Septembar 19, 2024, 07:28:56 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.971 članova - Poslednji član: Davidiofvap
X3MShop banner

Autor Tema: Amatersko pitanje  (Pročitano 1937 puta)

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Amatersko pitanje
« poslato: Decembar 13, 2012, 12:01:31 pre podne »
Ja sam taz u ovoj zanimaciji i imam jedno amatersko pitanje, za koje do sada nisam uspeo da nadjem odgovor.
Zasto se za isti misic radi 2/3 razlicite vezbe? Da li je to pravilo ili stvar izbora i koji je cilj?


Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Amatersko pitanje
« Odgovor #1 poslato: Decembar 13, 2012, 12:29:03 pre podne »
Da dodam josh par pitanja, sta su "misici stabilizatori" u vezbama i na koji nacin sve misici mogu da rade u toku vezbe? Naprimer svuda pise da prilikom bench presa rade triceps i ramena. Da li to znaci da kada radimo BP ne trebamo raditi triceps i ramena ili je to neki rad koji ne smeta da se triceps i ramena rade u istom treningu sa bp.

Konkretno kada da uklopim ramena, sa grudima ili sa ledjima?

Sledece.. koju vezbu raditi za donja ledja, ja sam krenuo sa ekstenzijom ali mi ta vezba nikako ne prija. Osecaj mi je neugodan pa bih probao neke druge vezbe za donja ledja koja mogu koristiti pocenicima. Da li je u redu za donja ledja raditi samo vezbe izdrzljviosti tipa PLANKOVI ili slichne vebz t.j vezbe koje se rade u vise ponavljanja.

Hvala na odgovorima. Iskreno malo mi je bezveze da ptiam u teretani, jer tamo su svi strucnjaci a svi pricaju razlicito, pola sto mi pricaju pozaboravljam a i iskreno malo me sramota neka pitanja da pitam.


« Poslednja izmena: Decembar 13, 2012, 12:31:07 pre podne Milosavljevic »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Amatersko pitanje
« Odgovor #2 poslato: Decembar 13, 2012, 06:30:48 pre podne »
ja i ne bih rekao da si taz u ovome s obzirom na vokabular sa kojim raspolazes i s obzirom sa kakvim terminima se sluzis
no,dobro....
vise vezbi se radi iz razloga adaptacije misicnih vlakana na jednu kroz odredjeni broj vezbi pomnoozen sa odredjenim brojem pon u seriji,kroz neki vr period (obicno isti s obizrom na brzinu izvodjnja ponavanja x pauza) itd itd i
a i da razbijes monotoniju :D

doni deo ledja
hiperextenzija i mrtvak
ali pre prtvog bih te posavaetovao a naucis pravilno da izvodis radujes pokreta
mada kao sto rekoh-ne bih rekao da je to tebi strano..

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Amatersko pitanje
« Odgovor #3 poslato: Decembar 13, 2012, 01:03:09 posle podne »
ja i ne bih rekao da si taz u ovome s obzirom na vokabular sa kojim raspolazes i s obzirom sa kakvim terminima se sluzis

Citam dosta, taz sam u sportu pre mesec dana sam krenuo u teretanu. :)
Shvaticu ovo kao kompliment - pa hvala.
no,dobro....
vise vezbi se radi iz razloga adaptacije misicnih vlakana na jednu kroz odredjeni broj vezbi pomnoozen sa odredjenim brojem pon u seriji,kroz neki vr period (obicno isti s obizrom na brzinu izvodjnja ponavanja x pauza) itd itd i
a i da razbijes monotoniju :D

sada cu ti reci sto sam pitao za radjenje razlicitih vezbi za situ grupu. Odredjeni likovi sa kojima sam pricao su mi pricali da odredjene vezbe... naprimer za grudi, pogadjaju razlicite delove grud i time razlicito oblikuju misic.

doni deo ledja
hiperextenzija i mrtvak
ali pre prtvog bih te posavaetovao a naucis pravilno da izvodis radujes pokreta

Mrtvak... mrtvo dizanje? Da li mogu moje potrebe da zadovolje plankovi i bodivejt vezbe za izdrzljivost donjih ledja, posto mi cilj nije preterana masa.

Visok sam 1.80(1,2) i imam trenutno 82 kila od toga solidno stomache. Cilj mi je da dodam malo mase u ramenom pojasu i gornjem delu tela i da izgubim ovo salce u principu. :)




Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Amatersko pitanje
« Odgovor #4 poslato: Decembar 13, 2012, 01:05:55 posle podne »
Citat
Shvaticu ovo kao kompliment

i bio je kompliment

Citat
naprimer za grudi, pogadjaju razlicite delove grud i time razlicito oblikuju misic.

naravno da je ovo TACNO
ali ja sam mislio da ti ovo znas i da si trazio neki sofiscitiraniji odgoovr ali eto
sada imas 2 u 1 pa je sve jasno

Citat
Da li mogu moje potrebe da zadovolje plankovi i bodivejt vezbe za izdrzljivost donjih ledja, posto mi cilj nije preterana masa.

moze
a da skines salce=dijeta

Van mreže Milosavljevic

  • Član
  • *
  • Poruke: 14
Odg: Amatersko pitanje
« Odgovor #5 poslato: Decembar 13, 2012, 01:08:18 posle podne »
E hvala na odgovoru. Imam neku kao kontrolisanu ishranu. 2 treninga u nedelji tezine(split vucni/gurni kombo), dva treninga kardio. Radim bez nogu, jer su mi noge krupne, kada se skine sa njih masno tkivo, videcu da li da uklopim noge u pricu.

Hvala na odgovorima. :)

Inache skontao sam da mislis da sam trol jer vidim imate po forumu odredjene likove koji idu i lupetaju gluposti random. :D

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Amatersko pitanje
« Odgovor #6 poslato: Decembar 13, 2012, 01:16:19 posle podne »
sve ok