Septembar 09, 2024, 08:04:42 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.259 poruka u 18.762 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dr. MIKI91
X3MShop banner

Autor Tema: Povratak sampiona  (Pročitano 3221 puta)

Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Povratak sampiona
« poslato: Januar 30, 2013, 04:51:03 posle podne »
Naslov teme je malo hiperbolisan ali eto da ne bude klasican...
Evo o cemu se radi: Kada sam imao 13 godina poceo sam da vezbam nemajuci neko posebno znanje,znao sam samo za vezbe sklekovi,zgibovi,propadanja i ostale bodyweight vezbice. Trenirao sam godinu ipodana i samim tim moje iskustvo je raslo i puno sam napredovao.Posle toga sam prestao da vezbam jer nisam imao motivaciju. E sad sam resio opet da pocnem da vezbam (imam 16 godina). Mesec dana sam radio bodyweight vezbe cisto malo da se vratim u formu i sad sam napravio program sa bodyweight vezbama i sa bucicama jer nemam neku veliku kolekciju tegova ali verujem da ce posluziti.Evo programa ishranu sam sredio sve sam isplanirao cilj mi je masa e sad da vidim da li je po vama ovo pogodan program. Da nije slucajno slab ili previse jak ili da zamenim neke vezbe:

Ponedeljak: GRUDI: Sklekovi 4 serije,Potisak bucicama 1 serija ravni 2 serije kosi,Propadanja 3 serije,Razvlacenje bucicama 2 serije. TRICEPS: Propadanje za triceps: 2 serije,Potisak sa cela 2 serije. RAMENA: Rameni potisak bucicama 2 serije,Letenje za srednje rame 2 serije.

Sreda: NOGE: Cucanj sa bucicama: 3 serije,Pistolj (cucanj na jednoj nozi) po 2 serije,Iskoraci 3 serije,Bugarski iskoraci 2 serije. STOMAK: Trbusnjaci (klasicni) 2 serije,Bocni trbusnjaci 2 serije,Podizanje nogu 2 serije.

Petak: LEDJA: Zgibovi 4 serije,Mrtvo dizanje bucicama 3 serije, Veslanje bucicama 3 serije. BICEPS: Pregib bucicama: 2 serije,Dvorucni pregib 2 serije ( u planu mi je da napravim dvorucni teg ) TRAPEZ: Sleganje ramenima 2-3 serije.

Sta mislite ?

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #1 poslato: Januar 30, 2013, 05:05:02 posle podne »
Povratak sampiona  ;D  ;D  ;D  ;D  ;D

Ja mislio nesto o Colemanu  8)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #2 poslato: Januar 30, 2013, 05:10:45 posle podne »
dobro dosao nazad champ
pa vidi ovako
problem u celoj prici je taj sto si ogranicen u vezbama
i ovo ce da radi neko vreme (tipa 2 ned)i posle toga ce telo da t se adapitra na tu pricu i onda je to samo dobro kao odlican vid fizicke aktivnosti i od tako necega nemozes da ocekujes neke reuzlatate
a da ne govrim o tome da nam nisi napisao kako klopas u opste/

Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #3 poslato: Januar 30, 2013, 07:17:01 posle podne »
Pa sto se tice toga ja sam planirao da radim ovaj program jedno 3 meseca pa da krenem u teretanu ali mislio sam da svaki mesec menjam vezbe. Videcu nesto da napravim neke sprave bench i tako to. A sto se tice ishrane evo ovako:
Dorucak: 4 cela jaja + soljica ovsenih pahuljica
Uzina: neko voce+proteinski sejk sa belancima (kasnije mi je u plaanu Whey)
Rucak(pred trening): 100-200g piletine ili govedine + solja pirinca ili krompiri + salata
Uzina(posle treninga): proteinski sejk sa belancima
Vecera: Sardina u biljnom ulju+ salata
Obrok pred spavanje: 100g sira i casa jogurta
Nije svaki dan bas ovakav jedem dosta kuvana jela ali u sustini ovakva mi je ishrana skoro svaki dan
Dosta se jaja potrosi ali eto tako cu jos neka 3 meseca pa u teretanu i onda cu whey.
Kad sam druga smena slicno je.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #4 poslato: Januar 30, 2013, 07:39:21 posle podne »
ovoga-jedem dostakuvanih jela,mislim tj bojim se da je to ESENCIJA tvoje ishrane
ali redom
sardina-los izbor
proteinski shake od belanca-los izbor-NEMOJ DA PIJES ZIVA JAJA,nije dobro
dakle
u principu ima to dobrih stvari ali bi trebalo da menjas neke..
a pogtovo trening

Van mreže mrblack634

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 50
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #5 poslato: Januar 30, 2013, 08:12:06 posle podne »
Hvala puno

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #6 poslato: Januar 30, 2013, 08:24:36 posle podne »
Kada sam pocinjao i ja sam u radio uglavnom samo 4 vezbe. Propadanja, zgibove (varijacije, razni hvatovi itd), sklekove i cucnjeve.

U odnosu na pocetnu tacku svakako mozes da izgradis fino telo za plazu ako si na nizem %BF.

Ja sam dalje jos koji mesec nastavio manje-vise istu rutinu samo sam dodao opterecenja i fokusirao sam se na to da jacam. I dosta sam postigao po meni, izgurao sam propadanja npr. 3x8 sa cak 40kg kada sam odmoran, cucnjeve 5x8 sa 80kg ...sve je to po meni dobar rezultat racunajuci da sam samo 3 meseca pre toga radio sa samo svojom tezinom.

Po meni, ako planiras jos koji mesec tako da nastavis, radi isto samo dodaj opterecenje koje te vraca na 8-12 ponavljanja. Izolaciju za trapez itd. bi ja potpuno izbacio. Fokusiraj se na vezbe koje koriste vise misicnih grupa, ubaci po neku izolaziju za biceps i triceps i to je to dok ne predjes na teretanu. Radio sam isto i napredovao sam tako. Od izolacija za sitnice nisam nista dobio, za pocetak izgradi bazu i snagu! Od mene je to savet ..

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #7 poslato: Januar 31, 2013, 07:01:23 pre podne »
Citat
racunajuci da sam samo 3 meseca pre toga radio sa samo svojom tezinom.

 ::)

dali ti ovo nesto govori?

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #8 poslato: Januar 31, 2013, 02:34:58 posle podne »
Da su vezbe sa sopstvenom tezinom postale previse lake, i da sam za 3 meseca laganim tempom solidno popravio snagu na propadanjima i cucnjevima? I sto je jos bitnije, izgled jeste malo uznapredovao. Kada sam dodavao opterecenja krenuo sam propadanja sa 15kg a cucnjeve sa 55kg. Znaci 15kg > 40kg, 55kg > 80kg.

Koliko vidim i on je na istom na cemu sam ja bio, ako se vec trenutno nema sta drugo i ako su mu bodyweight vezbe postale lagane i prebacuje po serijama bez problema npr. 12 ili 15 ponavljanja, onda je po meni dobro resenje nastaviti te vezbe sam opterecenjem koja ga vracaju na nizi broj ponavljanja.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #9 poslato: Januar 31, 2013, 05:43:47 posle podne »
Da su vezbe sa sopstvenom tezinom postale previse lake, i da sam za 3 meseca laganim tempom solidno popravio snagu na propadanjima i cucnjevima? I sto je jos bitnije, izgled jeste malo uznapredovao. Kada sam dodavao opterecenja krenuo sam propadanja sa 15kg a cucnjeve sa 55kg. Znaci 15kg > 40kg, 55kg > 80kg.

Koliko vidim i on je na istom na cemu sam ja bio, ako se vec trenutno nema sta drugo i ako su mu bodyweight vezbe postale lagane i prebacuje po serijama bez problema npr. 12 ili 15 ponavljanja, onda je po meni dobro resenje nastaviti te vezbe sam opterecenjem koja ga vracaju na nizi broj ponavljanja.

a jel bi mogao da objasnis kako si to dodavao TEZINE na npr cucnjeve
i ako si dodazvao TEZINE kako onda mozes da pricas o tom sranju koje vi nazivate bodyweight trening jer to onda nema veze sa tim zar ne?

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #10 poslato: Januar 31, 2013, 06:01:45 posle podne »
I zar to i nije jasno ko' dan? Ko prica o "bodyweight" treningu?

Cucanj je vezba, moze da se izvodi tako sto se samo cucne, a moze i tako sto se drzi sipka sa tegovima na ledjima. Propadanje je "originalno" "bodyweight" vezba, kada se doda opterecenje onda je to propadanje sa opterecenjem i sta dalje ..

Nisam ja promovisao nikakav bodyweight trening. Vec napisao da ako je to (bodyweight vezbe) radio do sada, da isto to i nastavi samo sa opterecenjem. U slucaju cucnjeva to ce biti sipka na ledjima sa tegovima.

Bench ili DL nisu vezbe koje se npr. mogu izvoditi sa svojom tezinom, cucnjevi i propadanja jesu ...i otuda i naziv "bodyweight" vezba za cucanj i propadanja.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #11 poslato: Februar 01, 2013, 08:02:26 posle podne »
da covek ne poveruje
ajmo redom

KAKO SE ZOVE onda trening kada na svoju TELESNU tezinu dodajes DODATNO OPTERCENJE?
to je i dalje bodyw

ali
dali ti u opste citas kada neko drugi nesto napise??

Van mreže Viki

  • Član
  • *
  • Poruke: 34
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #12 poslato: Februar 01, 2013, 08:18:48 posle podne »
Stvarno ne znam sta hoces i na sta aludiras.


Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.332
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #13 poslato: Februar 01, 2013, 08:24:38 posle podne »
Stvarno ne znam sta hoces i na sta aludiras.



ne aludiram NI NA STA
vec pricas ajd da kazem "nako,tj samo da se nesto prica tj pise
proctiaj jos jednom pa ce da ti bude jasno jbg
bez namere da se siri dalje tema jer cu da brisem iz razloga sto nema smisla da idemo sistemom nebo je plavo a trava zelena ,pa onda..pa da i ja kazem da je trava zelena a nebo plavo ali ipak trava raste dole a kisa pada od gore it dit ditd

Van mreže Ishmerish

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 946
  • Lala 4ever
Odg: Povratak sampiona
« Odgovor #14 poslato: Februar 01, 2013, 10:23:07 posle podne »
Posle ces reci da te podjebavam ali veruj mi da to nije slucaj i da ne pijem pola vijagre zbog toga ;)

Vec vristim sasvim iskreno i saosecajno sa ove strane kabel-a  ;D

"Kad je neko glup, proizvodi jednak socijalni efekat kao i kad je mrtav.
On ništa ne primjećuje, samo drugi pate oko njega."