Jun 28, 2024, 09:35:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.247 poruka u 18.759 tema - 20.950 članova - Poslednji član: Lavilldaumb
X3MShop banner

Autor Tema: Oporavak hpta  (Pročitano 12621 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Oporavak hpta
« poslato: Februar 13, 2013, 06:32:24 pre podne »
glavno pitanje
A ST SI RADIO
ja mislim da bi ti trebalo da uzork problema nadjes u tome i da onda pristpuis pomoci ako je ima
jer ti si naveo PRIMARNE hormone koji su u rasul (lh,fsh.slobdni test....) sto navodi na sve da je HPTA osovina razorena
dakle
sta si korostio
koliko dugo
pauze
itd
onda tako treba i dalje
svi ovi preparti koje si nabrojao su MALA MACA (ne maca preparata:D) i jako ce ti tesko pomoci da telo vratis u homeostazu ako je hpta rasturena do te mere

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #1 poslato: Februar 13, 2013, 11:40:08 pre podne »
Mozda zvuci glupo, ali kada je HTPA ovoliko srozan, mozda bi SERM moga da pritekne u pomoc uz giga doze Tribulusa.

Posto se za neke skuplje stvari nema para.
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #2 poslato: Februar 13, 2013, 11:50:40 pre podne »
Citat
mozda bi SERM

kakav si ti kralj!!!
jucer je pitao za upotrebu clena ,a vec danas prica o SERM-u  8) 8)

bb com je cudo

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #3 poslato: Februar 13, 2013, 11:56:19 pre podne »
Kralj, nego kako. :D

Ne, hajde ozbiljno sada, ako ima pare za HCG, bilo bi najbolje. Ali clomid i nolva mu mogu pomoci svakako.

Jeste borba lekovima protiv lekova, ali na osnovu onoga sto je napisao, mislim da su ovi OTC preparati gubljenje vremena, zdravlja i novca.

Nije bb com cudo, X3M4UM je cudo. ;)
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #4 poslato: Februar 13, 2013, 12:00:11 posle podne »
Cink, b6 vit, c vit, maca /za koju sam siguran da ne znas ni sta je/, saw palmeto je po tebi gubljenje zdravlja i novca?

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #5 poslato: Februar 13, 2013, 12:07:44 posle podne »
Pa kada stavi sve na papir i dobavis, koliko kosta?

Koliko dugo mora da koristi sve da bi normalizovao svoje stanje?

Kada kazem gubljenje zdravlja, mislim na duzinu oporavka sa OTC preparatima, svakako nisu stetni kao lekovi.

Pitanje je sta je covek koristio i koliko dugo. PCT kao PCT ima donekle koristi, kao naprimer u ovom slucaju, koji je po meni skolski primer gasenja nakon kure.

I ja bih voleo da svaki put trib / maca / zma mogu da rese problem svaki put.

Nekome nece trebati nista, nekome ce itekako trebati, cesto i jako dugo vremena za full recovery.

Nadam se da se razumemo.
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #6 poslato: Februar 13, 2013, 12:14:40 posle podne »
Oko 2500 dinara.

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #7 poslato: Februar 13, 2013, 12:20:35 posle podne »
Hmmm, maca je oko 1800 din. za 30 dana, dobar Tribulus nije ispod 2000 dinara, saw palmeto 1400 din, zma moze i sam da pravi...

Nije bas ni jeftino.

Ja sam uvek za ovakvu varijantu, ali ne znam koliko ce da pomogne. Covek ima problem jos od 2010. godine, jos ako je skoro radio nesto, ne znam u kakvom je stanju.

Mislim da svi ovi OTC preparati ne mogu previse pomoci za oporavak jako srozane hormonske slike.

Opet, to je moje misljenje. Svakako je bolje da proba sve ovo, ali mislim da nece obezbediti full recovery u neko dogledno vreme, ako ga i obezbede.




Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #8 poslato: Februar 13, 2013, 12:23:11 posle podne »
Kralj, nego kako. :D

Ne, hajde ozbiljno sada, ako ima pare za HCG, bilo bi najbolje. Ali clomid i nolva mu mogu pomoci svakako.

Jeste borba lekovima protiv lekova, ali na osnovu onoga sto je napisao, mislim da su ovi OTC preparati gubljenje vremena, zdravlja i novca.

Nije bb com cudo, X3M4UM je cudo. ;)

x3m forum je UVEK I BIO NAJBOLJI
a druze
zato sam ga i pitao STA JE RADIO
da bi se momku pomoglo
cak nije naveo ni koje su ref vrednosti i kolika su to odsuptanja od "dobirh? it ditdi

ali da si kralj
KRALJINA!!!

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #9 poslato: Februar 13, 2013, 12:27:15 posle podne »
Hvala djenerale  :D

Hvala i za forum, bio, bice i ostace najbolji ;)


Svakako bi trebao da napise vrednosti ako je radio analize, kao i ono sto je dovelo do ovakvog stanja.


Ako ovde ne dobije najbolju mogucu podrsku i pomoc, nece je dobiti nigde.   8)
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #10 poslato: Februar 13, 2013, 12:39:30 posle podne »
Hajde redom. 2007 poceo trenirati, pojma nisam znao o ishrani i treninzima. Uglavnom jeo sto vise mesa(masno u glavnom) mleka,jaja. Trening everyday is upper body day... Ovako sam izgledao krajem 2009-e


84 kg, velik,jak mastan. Tada sam radio sranje od posla. Svako dana utovari i istovari kamion od 7-10 tona sve rucno. Do polovinom 2010-e je sve zakazalo. Koksaki, nervno ostecenje, diskus hernija, libido i potencija feil... Krajem 2010-e sam se  onesvestio u kupatilu pocepao glavu. Oko mi se pomerilo 2 mm od udarca, vrat mi bio iskrivljen narednih godinu dana pa me je sredio Vlada kiroprakticar...
Izgledao sam ovako


Tada sam isao kod psihijatra, pio zoloft i jos neko sranje. Osecao se 5x gore nego pre terapije, skocio mi prolaktin... Stalno mi se mutio vid, u glavi nista bolje.
Zaboravih, bio sam kod psihijatra zato sto su smatrali da se foliram tj. hipohondra... Pa je posle stigao emg nalaz od neurologa
koji sam pokazao dr psihijatru. Samo je rekla ''pa ti si stvarno bolestan, prekini terapiju -poker face-''. Tada sam izgubio volju da idem na dalje analize, zapravo tek sam sinoc procitao (posle 2 i po godine) da sam trebao otici na detaljno ispitivanje nerava. Tada sam bio previse sjeban da bi skontao koliko su nalazi bili losi i nikada nisa otisao do DR. pose toga.
Poceo sam sa dijetom i sobnim treninzima( sklekovi, propadanja, dizao stolicu) posto kada bi dizao veci teret stradali bi nervi( opisao sam kako bi to izgledalo,u temi treniranje do otkaza). Poceo sam uzimati lekove na svoju odgovornost bromokriptin (snizo prolaktin),  hcg, nolva- od ovoga nista nisam primetio, osim sto su hormoni otisli u pm. no to se vratio u normalu posle 2 meseca suplemenata. Sve je bilo u granicama (na pola) osim lh,fsh,free T koji su se vratili na dno kao i pre toga. Tada sam izgledao ovako (oktobar 2011).




Racionalno razmisljanje: ne moze mi se dignuti, libido skori nista,opalo kose vazda, lose se osecam, slabasan, jeva ruka jbe,glava ostecena,ledja me ubijaju... Procitam neke studije da testosteron pomaze regeneraciju nerava... Zasto da ne, gore od ovoga ne moze,pocnem davati depo oko 150-200ml svakih 4-5 dana.
 
Tada sam krenuo u teretanu(novembar 2011). Poceo sam raditi sa tegovima, ali mi se javio problem,leva ruka bi mi otkazala na petom ponavljanju,a u desnoj bi mi ostalo jos 3-4 ponavljanja i naravno problem sa preopterecenem nerava samo dosta blazi nego ono sto sam opisao kako mi je bilo 2010(u temi treniranje do otkaza). Probao sam ceo trening da radim sa,malim tezinama i dropsetovima ( trenin je trajao 15-25 min 16 serija). Takv trening mi je najmanje skodio. Posle 6 nedelja sam postao dosta jaci,kosa mi vise nije opadala. Snaga leve i desne strane se izjednacila (oslim te leve sake koja i danas ne funkcionise kako kako bi trebalo vec 30-70% snage u zavisnosti od temperature). Osecao sam se dosta bolje, u glavi mi je bilo cistije mogao sam razmisljati. Nisam imao problema sa potencijom, libido se popravio,ali nije onakav kako je bilo 2009-e pre no sto sam se razboleo.
Nakon 12 nedelja ,polovina februara 2012 cini mi se, sam prestao da uzimam test. Od druge ili trece pa do seste nedelje nakon nakon prestanka osecao sam se losije... Imao sam nolve koju sam pio cetvrte nedelje pa sam prestao, samo sam vitamine i minerale koristio. Nakon tih 6 nedelja je bilo bolje, ali nije kao sto je bilo pre.
Ovako sam izgledao 67 kg.



Od tada sam na masi 81kg trenutno ovako izgledam (imao sam 84 pre 10 dana ali sam krenuo na defku)





Nista od lekova nisam uzimao dok sam bio na masi. Sada razmisljam da opet uradim isto sa testosteronom, posto mi je tada bas pomoglo... Ako nista ne probam stanjie se samo od sebe nece popraviti. Ako pokusam mozda bude bolje,mozda ne.
Pitao si sta je uzrok... Ja mislim da su nervi pravili problem, mada u medjuvremenu glavu sam bas,bas otkinuo. Mozda stres jer sam kroz sve ovo prosao sam, bez podrse doktora,roditelja/familije...
Tesko pitanje :/


Van mreže BUKAS

  • Iron team
  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.590
  • IRON REPUBLIC GYM BEOGRAD - Despota Stefana 68c
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #11 poslato: Februar 13, 2013, 12:52:02 posle podne »
Hmmm, maca je oko 1800 din. za 30 dana, dobar Tribulus nije ispod 2000 dinara, saw palmeto 1400 din, zma moze i sam da pravi...

Nije bas ni jeftino.

Ja sam uvek za ovakvu varijantu, ali ne znam koliko ce da pomogne. Covek ima problem jos od 2010. godine, jos ako je skoro radio nesto, ne znam u kakvom je stanju.

Mislim da svi ovi OTC preparati ne mogu previse pomoci za oporavak jako srozane hormonske slike.

Opet, to je moje misljenje. Svakako je bolje da proba sve ovo, ali mislim da nece obezbediti full recovery u neko dogledno vreme, ako ga i obezbede.






Jel si probao?

Jer ja nista ne pisem na pamet. Sve sto napisem ili sam probao ili sam gledao svoju okolinu i to ljude sa kojima se vidim svaki dan ili cujem.

A sto se tice ovih preparata, posle najduze kure u svojoj "aas karijeri" x meseci, uz ove preparate sam se oporavio isto kao i sa lekovima nakon duplo kracih ciklusa. Sam period oporavka se razlikovao /sto je mnogo bitno da naglasim/ ali nakon zavrsetka 4. ned, sve je bilo isto kao i posle drndanja sa lekovima.

Opet ova njegova situaija je drugacija, ali ne mozes da mi pises kako nesto ne valja ili nema vajde ako nisi probao.

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #12 poslato: Februar 13, 2013, 12:56:22 posle podne »
Skenjao sam se totalno, Edge, zelim ti da se oporavis i vratis u normalu.
Men sana in corpore sano !

Van mreže LavaBit

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 166
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #13 poslato: Februar 13, 2013, 01:23:44 posle podne »
Bukas, slazem se u potpunosti i razumem.

No, vidi se da je ovo vec neka druga prica, na sta me je naveo onaj post iz situacije u 2010. godini, te otuda moj komentar.

edge, cekam sestru koja je neuropsihijatar, prenecu joj post, pa ce mi dati vise informacija koje cu ti preneti. Kada sam joj spomenuo preko skype-a, rekla je da ce EEG morati pod hitno da se radi i ponovo pregled kod neurologa.

Sto se tice spomenula je visok nivo prolaktina, kao i posetu urologu.

Bice vise informacije popodne kada stigne.

Bice sve da valja, nemoj da brigas.
Nema u naturalca logike nikakve, krepao senzor za to...

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Oporavak hpta
« Odgovor #14 poslato: Februar 13, 2013, 01:40:19 posle podne »
e taman i ovo  da joj pokazes ;D  MR glave

"Subarahnoidali prostor baze i  konveksitera mozga su prosireni ispred zivotne dobi pacijenta,bez stranog sadrzaja.
Zakljucak: Nalaz MR pregleda endokranijuma ukazuje na pocetne kortikalne reduktivne promene ispred zivotne dobi pacijenta"
Ovo je tetka nosila kod nekih neurologa, kazu urodjeno mada ja im nesto ne verujem.
Postavio sam ENG test koji nije u redu. EEG sam takodje radi i on je bio ok.

Prolaktin je regulisan.
Radio sam spermogram(valjda se tako zove) ovo je stari rezultat, ali i sada situacije nije nista bolja
zapremina  2.6 ml
ph  7.5        7.5-7.8
fruktoza 1.0+ arb.j
aglutinacija spermatozoida negativna  arb.j

broj spermatozoida 81   10*9/L     20-250
pokretni spermat. 34  %
slabo pokretni  32%
nepokretni 34
normalne forme 63%      >60
patoloske forme 37        <40
leukociti  14
eritrociti 6
epitelne celije 5


Vlado hvala na lepim zeljama :)
Daleko sam dogurao, danasnji problemi su nista u poredjenju na probleme od pre 3 godine.