Jul 06, 2024, 04:13:08 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.251 poruka u 18.758 tema - 20.955 članova - Poslednji član: Josephgat
X3MShop banner

Autor Tema: Relativni pocetnik-masa  (Pročitano 2054 puta)

Van mreže TheHarder

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Relativni pocetnik-masa
« poslato: Februar 06, 2013, 07:26:39 posle podne »
Zdravo...imam 17 god treniram vec pola godine,imao sam 55,6kg pre nego sto sam poceo da treniram,sad imam 69kg-70kg tj variram s kilazom,inace visok sam 178cm,zadovoljan sam i ovim sto imam,jer sam bas bio mrsav..hteo bih samo malo da unapredim trening... Cilj mi je da dodjem do 80kg,pa da radim definiciju.. Hvala svima unapred..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Relativni pocetnik-masa
« Odgovor #1 poslato: Februar 06, 2013, 07:28:36 posle podne »
pozdrav i dobro dosao
dali mozes da nam kazes kako se hranis
tj kako si dosao do tezine od 15k g+ jer to sigurno nije bilo od treninga

Van mreže TheHarder

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Relativni pocetnik-masa
« Odgovor #2 poslato: Februar 06, 2013, 07:35:13 posle podne »
Uzimao sam twinlab kreatin 2 meseca..od tada treniram na suvo.. 10 kom jaja,200gr pilecih grudi,pirinac,krompir,mleko,jogurt,kuvano povrce...uzimam i pivski kvasac i dex posle treninga... Razmisljao sam da ponovo krenem sa kreatinom?

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Relativni pocetnik-masa
« Odgovor #3 poslato: Februar 06, 2013, 07:47:27 posle podne »
Nece ti kreatin dati misice, ali slobodno mozes da pocnes ponovo da ga pijes. Kako tacno jedes, koliko puta, sta i koliko cega u kom obroku jedes itd. To si trebao da napises. :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Relativni pocetnik-masa
« Odgovor #4 poslato: Februar 06, 2013, 07:49:10 posle podne »
pa dobro kreatin je ok opcija
ali znas kako,morati cu te razicarati
KRETAIN NIJE ZA MASU
taj pivski kvasac sto umas je berz veze (da ne koristim druge reci)
ishrana ako je tako,onda je to u redu,samo je znaci i vise nego ocigledno da sada treba da POJACAS ISHRANU tj da pojacas kalorisji unos
dakle
izracunas koliki tu je BMR i TDEE jer je sada jasno da dalje nma dok ne pojacas kalorije
kada to sredis,onda mozes da razismljas o DODACIMA SIHRANI
moj ti je savet da pre kreatina razmislis o nekom dobrom proteinu kao izvoru GRADVINE MATERIJE koja je tebi preko potrebna

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=categories.view&category_id=153

Van mreže TheHarder

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Relativni pocetnik-masa
« Odgovor #5 poslato: Februar 06, 2013, 07:56:57 posle podne »
Znam da nije..to sam vec izracunao..razmisljao sam i o gaineru,ali cuo sam da nije toliko dobar,koliko ga hvale(ima dosta prostih secera),whey cu sigurno uzeti,cim budem bio u prilici s parama..

Van mreže TheHarder

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Relativni pocetnik-masa
« Odgovor #6 poslato: Februar 06, 2013, 08:06:29 posle podne »
Ustanem u 8,oko 9 pojedem 5 kom jaja... U 11 sati jos 5 kom jaja,popijem i dve case mleka izmedju ta dva obroka,u 13 sam na treningu,dodjem kuci oko 15h(pesacim 20 min od i do teretane),dodjem kuci pojedem nesto kuvano(grasak,pasulj,paprikas,sve sto mama skuva :)) oko 17h pojedem piletinu(mada teram mamu,da mi kuva grasak zajedno sa piletinom)...da zaboravio sam,nekad u 2 obroku(umesto jaja) pojedem jednu tunjevinu itd...

Van mreže Miske1

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 557
Odg: Relativni pocetnik-masa
« Odgovor #7 poslato: Februar 06, 2013, 08:50:06 posle podne »
Ustanem u 8,oko 9 pojedem 5 kom jaja... U 11 sati jos 5 kom jaja,popijem i dve case mleka izmedju ta dva obroka,u 13 sam na treningu,dodjem kuci oko 15h(pesacim 20 min od i do teretane),dodjem kuci pojedem nesto kuvano(grasak,pasulj,paprikas,sve sto mama skuva :)) oko 17h pojedem piletinu(mada teram mamu,da mi kuva grasak zajedno sa piletinom)...da zaboravio sam,nekad u 2 obroku(umesto jaja) pojedem jednu tunjevinu itd...

To nije jelovnik kakav bi trebao da bude ako hoces kvalitetnu masu. Ako hoces samo da se ugojis onda ok, ali ako ides na misicnu masu onda treba da jedes 5x dnevno sa razmacima na svaka 3 sata. Jaja su ok, kuvano sto mama skuva nije ok, pretpostavljam da su to pileci bataci i krilca ubaceni u paprikas itd. Treba da jedes sto vise pirinca, belog mesa, ribe i jaja ako zelis da napredujes kako treba. Procitaj ovu temu, objasnjeno je lepo sta, kad i koliko treba jesti:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Van mreže TheHarder

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Relativni pocetnik-masa
« Odgovor #8 poslato: Februar 06, 2013, 10:02:59 posle podne »
Ustanem u 8,oko 9 pojedem 5 kom jaja... U 11 sati jos 5 kom jaja,popijem i dve case mleka izmedju ta dva obroka,u 13 sam na treningu,dodjem kuci oko 15h(pesacim 20 min od i do teretane),dodjem kuci pojedem nesto kuvano(grasak,pasulj,paprikas,sve sto mama skuva :)) oko 17h pojedem piletinu(mada teram mamu,da mi kuva grasak zajedno sa piletinom)...da zaboravio sam,nekad u 2 obroku(umesto jaja) pojedem jednu tunjevinu itd...
ok hvala

To nije jelovnik kakav bi trebao da bude ako hoces kvalitetnu masu. Ako hoces samo da se ugojis onda ok, ali ako ides na misicnu masu onda treba da jedes 5x dnevno sa razmacima na svaka 3 sata. Jaja su ok, kuvano sto mama skuva nije ok, pretpostavljam da su to pileci bataci i krilca ubaceni u paprikas itd. Treba da jedes sto vise pirinca, belog mesa, ribe i jaja ako zelis da napredujes kako treba. Procitaj ovu temu, objasnjeno je lepo sta, kad i koliko treba jesti:

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,25311.0.html

Van mreže TheHarder

  • Član
  • *
  • Poruke: 8
Odg: Relativni pocetnik-masa
« Odgovor #9 poslato: Februar 07, 2013, 01:40:46 posle podne »
Jel biste mi mogli reci jos,kako da unapredim trening za grudi? Ako nije problem.

Van mreže UKiTA

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 341
Odg: Relativni pocetnik-masa
« Odgovor #10 poslato: Februar 07, 2013, 09:55:43 posle podne »
Kad unapredis ishranu unapredices i grudi,kao i sve ostale partije  :)
Put od hiljadu kilometara pocinje jednim korakom!