Septembar 20, 2024, 06:33:35 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna pomoc :)  (Pročitano 7362 puta)

Van mreže Crni1986

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Potrebna pomoc :)
« poslato: Mart 02, 2013, 12:56:26 pre podne »
Pozdrav. Eee ovako, s' obzirom da sam rekreativac koji ide vec 5 meseci aktivno u teretani, zanima me par stvari. Visina 184 cm, tezina 85 kg, bez imalo naslaga masnih :), mogu reci da sam se poprilicno ''iscrtao'', pio sam kreatin, whey i bcaa. E sad, imam u planu da kupim glutamin 1kg(isplativiji je ali predlog koji), whey ON gold standard, NO explode 2.0. E sad, uz sredjenu ishranu, citao sam sta se smatra pod sredjenom ishranom, sta da ocekujem od ove kombinacije, da li se moze ocekivati ikakav priliv misicne mase, naravno ne posle prve kotije navedenih, vec uopsteno.
Ujutro, ovsene+merica proteina, 4 belanca (blendovati i popiti), pre treninga 45 min explode, 15 min pre treninga 15gr glutamina, posle treninga 15 gr glutamina+merica ipo whey-a.
Zahvalan ;).

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #1 poslato: Mart 02, 2013, 01:01:49 pre podne »
To sto ocekujes zavisi prvo od hrane i treninga pa onda od suplemenata . . .

Protein idi ujutru i posle treninga (sa vodom posle treninga) ,

Glutamin bolje posle treninga 15 g i 15g pred spavanje ,

Xplode kreni sa 1dozom 30 min pre treninga ti je ok .

I ja bih tu ubacio neki bcaa , 15g pre i 15g posle treninga , i multivitamin posle dorucka .
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Crni1986

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #2 poslato: Mart 02, 2013, 01:45:46 pre podne »
Razumem, ali nemam kesa za glutamin i bcaa, zato sam i odabrao glutamin sad za sad jer se za nekih 45 evra moze naci 1kg, all max npr.
Tako sam i mislio piti ali sam pretpostavio da bih trebao piti glutamin i pre treninga ali ok, cenim sto si mi ovako brzo odgovorio. I reci mi, verovatno znas bolje od mene, jel se u toku uzimanja no explode-a ne sme uzimati kofein, mislim na kafu konkretno u toku dana...

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #3 poslato: Mart 02, 2013, 02:42:16 pre podne »
Razumem, ali nemam kesa za glutamin i bcaa, zato sam i odabrao glutamin sad za sad jer se za nekih 45 evra moze naci 1kg, all max npr.
Tako sam i mislio piti ali sam pretpostavio da bih trebao piti glutamin i pre treninga ali ok, cenim sto si mi ovako brzo odgovorio. I reci mi, verovatno znas bolje od mene, jel se u toku uzimanja no explode-a ne sme uzimati kofein, mislim na kafu konkretno u toku dana...

Ma mozes ti glutamin i pre treninga uzimati , ali tako ces ga brze potrositi a za tu razliku u ceni bolje da uzmes neke bcaa bas za pre treninga ;)

Smes kafu slobodno , a kada bih morao da biram izmedju glutamina i bcaa , uzeo bih pre bcaa  :)

A mozes ako nisi pri kesu , menje pakovanje gluta + manje pakovanje bcaa
« Poslednja izmena: Mart 02, 2013, 02:43:56 pre podne The Animal »
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Crni1986

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #4 poslato: Mart 02, 2013, 08:03:18 pre podne »
Uff zasto sam bio ubedjen da kofein nikako ne sme, ranije sam voleo da pre treninga drmnem dupli espreso :).
Hvala obojici svakako. Da li ima efekta posle explide-a odmah preci na neki drugi NO pa sve, mislim, jel ima neki period duzi da bih trebao piti ovu kombinaciju da bi dsla rezultate ? prijatelj mi pije nano vapor novi neki kaze da ga odradjuje zesce a ovaj sam dobio explode pa cu poceti sa njim :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #5 poslato: Mart 02, 2013, 08:22:37 pre podne »
Uff zasto sam bio ubedjen da kofein nikako ne sme, ranije sam voleo da pre treninga drmnem dupli espreso :).
Hvala obojici svakako. Da li ima efekta posle explide-a odmah preci na neki drugi NO pa sve, mislim, jel ima neki period duzi da bih trebao piti ovu kombinaciju da bi dsla rezultate ? prijatelj mi pije nano vapor novi neki kaze da ga odradjuje zesce a ovaj sam dobio explode pa cu poceti sa njim :D


slobodno mozes da promenis nakoj jedne kutije EXOLODE na NANO ili obratno

Van mreže Crni1986

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #6 poslato: Mart 02, 2013, 09:22:19 pre podne »
Uff zasto sam bio ubedjen da kofein nikako ne sme, ranije sam voleo da pre treninga drmnem dupli espreso :).
Hvala obojici svakako. Da li ima efekta posle explide-a odmah preci na neki drugi NO pa sve, mislim, jel ima neki period duzi da bih trebao piti ovu kombinaciju da bi dsla rezultate ? prijatelj mi pije nano vapor novi neki kaze da ga odradjuje zesce a ovaj sam dobio explode pa cu poceti sa njim :D


slobodno mozes da promenis nakoj jedne kutije EXOLODE na NANO ili obratno
Pedja, jel ok da popijem kafu neposredno pred trening s' obzirom da uzimam NO, momci su mi rekli da moze ali da pitam i velikog sampiona ;). mogu bez nje naravno i ako se ne kombinuje to dvoje necu ni uzimati, mislim ako usporava ili ublazuje dejstvo NO preparata. Aauh oduzih sa ovom kafom :D.

Van mreže Crni1986

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #7 poslato: Mart 03, 2013, 12:04:17 pre podne »
Pedja Petrovic - Suplementacija - "OGISTRA"

Odgledao sam ovo, i video da se glutamin ne koristi ako hocu da nabacim masu, s' obzirom da nemam cilj da se profesionalno bavim svim ovim, vec rekreativno zbog zdravijeg zivota i izgleda, a potrebno mi je nekih 5kg mase kako bih imao ono sto zelim. Da li glutamin uopste uzimati, ako vec hocu masu, misicnu?
Drugo pitanje, da li MR 1 bolje deluje za masu u odnosu na explode? Cuo sam da je prvi psiho stimulans pa mi treba savet.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #8 poslato: Mart 03, 2013, 01:45:47 pre podne »
Au covece kakve sve navike nas narod nece imati. Pa zar je ta kafa bas nuzna pre treninga? Dodajes samo jos kofeina, nista vise mada ne vidim razlog zasto bi povecavao dozu kada kofeina ima sasvim dovoljno u n.o. reaktoru. Glutamin mozes slobodno da pijes, moze samo da pomogne. Sto se 1.M.R-a tice, ako imas dobru ishranu, on je sasvim dovoljan, a razliku izmedju njega i explode-a mozes videti na nut factsu. To sto pitas da li ce jedan bolje uticati na dobijanje misicne mase od drugog, trebao bi da pogledas ovaj snimak:

NO Reaktori - OGISTRA - Pedja Petrovic

Van mreže Crni1986

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #9 poslato: Mart 03, 2013, 11:41:29 pre podne »
Au covece kakve sve navike nas narod nece imati. Pa zar je ta kafa bas nuzna pre treninga? Dodajes samo jos kofeina, nista vise mada ne vidim razlog zasto bi povecavao dozu kada kofeina ima sasvim dovoljno u n.o. reaktoru. Glutamin mozes slobodno da pijes, moze samo da pomogne. Sto se 1.M.R-a tice, ako imas dobru ishranu, on je sasvim dovoljan, a razliku izmedju njega i explode-a mozes videti na nut factsu. To sto pitas da li ce jedan bolje uticati na dobijanje misicne mase od drugog, trebao bi da pogledas ovaj snimak:

NO Reaktori - OGISTRA - Pedja Petrovic

Ma necu ni unositi kofein, kad ga vec dovoljno ima. Ja samo slusam Pedju koji kaze da na masi on uzima ili Jack 3d, hemo rage ili 1mr, zAto sam i postavio pitanje, sta je dobro da pijem kad sam na masi, od NO reaktora, i ovaj video je odlican i hvala ti sto si se potrudio. Kemis, znas onaj osecaj kad pocinjes sa ovim NO reaktorima, e ja tek sad ulazim u tu pricu, a toliko ih ima na trzistu da sam se izgubio. Ok, mogu da zamenim Explode danas za neki drugi NO, pa ne znam ni sam, videcu. Kazem, izdefinisan sam na ovih 85 kg i 184 cm, sasvim ok, e sad mas misicna je bitna, ishrana na prvom mestu i to je to. Udavio sam sa ovom mojom pricom ali sam samo u nedoumici sta piti.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #10 poslato: Mart 03, 2013, 12:00:41 posle podne »
pa posto je pretpostavka da si na masi, jedes bogato, imas dovoljno ak koje unosis kroz hranu, preporuka je bila za neki od no rektora koji je bolji stimulator cns-a, sa kreatinom itd... neki od ovih sto vi mladi kazete "osetite da radi" i da izuva iz cipela  :D 1mr, jack, hemorage itd...

kad si na definiciji ti je kao pre workout shake  bolji neki koji nema kreatin, i bogatiji je ak... to je cela mudrost... a svakako je najbolje kada imas para za nekoliko preparata pa pravis sam sebi shake kako ti odgovara u meri koja ti odgovara...

Van mreže Crni1986

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #11 poslato: Mart 03, 2013, 12:15:13 posle podne »
pa posto je pretpostavka da si na masi, jedes bogato, imas dovoljno ak koje unosis kroz hranu, preporuka je bila za neki od no rektora koji je bolji stimulator cns-a, sa kreatinom itd... neki od ovih sto vi mladi kazete "osetite da radi" i da izuva iz cipela  :D 1mr, jack, hemorage itd...

kad si na definiciji ti je kao pre workout shake  bolji neki koji nema kreatin, i bogatiji je ak... to je cela mudrost... a svakako je najbolje kada imas para za nekoliko preparata pa pravis sam sebi shake kako ti odgovara u meri koja ti odgovara...

Pa da, pokusacu i sa tim, jak psiho stimulans, pa da vidimo. Od ova tri koja si nabrojao, uzecu jedan, videcu jos koji, mada koliko hvale hemo rage black concetrate mozda ga uzmem uskoro. Samo da napravim paralelu izmedju explode-a, hemo rage-a i i 1mr :D. Aaali u toku pisanja svega ovoga mene pozove drug i kaze da je nano vapor ovaj novi fenomenalan, i totalno me poremeti :)). Odabracu valjda pravu stvar.

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #12 poslato: Mart 03, 2013, 12:33:48 posle podne »
Moras sam da probas i da ocenis sta ti odgovara jer recimo ono sto meni odgovara nece isto raditi kod tebe. Sto se nano vapora tice, da, nova kutija izgleda odlicno. :D Meni je jack3d obavljao posao kako treba e sad ti probaj pa vidi sta najbolje radi kod tebe.

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #13 poslato: Mart 03, 2013, 07:03:17 posle podne »
Moj top je

Bsn NO-Xplode
Labrada Super Charge
Muscle Pharm Assault
Dymatize Xpand Xtreme
Usp Jack3d (Stara formula , nova ne)


NE "RADI" SVAKOME ISTO kao sto kemis kaze , tako da treba probati razlicite i videti kome koji najvise odgovara ;) !

I da dodam za pocetnike da ne padate bzvz na fore , dobra kutija , zaje**no ime i ostalo ! :)
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže Crni1986

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Potrebna pomoc :)
« Odgovor #14 poslato: Mart 03, 2013, 08:40:37 posle podne »
eh kad bih imao 200 evra da kupim i probam 3-4 no-a bilo bi dobro a ovako... ee pa znas kako da li je ok ovako: pijem explode a onda kupim neki od nabrojanih. zanima me da li se mogu uporedo piti dva reaktora, recimo ako nekih 10-ak dana pijem explode da li se moze preci na hemo rage novi? uporedo ih piti? pff kutija jack-a je jednostavna i prosta a kazu da rastura tako da mi je to jasno :D. uhh explode nije raspakovan sutra ponedeljak i mogu da ga zamenim za bilo koji, a zelim masu tako da... :(. jack, mr 1 ili hemo novi.. mada i znam ljude koji piju mr 1 i hemo rage novi i kazu da ni posle 3 nedelje ne koriste preko jedne merice  pa mi je to skroz ok.