Oktobar 07, 2024, 04:19:26 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.978 članova - Poslednji član: JessieTwent
X3MShop banner

Autor Tema: Jaja  (Pročitano 2221 puta)

Van mreže mickobor

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Jaja
« poslato: Decembar 13, 2012, 09:12:52 posle podne »
E ovako cuo sam za ovaj forum da je mnogo jak pa sam zeleo da se obratim pre svega ljudima na ovom forumu. Moja tema su kuvana jaja, krenuo sam u teretanu pre mesec i po dana, naravno zelim da do leta imam neki izgled. Trenutno imam 80 kg i visok sam 188 cm. Posle svakog treninga pojedem 5 belanaca. E sad vidim ima dosta bildera i ljudi koji su upuceni u zivot bodybildinga, pa bih zeleo da znam da li je ovo malo sto ja jedem, da li treba da povecam broj belanaca, i koliko mogu da napredujem do leta ?? E da treniram 5 puta nedeljno. Unapred hvala, Pozz svim clanovima na forumu :)

Van mreže Aleksandar_Brčić

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 137
Odg: Jaja
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2012, 09:40:13 posle podne »
Sta je sa ostalim obrocima?Kakva je ishrana,trening?

Van mreže mickobor

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Jaja
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2012, 10:21:02 posle podne »
Pa ovako posto radim non stop prvu od 7 do 4, jedem sta stignem 4-5 puta dnevno, ne pazim toliko na ishranu jer gledam samo da unosim hranu u sebe, treninzi su po mene teski jer sam tek poceo pa me misici bole, ali evo kako radim ja po nekoj listi
Ponedeljak- Grudi i biceps
Utorak- Ledja
Sreda- Triceps i podlaktice, nadlaktice
Cetvrtak- Ramena i trapez
Petak- Noge

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Jaja
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2012, 11:42:17 posle podne »
Ne valja ti ta logika-jedem sta stignem.
Ukratko,tebi treba dobro izbalansiran plan ishrane,tj.proteini iz kvalitetnih izvora(pilece belo meso,junetina,jaja,oslic,posni sir,curetina...),kompleksni ugljeni hidrati(ovsene pahuljice,pirinac,krompir...),kao i dobre masti(maslinovo ulje,laneno ulje,bademi,orasi,lesnici,riblje ulje...).Mogao bi da krenes od 2,5g/kg proteina,3-4g/kg uh i otprilke 1g/kg masti.Ovo bi za pocetak trebalo da ti bude sasvim ok.U tom slucaju,bi trebalo da hranu rasporedis na 5,6 obroka,koje bi konzumirao tokom dana.
Bilo bi dobro,ukoliko bi od suplemenata mogao za pocetak da nabavis whey protein,koji bi koristio posle treninga sa prostim secerima,buduci da je on u pogledu suplementa-osnova.Uz njega bi mogao da uzmes i kreatin monohidrat,koji nije narocito skup.
Ali sve to pod uslovom da sredis ishranu,jer ona je na prvom mestu,pa tek onda dolazi ostalo.
Vidi snadji se za hranu,organizuj se kao i svi mi ostali.Nikome nije lako,ali se borimo.

Sto se tice treninga,ukoliko planiras 5 puta nedeljno u teretanu,radi jednu grupu po treningu.

Van mreže mickobor

  • Član
  • *
  • Poruke: 6
Odg: Jaja
« Odgovor #4 poslato: Decembar 14, 2012, 04:10:50 posle podne »
Bas upravo mi je to problem, moram da se snalazim za skupu hranu koju ne mogu sebi da priustim. Ali kao sto si reko moracu da se snalazim. Hvala u svakom slucaju pokusacu da ispostujem savet, ako uspem da se snadjem za ovu hranu sto ce biti tesko :)

Van mreže Cratos

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 77
  • Words mean nothing.
Odg: Jaja
« Odgovor #5 poslato: Decembar 14, 2012, 11:29:26 posle podne »
Ta "skupa hrana" je jeftinija od većine "jedem šta stignem" hrane.
A little knowledge is a dangerous thing.