Oktobar 06, 2024, 04:25:43 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina  (Pročitano 9571 puta)

Van mreže Neki_nebitan_lik

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« poslato: Februar 07, 2013, 03:30:34 posle podne »
Pozdrav, nov sam na forumu i potrebni su mi saveti u izboru proteina.
Elem, treniram nekoliko godina, rezultati su vise nego porazavajuci, genetika mi je ocajna i tako dalje...
Hranim se manje vise korektno, tunjevina, kuvano pilece belo meso, jaja (izmiksovana), pecurke, jogurt, krompir itd...
Problem je sto se jako brzo gojim i stalno sam naduven, pa ne smem da unosim hranu u vecim kolicinama, jedem 4-5x dnevno..
Pijem dosta zelenog caja...
Uzimao sam ranije Iso Sensation 93, 2 merice dnevno, posle treninga i pre spavanja, mozda 4kg sam potrosio i bukvalno nikakvi rezultati..
Za ovih nekoliko godina treniranja sam uspeo da dobijem malo na ramenima i tricepsu, ostalo nista...
Trenzi su mi 5x nedeljno, solidne kilaze, od 6 do 15 ponavljanja u serijama itd...
Moje pitanje je sledece :
Da li da postoji protein koji bi mogao da mi pomogne oko izgradnje misica ili neki drugi fatkor ili se samo dzabe mucim i da batalim teretanu?
Inace imam 182cm, 80kg...Salo na stomaku i kukovima od kako znam za sebe i nikako ga se ne mogu resiti, ruke jako tanke itd...
Hvala unapred ako mozete da mi pomognete sa nekim strucnim savetom :)


Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #1 poslato: Februar 07, 2013, 03:51:01 posle podne »
Pozdrav i dobrodosao :)

Ne treba da batalis teretanu nego treba da pocnes da citas i ucis. Treba da prestanes da krivis genetiku, jer nije problem u tome nego u pogresnoj ishrani i treningu.
Iso Sensation 93 je odlican protein, ali si ga ti koristio delimicno pogresno koristio jer si ga unosio pred spavanje. Ni jedan protein, niti bilo koji preparat ti nece pomoci da stignes do cilja ako ti ishrana nije sredjena i ako ne treniras kako treba.
Za pocetak napisi detaljno kako se hranis, po obrocima i koje kolicine hrane unosis u gramima.
08:00 ....
11:00 ....
16:00 ....
Napisi kako ti je organizovan trening. Bilo bi dobro da stavis i neku sliku, jer slika vredi vise nego 1000 reci :D

Van mreže Neki_nebitan_lik

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #2 poslato: Februar 07, 2013, 04:07:46 posle podne »
Citao sam dosta o svemu tome i nalazio sam razlicite odgovore na skoro svako pitanje :)
U principu zelim samo pristojnu figuru, malo izdefinisanih misica i to je sve :D
Od prilike se hranim ovako:
obrok 1 (9h) Zitarice sa mlekom
obrok 2 (1h) Supa sa piletinom
obrok 3 (4h) Tunjevina sa salatom
obrok 4 ( 7h) Izmiksujem 3 belanca sa malo mleka uz to neki manji sendvic ili voce
obrok 5 (9h) kuvano pilece belo
pred spavanje popijem casu Balansa...
Nekad preskocim obrok br 4 ali ostalo se ne menja...
Treniram grudi i triceps ( Bendz, Kosi bendz, Propadanja i razvlacenje sa bucicama po 5-6 serija od 6 do 15 ponavljanja, za triceps uski sklekovi i jos 2 vezbe za koje ne znam naziv)
Ramena i noge ( Za ramena radim 4-5 vezbi kojima ne znam nazive sa dosta ponavljanja, za noge kvadriceps i zadnju lozu na masini, cucnjeve sa 40kg opterecenja i listove)
Ledja i biceps po 3 vezbe

Znaci Iso Sensation bi trebalo da deluje na svaku osobu, tj moje pitanje bi bilo da li bi mozda neki drugi protein mozda bolje delovao na moj metabolizam ili kako vec...? :)

Van mreže Neki_nebitan_lik

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #3 poslato: Februar 07, 2013, 04:12:29 posle podne »
Zaboravio sam da dodam da kombinujem po nekad krompir ili pecurke sa piletinom iako neki kazu da to ne treba jesti u istom obroku...

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #4 poslato: Februar 07, 2013, 04:15:57 posle podne »
Ishrana je katastrofa, trening takodje :)
Dakle ipak nije stvar u genetici...

Iso Sensation je kao i svi ostali preparati samo dodatak ishrani, ono sto se koristi onda kada je ishrana sredjena, kao slag na tortu. A kod tebe to nije slucaj! Mozes da koristis koji god hoces, ali ces imati iste rezultate kao i sa Iso Sensation...dakle nikakve :)

Moras "malo" da procitas kako treba da se hranis i videces koliko gresis
Evo ti primeri jelovnika clanova foruma
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,20283.0.html
A evo i podforum koji bi trebalo da citas, znam da ima mnogo ali to je najbolji nacin da shvatis sta i kako treba da radis
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,7.0.html

Van mreže Neki_nebitan_lik

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #5 poslato: Februar 07, 2013, 04:21:55 posle podne »
Hvala na pomoci i na odgovorima :)
Citao sam ja sve to i svasta sam probao sa ishranom ali ja cim povecam unos hrane ili nedaj boze ugljenih hidrata kilaza odeee...mogu i 5kg nedeljno da se ugojim ako ne pazim :D
Tako da mi to pravi problem...kako ja da jedem cela jaja ili toliko pirinca i krompira i slicno :D

Van mreže BokY_LA

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 824
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #6 poslato: Februar 07, 2013, 04:35:51 posle podne »
Cuj ovog, katastrofa ishrana, lol

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #7 poslato: Februar 07, 2013, 04:39:36 posle podne »
Salo na stomaku i kukovima od kako znam za sebe i nikako ga se ne mogu resiti, ruke jako tanke itd...

U principu zelim samo pristojnu figuru, malo izdefinisanih misica i to je sve :D

unos hrane ili nedaj boze ugljenih hidrata kilaza odeee...

Ne mozes da radis masu i definiciju u isto vreme (ne mozes da povecas ruke i grudi, a da skines salo sa stomaka, ili da ti kilaza ostaje a da stomak spada i sl.).Ako krenes sad na dijetu, zavrsices verovatno oko 70ak kg a mozda i manje ako budes jurio plocice i bice - do you even lift izgled :) to ti verovatno ne treba...Napravi kvalitetne kg, pa odradi 2-3 dijete kroz 2-3 godine, iseci to na 80ak kg i imaces to sto hoces - izdefinisane misice.

Dalje, moras da napravis razliku izmedju kompleksnih uh, GI razlicitih namirnica (sendvici, balans, laktoza.... vs pirinac, krompir i ovsene...)....Kalorijski unos - deficit, suficit itd... ima ljudi koji jedu 1kg mesa dnevno pa su jako izdefinisani  :D samo je ostatak klope i aktivnosti prilagodjen tome...

A strah od uh je potpuno neopravdan, moze samo da te navuce na malo hrane ili malo kcal, ili neko totalno izbacivanje hidrata sto ti kasnije samo napravi problem jer ti zakuca metabolizam i sl...

Van mreže Neki_nebitan_lik

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #8 poslato: Februar 07, 2013, 04:42:27 posle podne »
Znaci OK je da se u istom obroku jede meso+integralni pirinac ili krompir?

Van mreže NPP

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 892
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2013, 04:43:34 posle podne »
Znaci OK je da se u istom obroku jede meso+integralni pirinac ili krompir?

Da to su neke makrobiotka ne znam šta priče...Kao namirnice koje se ne mešaju radi lakšeg varenja. Bullshit
Ne prodajem AAS niti imam koga da vam preporučim, molim vas ne pitajte me to.

Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2013, 04:45:18 posle podne »
Znaci OK je da se u istom obroku jede meso+integralni pirinac ili krompir?

pa naravno da je ok...

samo sto treba da imas neki cilj (masa/defka/odrzavanje) pa tome i prilagodis kolicine hrane, jer ces ovako i dalje da tapkas u mestu a to ubija...

Van mreže Neki_nebitan_lik

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #11 poslato: Februar 07, 2013, 04:48:49 posle podne »
Ne zelim nikako raditi masu, ranije sam pokusavao, doguram do stotke, posle se ubijam mesecima da se nekako vratim u normalu :) Ne mogu nikako da pronadjem plan ishrane koja mi odgovara :)

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #12 poslato: Februar 07, 2013, 04:52:52 posle podne »
Cuj ovog, katastrofa ishrana, lol
obrok 1. Proteini?
obrok 2. Supa?
obrok 3. moze da prodje
obrok 4. 3 belanca i sendvic, ili voce?
obrok 5. moze da prodje
obrok 6. casa jogurta?

Ovo je po tebi OK?

Van mreže Neki_nebitan_lik

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #13 poslato: Februar 07, 2013, 05:10:29 posle podne »
Posto obrok 3 i 5 mogu da prodju, onda bi uz neke izmene po mom misljenju o svemu navedenom, moj jelovnik trebao da izgleda ovako:
Obrok 1 :Zitarice + 3 kuvana jajeta
Obrok 2 :Piletina + integralni pirinac
Obrok 3 : Tunjevina sa salatom
Obrok 4 : Belanca + krompir
Obrok 5 : kuvano pilece belo

Jel ovo moze da prodje? :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Potrebna mi je pomoc oko izbora proteina
« Odgovor #14 poslato: Februar 07, 2013, 05:18:42 posle podne »
Ok. 3 jaja, ne jajeta:-). Jedi salate
Men sana in corpore sano !