Septembar 18, 2024, 03:23:10 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Hocemo li ikada nauciti?  (Pročitano 5237 puta)

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Hocemo li ikada nauciti?
« poslato: Decembar 04, 2005, 07:53:11 posle podne »
Hocemo li ikada nauciti?

Kao i u svakom biznisu, saplement kompanije su sve agresivnije u nameri da nas odvoje od naseg novca. Neke kompanije imaju odlicne proizvode i veci deo onoga sto govore u svojim oglasima i reklamama je istina. Nazalost mnogo cesci slucaj je zasipanje reklamama za nesto sto je totalno *****, da ne budem vulgaran i nepristojni reci cu ovako, daleko vise smo obasuti reklamama za proizvode koji su nista drugo do cista prevara! Ti sumnjivi proizvodi su svakako stetni po vas novcanik a poneki i po vase zdravlje. Jedan od nacina da prepoznate takve proizvode je taj da vam se posle citanja ucini da od tog saplementa moze i komsijski pas da zapeva. Za svaki proizvod se tvrdi  da je klinicki testiran (clinically tested) ili da je odobren od doktora ( doctor approved). Neki imaju obe ove etikete. U kojoj je to klinici ispitivano, ha? Koji je to doktor preporucio taj saplement, i ima li taj doktor nekog finansijskog udela od prodaje tog saplementa? Ovo su neka od pitanja koje mi kao kupci treba da postavimo, pre nego se odlucimo za kupovinu odredjenog saplementa.
 
Ovakav stil oglasavanja proizvoda naime samo steti saplement industriji i udara penale onim retkim kompanijama koje ulazu ogroman novac i vreme u gore prave klinicke studije. Zasto bi to radile kada mogu da se pretvaraju i jednostavno bez ikakvih dokaza stave odgovarajuce etikete. Zato sto im je , verovali ili ne , stalo da mi konzumenti za nas novac dobijemo pravi proizvod i pravi kvalitet i tako dodjemo do ostvarenja zeljenih rezultata (naravno i da oni zarade novac ali u ovoj prici apsolutno zasluzen).

E sad, kako da znamo koji proizvodi “vrede”? Tesko pitanje ali evo ovako: kao prvo nemojte reklame da uzimate zdravo za gotovo iz prve ruke, postavite sebi kriticko pitanje i zavirite malo dublje u te tvrdnje. Stara poslovica u krugovima ljudi koji se bave marketingom je: budala i njegov novac ce uskoro biti rastavljeni! Jedini nacin da ne budete ta budala je da kriticki razmisljate i da postanete edukovan kupac.
Edukujte se , sticite znanje – ZNANJE JE MOC!
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 04, 2005, 08:02:42 posle podne »
navedi neki primer koji su to dobri a koji nisu dobro proizvodi npr. za whey proteine ?

Van mreže MR.BIG

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 2.984
  • BB Klub MR.BIG Kula
Re: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 04, 2005, 10:20:07 posle podne »
Markoni nisi bas procitao tekst, a?!
Nisam ga stavio da bih Ja nekom sugerisao sta je dobro a sta ne, vec je tekst mali podsetnik za sve mlade ljude koji su zeljni brzih rezultata pa iz te iste zelje brzaju i "bacaju" novac na kojekakve "svemoguce preparate!!!
I ja sam kao mlad momak bio takav i verovao nekoj bombasticnoj reklami da bih se na kraju osecao prevareno i izigrano! Isto to vidjam i u svojoj teretani i uvek posavetujem svoje klijente a na njima je da odluce sta ce kupiti a sta ne.
U saplemente koji definitivno nisu prevara spadaju kreatin, glutamin, vitaminsko mineralne formule, ZMA, Whey protein ...
E sad kojem ces se proizvodjacu prikloniti to je tvoja stvar i to je ono sto Ti sam treba da istrazujes i da saznas!
Znaci 1 kg Kreatina za 69 din (ovo karikiram naravno) ne moze biti dobra ponuda, jeftino i dobro nikad nije islo zajedno!
"No man has the right to be an amateur in the matter of physical training. It is a shame for a man to grow old without seeing the beauty and strength of which his body is capable." - Socrates

Van mreže Markoni

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.360
Re: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 05, 2005, 05:27:48 pre podne »
aa na to si mislio , uredu :D  :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 05, 2005, 07:58:23 pre podne »
da mr big je u pravu...takodjer bi trebalo da se obrati paznja na more preprodavaca koji su se sada pojavili u svosjstvu strucnjaka...

sta hocu da kazem....imao sam prilike da slusam jednog vodeceg prodavca u ovoj sferi kako naglas dovikuje...hej...pa u radnji ne treba da radi bilder da bi ranja funkcionirala..

kada mu se to razbilo od glavu nakon nekog vremena tj u istu radnju je dosao covek sa nekoliko pitanja u kojeg ga je strucnjak kojega boli kurac i za radnju i za sve sto je vez\nao za ovaj sport,tj on je tamo ssamo da bi pokupio svoju platu---pogledao bledo i rekao,,,,majstore...ja nemam pojma o cemu ti pricas..

a coveg ga je pitao jel ima da se kupi omega 3 ulje!!!!!!?????

jel treba nesto vise da kazem???

Van mreže SoberEgg

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 79
Re: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 06, 2005, 01:50:15 pre podne »
hehehe...Istina,u vecini radnji se osim proizvoda loseg kvaliteta nalaze i radnici jedva kvalifikovani...

Bilo bi glupo da navodim radnju o kojoj je rec,ali najjaci argument za neki prizvod prodavca u njoj je: "Dobro se pokazao" naravno na moje pitanje: A gde se to pokazao? obicno se ucuti ili mi bezazleno ponovi "Pa dobro se pokazao" :D Srecom firma stvarno ima super proizvode,koji su se zaista pokazali svuda kao odlicni ali opet...kada u radnju udje neko jos neupuceniji od njega...hehe opsti haos! :D

Ovde ne mislim samo na to sto izadje sa proizvodom loseg kvaliteta...sto se redje desava jer ce naravno kvalitetniji i skuplje kostati,pa je naravno cilj prodavca prodati mu bas njega...ali je frka kada neko sa svojih 50-ak kg izadje iz radnje sa nekim ZMA ili pak nekim Tribulusom i sl.(mislim na bilo sta sto nije gradivno) sa recenicom..."Ma ne treba meni nikakav Whey,ovo je nesto jos jace!!!"  :D :D a ovo desava se cesto...

Kapirate na sta mislim ;)
I Would fuck myself if I could

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 06, 2005, 05:22:00 pre podne »
Citat: SoberEgg
hehehe...Istina,u vecini radnji se osim proizvoda loseg kvaliteta nalaze i radnici jedva kvalifikovani...

Bilo bi glupo da navodim radnju o kojoj je rec,ali najjaci argument za neki prizvod prodavca u njoj je: "Dobro se pokazao" naravno na moje pitanje: A gde se to pokazao? obicno se ucuti ili mi bezazleno ponovi "Pa dobro se pokazao" :D Srecom firma stvarno ima super proizvode,koji su se zaista pokazali svuda kao odlicni ali opet...kada u radnju udje neko jos neupuceniji od njega...hehe opsti haos! :D

Ovde ne mislim samo na to sto izadje sa proizvodom loseg kvaliteta...sto se redje desava jer ce naravno kvalitetniji i skuplje kostati,pa je naravno cilj prodavca prodati mu bas njega...ali je frka kada neko sa svojih 50-ak kg izadje iz radnje sa nekim ZMA ili pak nekim Tribulusom i sl.(mislim na bilo sta sto nije gradivno) sa recenicom..."Ma ne treba meni nikakav Whey,ovo je nesto jos jace!!!"  :D :D a ovo desava se cesto...

Kapirate na sta mislim ;)
...ma narvno.. tome i ja govrim....

ali uopste gledajuci.....jako zalosno...jako zalosno...vlasnici radnja en shvataju da ako im ranja dobro radi...ona radi sama od sebe...ne zbog toga sto unutra sedi neki debil koji se u sve skupa razume kao mara u kriv kurac....

ali na zalsot takoje..

dodje klinac kojemu je i neki secer pre jaka stvar i ovaj mu preprucuje neki tribulus ili nesto bombasticnog naslova........zalsono

Van mreže Sasa Dimitrijevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.310
Re: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #7 poslato: Januar 07, 2006, 01:27:49 posle podne »
Moje misljenje je da ono sto je najeftinije naravno da je najgore, ali ne mora da znaci da je ono sto je najskuplje uvek mora da bude najbolje. Npr. razlika u ceni izmedju Whey proteina: American Muscle Whey i Dymatize ISO100 je ogromna ako ne i duplo skuplja. Razlika postoji naravno i u kvalitetu. Ovaj prvi je pun secera, i proteina sumljivog porekla, a ovaj drugi je savrsen proizvod koji ima 0 secera, 0 masti i oko 90% proteina.
Ali bas zbog te razlike u ceni treba naci neku sredinu npr: Dymatize Elite Whey.... Universal Ultra Whey Pro.... da ne nabrajam proizvodjace.

Ali bas zbog nedostatka novca, ljudi se najcesce odlucuju za NAJVECU KANTU koja NAJMANJE KOSTA..... I pored nasih upozorenja da ce kupiti glupost ipak se odlucuju za tako nesto. Greska.

Treba puno istrazivati, citati, posecivati forume, razmenjivati iskustva, i naravno sve to isprobati na samom sebi, i naci svoju idealnu formulu za uspeh.

Van mreže KasperskY

  • Light Heavyweight Member
  • ****
  • Poruke: 590
Re: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #8 poslato: Januar 07, 2006, 04:53:18 posle podne »
Mislim da Mr.Big konkretno prica o vasoj sopstvenoj edukaciji! Po meni ne bi trebalo da slusate ni prodavca u nekoj nutrition prodavnici niti nekog vezbaca u teretani koji je jednom nesto probao pa mu je to najbolje na svetu!!! Treba svakako cuti razlicita misljenja u vezi proizvoda za koji ste zainteresovani ali odluku za bilo sta bi trebali da donesete sami na osnovo svega sto ste culi i na kraju sami zakljucili!!!
Informacije se nalaze po raznim casopisima,knjigama ili internet stranicama.Treba sve od toga koristiti u nekoj edukaciji a neke odluke se donose tek nakon dosta procitanih textova o odredjenom proizvodu! Takodje neka iskustva momaka koji se bave iskljucivo tim temama svakako treba uzeti u obzir kao nesto relevantno u ovoj oblasti!
Sigurno necete moci da procitate isti broj informacija o necemu za jedan dan kao neko kome je to iskljucivo zivotna profesija i ko cita takav oblik informacija godinama unazad!

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Re: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #9 poslato: Januar 07, 2006, 05:09:35 posle podne »
Citat: BORIS
Mislim da Mr.Big konkretno prica o vasoj sopstvenoj edukaciji! Po meni ne bi trebalo da slusate ni prodavca u nekoj nutrition prodavnici niti nekog vezbaca u teretani koji je jednom nesto probao pa mu je to najbolje na svetu!!! Treba svakako cuti razlicita misljenja u vezi proizvoda za koji ste zainteresovani ali odluku za bilo sta bi trebali da donesete sami na osnovo svega sto ste culi i na kraju sami zakljucili!!!
Informacije se nalaze po raznim casopisima,knjigama ili internet stranicama.Treba sve od toga koristiti u nekoj edukaciji a neke odluke se donose tek nakon dosta procitanih textova o odredjenom proizvodu! Takodje neka iskustva momaka koji se bave iskljucivo tim temama svakako treba uzeti u obzir kao nesto relevantno u ovoj oblasti!
Sigurno necete moci da procitate isti broj informacija o necemu za jedan dan kao neko kome je to iskljucivo zivotna profesija i ko cita takav oblik informacija godinama unazad!
...OVO JE STVARNO LEPO NAPISANO BORIS....SVAKA CAST.....ali ok....ljudi moraju da pitaju,i naravno ne da slusaju samo nekoga ili bilo koga.....razmena iskustava je temelj svega...pogotvo u ovom nasem sportu

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #10 poslato: Januar 04, 2013, 10:07:05 pre podne »
TEXT KOJI ZASLZUJE DA BUDE NA VRHU!!!

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #11 poslato: Januar 04, 2013, 06:13:35 posle podne »
Svaka cast na budjenju teme ;)

Kolko je znanje o suplementima i ostalim stvarima u k***u, govori i cinjenica da nesto ne mora biti ni reklamisano a ono se prodaje.

Znam par momaka a i njihovih roditelja koji ne zele ni da cuju sta je to whey, kretain.... kad im pokusas objasniti.

Njima je puno jednostavnije i osjecaju se sigurnije kada odu u apoteku i kupe nesto za dobijanje mase (protein soje) jer su premrsavi i sve zivo su pokusali da se udeblaju ali ne ide. JER JE BITNO STA TETA U BJELOM ODJELU KAZE!
Koji usput receno kosta oko 40km (oko 20e) 500g
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže EXTREME

  • Administrator
  • Heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 1.497
Odg: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #12 poslato: Januar 06, 2013, 03:17:56 posle podne »
Text od pre 7-8 godina, a sve isto vazi i dan danas! 8)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Hocemo li ikada nauciti?
« Odgovor #13 poslato: Januar 07, 2013, 10:20:13 pre podne »
Text od pre 7-8 godina, a sve isto vazi i dan danas! 8)

zato ga iskopah hehhehe