Novembar 06, 2024, 02:42:16 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.341 poruka u 18.764 tema - 20.969 članova - Poslednji član: ubita
X3MShop banner

Autor Tema: DA LI SU STEROIDI TOLIKO LOŠA STVAR, KAO ŠTO SVI PRIČAJU?  (Pročitano 5821 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.348
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
DA LI SU STEROIDI TOLIKO LOŠA STVAR, KAO ŠTO SVI PRIČAJU?
« poslato: Mart 08, 2013, 03:13:59 posle podne »
Svrha  ovog texta  je  da   citaoce  informise  o  ovoj    sve  popularnijoj  temi.Tekst  nemojte  shvatiti  kao  savet ili  uputstvo  za  koristenje biko kakvih lekova ili bilo koje vrste steroida!   Obavezno  se  konsultujte  sa  lekarom  pre  koristenja  bilo kojih  lektova.



Sigurni smo da je veliki broj vas i na sam pogled na naslov ovog teksta stekao loš utisak o njemu. Ali, da li su anabolici zaista tako ozloglašena stvar? Saznajte u ovom tekstu.

 

Gde god da čujete ili vidite nešto u vezi sa anabolicima, po pravilu je loše prirode. Mediji su danas toliko satanizovali ove lekove da prosečna osoba čvrsto veruje da oni nemaju skoro nikakvu zdravstvenu primenu i korist i da su isključivo sredstva kojima sportisti postižu dobre rezultate. Da stvar bude još gora, pravi i potpun odgovor o značaju anabolika ne možete dobiti ni od prosečnog lekara opšte prakse, jer čak i oni znaju vrlo malo, ili ništa o anabolicima. Doduše, ono što često možete čuti (a zvuči pozitivno) odnosi se na testosteron i terapije u kojima se test daje muškarcima kod kojih je nizak. Ali, čak i na ovom mestu će mnogi vrebati izjavama kako je to sigurna prečica za rak prostate, bez obzira što danas postoje dokazi da upravo nizak nivo testosterona u telu daje predispozicije za ovu bolest!

 

Nuspojave usled korišćenja anabolika zavise od vremena korišćenja i doza koje unosite. Što duže vremena koristite i što su doze veće, veće su i šanse da osetite nuspojave. Kod pojedinih sportista ove pojave odnosile su se na blage upale tkiva jetre, zatim na uvećano lučenje enzima u jetri, snižen nivo dobrog holesterola. Pojedini bodibilderi su imali i povišen krvni pritisak usled uzimanja anabolika. U pojedinim slučajevima, istina, korišćenje anabolika se moglo dovesti u vezu sa srčanim udarima i izlivima krvi u mozak. U najvećem broju slučajeva, nuspojave usled korišćenja anabolika prestanu onda kada osoba prestane da ih uzima.

 

Što se koristi od uzimanja tiče, oni koji su ih koristili tvrde da im je trening unapređen, oporavak poboljšan, umor smanjen. Istina, neki od veoma intenzivnih programa koje pojedini profesionalci praktikuju skoro da ne bi mogli biti odrađeni bez upotrebe anabolika. Pojedine studije su pokazale da uvećana fizička aktivnost može dovesti do modifikacije metaboličkih enzima, uvećanja zapremine mitohondrija, bolje celularne strukture i oksidacije masti i naravno, boljitak kada je mišićna masa u pitanju.

 

Tokom treninga, dolazi do većeg oslobađanja slobodnih radikala, usled intenziteta vežbanja i većeg uzimanja kiseonika. Tačno je da uvećano prisustvo slobodnih radikala može imati i dobre i loše posledice po nas. Manje prisustvo ovih baraba znači veću silu tokom rada mišića. uvećano prisustvo znači brži umor mišića usled kontrakcije tkiva. ’

 

Iako slobodni radikali mogu biti otpušteni na više mesta, glavni izvor jesu mitohondrije s obzirom da obrađuju kiseonik. Interesantno je da testosteron i ostali anabolički hormoni jačaju antioksidansku ćelijsku odbranu. U novije vreme naučnici se trude da shvate da li i u kojoj meri anabolički hormoni štite ćelije, pogotovu mitohondrije od oksidacije. I, kao uvek, mali, beli pacovi posluže za testiranje: kod pacova je izolovano pommatranje mitohondrija u mišiću koji je bio stimulisan vežbanjem. Jednom pacovčetu je dat anabolički hormon stanozolol, ili bolje reći winstrol, drugom ne.

 

Studija je pokazala da je winstrol zista zaštitio mitohondrije malog pacova tokom vežbanja od oksidativnih oštećenja. Razlog za to nije bila uvećana antioksidativna zaštita već manje prisustvo slobodnih radikala tokom vežbanja. Ovo može biti veoma interesantno jer se smatra da je manjak mitohondrija odgovoran za atrofiju i starenje mišićnog tkiva. Ukoliko bismo uspeli da zadržimo koncentraciju mitohondrija tokom godina, naši mišići bi znatno sporije propadali.

 

Pa, kako je to winstrol zaštitio mitohondrije? Ni sami rukovodioci studije to nisu skapirali, ali su ponudili solidnu hipotezu. Kod pacova koji su vežbali bez winstrola u mitohondrijskim membranama je zabeleženo uvećano prisustvo dokosaheksenske kiseline, jedne od dve primarne omega 3 masne kiseline koja se može naći u prirodnim izvorima poput ribe i ribljeg ulja. uvećano prisustvo ove kiseline moguće da je posledica jačeg oslobađanja kateholamina poput epineferina i norepinefrina, koji se sintetišu tokom vežbanja. Trening može uvećati prisustvo ove EMK i do 64%.

 

Normalno, prisustvo ove kiseline u ćelijskim membranama je dobra stvar. održava ih svežim. Što je veća interakcija u samoj membrani, to je veža interakcija između receptora i brojnih hormona. Primera radi, pospešuje interakciju insulina i njegovih ćelijskih receptora, koji utiču na uvećanu osetljivost. Loša strana većeg prisustva ove kiseline u membranama jeste što se radi o visoko polinezasićenoj masnoj kiselini, pogodnoj da oksidira lako, što utiče na sintezu slobodnih radila, a to paradoksalno dovodi do oštećenja membrana.

 

Izgleda da winstrol koji je dat pacovu sprečava akumulaciju ove kiseline, koja bi se u normalnim  uslovima javila tokom vežbanja. Ovo znači i manje šanse za oksidaciju. A sve ovo na kraju dovodi do veće zaštite mitohondrija. Kako sve ovo winstrol radi, nije potpuno jasno, ali možda se odnosi na modifikaciju aktivnosti kateholamina, koji je jedan od glavnih kada je sinteza pomenute masne kiseline u pitanju.

 

Pa, winstrol i vrlo verovatno ostali anabolički hormoni itekako mogu zaštiti mitohondrije. Ovo deluje preventivno za gubljenje mišićne mase i očuvanje životnih funkcija tokom perioda starenja. Pa, imajući u vidu sve što smo rekli, da li bismo winstrol i ostale anabolike mogli označiti kao jednu vrstu lekova koji usporavaju proces starenja?

 

Ali, situacija naravno nije idealna: winstrol i mnogi drugi anabolici takođe mogu uzrokovati razne probleme. Primera radi, usled oralne konzumacije mogu se javiti problemi sa jetrom, ukoliko se koristi dugo i u velikim dozama. Kao derivat DHT – a, može dovesti do problema sa potencijom, pojavi akni i problema sa prostatom. Dalje, tu je i smanjenje nivoa dobrog holesterola, HDL – a, koji je jak preventivni borac za kardiokaskularna oboljenja.

 

Sa druge strane, winstrol je sjajan u blokiranju kataboličkog kortisola. Iako ovo jeste dobro za anaboličko okruženje, onda kada prestanete sa uzimanjem wina, bilo oralno, bilo kroz injekcije, osetićete pravi udar kortisola, koji će vrlo verovatno dovesti do gubitka mišićne mase, u određenoj meri. Dodatno, kada koristite winstrol može se desiti da osećate jače bolove u zglobovima, jer winstrol blokira i pozitivne posledice kortisola na upalne procese u zglobovima.

 

Izvor: www.ironmagazine.com 

ONLINE PRODAJA SUPLEMENTACIJE i PRIRODNIH DODATAKA ISHRANI (klik na link ispod)


http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php

Plaćanje pouzećem, po prijemu pošilke. Pošiljka se šalje brzom poštom.Vreme dostave 2-3 radna dana . CENA paketa (ispod 6.000 RSD) će biti uvećana po ceni tarifiranja brze pošte.

Ako kupujete proizvode čija ukupna vrednost prelazi 6.000 RSD dostava je BESPLATNA. Troškove brze pošte snosimo Mi.
Za kupovinu preko 10.000 RSD uz besplatnu dostavu ostvarujete i popust od 10%

 

 

« Poslednja izmena: Mart 08, 2013, 03:24:17 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: DA LI SU STEROIDI TOLIKO LOŠA STVAR, KAO ŠTO SVI PRIČAJU?
« Odgovor #1 poslato: Mart 09, 2013, 09:30:36 pre podne »
sad vec pricamo..za 10ak godina TRT obavezno :)
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: DA LI SU STEROIDI TOLIKO LOŠA STVAR, KAO ŠTO SVI PRIČAJU?
« Odgovor #2 poslato: Mart 09, 2013, 11:27:29 pre podne »
To sigurno, nagledao sam se ja Amera koji sa 60 imaju vise ''zivota'' u njima, negoli ljudi sa 40 ovde ;)
"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."