Septembar 21, 2024, 02:34:18 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Moja ishrana  (Pročitano 1567 puta)

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Moja ishrana
« poslato: Mart 11, 2013, 12:16:55 pre podne »
Pozdrav ljudi, evo nakon dosta citanja da i ja otvorim temu za ishranu... Imam 18 god, 178 visok, 79 kg, oko 7 meseci idem u teretanu ali bi se tek za zadnja dva moglo reci da su ishrana i trening sredjeni, ono pre je moglo bi se reci bilo postepeno izbacivanje hleba, slatkisa i ostalog junka, i smanjivanje mlecnih proizvoda.... Naravno posto sam bio pocetnik imao sam rezultata(od 70kg sam krenuo), ali pravi napredak je krenuo kad sam krenuo ovako da se hranim, pa mi vi recite da li valja:

Obrok 1: 100 gr ovsenih + 6/7 belanca, 3 zumanca (whey kad nemam vremena da kuvam)
Obrok2: Pirinac 100g+150g belog
obrok3:pirinac 100g+150g belog
Obrok4: 100gr ovsenih 100-150gr belog
Obrok5: Pola Elle, kasika maslinovog
PWM: Whey+dekstroza
+kostunjavo voce malo u toku dana
Ovo gore je otprilike kako izgleda prosecan dan, ali nije uvek takav, stavise mnogo varira u zavisnosti od vremena i toga koliko je pile :D Nekad ubacim krompir, nekad ceo dan jedem ovsene, nekad pirinac ali pazim da bude konstantan unos UH 250-300g, otprilike, nemam vremena svaki dan sve u gram da brojim...

E sad, verovatno zbog prvobitne ishrane, a i cinjenice da nisam bio skroz 'cist' kad sam krenuo, osecam polako da imam mali visak sala koji mi smeta.... Znaci ne previse, par kg je u pitanju, ne zelim da idem na neku ubitacnu definiciju jer masu za to nisam postigao, a i to ocekujam za par godina tek  :D Ali farmerke kazu da je dosta  ;)
Mada niko oko mene ne primecuje da sam se ugojio uopste,  ipak valjda je bitno kako se ja osecam, pa sam npr mislio da se bacim na neke rotacije mesec dana+low cardio na prazan stomak... To sam mislio za mesec dana da radim ali sada sam nesto gadno posekao ruku tako da desetak dana necu moci teg da uzmem u ruke pa sam mislio da krenem sad...

Sta vi mislite, da li je uredu ovaj prvobitni plan ishrane, i da li ima raditi ovo sto sam gore napisao?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2013, 02:07:51 pre podne »
Za 7 meseci 9kg, nije to bas cisto. No, ovo gore sto si napisao je dobro, samo ovsene jedi ujutru, a pirinac ili krompir u ostalim obrocima. Moj savet je da dijetu batalis i da nastavis masu bar jos 5kg gore pa onda kreni na skidanje. Nastavi sada ovako kako si krenuo, postepeno povecavaj UH i bice to odlicno. Jesi brljao na pocetku, ali ako krenes sad na dijetu to ce ti biti dva koraka napred, jedan nazad ako me razumes. Zato cepaj jos po masi i uzivaj. ;)

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #2 poslato: Mart 11, 2013, 11:17:41 posle podne »
Ih, jebem li ga, teska situacija... Mogao bi jos neko da se javi ako je imao slicnu dilemu... Ajde razmislicu ja jos malo sta hocu, tj. preziveo bih ovako kolko treba ako su vece sanse da to na kraju fino izgleda... Ali tu mi se javlja dilema, kada se zapitam kad ja to neko malo skidanje da odradim, ako mi je krajem maja matura, a u junu prijemni, pa taj period otpada jer cu biti u guzvi i nema sanse da to odradim kako treba, bez varanja...Jul vec ide more a i dosta nekih putovanja po Srbiji planiranih za ceo raspust, tako i da to otpada  :-\ A plasim se da cu onda do kraja leta stvarno da se nadujem....

Nemojte misliti zbog ovoga sto pisem da sam od onih 'sezonaca' sto samo hoce malo za leto napumpaju na brzinu, bas sam se nalozio sada na ovaj zdrav nacin ishrane, jos kad sam video kad se naviknem koliko je lako da se suzdrzavam od svih gluposti.... Pa mogu samo da kazem da je baba to tesko prebolela  ;D a da ja planiram da me teretana prati do kraja zivota, ako bude bilo moguce...

Da bih dobio bolju sliku, na moju situaciju (kad hocu da se resim malog viska kg stecenog za zimu, uz sto manji gubitak mase) na sta je najbolje da idem, rotacije, onaj Pedjin 1,2,3 trbusnjaci ili mozda keto? I koliko bi vremenski to trebalo da traje?


- I nevezano za ovo gore, da smanjim UH ove nedelje tokom koje necu moci da atreniram?
« Poslednja izmena: Mart 11, 2013, 11:40:55 posle podne Qgla »

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2013, 12:49:04 pre podne »
Evo opet ja da se javim. :) Pa jbg druze, ti sam odlucujes sta zelis. Da sam ja na tvom mestu, kazem ti ja bih gurao masu jos par meseci, posle uradis dijetu i onda na jesen opet krenes na masu do proleca. Ali, ako ti zelis dijetu sada, krenes onda rotacije UH pa low carb i na kraju keto. Tebi ce verovatno rotacije obaviti sav posao i to je to. Mnogi krenu tako 2 meseca masu pa pocnu dijetu i uglavnom tapkaju u mestu. Moras se odluciti za jedno i to gurati kako treba do kraja.

Van mreže Qgla

  • Član
  • *
  • Poruke: 27
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #4 poslato: Mart 13, 2013, 09:19:15 posle podne »
Razmislio sam i odlucio se, bacicu se onda 4-5 nedelja na rotacije da malo vratim bf na kolko sam navikao, jer ovako ne ide, ne mogu da se nateram da krkam UH a da ne mislim kako cu da se ugojim od toga, sto i donekle ima smisla ako uzmemo to da ako ne uradim sada neku dijeticu necu sigurno moci u narednih 6 meseci da je radim...
Pa sta bude, dva koraka napred, jedan nazad jos uvek sam u plusu  ;D Ipak mi je sada bitno kako se trenutno osecam..Pratim obime, ogledalo, masu, ako osetim da gubim previse misica, stajem...

Da li da krenem za pocetak standardne rotacije sa jednom nulom, i koji unos po danima mi preporucujete za moju kilazu, ili da krenem sa Pedjinim onim programom?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Moja ishrana
« Odgovor #5 poslato: Mart 14, 2013, 06:06:58 pre podne »
kreni sa rotaicjima i sa jednom nulom
samo sto jako brzo menjas misljenje..