Oktobar 07, 2024, 12:46:05 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.977 članova - Poslednji član: realnigga
X3MShop banner

Autor Tema: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?  (Pročitano 3612 puta)

Van mreže Milanxle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« poslato: Decembar 10, 2012, 01:17:05 posle podne »
Evo jednog čudnog koncepta: Izgraditi mišićnu masu bez sala.
Pored ovog, koriste se još i nazivi kao što su: nemoguće, sveti gral bodybuildinga, prazne priče itd.
Ništa na ovom svetu nije nemoguće. Čak je i drveni šporet moguć, ali samo za jednokratnu upotrebu. Tako je i izgradnja čiste mišićne mase sasvim moguća stvar.

Problem je što je ovo dosta teško izvesti. Morate da vodite računa o ishrani tokom cele godine, da pažljivo kalkulišete svoje kalorije, makroe i suplementaciju i tada će napredak biti toliko spor da je smaranje gotovo zagarantovano.
Ja sam se pre nekog vremena razmišljao kako napraviti jedan sistem koji bi omogućio nabacivanje čiste mišićne mase, bez toliko monotonije i bez potrebe da se stalno vrše neke kalkulacije sa ishranom.
20/10 sistem za masu
OK, malo ovaj naziv zvuči misteriozno i bombastično, ali ima neke logike iza svega toga što pokušavam da pričam. Možda ste to već negde čuli, a možda i niste, ali bilderi najbolji napredak dožive nakon završenog takmičenja.
Nakon silnih meseci rigorozne dijete sledi period od mesec dana kada sve što se pojede praktično ide u mišić i samo se raste.

Bitno je znati kada šta jesti, a kada ne
Ja lično sam iskusio skokove od po 10kg za samo dva dana. Ne kažem da je sva dobijena kilaža mišić, ali bar 70 odsto je otišlo u mišić. Prvo što sam povukao gomilu vode u dehidrirane mišiće, a uzimajući u obzir da sve što sam jeo jesu bili slatkiši, ovo je vrlo impresivan rezultat.
Ukoliko se malo pametnije priđe čitavom ovom zadatku, ishod može biti dosta kvalitetne i čiste mišićne mase.
20/10 sistem se zasniva na ciklusu ishrane od 30 dana u kome se tokom prvih 20 dana vrši sistematsko smanjivanje kalorija i u stvari gubi kilaža.
WTF?! je verovatno reakcija većine žgoljavih likova koji čitaju ovaj tekst, ali poenta je u sledećem. 20 dana se ide na redukciju kalorija i UH kako bi se stvorila idealna anabolička okolina za nov mišićni rast.
Baš kao kod takmičara, samo što se ovde radi mini ciklus u kome se ne gubi ni blizu toliko kila. Poenta je izbaciti telo iz balansa kako bi reagovalo na nov mišićni rast.
Prvih 10 dana je izbacivanje svih loših namirnica iz ishrane (tipa fast food, slatkiši, sokovi i sve vrste šećera). Fokus je na zdravoj hrani: meso, jaja, sir, jogurt, pirinač, krompir, ovsene, voće i povrće.
Drugih 10 dana se povećava unos masti i proteina, a izbacuju se svi UH. Ovo će za posledicu imati izbacivanje viška tečnosti, ali ukoliko se unese dovoljno masti tokom dana, neće biti padova energije ni snage, a vremeneski period je previše kratak da bi došlo do gubitka mišićne mase.
Kada se završe ovih 20 dana, vreme je za 10 dana suficita u kalorijama i jakom treningu. Poenta je jesti što više hrane iz prvih 10 dana i čak dozvoliti sebi jedan “loš” obrok dnevno. Ovako će biti sasvim dovoljno kalorija i hranjive materije da se stvori nova mišićna masa.

A onda sledi jak trening
Mišići, šokiranim naglim smanjivanjem kalorija, bukvalno će povući u sebe sve moguće što stavite u usta. Dodajte na ovo jak trening sa što više tegova i garantovano prestižete svoju staru kilažu bez nabacivanja telesne masti.
Nakon ovih 10 dana, spremni ste za novu turu i tako sve dok vam ne bude dovoljno mišićne mase.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #1 poslato: Decembar 10, 2012, 02:00:26 posle podne »
ma  sta je bre ovo?

jel ovo neka zajebancija ili se neko povamprpirio ponovo??
« Poslednja izmena: Decembar 10, 2012, 02:02:35 posle podne Pedja_Petrovic »

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #2 poslato: Decembar 10, 2012, 02:05:51 posle podne »
Pa ovo je odlicno .
"Ja lično sam iskusio skokove od po 10kg za samo dva dana"
Recimo ja imam 94kg za 4 dana nabacim na 114 kg i to je to ! Kad je prvo sledece takmicenje ?
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #3 poslato: Decembar 10, 2012, 02:06:16 posle podne »
Pa ovo je odlicno .
"Ja lično sam iskusio skokove od po 10kg za samo dva dana"
Recimo ja imam 94kg za 4 dana nabacim na 114 kg i to je to ! Kad je prvo sledece takmicenje ?

ma ovo je neka zajebnacija

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #4 poslato: Decembar 10, 2012, 02:08:57 posle podne »
1. April je prosao. Pedja covek se uci dok je ziv, zato molim te nemoj da se bunis. Ovako nesto bi i ti trebao da probas !
Ti spadas u ove zgoljave likove sto se pominju u t ekstu cim se bunis protiv ovakvog sistema !
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #5 poslato: Decembar 10, 2012, 02:10:08 posle podne »
1. April je prosao. Pedja covek se uci dok je ziv, zato molim te nemoj da se bunis. Ovako nesto bi i ti trebao da probas !
Ti spadas u ove zgoljave likove sto se pominju u t ekstu cim se bunis protiv ovakvog sistema !

pa sto jes.-jes
uffff

Van mreže Milanxle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #6 poslato: Decembar 10, 2012, 02:29:51 posle podne »
Pedja, nemoj da shvatis pogresno, ovo sam video u nekom magazinu pa reko da postavim da vidim misljenja, inace ovo nisam ja napisao, samo sam kopirao.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.337
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #7 poslato: Decembar 10, 2012, 02:39:25 posle podne »
Pedja, nemoj da shvatis pogresno, ovo sam video u nekom magazinu pa reko da postavim da vidim misljenja, inace ovo nisam ja napisao, samo sam kopirao.

iskren da ti budem-i nadao sam se da je tako tj da ces do da napises da si ovo od nekuda kopirao
jer vecu glupost odavno nisam video

Van mreže nikac_92

  • Član
  • *
  • Poruke: 9
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #8 poslato: Decembar 10, 2012, 03:51:26 posle podne »
Naucna fantastika :D

Van mreže dragan vg

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.203
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #9 poslato: Decembar 10, 2012, 04:05:12 posle podne »
Ne,ali ovo u vezi dobijanja 10kila za 2 dana,I od toga 7kg krtine sa slatkisima je definitivno epski. ;D
Msm,dal da places ili da se smejes.

Van mreže newbody

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 861
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #10 poslato: Decembar 10, 2012, 07:54:50 posle podne »
A koji je izvor informacija, ovog tvog teksta?
Personalni/Licni trener Vernes.
Online konsultacije i savjetovanje:

https://www.facebook.com/vernes.karagic

Van mreže Milanxle

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 56
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #11 poslato: Decembar 11, 2012, 08:33:57 pre podne »
Ma ulazio sam na 100 000 sajtova citajuci nesto u vezi bb i naisao sam na ovo.
http://www.muskimagazin.com/2012/01/03/izgradi-misice-bez-sala/

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Izgradi mišiće bez sala( Sta mislite o ovom planu za vreme mase)?
« Odgovor #12 poslato: Decembar 11, 2012, 09:13:08 pre podne »
Bolje ove galerije sa desne strane da si gledao, ima interesantnih stvari...

npr :)
Men sana in corpore sano !