Oktobar 07, 2024, 05:14:07 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.341 poruka u 18.770 tema - 20.979 članova - Poslednji član: Mirtinvest
X3MShop banner

Autor Tema: Ugljeni HIdrati  (Pročitano 1683 puta)

Van mreže SlonilgoNS

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Ugljeni HIdrati
« poslato: Januar 11, 2013, 06:51:59 posle podne »
Cao! Hteo sam da vas pitam nesto u vezi ugljenih hidrata,stime da sam mnogo sta protivurecno cuo o njima,a bitan su deo ishrane.Naime,cuo sam da ugljeni hidrati sluze samo povecanju energije,te previse ugljenih hidrata nema nikakvu poentu,sem uzimanja u umerenim kolicinama(koliko metabolizam moze da podrzi) da bi se dobilo dovoljno energije i da se ne bi gojilo.Sa druge strane,cuo sam da ugljeni hidrati podrzavaju rast misica i da se moraju uzimati u velikim kolicinama prilikom rada na masi i rastu misica,pa vas pitam:Koje od ovih tvrdnji je tacna,i da li stvarno moram da uzimam gomilu ugljenih hidrata da bi mi misic rastao,a pritom se i gojio? Hvala unapred

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Ugljeni HIdrati
« Odgovor #1 poslato: Januar 11, 2013, 07:46:15 posle podne »
Men sana in corpore sano !

Van mreže SlonilgoNS

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Ugljeni HIdrati
« Odgovor #2 poslato: Januar 11, 2013, 08:31:39 posle podne »
A da li je ikako moguce stabilizovati telesnu tezinu dok se radi masa?Npr trcanjem posle treninga ili kardiom?

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: Ugljeni HIdrati
« Odgovor #3 poslato: Januar 12, 2013, 05:34:48 posle podne »
Definisi to "stabilizovati"?

Ako mislis na skidanje masnih naslaga onda ne moze, iz prostog razloga jer za masu trebas vise kalorija, a za skidanje masti manje...