Septembar 20, 2024, 08:41:25 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje  (Pročitano 12589 puta)

Van mreže Zof

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #30 poslato: Mart 27, 2013, 01:35:52 posle podne »
Nema potrebe da imenujem ko mi nudi izradu jelovnika za 25eur ali meni je to besmisleno na forumu raditi!

Jel moze neki komentar na ovaj predlog jelovnika od kolege Vlada Sin? Pa da usvajam i primenjujem...
« Poslednja izmena: Mart 27, 2013, 01:54:33 posle podne Zof »

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #31 poslato: Mart 27, 2013, 02:31:20 posle podne »
Poenta price je da nisi citao nista(a rekao si da jesi),to je nepostovanje ljudi na ovom forumu koji izdvajaju vreme da bi podelili svoje znaje i iskustvo,zato se i ne dobija sve na tanjiru ako ne pokazes bar malo postovanja citajuci najosnovnije stvari,da ne bi prevrtali osnovne stvari xxx puta sa svakim ko dodje na forum!
Sto se tice zadatog jelovnika koliko vidim to je rotacija sa prve strane 50-50-50-100-150-240-240 sto nije dobro,radi npr 50 150 100 50 250 50 250 (misli se na Uh),proteine drzi oko 2.5 gr po kilogramu,kardio lagano 3x nedeljno i teretana bi bila moj savet.
Izvori Uh:
ovsene 60gr UH na 100gr
Pirinac 80 gr UH na 100 gr
Krompir 20 gr UH na 100 gr
od proteina:jaja,meso(pilece belo,junetina,riba),nemasni sir...
masti:omega 3,lesnik,badem,maslinovo ulje...

Van mreže Zof

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #32 poslato: Mart 27, 2013, 02:58:47 posle podne »
Glupo je da se objasnjavamao i uveravamo, ako kazem da sam citao onda mi veruj da jesam. E sad, kad nakon totalnog nepoznavanja materije provedes za jedno vece 5-6h citajuci razne teme, izjave i sl., ne znam ko bi tu ista shvatio i formirao misljenje. Nakon toga za mene je sledeci korak bilo da pitam ono sto me interesuje i da dam osnovne podatke o sebi, kilazi, godinama, sta vezbam i kako zivim...
Pri tome vecina ljudi koji su na forumu stalno, koriste izraze koje samo poznavaoci mogu razumeti, treba mi prevodilac za pola postova jbg, razumi da kad ne poznajes materiju sve ti deluje ko spansko selo!
Hvala za ove info o rotaciji UH, tu temu jos moram prostudirati (ne kapiram kako da pratim ostale nutrijente uz pracenje UH po nekoj zadatoj rotaciji)?
Problem koji imam (a verovatno i masa drugih ljudi) je kad naucis da se hranis po sablonu koji si naucio odrastajuci sa matorcima koji smatraju da je slanina sapunjara dobra namirnica, da se podrazumeva rucak sa mesom, krompirom i hlebom i da ko to ne postuje nije normalan, da ako ne pojedes 10 pari kobasica mesecno ces propasti itd! Nije lako to promeniti, tj.i kad odlucis da promenis pored volje i zelje treba i metar znanja :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #33 poslato: Mart 27, 2013, 03:03:45 posle podne »
Citat
Umesto toga meni ljudi sa foruma nude da mi to napisu za 25eur, ako je to pomoc neka hvala!

?????????????????????????????????????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #34 poslato: Mart 27, 2013, 03:54:39 posle podne »
Ne ulazim u to koliko ti imas samodisciplinu,volju i zelju da menjas stvari!
To sto si jedno vece proveo citajuci je ono o cemu ti pricam,a to je da nisi citao. Ako mislis da za jedno vece mozes da savladas materiju onda gresis!
Da se vratim na tvoj jelovnik:
Ne znam sta ti nije jasno?
napisao sam ti konkretno rotaciju,znaci imas dnevni unos UH,ako imas visok unos Uh rasporedi ih u vise obroka ako imas nizak npr. 50 onda  u jednom obroku(obrok posle treninga).rekao sam ti i koji su izvori uh.
Proteine drzi visoko konstantno,svakog dana bez obzira na rotaciju UH.Ako Npr. imas 100 kg misicne mase unesi 1 kg mesa(npr.belo) kroz vise obroka naravno,i recimo 5 cela jaja,cist primer da shvatis sustinu.Ako ti jos nesto nije jasno moras da budes konkretniji,jer su ovo najosnovnije stvari koje se vrte po ko zna koji put!
pozdrav

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #35 poslato: Mart 27, 2013, 05:53:01 posle podne »
Umesto toga meni ljudi sa foruma nude da mi to napisu za 25eur, ako je to pomoc neka hvala!

Pa ako realno gledamo, 5000 din je cenovnik da ti neko ispise i objasni na gotovo kako i sta da jedes u poznatijim fitnes centrima. Mozda je sad i skuplje, to je bilo kad je 1 evro bio 100 din. :) Na forumu imas sve, treba samo malo da izdvojis vremena da citas i proucavas. Iskreno ne verujem da bi ti iko sa ovog foruma trazio novac, al' i da jeste, svako ima pravo da unovci svoje znanje i umece. ;)

Van mreže bole gym

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 968
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #36 poslato: Mart 27, 2013, 07:21:08 posle podne »
Citat
Umesto toga meni ljudi sa foruma nude da mi to napisu za 25eur, ako je to pomoc neka hvala!

?????????????????????????????????????????????????????????????????!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

hahahahahhaha. Ljudi se snalaze sta ti je :)

Van mreže Zof

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #37 poslato: April 17, 2013, 10:36:39 posle podne »
Evo mene opet nakon 20ak dana. Radio sam u medjuvremenu na regulisanju ishane i edukaciji šta i kad se sme jesti, šta izbegavati, šta se može kombinovati itd.
Ujutro jedem najčešće ovsene sa vodom, cimetom i dodam steviu (probao sam još i ječmene,raž,pšenicu) uz to dodam neko belance, druga komb je tunjevina sa ellom ili jogurtom sa 0% masti. Ne mogu da osmislim slani ovseni obrok, može neka ideja? Kad uzmem 50g ovsenih i 3 belankka, to me kratko drži, da pojačam ovsene ili nešto da menjam drugo u tom obroku?
Ručak belo pileće svaki dan, nekad uzmem svinjski file, uz to neka salata i ella/nemasni jogurt (najčešće zamutim ellu i jogurt zajedno jer je ella suva za gutanje inače). U danima kad imam trening ponekad pre treninga uzmem testeninu samo sa paradajz sosom. Ako mi tunjevina zapadne za ručak dodam 70-80g riže ali ta riža me muči...bez ičega je skroz bljutava, tuna mi dodje ko poslastica uz rižu. Šta da joj dodam da dobije neki ukus (probao sa paradajz sosom ali isto gadno)...
Večera skoro uvek ista, ella i ako imam neku salatu uz to, dodam bademe 15kom recimo.
Hleb jedem neki što sam našao u zdravoj hrani, ima raženi i ječmeni, samo brašno, voda i so, bez kvasca i bilo čega drugog, izgleda mnogo mali hleb ali ima 500g, to mi traje 3-4 dana, nekako je vlažnjikav i težak ali ukus nije loš. Slatkiši jako retko, skoro 0. Sokovi izbačeni, ponekad cola zero, samo voda i kafa sa steviom. To je to otprilike...
Sedeći korak će biti ubacivanje wheya uveče jer počinjem kružni trening sa tegovima, idem nekih 2 meseca tako dok ne ojačam celo telo pa da pojačam opterećenje. I dalje idem na tbw, sad dodajem taj kružni.
Dok sam samo išao na tbw efekat na kg nije postojao, od pre 3 nedelje kad sam krenuo sa ishranom po gore opisanom krenuli i rezultati. Sa početnih 106 kg došao na 102-103, jedna rupa manje na kaišu i generalno bolji osećaj...nekako dobro kad primetiš da muka ima efekta :)
Bez korigovanja ishrane džaba sve ostalo, kg neće mrdnuti!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #38 poslato: April 18, 2013, 05:49:55 pre podne »
sve si sam rekao u posledljnjoj recinici
sada praivlan kocnept trneinga
ishrana je za pcoetak ok
mada ces sigurno vremenom morati da izbacujes ta testa i djkaonije koje te cine srecnim u zviotu i preabciti se na orgnizovan plan ishrane sa nekim variranjem uosa UH na nedljenom niovu
ali kazem
zasada je ovo ok i sigurno ce da naperujes i na ovaj nacin jos nanrednoh 2-3 ned

Van mreže Zof

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #39 poslato: April 18, 2013, 02:59:10 posle podne »
Kad sam procitao ovo :moraces da izbacujes ta testa i djakonije koje te cine srecnim i zivotu" odmah sam se setio Pantica iz Tesne koze kad je bio u bolnici i kaze mu doktor "Ne smete da pusite da pijete,ne dolazi u obzir slano,ljuto,kiselo,slatko,nema uzrujavanja,nerviranja,sekiracije,brige ostavite drugima", a na to ce Pantic " Sta ostalo, koje ostalo" :)
Pod djakonijama verovatno smatras testeninu (1x nedeljno), coca cola zero, bezkvasni razeni hleb? Nece mi biti problem ni to da izbacim, mogu da postignem i to...

Molim za predlog sta da uzmem od wheya, za pocetak bih isao na 900g pakovanje sa nekim ukusom, upotreba 1x dnevno, nesto sam gledao pa molim za savet u smislu ulozeno/dobijeno:

Iso Whey Zero 908g / 2860
Xpert whey 1000g / 2990
100% whey protein Sci 900g / 3080

ili nesto skroz drugacije da probam?

Negde sam procitao da posle kardio treninga nije najbolje uzeti whey vec BCAA? Nisam siguran da li se to odnosi i na mene jer meni je vecinom trening u mestu ali intenzivan (visoki otkucaji srca, skokovi itd), takodje sad krecem sa kruznim treningom sa tezinama...moze pomoc? Ako je bolje BCAA takodje bih molio preporuku sta uzeti

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #40 poslato: April 18, 2013, 03:08:50 posle podne »
Pa razanog hleba ako je cist -ne treba da se odrices
ni cole zero..(mada bi bilo dobro,ali ajd)
testo,defitivno da
pusti ti pantica i sojica  ;D ;D

sto se tice BCAA
njega PRED KARDIO TRENING
npr ovaj gde je odnos 8:1:1 ----10 gr i extra
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30293

od whey proteina
skroz korketna opcija
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=29784

Van mreže Zof

  • Član
  • *
  • Poruke: 25
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #41 poslato: April 18, 2013, 03:29:55 posle podne »
Hleb je 100% cist po meni (razano integralno brasno, voda, so), nema kvasca niti bilo kakvih aditiva. Toliko je tezak i kompaktan da ne poverujes a ukus je solidan. Proizvodi ga neka firma Neven iz okoline Bgd, postoji i jecmeni i pirincani ako se dobro secam, samo sam nasao to u jednoj zdravoj hrani (ako je dozvoljeno napisacu u kojoj).

Tu testeninu sam uzimao pred trening pvro 2x nedeljno, sad sam na 1x nedeljno jer sam negde cuo da je dobro pre intenzivnog treninga napuniti telo sa UH (mozda sam pogresno razumeo). Inace potrosnja mi je po terminu 800-1000kcal

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #42 poslato: April 18, 2013, 03:39:45 posle podne »
zasto bi se bilo dobro odreci cole zero? zbog "stetnih" sastojaka? :D :P ..ja ne mogu bez nje.. vise ni ne volim pravu colu. preslatka je...  :D

iako cesto i one bolero i step sokove pijem.. iako nisu bas neki okusi..al nema nist kalorija skoro

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #43 poslato: April 18, 2013, 03:47:53 posle podne »
Zato sto samo bog i krava znaju sta je stvarno natrpano u nju, pa bi trebalo da se izbaci.

Obicna voda ili limunada sa natren-om(a ima jos alternativa), su vise nego dovoljni za ovo toplo vreme.

Sad da ne pocnete sa zalopojkama...., ja sam pio, minimum 2l na dan gaziranog, bez alkohola sam mogao, ali bez sokova ni u snu.
Sada vec brojim drugu godinu kako to sranje ne prolazi kroz moj organizam  ;)
« Poslednja izmena: April 18, 2013, 03:49:37 posle podne Ishmerish »
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."

Van mreže exer86

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Ishrana / kancelarijski posao+srednje godine / greske i saveti-ideje
« Odgovor #44 poslato: April 18, 2013, 04:16:11 posle podne »
pa ok.. to stoji.ali nema kalorija. to je bitno :P ...
uostalom, nece ti se nista desiti.. sigurno :D

naravno. ne sad svaki jebeni dan par litara....ali pola litre, litra..sto sta ne.. ja popijem do 2 l max dnevno. i to ne svaki dan naravno. nego ono..kako kad :D