Jun 30, 2024, 12:46:55 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.245 poruka u 18.758 tema - 20.951 članova - Poslednji član: mazar
X3MShop banner

Autor Tema: Treniranje do otkaza/failure  (Pročitano 11777 puta)

Van mreže Edge

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 128
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #15 poslato: Februar 06, 2013, 02:44:39 posle podne »
Mada regularnom coveku najgore sto moze da se desi, kao sto bukas rece nesanica, libido, bolovi u misicima,slabost, flat look, bolovi u zglobovima, tetive, depresija... Nista specijalno, sve se to lako resava odmorom.

Van mreže damirjam

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 727
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #16 poslato: Februar 06, 2013, 03:50:57 posle podne »
meni se desavalo da citavu sedmicu posle nemogu da radim trening kako treba...zijevanje na treningu i uopste zijevanje,bezvoljnost,blagi bolovi u glavi sutradan.....pripisivao sam to nedostatku UH ali sam kasnije skontao kroz vrijeme da syebem cns na nekom od treninga i da mi treba pa sigurno 5-7 dana da dodjem sebi....

Van mreže Francuz

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.130
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #17 poslato: Februar 06, 2013, 04:06:09 posle podne »
Mada regularnom coveku najgore sto moze da se desi, kao sto bukas rece nesanica, libido, bolovi u misicima,slabost, flat look, bolovi u zglobovima, tetive, depresija... Nista specijalno, sve se to lako resava odmorom.

Potpisujem sve, iskusio nazalost.
Reseno odmorom, redjim treningom, i prestajanjem rada do otkaza.

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #18 poslato: Februar 06, 2013, 04:56:54 posle podne »
Sto se forsiranja do otkaza tice..pa mogu reci da sam sada na 30% onoga sto sam radio do pre 5 godina..iako tada nisam imao pojma za ishranu, suplemente.
 Rekao bih da rezultati ne mogu da se porede, tako da mi je pretreniranost jako bliska.

Da stvar bude gore, neka hronicna latergija, depresivnost me upucava od srednjoskolskih dana, pa mi je jako tesko da skontam kada sam usao u pretreniranost po simptomima..mada morao bih probati B3 za tu moju malaksalost, jer sada nema teorije da sam pretreniran :D
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže urlich

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 192
  • Храброст није порицање ни одсутност страха
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #19 poslato: Februar 06, 2013, 11:38:10 posle podne »
Aj i ja da se ispovedim.Dakle klasika libido nula, memorija u ku...., ne mogu da zapamtim dve stvari, nema snase da zaspim samo hladan znoj me obliva i glava puca.Pogubljen ne znam da li sam posao ili dosao.Na trafici mi se desilo da izvadim pare iz novcanika stavim ih u dzep a prodavacici dam prazan novcanik.Depresija, mrzi te sve...Znaci utuvis sebi u glavu da treninras da bi se oseacao dobro a ne obratno.

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #20 poslato: Februar 07, 2013, 01:55:06 pre podne »
Kakvog ste misljenja u vezi otkaza kod izolativnih vezbi? Verujem da nije isto ici do otkaza na bench-u ili DL-u i na skotovoj klupi ..

U zadnje vreme uglavnom stanem na 1 do 2 ponavljanja od potpunog otkaza kod osnovnih vezbi, ali kod izolativnih obicno i odem do otkaza na zadnjem setu, nekada cak i na predzadnjem.

Van mreže 1234509876

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 259
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #21 poslato: Februar 08, 2013, 12:21:03 pre podne »
  Do novoa gde sam ja bio niko ne moze dogurati! No 'ajde opisacu.
  Stenje Sprzen cns: Ne mogucnos brzog aktiviranja misica(od otvorene do zatvorene sake potrebno je poprilicno vremena da se to desi, eksplozivnost nula) , opsta slabost(ranac od po kile bi mi isklizao, ispao iz sake bez da primetim), losa koordinacija(kada ustanem sa stolice i odmah krenem ka vratima zaneo bi se par koraka u stranu, dok kada bi ustao sa stolice, skoncentrisao i krenuo to se ne bi desilo) ,lose procenivanje udaljenosti predmeta(konstantno nisam uspevao da se uhvatim za sipku u autobusu iz prve vec sam to usprevao iz drugog ili treceg puta ili bi omasio kvaku na vratima). Mogucnos razmisljanja i pamcena je svedena na minimum. Na temperaturi ispod 25C, telo funkcionise za nijansu bolje dok preko 25C sve ovo se pogorsava.
  E sada, meni u glavi konstantno stoji slika sebe kakav sam bio pre svih sranja, ali u realnost sam veoma slab, za to kako sam izgledao nemam reci... Nekada se iznerviram odem kod buraza da istreniram, tegovi su stajali u hladnoj prostoriji oko 5C, smognem snage da odradim nekakav trening( tipa bp 3x8x40, biceps 4 serije, velsanje 3 serije). Pose 20 min treninga leva saka potpuno otkaze, zamorim se...
    Tada dolazim do ULTRA sprzenog CNS-a: Sve gore navedeno postaje izrazenije, tremor leve ruke se pojacava. Nervi u nogama pocinju da bole pri hodalju. U ruci bi poceli da peku pri najobicnijim pokretima. Kada se kupam uopste ne osecam da voda pada na mene. Kada krenem negde cim skrenem misli zaboravio bi gde sam posao i trebalo bi mi par minuta da se prisetim gde sam krenuo. Kada sedim u autobusu vidim da trebam da izadjem na toj stanici ali ne mogu da odreagujem pa bi izasao na sledecoj. Idem Knezom gomila ljudi u naokolo, vidim sve ali se ne mogu povezati ni sa cim, apslolutno nista ne dopire do mene. Jedino sto osecam je ostar bol i slabost... To bi trajalo oko 10-ak dana pre no sto se vratim na prethodno stanje.
 
Sadasnja situacija kada opteretim relativno regenerisan nervni sistem: Uglavnom budem slabiji, lose se osecam, izrazena slabost u levoj ruci( posto je ona bila bas kriticna i nije vrsila funkciju), problem sa pamcenjem-nekako mi sve konfuzno... I lose izgledam, budem ravan, nigde vena... Ovo mi se desava preko leta kada su visoke temperature. Npr sada kada je hladno nemam problema, mada i trening mi je takav da ne poterecuje CNS, no videcu kako ce biti preko leta... Sada jedini problem je kada treniram K.B. vrati mi se tremor leve sake zato sto se pregreje u rukavici. To je to.

pu je...

Van mreže Vladojko

  • Član
  • *
  • Poruke: 4
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #22 poslato: Februar 16, 2013, 01:33:20 posle podne »
Pozdrav svima :)

Pratim Vas forum neko vreme vec ali sam odlucio da se registrujem iako imam malo vremena za pisanje...Zapravo zainteresovalo me je iskustva korisnika EDGE vezano za CNS...

Sta su ti rekli lekari o cemu se zapravo radi?? Sta je izazvalo problem?
Pitam to posto mi simptomi deluju dobrim delom kao gadna depresija sa kojom sam i sam imao problema dosta dugo...

Inace zelim da pohvalim forum i sve inicijative pokrenute na njemu..samo napred ;)
a ja cu se vremenom truditi da doprinesem svojim postovima posto i sam vezbam vec dosta dugo i imam dosta pitanja i nejasnoca...

pozdrav svima

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #23 poslato: Februar 17, 2013, 09:48:17 pre podne »
Kakvog ste misljenja u vezi otkaza kod izolativnih vezbi? Verujem da nije isto ici do otkaza na bench-u ili DL-u i na skotovoj klupi ..

U zadnje vreme uglavnom stanem na 1 do 2 ponavljanja od potpunog otkaza kod osnovnih vezbi, ali kod izolativnih obicno i odem do otkaza na zadnjem setu, nekada cak i na predzadnjem.

pa zar ti stvarnoi nisi nista od napisanog procitao?
ili nas zjaebavas sve skupa?

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #24 poslato: Februar 17, 2013, 04:20:37 posle podne »
Sve sam procitao, da li je iko spomenuo to sto pitam pa da sam predvideo?

Da li se CNS podjednako opterecuje kada se ide do otkaza sa pregibom bucica za biceps i kada se otkaze na cucnju?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #25 poslato: Februar 17, 2013, 04:24:00 posle podne »
Sve sam procitao, da li je iko spomenuo to sto pitam pa da sam predvideo?

Da li se CNS podjednako opterecuje kada se ide do otkaza sa pregibom bucica za biceps i kada se otkaze na cucnju?

a sta ti mislis kako dolazi do problema sa CNS
MISLIS DA CNS PREPOAZNJE DALI TI RADIS SA bucicom ili sa tegom
ili da on reaguje na KONSTATNU PRETRENIRASNOST u koju mozes sebe da uvedes i da radis sklekove??

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #26 poslato: Februar 17, 2013, 04:28:30 posle podne »
Sve sam procitao, da li je iko spomenuo to sto pitam pa da sam predvideo?

Da li se CNS podjednako opterecuje kada se ide do otkaza sa pregibom bucica za biceps i kada se otkaze na cucnju?
ajd ukljuci taj mozak samo malo,samo maloo!
pa jbt samo malo logike i eto ti odgovora..kako mozes ovakva pitanja da postavljas,svasta.

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #27 poslato: Februar 17, 2013, 04:30:53 posle podne »
Ja mislim da te dve vezbe ne izazivaju identicnu kolicinu stresa CNS-u. Cucanj mi je daleko zahtevnija vezba gde se koriste veci misici i vise njih, meni logika govori da je otkaz kod cucnja veci stres za CNS od otkaza sa pregibom bucica ili sipke.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.320
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #28 poslato: Februar 17, 2013, 05:00:52 posle podne »
Ja mislim da te dve vezbe ne izazivaju identicnu kolicinu stresa CNS-u. Cucanj mi je daleko zahtevnija vezba gde se koriste veci misici i vise njih, meni logika govori da je otkaz kod cucnja veci stres za CNS od otkaza sa pregibom bucica ili sipke.

pa tebi je logika govorila i da mozes da jedes cokoladu kada si na dijeti tj opnoliko cokolade koliko si ti izlracunao u nekoj glupoj tabeli da ti je ptorebno kal i umesto belog mesa ,bolje je jesti cokoladu samo da ima isti broj kal
mnogo toga je tebi LOGICNO samo sto je logika kao nauka,vecoma specificna i u njoj vladaju poprilicni marfijevi zakoni.
mislim
opet pricas samo da PRICAS tj da SE NESTO PISE
ni jednog trenutka ne razmisljas tj NECES DA CITAS ONO STO TI NE PRIJA USIMA
ali ovo je covek da ne poveruje
ovo je zadnji put i vode:
GDE SAM JA TO REKAO DA CUCANJ NIJE ZAHTEVNIJA VEZBA ZA STIMLACIJU CNS OD BICEPS PREGIBA SA BUCIMMA npr??
ali procitaj STA sam napisao i probaj da prihvatis cinjenice da pstoje stvari koje ti ne prijju tvojim usima ali da su te stvari tacne

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Treniranje do otkaza/failure
« Odgovor #29 poslato: Februar 17, 2013, 05:21:41 posle podne »
Pedja, ja stvarno imam veliko postovanje za tebe, sto zbog tvojih godina sto zbog tvojih rezultata, s toga nemoj da se uvredis kada ti kazem da si prosto neverovatno tezak za komunikaciju.

"GDE SAM JA TO REKAO DA CUCANJ NIJE ZAHTEVNIJA VEZBA ZA STIMLACIJU CNS OD BICEPS PREGIBA SA BUCIMMA npr??"

Ne mogu da verujem odakle si ovo izvukao i sta si ti to u kod sebe u glavi razumeo. JA SAM PITAO, da li je isti stres ZA CNS udariti u otkaz na OSNOVNIM vezbama (I UZEO ZA PRIMER CUCANJ) i otkazati na IZOLACIONIM vezbama (I UZEO ZA PRIMER BICEPS tj. PREGIB SIPKOM).

Na osnovu ovoga sto si gore napisao ja mogu samo da zakljucim da je odgovor DA NIJE ISTO.

Ako nisam u pravu, nemoj da mi pises

"pa tebi je logika govorila i da mozes da jedes cokoladu kada si na dijeti tj opnoliko cokolade koliko si ti izlracunao u nekoj glupoj tabeli da ti je ptorebno kal i umesto belog mesa ,bolje je jesti cokoladu samo da ima isti broj kal
mnogo toga je tebi LOGICNO samo sto je logika kao nauka,vecoma specificna i u njoj vladaju poprilicni marfijevi zakoni."

Vec mi napisi "NIJE ISTO, NISI U PRAVU" ako je to zapravo skriveni odgovor u tom tvoj post-u/citatu.

"ni jednog trenutka ne razmisljas tj NECES DA CITAS ONO STO TI NE PRIJA USIMA"
"ali procitaj STA sam napisao i probaj da prihvatis cinjenice da pstoje stvari koje ti ne prijju tvojim usima ali da su te stvari tacne"

OK. Ali ja NE VIDIM gde si i sta to KONKRETNO NAPISAO u vezi mog pitanja?? Gde je to sto treba da citam, daj mi lepo samo quote ili link do tog post-a pa da procitam lepo!!

Napisao si mi do sada ovo

"pa zar ti stvarnoi nisi nista od napisanog procitao?
ili nas zjaebavas sve skupa?"

"a sta ti mislis kako dolazi do problema sa CNS
MISLIS DA CNS PREPOAZNJE DALI TI RADIS SA bucicom ili sa tegom
ili da on reaguje na KONSTATNU PRETRENIRASNOST u koju mozes sebe da uvedes i da radis sklekove??"

Pitao si sta mislim, rekao sam sta mislim! Mislim da nije isti stres za CNS kada se otkaze na osnovnoj i izolacionoj vezbi! To ja mislim, i lepo sam pitao za VASA, DRUGA misljenja. To ne znaci da ja mislim da moze STALNO da se ide do otkaza kod izolacionih vezbi vec samo mislim da je manji stres sto bi znacilo da moze npr. CESCE da se ide do otkaza ako se uopste i ide ..

A sto se tice tvog prvog post-a u ovoj temi, koliko ja vidim, posto nemam nigde mene u citatu, namenjen je Edge-u jer je i odma nakon njegovog post-a otkucan, ili gresim??

I na kraju krajeva optuzujes me vec X puta kako samo pisem nesto da bi se pisalo. NE MOGU DA VERUJEM prosto da mi to govoris. NAJKULTURNIJE MOGUCE I NAJOZBILJNIJE POSTAVIM NEKO PITANJE, i ti onda niti das KONKRETAN odgovor na njega niti ista, samo mi dalje repliciras sa nekim mozgalicama, zagonetkama, sta ja mislim itd.