WFC 2 donio je još jedan interesantnan fightcard koji je unatoč najavama i kasnijim izmjenama zadržao atraktivnost i visoki rang boraca.
Imena poput Landija Jonsa, Faverusa, Rupponena, Nascimenta i Mirenića učinili su ovu večer vrijednom putovanja u Ljubljanu u Halu Tivoli. Posjećenost je nažalost bila ispod očekivane, pa se valja zapitati je li posrijedi nedovoljna informiranost javnosti ili pak manjak interesa za ultimate fight.
1. Fabrizio Nascimento (Brazil) vs Lubomir Guedjev (Bugarska)
Event je otvorila borba između odličnog brazilskog grapplera Fabricija Nascimenta i Bugara Lubomira Guedjeva. Odmah nakon starta Brazilac seli borbu u parter, gdje ubrzo iz side mounta hvata Bugara u kimuru, no sucu to očito nije bilo od velike važnosti i odlučio je da borbu treba vratiti u stajaći položaj (Zanimljivo je da je Nascimento već bio u sličnoj situaciji na turniru u zagrebačkoj Dubravi). Oba borca su nastavila s okršajem u stand-upu, a Nascimento uskoro ponovno borbu vraća u parter, iako mu je išlo sasvim dobro u stojci. Ta odluka ga je zamalo koštala pobjede budući da je završio s Bugarem u guardu, koji je krenuo nemilosrdno sipati jake ground n pound udarce. Već smo povjerovali u Brazilčev kraj, no on je pokazao veliku izdržljivost i uspio dokrajčiti Guedjeva triangle-armbar chokeom.
2. Denis Siver (Njemačka) vs Said Khalilov (Rusija)
Sraz Rusa i Nijemca potrajao je duže nego što se očekivalo.
Samim početkom borbe Siver je krenuo u napad i započeo ofenzivu koja se protegla na tri runde.
Prve dvije runde Khalilov nije činio ama baš ništa. Svojom nevjerojatnom sposobnošću da prima udarce i mazohističkom pasivnošću podsjećao je na Japanskog borca Kaneharu. Trećom rundom Rus prekasno odlučuje uzeti inicijativu i konačno počinje odgovarati na upućene udarce, no to nije bilo niti blizu da bi oduzeo prednost Siveru. Vidno umoran od plasiranja razornih kombinacija, Siver i dalje napada kickovima no Khalilov ne posustaje ali niti ne čini mnogo kako izborio prednost. Podijeljenom sudačkom odlukom Siver zasluženo slavi pobjedu.
3. Dimitrij Stojanov (Bugarska) vs Robert Jocz (Poljska)
U 3. borbi nijedan od boraca nije pokazao preveliko umijeće, kako u stojci tako ni u borbi u parteru, no Bugarski borac uspio je snagom i većom aktivnošću ostaviti bolji dojam na suce i odnijeti pobjedu split decisionom (2-1).
4. Baga Agaev (Rusija) vs Antoni Rea (Francuska)
Antony Rea učenik je Cyrillea "The Snake" Diabatea koji ga je i pratio u kutu. Uslijed kratke izmjene udaraca Rea se spušta na tlo gdje odmah pokušava izvući heel hook polugu, što mu naizgled ne polazi za rukom budući da Agaev uspijeva ustati i stvara pritisak daljnjim udarcima, no Rea konačno uspijeva "zakopčati" polugu a Agaev ubrzo predaje borbu.
5. Dean Mađarević (Slovenija) vs Miša Nikolić (Srbija)
Dean Mađarević poznati je slovenski muay thai borac, a ovdje je imao svoj MMA debi. Iako se radilo o MMA borbi, oba borca su odlučila borbu provesti na nogama. Mađarević je pokazao znatno bolje ručne tehnike, a također je dominirao u izmjeni kickova. Dobar rad iz klinča priskrbio je domaćem borcu jednoglasnu odluku sudaca u borbi koja je pri kraju ipak se malo razvodnila. Valja napomenuti da Mađarević nije niti pokušavao silaziti u parter, čak ni kada je njegov protivnik bio oboren na pod. Mađarević zaslužno izvojeva pobjedu odlukom sudaca.
6. Rodney Faverus (Nizozemska) vs Mikko Rupponen (Finska)
Faverus je poznati borac iz japanskih i europskih ringova, a sinoć su mu u kutu bili kolege iz njegovog novog kluba Golden Glory (dosad je nastupao za Schrijberov tim). Borbu je od samoga početka kontrolirao agresivni Finac. Rupponen obara Faverusa na tlo, a ubrzo zatim i uspostavlja kontrolu i iz garda upućuje razorne udarce prema Faverusu koji se poprilično efektivno brani protiv impresivnog Rupponena.
Tijekom cijele prve runde Rupponen dominira kontrolom i udarcima što iz garda, što iz side mounta. Faverus u aktivnoj defanzivi brani pojedine naletaje, no Rupponen ipak pronalazi rješenje i plasira nekoliko razornih udaraca u tijelo i glavu Nizozemca. Drugom rundom Rupponen nastavlja kontrolu masivnim takedown-slamom no ubrzo nakon toga sam predaje borbu zbog ozljede prsta. Da li je posrijedi nezgoda pri udarcu, ili po riječima Faverusova trenera udarac koji je onesposobio Finca, teško je prosuditi. Jedno je sigurno; Rupponen je pokazao visoki nivo pripremljenosti i dobar ground and pound. Faverus je tako neočekivanim obratom izborio pobjedu prekidom zbog Finčeve ozljede.
7. Miodrag Petković (Srbija) vs Ramon Pisciotta (Italija)
Miodrag Petković je postao stalno ime na gotovo svakom turniru na ovim prostorima. Čestim borbama postao je nešto poput Bate Živojinovića na lokalnoj MMA sceni budući da gotovo da ne propušta priliku da se bori. Prošlo gostovanje na WFC 1 u Kopru koštalo ga je teškoga nokauta od Brazilca Feijaa iz BTT teama, a ovoga puta susreo se sa talijanskim borcem Pisciottom koji je izgledom neopisivo podsjećao na nekakav čudni hibrid Clarka Gablea i Dana Severna u mlađim danima. Brkati talijan je ipak bio preveliki zalogaj za Petkovića koji je u svome standardnom stilu borbe pasivno kružio ringom i forsirao svoj slow motion boks koji nije imao većega učinka. Pisciotta je plasirao mnogo udaraca u butinu Petkovića, a u drugoj rundi je ručnim tehnikama ostavio dosta traga na licu Petkovića koji je kao i inače tek tada odlučio prebaciti u višu brzinu, no prekasno jer biva uskoro primoran predati meč uslijed ozljede lica zbog udaraca.
.....