Avgust 01, 2024, 11:42:45 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.263 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Potrosak kalorija tokom treninga  (Pročitano 9231 puta)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Potrosak kalorija tokom treninga
« Odgovor #15 poslato: Mart 19, 2013, 12:45:05 posle podne »
bajs trosi vise kalorija od trcanja..

Jel ti teze da trcis ili vozis biciklu :)

Baš tako. Traka ili bilo koji drugi vid trčanja troši puno više kalorija od bajsa. Tu naravno dosta toga zavisi od inteziteta vožnja bicikla tj trčanja.. Svaki dan vozim bicikl oko sat vremena i u odnosu na trčanje - ne može se uporedit.
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Potrosak kalorija tokom treninga
« Odgovor #16 poslato: Mart 19, 2013, 12:55:34 posle podne »
pa da vozim bajs svakako. jer kad vozis bajs noge su ti fiksirane i prave konstantan isti potez i one su najfokusiranije dok kod trcanja imas zamah tela, duzi/kraci korak.. mnogo vise misica radi kod trcanja nego kod bajsa i nekako mi je zato tezi bajs.. za 15 minuta na bajsu se oznojim vise nego na ergometru

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: Potrosak kalorija tokom treninga
« Odgovor #17 poslato: Mart 19, 2013, 01:07:29 posle podne »
pa da vozim bajs svakako. jer kad vozis bajs noge su ti fiksirane i prave konstantan isti potez i one su najfokusiranije dok kod trcanja imas zamah tela, duzi/kraci korak.. mnogo vise misica radi kod trcanja nego kod bajsa i nekako mi je zato tezi bajs.. za 15 minuta na bajsu se oznojim vise nego na ergometru

Ti prvo nabrojiš toliko činjenica koje trčanje svrstvaju u kategoriju težeg u odnosu na bicikl i onda na kraju kažeš ''i nekako mi je zato teži bajs''. :D
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Potrosak kalorija tokom treninga
« Odgovor #18 poslato: Mart 19, 2013, 02:07:05 posle podne »
e ali koja tema....  :)

a sve je pocelo ovako

Interesuje me da li neko zna okvirno koliko kalorija se trosi u teretani?
dok sam isao u teretanu znam da se nikad ni ne oznojim.. ni trunku bukvalno.. mozda eventualno kad radim mrtvo i nabacaj sa izbacajem..
citam ovde po forumu razne jelovnike koji su vezani generalno za trening u teretani. a ja mislim da ja na mom treningu trosim daleko vise kalorija i s' toga me interesuje da li bih sebi mogao da priustim malo vise masti :D

pa brate rodjeni, ti ni nemas jasan jelovnik, treninzi su ti saroliki... tebi samo Bog moze da kaze unapred da li ces da se mastis ako pojacas kalorije (masti) ili neces.... i drugo pitanje je na koje masti ti mislis - mozda su iz kulena  :D

probas pa vidis jbt... a ne ovako ako trcis uzbrdo ili vozis bajs nizbrdo, dal radis li cardio ili hit, dal je 350 ili 500kcal i sl... ... neverovatna prica, sve se vrti u vazduhu a nikakvog konkretnog zakljucka...

Van mreže Borko_Savic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Potrosak kalorija tokom treninga
« Odgovor #19 poslato: Mart 19, 2013, 02:28:02 posle podne »
Ma 5 minuta zagrijavanje do maksimalne brzine pa sprint 20 minuta. Pise na traci 900 i nesto kalorija za 1h da se izgubi.
Da li mi je to puno ili malo kalorija za jedan kardio?
Train hard or die trying

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrosak kalorija tokom treninga
« Odgovor #20 poslato: Mart 19, 2013, 02:35:28 posle podne »
a sex sa ispravljenim nogama?

Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Potrosak kalorija tokom treninga
« Odgovor #21 poslato: Mart 19, 2013, 07:29:49 posle podne »
e ali koja tema....  :)

a sve je pocelo ovako

Interesuje me da li neko zna okvirno koliko kalorija se trosi u teretani?
dok sam isao u teretanu znam da se nikad ni ne oznojim.. ni trunku bukvalno.. mozda eventualno kad radim mrtvo i nabacaj sa izbacajem..
citam ovde po forumu razne jelovnike koji su vezani generalno za trening u teretani. a ja mislim da ja na mom treningu trosim daleko vise kalorija i s' toga me interesuje da li bih sebi mogao da priustim malo vise masti :D

pa brate rodjeni, ti ni nemas jasan jelovnik, treninzi su ti saroliki... tebi samo Bog moze da kaze unapred da li ces da se mastis ako pojacas kalorije (masti) ili neces.... i drugo pitanje je na koje masti ti mislis - mozda su iz kulena  :D

probas pa vidis jbt... a ne ovako ako trcis uzbrdo ili vozis bajs nizbrdo, dal radis li cardio ili hit, dal je 350 ili 500kcal i sl... ... neverovatna prica, sve se vrti u vazduhu a nikakvog konkretnog zakljucka...
ne izmisljam ih ja brate :D msm ako si nekad nesto trenirao znas i sam da radis ono sto ti trener kaze.. meni je bitno da sam u dobroj kondiciji i solidnoj snazi. mogu dovoljno da izbacim iz bencha,mrtvo,cucanj.. mogu dosta da trcim.. ja sam zadovoljan treninzima :) samo imam osecaj da mrsavim na pogresnim mestima :@

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Potrosak kalorija tokom treninga
« Odgovor #22 poslato: Mart 19, 2013, 07:56:33 posle podne »
meni je bitno da sam u dobroj kondiciji i solidnoj snazi.

samo imam osecaj da mrsavim na pogresnim mestima :@

moras da odredis prioritete... sve zavisi sta ti je STVARNO bitno, ne moze bas i jare i pare. ako radis definiciju, zna se kako se radi, a ako radis na snazi ili vec nekoj fizickoj spremnosti zna se kako se radi... neko ti je vec rekao, postoje ljudi koji imaju genetiku koja moze da im pomogne u ostvarenju nekog cilja i da im olaksa neke stvari, ali je malo onih koji su toliki freak-ovi, da mogu da trpaju u sebe skoro sve i da treniraju bilo kako i da izgledaju poprilicno dobro.

bez ljutnje, al po meni, ova diskusija je pis... u vetar i gubljenje vremena za sve ucesnike, jer ti neke stvari nisi slozio u glavi kako treba (koliko god da imas dobre predispodizcije za nesto).  :)

Ili se prebaci na cross fit, tu sve moze hahahhahahaha



Van mreže Syncopat

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 232
Odg: Potrosak kalorija tokom treninga
« Odgovor #23 poslato: Mart 20, 2013, 12:39:22 pre podne »
pa iskreno meni je cross fit dosadan.. mogu sam da izmislim takve treninge.. i teretana mi je dosadna. zato i treniram veslanje,jer je to meni zanimljivo :) ovde malo citam o ishrani i suplementima. raznim iskustvima itd. u svakom slucaju ovaj forum je koristan za bilo koga ko drzi do svog izgleda iako nije bodi bilder :)
ali posto znam da svi trenirate u teretani eto mene je interesovalo okvirno koliko se kalorija gubi da bih bar smirio svoju savest kad nekad pojedem parce pice :D msm ne naravno svaki dan, ali jednom nedeljno mi je tesko da odolim :D