Jun 27, 2024, 11:18:27 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.244 poruka u 18.758 tema - 20.949 članova - Poslednji član: dvm
X3MShop banner

Autor Tema: Moj trening  (Pročitano 12651 puta)

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Moj trening
« Odgovor #15 poslato: Oktobar 12, 2006, 11:18:14 posle podne »
Radi onda kako si gore napisao,mada mozes listove da ubacujes jednom u grudi-bic i jednom ledja-tric,da ne bi preterao sa treningom ramena-noge

E na Tebe sam mislio, izmedju ostalih!!!  :D :wink:

Evo nesto sam ubacio pa mozete da pogledate, a ima veze sa ovim sistemima od tri dana nedjeljno...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=2710.0

 :wink:
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Moj trening
« Odgovor #16 poslato: Oktobar 12, 2006, 11:48:13 posle podne »
Radi onda kako si gore napisao,mada mozes listove da ubacujes jednom u grudi-bic i jednom ledja-tric,da ne bi preterao sa treningom ramena-noge

E na Tebe sam mislio, izmedju ostalih!!!  :D :wink:

Evo nesto sam ubacio pa mozete da pogledate, a ima veze sa ovim sistemima od tri dana nedjeljno...

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=2710.0

 :wink:

Nisam te skapirao
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Moj trening
« Odgovor #17 poslato: Oktobar 13, 2006, 12:05:12 pre podne »
U ranijem postu u ovom topicu sam rekao da za razliku od vecine ovdje na forumu ne podrzavam vjezbanje ramena sa nogama, cak ni u ovoj varijanti od tri dana nedjeljno... Ti si preporucio covjeku tu varijantu pa je uslijedio moj komentar:
"E na Tebe sam mislio, izmedju ostalih!!! :-) ;-)" 
 
U svakom slucaju je imalo mnogo vise saljiv nego li ozbiljan prizvuk... ;-)

Ne znam da li sam uspio da se pojasnim...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže sasacg

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 9.809
  • Get up you son of a bitch,'cause Mickey loves you!
    • http://www.realx3mforum.com
Odg: Moj trening
« Odgovor #18 poslato: Oktobar 13, 2006, 01:01:49 pre podne »
U ranijem postu u ovom topicu sam rekao da za razliku od vecine ovdje na forumu ne podrzavam vjezbanje ramena sa nogama, cak ni u ovoj varijanti od tri dana nedjeljno... Ti si preporucio covjeku tu varijantu pa je uslijedio moj komentar:
"E na Tebe sam mislio, izmedju ostalih!!! :-) ;-)" 
 
U svakom slucaju je imalo mnogo vise saljiv nego li ozbiljan prizvuk... ;-)

Ne znam da li sam uspio da se pojasnim...


Sve je OK :wink:
"You'll be able to spit nails. You're gonna eat lightening and you're gonna crap thunder, you're gonna become a very dangerous person"

HASTA LA VICTORIA SIEMPRE !!!

Van mreže jkd4evr

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Moj trening
« Odgovor #19 poslato: Oktobar 20, 2006, 11:01:52 posle podne »
a zasto toliko vezbi na masinama glupost najveca
ovo je par dobronamernih saveta za sve koji pocinju, ne samo za tebe direktno;
ako tek pocinjes sa tegovima, koncentrisi se na par najacih liftova
bench, squats, deadlift, OHP,  BB row,  dip., pull -up (ili ti "zgib" negubi vreme na lat masini). to je to nista vise
negubi vreme sa izolacijama ako nemas osnovnu masu
tako ces ustedeti i na vremenu
recimo ponededeljak -> Squats, Bench, DL, dip
           sreda             -> Squats, OHP, Row, pull-up
           petak             -> ponovi ponedeljak

sledece nedelje okreni treninge.

radi sve u opsegu recimo 3 x 5 i neidi do otkazivanja.  i trudi se da dodas tezinu svake nedelje na svaki lift.
vezbe kao sto su squats i deadlift ce najbrze nabaciti masu na celo telo nemoj ih slucajno izostaviti,
malo ljudi nazalost konta ovo
najvaznija stvar ako hoces masu je hrana, a ne koliko ces uraditi repeticija to su gluposti, nijedan program ti nece doneti ni kilogram ako nejedes vise nego stro trosis

to su samo moji saveti

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Moj trening
« Odgovor #20 poslato: Oktobar 21, 2006, 12:09:14 pre podne »
Jesi li ti koristio taj sistem treninga?
Ok, cijela prica oko osnovnih vjezbi donekle i pije vodu... Ali tri treninga nedjeljno da prva vjezba u treningu bude cucanj? Sta ti je 3X5? Nadam se da nisu 3 serije po 5 ponavljanja?!
Ako i dalje govorimo o bodybuildingu...
Ajde malo pojasni...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Moj trening
« Odgovor #21 poslato: Oktobar 21, 2006, 12:19:10 pre podne »
Evo ga jedan zanimljiv clanak koji pocetnicima moze biti vrlo koristan...
Naravno kao i mnogi drugi koji se nalaze na ovom forumu slabo se citaju i zbog toga se stalno iznova i iznova postavljaju ista pitanja... Ovo je jedan koji sam pronasao u roku od 30 sekundi, e sada ako se potrudite mozete naci jos dosta toga zanimljivog....

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php?topic=430.0
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže jkd4evr

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Moj trening
« Odgovor #22 poslato: Oktobar 21, 2006, 12:29:36 pre podne »
naravno da sam koristio da nisam nebih napisao to,
uostalom ovo nisam ja izmislio, daleko bilo, cista nauka.
sustina je u tome da se puno ljudi opterecuje nepotrebnim vezbama kada one
u stvari nece uraditi nista, celo telo funkcionise kao celina tako da nijedna kolicina
vezbi za izolaciju bicepsa nece piti vodu ako imas slaba ledja.
Ljudsko telo se trudi da raste u harmoniji, tj automatcki
ukljucuje inhibitorni sistem ako oseti da se jedna strana razvija a druga ne.
Zbog to ga da da se nebi povredio.
da ne filozofiram poenta je da osim ako vec nisi dovoljno razvijen da mozes da se koncentrises na izolacije, gubljenje vremena
Vezbe ko je sam naveo razvijaju celo telo i treba da su osnova svakog treninga, bilo da si bodybuilder ili sta vec
sve te masine i te gluposte nema veze ali ok
dve najavce vezbe za rast celog tela (iako tako ne izgleda na prvi pogled) su squats a pogotovo deadlift
zato ge radis 3 puta nedeljno ali u malom dnevnom volumenu tj 3 serije po 5 repeticija
sto znaci u prevodu nedeljno radis 45 repeticija ukupno, sto je daleko bolje nego raditi sve u jednom danu
(pogotovo ako tek pocinjes)
frekvencija je bitna
opet kazem hrana je na prvom mestu

Van mreže ĐORĐE KOLUNDŽIJA

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.208
    • FITNESSTRENER
Odg: Moj trening
« Odgovor #23 poslato: Oktobar 21, 2006, 12:49:24 pre podne »
I da se složim sa skoro svime što si rekao,kao što reče Vladar,ovde pričamo o Bodybuildingu...ti treninzi su možda dobri za disciplinaše snage ali kada i jednog budem video sa separacijom,detaljima,proporcionalnom i kompletno razvijenom muskulaturom onda ćemo moći da pričamo na tu temu...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Moj trening
« Odgovor #24 poslato: Oktobar 21, 2006, 01:06:06 pre podne »
Pa ovako... namjerno sam postavio ovaj zadnji tekst zato sto u njemu Sarcev govori o sistemima treninga za pocetnike... jako je zanimljiv i preporucio bih ti da ga procitas...

Svaka vjezba u kojoj osjecas misic koji vjezbas je dobra za tijelo, bila ona 2-rucno vucenje ili lat vucenje...ne vidim razloga zasto bi zgibovi bili fenomenalni a da lat vucenje nema veze sa mozgom? Cak neki pocetnik ce vjerovatno moci da se podigne jednom ili nijednom na vratilu, a na lat masini ce prilagoditi tezinu, steci snagu i onda raditi i zgibove i lat vucenja...

Smatram da je najbitnija stvar za pocetnike je da nauce da uspostavljaju vezu uma i misica tj. da osjecaju misic koji rade, to mislim da neces postici sa strogim drzanjem 3x5 ponavljanja, znaci treba stimulisati i sporogrceca i brzogrceca misicna vlakna...

Sto se tice masina vazno je pogoditi misic iz svakog ugla, a ako mi u tome pomazu masine treba ih koristiti, veliki sam pobornik rada sa slobodnim opterecenjem, ali to definitivno ne znaci da mislim da masine nemaju veze s mozgom...itekako su korisne...

Sto se tice pocetnika ako se hrane dobro kakav god trening koristili rasti ce, manje ili vise, ali zasto ih odmah ne uputiti u ono pravo, da na vrijeme pocnu da izvode vjezbe ne obaziruci se toliko na broj ploca na sipki vec na stimulaciju misica... Zato mi ovaj tvoj trening vise i lici na neki powerlifterski nego na BB, sto opet kazem moze da donese rezultate, ali mislim da ima boljih varijanti od serija koji se sastoje iz 5 ponavljanja bez otkaza..


PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže jkd4evr

  • Član
  • *
  • Poruke: 15
Odg: Moj trening
« Odgovor #25 poslato: Oktobar 21, 2006, 01:24:57 pre podne »
pa ok ja sam izneo svoje licno misljenje, formirano koliko iz obimne edukacije i licnog iskustva
mislim da masine su gubljenje vremene za pocenike,
ako je nemoguce uraditi jedan zgib onda OKet  lat masina je u redu noralno treba negde poceti,
ali zbig je vezba celog tela i mnogo je teza nego lat masina (sto inace znamo i svi netreba ni diskutovati)
licno neverujem u to " 4 x 8 " je za velicinu a 10 x 3 za snagu,
uostalom nisam do sada video nikog da dize bench 200kg i deadlift 300 a da je mali
e sad to sto ima salce ok, to je ishrana ne trening.
drugim recima niko nije postao veci a da nije postao snazniji tako da sve to ja treniram za masu a ne za
snagu je malo nelogicno ali ok

opet kazem, sto je inace poenta mog posta, da ne ulazim u
druge vode jer svako ima vec svoje formirano mislejnje o svemu tome,
mislim da izolacija je potpuno nepotrebna kod pocetnika
e sad ne mora biti 3 x 5 dao sam samo primer
tek kad imas osnovnu masu onda ajde neka konkretna izolacija ima smisla, sto kolundzija kaze
da popravis malo nepravilnosti u izgledu


sto se tice sarceva, hvala na linku mozda cu procitati ali iskerno ima mali zilion ljudi koje bi pre poslusao nego sto on kaze

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Moj trening
« Odgovor #26 poslato: Oktobar 21, 2006, 01:44:49 pre podne »
Da ali snagu mozes da dobijs i ne izvodeci serije sa malim brojem (tipa 3-4-5) ponavljanja koje cesto dovode do povreda, kazem opet powerlifting je jedno a BB drugo...

Da ljudi koji dizu 200kg iz cucnja imaju velike noge, ali redovno i povrede koljena, ledja... zato mislim da se ne treba drzati strogo niskog boja ponavljanja, a sigurno ne ispod 6-7... sve ispod toga je izazivanje srece...

Uzmi i odradi cucanj sa 40kg (ako dizes recimo 150kg) ali tako da ti spustanje traje minimum 6-7sekundi, a dizanje isto toliko, pa da vidis kako ces pogoditi svoje noge, a da pritom ti ne visi na vratu golema tezina koja ti svakog trenutka moze nanjeti povredu s kojom ces zaboraviti zeljezo...To je samo jedna varijacija na temu...

Veliki broj pofesionalnih takmicara radi sa velikim teretima, ali rijetko ko od njih ide nisko 5 ili manje, i isti to ne preporucuju za BB, iako dostina ima iskustva sa powerliftingom...

Za mene ne postoji osnovna i izolaciona vjezba, postoji ona koju pakleno osjetim u svojim misicima i ona koju ne osjetim... godinama sam radio cucnjeve sa niskim brojem ponavljanja, jer nisam znao za bolje i tek kada sam se skinuo sa te ideje vise je bolje i koncentrisao sa na vezu um-misic noge su pocele zaista da rastu i postaju jace...

EDIT:

Ne znam kako sam ovo previdio...

sto se tice sarceva, hvala na linku mozda cu procitati ali iskerno ima mali zilion ljudi koje bi pre poslusao nego sto on kaze

Sad tek i razumijem otkud ti svi ovi prethodni "argumenti"...

Ok majstore tvoje pravo, a moja glupost sto sam ista pokusavao da diskutujem... Sad vidim da ovi iskusniji na forumu mnogo brze od mene prepoznaju "experte iz '41" pa se pametno i ne ukljucuju u raspravu...

« Poslednja izmena: Oktobar 21, 2006, 02:11:40 pre podne Vladar »
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Odg: Moj trening
« Odgovor #27 poslato: Oktobar 21, 2006, 11:14:21 pre podne »
Evo da i ja dam koju na ovu temu...

Od kraja Aprila do Septembra ove godine sam trenirao po slicnom principu koji je jkd4evr naveo i to je bio program za razvoj snage radi povecenja performansi u sportu kojim se bavim.

Trening se bazirao na cucnju, mrtvom, mrtvom sa ispravljenim nogama, potisku za grufi, potisku za ramena i naravno, izbacaj, nabacaj, trzaj. Skoro svaki dan sam radio cucanj i mrtvo a ostale vezbe sam rotirao. Opseg ponavljanja je bio od 1-5 eventualno 6 ali retko. Moji rezultati su bili veliko povecanje snage, ega...ali od misicnog rasta ni traga. Ishrana je bila u redu...Trenirao me je jedan od najboljih trenera snage u drzavi tako da mozemo iskljuciti faktor ne znanja ili nepravilne forme..itd.

Pored povecanja snage zadobio sam i manje povrede kolena i ledja koje sam na srecu sanirao i sada mogu normalno da treniram...Takav nacin treniranja nije za svakog pogotovo za nekog ko se bavi body buildingom vec je za sportiste koji se bave totalno drugacijm sportovima i kojima je potrebna cista snaga...

Moram da priznam da mi je prijalo kada se okupe ljudi okolo i bodre me da podignem sto vise ali je veoma rizicno...

A ovo sto se tice da bi ranije slusao zilion ljudi nego Sarceva je stvarno smesno i ne zasluzuje komentar...

Van mreže Vladar

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 6.552
    • https://www.proteini.si/me/
Odg: Moj trening
« Odgovor #28 poslato: Oktobar 21, 2006, 11:28:41 pre podne »
Stari nije Sarcev jedini autoritet u bodybuildingu, ali ako tako ladno skartiraju covjeka sa tolikim znanjem i toliko afirmisanog u cijeloj prici onda imi nece odgovarati niko iz svijeta BB... a mi ovdije govorimo o bodybuildingu... Meni je interesantno da cujem kako izgledaju powerlifting treninzi, treninzi koji nisu standardni kao ove koje vecina od nas koristi, cak se vjerovatno ti sistemi mogu na odredjeno vrijeme i uklopiti u neki BB plan....
ALI ovo gore je potpuno neka druga prica koja nema veze sa nicim...
PRVI CRNOGORSKI WEBSHOP ZA PRODAJU DIJETETSKIH SUPLEMENATA I OPREME ZA BODYBUILDING:
www.proteini.me

Van mreže LUC1FER

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 639
  • One 'n' Only - X3M Gym
    • http://www.benchmark.co.yu, www.x3mgym.com
Odg: Moj trening
« Odgovor #29 poslato: Oktobar 21, 2006, 03:09:05 posle podne »
O tome i pricam, potpuno smo se razumeli :)