prepiske koja se uvek moze proveriti u praksi.
Licno nisam koristio kreatin u svojim pripremama za takmicenja, ali su parametri bili malo drugaciji ;)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže N i X

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
  • There Is No Easy Way !!!
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #26 poslato: April 08, 2013, 01:38:53 posle podne »
UPDATE : 08.04.2013
“Where there’s a will there’s a way.”

Van mreže N i X

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
  • There Is No Easy Way !!!
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #27 poslato: April 08, 2013, 01:46:31 posle podne »
Imam jedno pitanje :) ... Da li bi imalo smisla da unesem promene u ishrani tipa da rotiram ugljene hidrate 100-200-300-100-200-300, posto treniram 2 on 1 off...???
Da ne dodje do zabune ne smatram ovo rotacijama koje je Pedja objasnio, vec nekom pripremom za rotacije... Posto mi je do sada ishrana bila sa nekih 300-400 grama UH po danu - svaki dan...

Za sada za 7 nedelja sam uspeo "sredjivanjem" ishrane da skinem oko 5-6 cm sa stomaka, mislim da bi mi ova kombinacija pomogla jos malo, pa onda za mesec dana da se bacim na rotacije...
Misljenja?
“Where there’s a will there’s a way.”

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #28 poslato: April 08, 2013, 01:52:20 posle podne »
Pa sta znam, mozda jos 2-3 nedelje spustati UH za po 50g na dnevnom nivou, pa onda kada dodjes na 150g da pocnes rotacije kako bi dale najbolji rezultat kada krenes sa njima.
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže N i X

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
  • There Is No Easy Way !!!
Odg: Dj N ( Početak Transformacije)
« Odgovor #29 poslato: Maj 06, 2013, 02:51:04 posle podne »
Pozdrav ljudi..
Resio sam da krenem sa Rotacijama UH, i da skinem maksimalno masti sa sebe... Trenutno stanje je takvo kakvo je, nema mnogo "mesa" na meni, ali zelim da odradim rotacije, posto sam resen da probam nesto novo, i da polako na sebi osetim neku dijetu...

Za 10 nedelja sredjene ishrane sa tu i tamo nekim junk obrokom uspeo sam da skinem obim stomaka od 98 cm, na nekih 89-90. Kilaza mi je isla do 88 kg do trenutne 84. Postavicu slike trenutnog stanja, kao i plan ishrane za rotacije, znam da cu da se "osusim" mozda i previse ali resio sam da probam pa kud puklo da puklo :D ...
“Where there’s a will there’s a way.”