Septembar 21, 2024, 07:47:48 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.285 poruka u 18.764 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Michaelamink
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc studentu, prilagodjavanje dijete  (Pročitano 1829 puta)

Van mreže Kocula

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Pomoc studentu, prilagodjavanje dijete
« poslato: Mart 11, 2013, 09:47:14 posle podne »
Pozdrav ljudi, jako mi je drago sto sam naisao na ovako dobro mesto.

Naime, imam 22 godine. Vec 3-4 godine, maltene da nemam fizicke aktivnostii, povreda kolena. Problem sa mnom i nije toliko telesna tezina, vec procenat masti u organizmu. Usled lose ishrane, uglavnom neredovne, nagomilalo se salo sa svih strana. Visok sam 186, tezak 86 kg.

Planiram da ubacim trcanje u jutarnjem periodu, na prazan stomak. dosta sam zaista iscitao na ovom forumu, uglavnom cu da krenem na pocetku sa laganim sticanjem kondicije. onda ubacivanje hiit.

Ono oko cega zelim da mi pomognete je regulisanje moje ishrane. Naime, usled zivljenja u studentskom domu osudjen sam na jedan obrok u menzi, usled finansijskih mogucnosti, a  verujem da ste upuceni i u stanje hrane. Uglavnom planiram da nakon kardia, 9h-za dorucak budu ovsene pahuljice 100 g, 12h - kasnije rucak u menzi,oko 16- pilece belo 200g i salata, oko 20h - 200 g ela sira. Upucen sam sa dijetom, rotacije uh, problem je nemogucnost bas racunanja tacnog broja uh, kao i drzanje propisanog jelovnika.

Svaki vas savet je vise nego dobrodosao, kao i zahvalnost na njemu.

« Poslednja izmena: Mart 11, 2013, 09:48:49 posle podne Kocula »

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Pomoc studentu, prilagodjavanje dijete
« Odgovor #1 poslato: Mart 11, 2013, 10:18:32 posle podne »
Gledaj da jedes sto manje djubreta a sto vise dobre hrane i uz aktivnost koju planiras imaces donekle i rezultate. Teretana bi ti takodje dobro dosla. Znaci manje pita pituljica i palacinki a vise piletine ribe jaja krompira pirinca
Men sana in corpore sano !

Van mreže Kocula

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pomoc studentu, prilagodjavanje dijete
« Odgovor #2 poslato: Mart 12, 2013, 02:18:57 pre podne »
Prihvacen savet. Da li mi mozes konkretno pomoci, oko jelovnika. Kako ti se cine ove moje sturo napisane namirnice  :)? Kako bih mogao da maksimizujem rezultate ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc studentu, prilagodjavanje dijete
« Odgovor #3 poslato: Mart 12, 2013, 06:12:05 pre podne »
pa odmah u startu je problem TRI OBROKA koja si naveo
a odmah si ogranicio da nemas mogucnosti merenje i to je jasno
i odmah smou duplom problemu..
ti mozes da onda OD OKA uzimas UH na taj nacin sto ces svaki dan da uzimas drugaciju kolicinu
e sada
dali ce to biti 225.6 gr ili 174 gr...tebi to nije bitno iz razloga sto nemas moguncost merenje pa za pocetak ce sigurno da donese i tako dobre reuzlatate
ali su vis eproblem ova tri obroka..
moj ti je je savet da kao uzinu neku (ajd da tako kazem) ubacis 2 x po 50 -60 gr badema ili lesnika ili oraha

Van mreže Kocula

  • Član
  • *
  • Poruke: 3
Odg: Pomoc studentu, prilagodjavanje dijete
« Odgovor #4 poslato: Mart 12, 2013, 01:25:34 posle podne »
Ok, onda je plan ovakav. Da se ogranicim na unos UH, u vidu prvog obroka, npr 150 g ovsenih pahuljica, i pokusaja u obroku broj 2. da se jede sto kvalitetnije, tj. kuvani krompir, riba, u zavisnosti sta nude taj dan. u obroku 3 i 4 po 150 g pileceg belog, salata i saka badema. pred spavanje, kao obrok broj 5 je 200 gr ela sira.

Poenta je unos uh, na pocetku dana, kao i unos u obroku broj 2. Trudicu se da sto vise miskujem unos uh po danu, neko sturo drzanje rotacije 200-150-0-200-150-75-50, ce mi nadam se pomoci.


Nadam se da idem u dobrom pravcu. Svaki savet je dobrodosao, i sto se tice jutarnjeg karida, kao i ishrane.

Poz.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc studentu, prilagodjavanje dijete
« Odgovor #5 poslato: Mart 12, 2013, 01:57:18 posle podne »
ides u dobrom pravcu i ok je ukoliko budes mogao da se pridrzavas toga