Septembar 19, 2024, 05:19:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Duzina treninga...  (Pročitano 2535 puta)

Van mreže Neki_nebitan_lik

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Duzina treninga...
« poslato: Mart 13, 2013, 03:11:54 posle podne »
Citao sam dosta na forumu o nacinu treninga i skapirao sam da je dobro raditi trening sa manjim pauzama izmedju serija, 4 vezbe po 4 serije od 8 do 12 ponavljanja...Moji treninzi izgledaju upravo tako, maksimalno dajem sve od sebe ali...duzina treninga u tom slucaju mi ne prelazi 30min...kad radim ramena onda je to oko 20 min...da li je to ok, jer radim jednu misicnu grupu po treningu, tako da provedem svega do 30 min treniranja u teretani? :D

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Duzina treninga...
« Odgovor #1 poslato: Mart 13, 2013, 03:19:15 posle podne »
Kolike su te manje pauze izmedju serija?
I sta zelis da postignes tj koji su ciljevi?
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Neki_nebitan_lik

  • Član
  • *
  • Poruke: 28
Odg: Duzina treninga...
« Odgovor #2 poslato: Mart 13, 2013, 03:24:47 posle podne »
pauze su od 30sek do max 60...Za sada je cilj masa..Dobijam upale redovno, treninzi su jako intezivni, samo me interesuje da li je to vremenski premalo, ipak 20tak do 30 minuta u teretani deluje jako malo :)

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: Duzina treninga...
« Odgovor #3 poslato: Mart 13, 2013, 03:41:30 posle podne »
U BB termin intezivno je rezervisan za sto vece tezine koje se podizu, pa kad dizes intezitet to znaci da radis sa vecim kilazama, sto i jeste jedan od principa za rast, a sto je u suprotnosti sa kratkim pauzama.
Meni su te pauze od 30-60 rezervisane samo u periodu definicije, iako se masa ili definicija radi u kuhinji, naravno.
Kada radim snagu ili masu, trudim se da podizem ili broj ponavljanja ili intezitet iz treninga u trening a za to mi je sigurno potrebno od 2-3min u zavisnosti sta vezbam(kod cucnjeva i duze)

Nije snaga sve na svetu, ali kako si pocetnik, trebalo da se fokusiras na neko ozbiljno jacanje.
Npr zagrejes se sa par serija i onda uradis jednu gde das sve od sebe, hoces li posle 30-60 sekundi uspeti da podignes sledecu seriju bar priblizan broj ponavljanja?

Trebalo bi malo da prelistas po forumu ima brdo zanimljivih tema i odgovora na tvoja pitanja.

Mozes ti uraditi sve sto treba za 20-30min, ali ne verujem da imas toliko iskustva i znanja da bi znao sta radis za to vreme.
Pozdrav
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD