Avgust 01, 2024, 08:19:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.262 poruka u 18.760 tema - 20.963 članova - Poslednji član: arnold2000
X3MShop banner

Autor Tema: Potreban savet za sam pocetak  (Pročitano 6536 puta)

Van mreže Far-Cry

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Potreban savet za sam pocetak
« Odgovor #15 poslato: Avgust 02, 2016, 10:39:28 posle podne »
E ovak'.. Tad kad sam krenuo u teretanu posle povrede sake.. u drugom mesecu posle benca mi je pocelo lupati u pleksusu..i kao da mi se ubrzao rad srca i blaga vrtoglavica.. ja se ispravim, oduvam i iskuliram 5min pa nastavim opet i posle par meseci opet se desi isto ali jace..tj duze je trajalo..10ak min sigurno.. kad se smirilo pokupio sam stvari i zavrsio trening i od tad nisam trenirao.. taj isti dan uvece sam nasao negde na netu da se ljudi samo izvrnu na klupi i onda mi je ponovo bilo lose i nisam imao vazduha.. od tad mi je deo stomaka gde je zeludac odmah ispod rebara pretezno uvek naduvan, vise od stomaka dole gde sam se malo cak ugojio.. bio kod doktora, ekg u redu - merili svakih pola sata, krv u redu, pluca u redu, pritisak u redu..snimao zeludac kazu da je spusten i izduzen.. pre par meseci ja krenem polako sklekove i posle 5-6og dana posle sklekova nisam mogao jesti,  uzeo kiselu.. odmah se naduvao deo ispod rebara i pritislo me.. kako sam seo i savio se sa strane opet je pocelo da lupa u pleksusu.. isao eto sad opet kod doktora, radili sve isto.. imam povisen pritisak ali kaze doktor da nije nista, zivotni problemi.. i imam sportsko srce.. dijagnoza -nije mu nista.. Na testu opterecenja prosao. Nosio holter, sve u redu.. kad ne treniram nekad samo ne mogu da dodjem do vazduha.. jel se nekom slicno desavalo??
.. to je ukratko.. :F
« Poslednja izmena: Avgust 02, 2016, 10:48:20 posle podne Far-Cry »

Na mreži Pirat

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 8.597
Odg: Potreban savet za sam pocetak
« Odgovor #16 poslato: Avgust 03, 2016, 09:55:46 pre podne »
moze biti zeludac u pitanju , bas ovak okako si napisao , ima jedna cak i bakterija zove se helikobakter koja daje takve simptome, situaciju pogorsava to sto ti je zeludac malo spusten pa verovatno tu imas i neku herniju , zeludacnu kilu ... vidi sta se desava , pogotovo u lezecem polozaju : zeludac nekom hranom izritiran ili cak tom bakterijom koja prouzrokuje nadimanje- ti pritisne malo cuku , sto izazove kratku tahikardiju , ti cim se uspravis malo i budes u uspravljenom polozaju to polako prestane, nemoj jesti mnogo pred trening, ni neku hranu koja nadima , gazirano isto... isto nemoj jesti direktno pred spavanje , to ti mozes prouzrokovati i malo povisen pritisak i obicno se ti zeludacni i vezani problemi javljaju  kada si psihicki napet itd.. jer je sve to povezano, ali ako hoces mozes radi sebe pogotovo sto nisi mogao da jedes da radis te testove na helikobakter , ima izduvni test i test preko krvi, ako ti finansije dozovljavaju cisto radi sebe jer ta bakterijaume da bude zajebana i da smeta... u teretani te neke lezece vezbe obrati paznu , dodatni pritisak dijafragme moze opet da ti prolupa cuku , probaj kosi bench , malo smanji kilaze, ali pre svega nikako punog stomaka u teretanu ...
 sve najbolje i nadam se da ces resiti problem !
« Poslednja izmena: Avgust 03, 2016, 09:58:32 pre podne pirat »