Oktobar 07, 2024, 01:14:46 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.339 poruka u 18.770 tema - 20.979 članova - Poslednji član: Mirtinvest
X3MShop banner

Autor Tema: Pomoc oko ishrane  (Pročitano 2204 puta)

Van mreže Colaticc

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
    • youtube
Pomoc oko ishrane
« poslato: Januar 16, 2013, 12:36:37 pre podne »
Zdravo svima  nov sam na forumu.Imam jedno pitanje.Posto zivim sa roditeljima i 3 maldje sestre i nmg da biram sta da jedem.Eto npr veceras za veceru ustipci i pasteta :). Meso samo vikendom ostlao je klasika pasulj grasak.Trudim se da makar preko jaja i mleka unosim sto vise proteina. Poceo sam od skoro da koristim protein.Pa bi hteo da vas pitam na sta da se fokusiram oko ishrane da mi cilj bude da svaki dan unesem oko 150gr prot i vise(imam 75kg 182cm).Idem godinu i 6 meseci u teretanu.Od suplemenata sam poceo da koristim protein kreatin vitamin d3 i to je to.Ako ima vec neka slicna tema dajte link da dzabe ne mlatitimo praznu slamu valjda se tako kaze :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #1 poslato: Januar 16, 2013, 07:12:38 pre podne »
Zdravo svima  nov sam na forumu.Imam jedno pitanje.Posto zivim sa roditeljima i 3 maldje sestre i nmg da biram sta da jedem.Eto npr veceras za veceru ustipci i pasteta :). Meso samo vikendom ostlao je klasika pasulj grasak.Trudim se da makar preko jaja i mleka unosim sto vise proteina. Poceo sam od skoro da koristim protein.Pa bi hteo da vas pitam na sta da se fokusiram oko ishrane da mi cilj bude da svaki dan unesem oko 150gr prot i vise(imam 75kg 182cm).Idem godinu i 6 meseci u teretanu.Od suplemenata sam poceo da koristim protein kreatin vitamin d3 i to je to.Ako ima vec neka slicna tema dajte link da dzabe ne mlatitimo praznu slamu valjda se tako kaze :)

generalno je ishrana JAKO LOSA i gomile praznih kalorija
pogledaj malo temu ISHRANA pa ces videti da ima jako mnogo otvorenih tema ,od momaka koji su postavljali slicna pitanja kao ti gde smo odgovarli

meso
riba
jaja
sirevi
pirinac
krompir

a ovo
ustipci i pasteta..jbg..ovo je toliko lose da ono..

Van mreže Colaticc

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
    • youtube
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #2 poslato: Januar 16, 2013, 09:30:00 pre podne »
Svestan sam ja sta bih trebao sve da jedem.Nego smo u bas losem stanju sa parama.I dodje meni da kukam :) kad ceo dan uspem lepo da jedem i onda vecera ustipci ili tako nes pita sa sirom itd...Ali jbga Srbija :D.Nego da kad imam tako nes jel bolje da ne jedem ili i nemam problema oko gojenja tj ide polako otprilike 0,5kg mesecno tkao da mi ne smeta da jedem svasta.I hvala vam na odgovorima valjda ce doci dobra vremena gde moze se jede kako valja

Van mreže Colaticc

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
    • youtube
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #3 poslato: Januar 16, 2013, 09:31:49 pre podne »
I da najveci izvor proteina su mi jaja i mleko i Whey(zab sam malopre jel mogu sa  Whey-om da nadoknadim protein npr ostalo mi 40gr od 150 a vec sam uzeo whey u pwm?)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #4 poslato: Januar 16, 2013, 10:20:54 pre podne »
Svestan sam ja sta bih trebao sve da jedem.Nego smo u bas losem stanju sa parama.I dodje meni da kukam :) kad ceo dan uspem lepo da jedem i onda vecera ustipci ili tako nes pita sa sirom itd...Ali jbga Srbija :D.Nego da kad imam tako nes jel bolje da ne jedem ili i nemam problema oko gojenja tj ide polako otprilike 0,5kg mesecno tkao da mi ne smeta da jedem svasta.I hvala vam na odgovorima valjda ce doci dobra vremena gde moze se jede kako valja

ja stvarno nezam sta bih ti rekao za ovo
DALI DA JEDEM LOSU HRANU ili DA U OPSTE NE JEDEM....
ovo je toliko mucno pitanje da ja jednostavno nemam niti prava niti zelim da odgovaram na ovako nesto
jer ovde nije OD DVA ZLA IZABRATI MANJE jer je VELIKO zlo i jedno i drugo

Van mreže step

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #5 poslato: Januar 16, 2013, 11:42:44 pre podne »
Pa nekad i jesu finansije prepreka razumemo se...Ali druze snalazi se kako mozes i umes ^^ ja znam nekad posto sam skolarac, umesto uzine kupim sebi junetinu skuvam - krompira imam uvek u kuci pa skuvam. Prosjacim po mesarama, kazem dajte mi za 120 dinara junetine. Nemoj npr da kupis pastetu kupi PIRINAC kupi KROMPIR. Jaja nekad kupujem na komad skupljam 10-15 dinara po kuci   ::)
Tesko, ali cilj je bitan. I svi se snalazimo kako god umemo..Premija je kad imam u frizideru 50 jaja.kao danas baka donela <3  :) i kiluu belog.  ::)

Pa kao pre neki dan zazeleo se one OGROMNE cokolade 30gr proteina, skupio novac.Pa svratio u Ogistar i kupio. ahhh prejeo sam se :p

I bolje te pare sto si ulozio u kreatin i protein, da sii ulozio u JAJA i MESO! iskreno.
« Poslednja izmena: Januar 16, 2013, 11:46:39 pre podne step »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #6 poslato: Januar 16, 2013, 12:03:41 posle podne »
bravo step
that"s SPIRIT

Van mreže Colaticc

  • Član
  • *
  • Poruke: 47
    • youtube
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #7 poslato: Januar 16, 2013, 04:09:27 posle podne »
Problem je u tome sto ja jaja i meso i ostalo  nmg da kupujem samo za sebe imam tri mladje sestre.Nmg ja kupim sebi belo meso junetinu a one da gledaju kako ja jedem jer para za sve nas nemamo a pasteta ne kupujem ja nego majka.A i protein sam kupio bas iz tog razloga sto cu ga samo ja uzimati.Ja na sve moguce nacine gledam da jedem sto zdravije.Nego i cene skocile 10 jaj 150-200din mleko 80 i nes jos malo pa cemo na hlebu da zivimo :) Msm nije da se zalim sad kukam i ovako sto jedem vidim odlican napredak.Jedem ja ono ovsene pirinca kada ima i ostalo.I hvala na odgovorima jos jednom i ovaj forum je riznica znanja previse gluposti postoji u srbiji vezano za ovaj sport.Tako da hvala vam jos jednom :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Pomoc oko ishrane
« Odgovor #8 poslato: Januar 17, 2013, 07:16:20 pre podne »
nema na cemu da hvalis
nadam se da ces da uspes i da ce situacija da se popravi