Septembar 20, 2024, 09:26:06 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: trening  (Pročitano 30031 puta)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: trening
« Odgovor #90 poslato: Mart 19, 2013, 05:52:47 posle podne »
samo sam cekao tebe da mi obrusis  ;D
OK,ovo samo od tebe cuh,ali vjerovatno si upravu,sto drugo da ti kazem
i cuo sam za te 'vanzemaljske' termine tipa gi,pankreas,insulin   ;)
sad kad me neko bude pitao reci cu pedja petrovic preporucuje za prvi obrok whey i ovsene,to je najbolja opcija,jaja i ovsene su mnogo glup izbor :)

To si samo od Peđe čuo tj pročitao da je whey i ovas ok izbor ? :) Ovo da su jaja i ovas glup izbor, to si samo ti pročitao. Ne znam, meni je glupo ulazit sa tobom u bilo koju raspravu, pošto nemaš blage veze (da izvineš) čak ni o početničkim koracima u ovom sportu, da ne ulazim dublje u materiju.

Što je najgore, krenuo si prije 2 dana u teretanu i dijeliš savjete kao da si tu već godinama.  Ajde da si u pravu, nego učiš čovjeka pogrešno i ovako zbunjenog još dublje ga uvlačiš u konfuziju. Pa čak i napadaš nas koji te ispravimo.

Bez ljutnje, imaš ti još puno gradiva da pređeš.
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 05:56:48 posle podne Boban -ban »
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: trening
« Odgovor #91 poslato: Mart 19, 2013, 05:53:30 posle podne »
Nisu jaja i ovsene glup izbor vec su ovsene i whey bolji izbor...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening
« Odgovor #92 poslato: Mart 19, 2013, 05:59:03 posle podne »
Citat
samo sam cekao tebe da mi obrusi

eto,docekao si,samo sto ovo nije BRUSENJE ili ODBRUSIAVNJE vec suceljavanje sa istinom koju TI konkretno ne zelis cuti ;D ;D

Citat
vanzemaljske' termine tipa gi,pankreas,insulin

mozda jesi cuo,ali znacenje i ulogu defitivno pojma nemas  8) 8)

Citat
sad kad me neko bude pitao reci cu pedja petrovic preporucuje za prvi obrok whey i ovsene,to je najbolja opcija,jaja i ovsene su mnogo glup izbor

neko ti rece vec
NIJESU glup,vec je ovo BOLJE,LAKSE,JEDNOSTAVNIJE,UCINIKOVIJTE etc etc etc-e sada,to sto TI konrketno nisi u mogucosti da uzimas takav obrok a to sam ti vec rekao,NE ZNACI DA TO NE VALJA  ;) ;)

I nema potrebe da me ti reklamiras-veruj mi  :)

tako da Marko Djukicu,jbg-neznam sta da ti kazem drugo,osim da je mozda bolje da neke stvari apsolrivras,prije nego ih izreces jbg
Na zalost je situacija takva i kod nas i kod vas dolje,da nije svako u mogcunisti da radi nesto bla bla bla,ali to ne znaci da TO NE VALJA jbg..
ako ja ne mogu da vozim mercedesa,to ne znaci po defaultu da mrzim sve koji mogu i da taj auto ne valja za qw..c ;)
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 06:03:04 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže каскадер

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: trening
« Odgovor #93 poslato: Mart 19, 2013, 06:43:58 posle podne »
Znaci ok je ono sto sam napisao ? msm sto sam unjeo taj dan,vidim da banana mnogima trn u oku al to ubacim cisto zbog ukusa al ako ne ide,lako ja mogu da izbacim,jos jednom kazem namjerno sam napisao da vidim dje sam pogresio i da li je ok,lako mogu da korigujem mjenjam i dodajem :P hvala jos jednom svima

Van mreže Sector

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 118
Odg: trening
« Odgovor #94 poslato: Mart 19, 2013, 06:50:17 posle podne »
whey ili blend + ovsene zakon za prvi obrok.

A i sto neko rece,ne treba se opterecivati sa tim stvarima,ako ti bas odgovaraju jaja za prvi obrok jedi ali meni siguno ne odgovaraju i cisto sumnjam da su bolja opcija.

Van mreže каскадер

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: trening
« Odgovor #95 poslato: Mart 19, 2013, 06:52:44 posle podne »
ma whey i zobene su mi opasna stvar , jaja i ovsene nisam nikad jeo zajedno...jaja su mi drugi obrok prije treninga 2 sata odprilike 4 belanca i jedno celo jaje

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: trening
« Odgovor #96 poslato: Mart 19, 2013, 07:13:35 posle podne »
Citat
ne treba se opterecivati sa tim stvarima,ako ti bas odgovaraju jaja za prvi obrok

poenta cele price

Van mreže Marko Dj.

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 335
Odg: trening
« Odgovor #97 poslato: Mart 19, 2013, 09:44:21 posle podne »
E pa dobro.
Evo da se izvinim svima,narocito tebi pedja kao najiskusnijem,sa kim nisam trebao da ulazim u raspravu.
Inace to jeste obrusivanje isto kao i ono prosli put,ali to je nebitno,ti tako resavas probleme-rasprave.Postujem.

Bobane ako ja imam 2dana ti onda imas 4.Za svoj staz,ako moze da se nazove staz znam vise nego 80% ljudi koji ide u teretanu sa istim tim 'stazom'.
Ne bih sad da trazim tvoje prve postove i slicno jer nema potrebe da se ovo nastavlja,ali mogu dati ruku da bi imalo sto da se nadje,ne samo tebi vec mnogima.
Ne dijelim savjete kao da sam tu godinama,nego to je jedno obicno pitanje i na njega dat obican odgovor.Ako si ti mislio drugacije mogao si da mi kazes nisis upravu zbog toga i toga,tu bi bio kraj rasprave.
Znam ja da imam puno gradiva da predjem,isto kao i ti.Mnogo toga se promijenilo sto se znalo i cega se npr drzalo prije 5godina,tako da imamo svi.

I tako,izvinjavam se jos jednom  :)

Van mreže Boban -ban

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 414
Odg: trening
« Odgovor #98 poslato: Mart 19, 2013, 10:33:50 posle podne »
E pa dobro.
Evo da se izvinim svima,narocito tebi pedja kao najiskusnijem,sa kim nisam trebao da ulazim u raspravu.
Inace to jeste obrusivanje isto kao i ono prosli put,ali to je nebitno,ti tako resavas probleme-rasprave.Postujem.

Bobane ako ja imam 2dana ti onda imas 4.Za svoj staz,ako moze da se nazove staz znam vise nego 80% ljudi koji ide u teretanu sa istim tim 'stazom'.
Ne bih sad da trazim tvoje prve postove i slicno jer nema potrebe da se ovo nastavlja,ali mogu dati ruku da bi imalo sto da se nadje,ne samo tebi vec mnogima.
Ne dijelim savjete kao da sam tu godinama,nego to je jedno obicno pitanje i na njega dat obican odgovor.Ako si ti mislio drugacije mogao si da mi kazes nisis upravu zbog toga i toga,tu bi bio kraj rasprave.
Znam ja da imam puno gradiva da predjem,isto kao i ti.Mnogo toga se promijenilo sto se znalo i cega se npr drzalo prije 5godina,tako da imamo svi.

I tako,izvinjavam se jos jednom  :)


Moje prve postove možeš lako naći u pregledu ''teme'' ili ''poruke''. Prvi post je pisan prije čini mi se 3 godine, tražio sam pomoć a nikako dijelio savjete nakon par mjeseci treninga.  Bilo naravno dosta glupih pitanja, a nikako nijesam učio ljude da i oni trebaju tako da rade. Nakon oređenog vremena kada sam uvidio koliko stvarno NE ZNAM, nastavio sam da čitam i pratim određen broj korisnika koji ZNAJU.

Prema tome, ja kao član ovog foruma, počeo sam da dijelim savjete tek unazad par mjeseci (ne znam ima li i toliko.) Ne zato što nijesam znao? Sve sam ja to iščitao, ali je problem bila praksa za koju sam bio uskraćen, a koja je po meni ključna ako želiš nekom da pomogneš, tj daš savjete, bez obzira koliko posjeduješ teorijskog znanja.

Što je dovelo do toga da sebe nijesam smatrao dovoljno kompetentnim da dijelim savjete. Nakon nekog vremena, eksperimentisanja, primjene teorije i svega ostalog, došao sam do nekih rezultata najviše zahvaljujući ovom forumu, koji je bio putokaz za mnoge stvari i dileme, kojih je bilo i kojih će biti.

Posle svega, kao znak zahvalnosti naučenog, riješio sam i sam da pomognem drugim korisnicima (koliko mogu- znam), prenesem im neko svoje znanje i tako im put učinim kraćim, lakšim... i na neki način se zahvalim tj odužim društvu..


Pogriješe i oni koji su duže od mene u cijeloj ovoj priči, pogriješim naravno i ja. Informacija je puno, sve treba popamtit i svega treba biti svjestan u trenutku, pa se često desi previd itd.. srećom pa je tu uvijek neko hladnije glave pa se ispravi.


E, sad.. gdje si ti u svoj ovoj priči? Ti si na početku, kada treba da čitaš i čitaš i čitaš.. pa onda pročitano da primijenjuješ polako na sebi.. naučiš osnovne stvari, postigneš neke rezultate (koje sumnjam da uopšte bar trenutno imaš), pa onda vidiš gdje si u odnosu na ostale... i počneš da daješ savjete.. ispravljaš druge itd.. itd...

A, mislit da sa 20 godina života i pola godine treninga, znaš sve ili DOSTA TOGA - pogrešan je pristup cijeloj priči. Što naravno i sam sebi često dokažeš ovakvim ili sličnim ispadima.

Nadam se da si me razumio. Živ mi bio. PS - praštaj na ovoliko tepihu :)
« Poslednja izmena: Mart 19, 2013, 10:40:07 posle podne Boban -ban »
..okrenuo bih svijet, ali, znam da je i sa druge strane isto sranje..

Van mreže Serbian Beast

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 574
  • Battle Tested !
Odg: trening
« Odgovor #99 poslato: Mart 19, 2013, 10:44:29 posle podne »
Whey ima smisla jedino kada si u katabolickom stanju, a to je po ustajanju i odmah nakon treninga

Jednom za svagda . Bravo !
POWERLIFTING BECAUSE FUCK YOU !

Van mreže PerunTheGreat

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: trening
« Odgovor #100 poslato: Mart 20, 2013, 02:11:31 pre podne »
1. mjerica wheya+banana+150gr ovsenih u blender - ovo ne moze da prodje kao prvi obrok.
Koja je fora piti whey kao obrok?


a sto ovo ne moze biti obrok i sto da ne pije whey ujutro u ovoj kombinaciji (banana vise manje), normalno mogao ova jaja prebaciti za prvi obrok, ali opet navedi razlog zasto ovo nije ok obrok ?

Ovo je OK obrok kao prvi jutarnji obrok. Da zanemarimo ovu bananu. Dakle 150 g ovasnih + mjerica Wheya. Još kada bi imao nešto od zdravih masti, ih.. na konja si. :)

ma ja od djuke trazio odg :P ali vidim skontali ste se do kraja teme
P.S. ovo da su jaja jeftinija, hm 4 jajeta nisu nista jeftinija od mjerice wheya, bar u bosni, s tim da opet ovdje je najbolje ono sto odgovara toj osobi ili sto trenutno ima, jer obje opcije su br 1 po pitanju prvog obroka...

Van mreže каскадер

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: trening
« Odgovor #101 poslato: Mart 20, 2013, 07:27:57 pre podne »
da ne ulazim u ovo sta se pisalo gore to je vase ja nemam sta tu da kazem..jos jednom hvala na savetima i ne znam kome da zahvalim sto sam slucajno naletio na ovaj forum.I naucio na njemu mnogo stvari, jest da je to neki minimalac al vjerujte da i sa ovim minimalcom sto sam ovde naucio da mi je pomogao dosta, vec vidim veliki pomak imam jos nekih nedoumica al to cu vremenom i citajuci ovaj forum da otklonim.Imam jos jedan problem u glavi a to je

posto radim nocne smjene 3 dana pa 1 odmaram

i odprilike se hranim ovako

u 15h mi je prvi obrok tj ovsene uvijek sa wheyom
u 16 h su mi uvijek jaja 4 belanca i jedno celo jaje
onda sledi trening oko 17 i 30
posle treninga naravno mjerica mozda malo jace wheya i 20gr dexa

posle toga oko 2 h ide pilece belo (teletina,riba ili junetina) + krompir ili riza oko 200gr al moracu malo da pojacam uh

i onda idem na posao..smena mi pocinje u 22h i odma pojedem tunjevinu naravno ulje isjecjedim max sa mozda pola snite hleba skroz tanko posto ne volim bas tune :P
i to je to radim do 7h ujutro i kad dodjem kuci pojedem oko 150gr svezeg nemasnog sira i spavanje do 15h nekad i do 17 kako kad zavisi od spavanja moj prvi obrok kad cu pojesti...e sad me interesuje sta da menjam?sta kako posto drugacije nemogu da skontam nikako jer me jebe to sto radim nocnu smjenu.. cim sam slobodan odma ide normalno,al ovako ide kada radim...PS izvinjavam se na gramatici sada sam dosao sa posla..i nadam se da moj post nece zavrsiti kao prethodni :)

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: trening
« Odgovor #102 poslato: Mart 20, 2013, 09:20:11 pre podne »
Super ti to radis obzirom na okolnosti, ovaj obrok u 15 pa u 16 napravi vecu pauzu, zacrtaj koliko dnevno unosis i gledaj toga da se drzis a da li ci to biti 4, 5 ili 6 obroka nemoj previse da se opterecujes.
Men sana in corpore sano !

Van mreže каскадер

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: trening
« Odgovor #103 poslato: Mart 20, 2013, 05:01:32 posle podne »
znaci ok je..i samo veci razmak izmedju prvog i drugog obroka...al bar nesto da je uredu,sad trenutno imam vecih problema koji ce da ubiju volju za ovim sportom 80% zove se lipomastija :( tako da sve ovo pada u vodu.

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?action=dlattach;topic=25688.0;attach=68951;image

ova slika sto je pedja objavio,isto je kao da gledam sebe znaci identicno
« Poslednja izmena: Mart 20, 2013, 05:36:36 posle podne каскадер »

Van mreže каскадер

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 179
Odg: trening
« Odgovor #104 poslato: Mart 25, 2013, 08:11:04 pre podne »
jel neko imao probleme sa ginekomastijom,treba mi neko ko je prosao sve to,za neke savete!

i interesuje me kako mogu da saznam da li je ginekomastija ili je lipomastija..posto sam mnogo citao i pise da se lipomastija moze resiti i bez noza :P ako je tako molim boga da je kod mene lipomastija
« Poslednja izmena: Mart 25, 2013, 08:40:06 pre podne каскадер »