Septembar 17, 2024, 04:27:53 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.310 poruka u 18.764 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Nov Član(i na forumi i u teretani)  (Pročitano 6434 puta)

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Nov Član(i na forumi i u teretani)
« poslato: Decembar 01, 2012, 11:34:35 posle podne »
Pozdrav svima imam 19 godina visok sam oko 194 i imam 89 kilograma.Krenuo sam u teretanu jos negde u maju ali sam pravio pauze i sve ukupno mozda vezbam 4 meseca ali sada zelim bas ozbiljno da se posvetim(ishrana+pravilan trening).Slike cu okaciti za neki dan kako izgledam ali u globalu kad me neko vidi imam velike ruke sa malo sala,ali snagu i bas ne.Kad sam prvi put usao kao i svi napaljeni klinci odmah na bench posle sam video da mi nista ne znaci cimati se ukoliko nemam pravilian trening.Zasad treniram po ovom treningu.

Dan I-Grudi,Biceps

-zagrevanje,istezeanje
-Bench 4 serije, po 10 ponavljanja krecem sa 30kg 12 puta,40 kg 10,46 6-i vratim izbacim 40 oko 10-8
-Kosi bench sve 4 serije radim sa 30kg
-Razvlacenje na mašini.
-Potisak na ravnoj ili kosoj klupi.
-Potisak na masini.
-Biceps Skoto Klupa 4 serije
-Stojeci sa bučicama 4 serije
- Z sipka stojeci sirok hvat 3 serije

Dan II-Ledja Triceps

-zagrevanje,istezanje
-lat mašina sa onom sipkom spustanje do vrata
-lat mašina ista vezba samo napred.
-Uski hvat ista sipka napred.
-Trougao do grudi isto na lat mašini( za lepeze)
-Veslanje sa bucicom.
-ova vezba ne znam kako se zove pravilno ali uzmu se sipka sa tegovima i saviju se kolena spusta se ispod kolena i podize.radim 5 vezbe sa kombinacijama sve po 4 serije.
-Z sipka 4 serije.
-lat masina 4 serije
-Bucica iza glave 4 serije
-2 kanapa sto se razvlace isto 4 serije.Radim 3 vezbe isto sa kombinacijama.

Dan III-Ramena,Noge.

-U teretani gde idem ima masina posebno za ramena sa napred hvatom i pozadi i druga fixirana sprava sa sipkom posebno za ramena 2 vezbe po 4 serije napred i pozadi.
-Podizanje Z sipke do vrata 4 serije.
-Letenje 4 serije.
-Isto ne znam kako se zove vezba sedne se na stolicu i tegovi se dizu iznad glave i kad se spustaju ruke idu blago ispod pravog ugla.
-Noge radim samo kvadriceps,zadnju lozu i listove,presu i cucnjeve ne smem jos posto sam imao veoma tesku povredu kolena.

Trbusnjake radim svaki 2. dan.Nemam toliko stomak koliko imam na boku i debele butine.

Ja se stvarno izvinjavam sto ne znam stručne nazive vezbi ja sam pokusao da objasnim one sto nisam znao nazive.Ako ima neko savet za ishranu kompletan program ishrane i vezbi i kako skinuti stomak i to na butinama ako ima neki nac bez trcanja sad jer to stvarno ne smem zbog kolena,hvala unapred svima na savetima.  :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #1 poslato: Decembar 02, 2012, 11:22:20 pre podne »
pozdrav
doboro dosao
pogledaj temu 1.2.3 trbusnjaci za leto su tu
i videti ces tj shvatiti ces sve o tome kako bi sihrana trebalo da izgleda i na cemu da se zasniva

Van mreže Peša

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #2 poslato: Decembar 02, 2012, 11:34:06 pre podne »
Procitaj forum malo i naces dosta  toga sto te zanima  ;D

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #3 poslato: Decembar 02, 2012, 01:40:43 posle podne »
Hvala na odgovoru :) pregledah ceo forum ali ne mogu naci bas odredjenu ishranu ili ti trening ako moze link ako nije problem :)

Van mreže Peša

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #4 poslato: Decembar 02, 2012, 05:14:25 posle podne »
Ako zelis,a pretpostavljam da zelis masu.
Odmah da ti kazem trening za masu ne postoji . postoji hrana za masu i hrana za definiciju .
Da bi se pravilno hranio moras jesti 5-6 puta dnevno i unositi 2.5 g proteina i 5 g UH(ugljenih hidrata) po kilogramu telesne tezine . 15-20 posto ti je hrana 50-60 ti je trening,a ostalo suplementacija sto bi rekao pedja  ;) :)

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #5 poslato: Decembar 02, 2012, 06:23:30 posle podne »
Znaci sa 90kg to mi je negde oko 235g proteina i 450 UH.Hranim se pravilno ali ne mogu reci da sam debeo jer nisam imam sala na stomaku i butinama,mesavina sam mezomorfa i endomorfa nesto izmedju.Počeo bih da dobijem masu da ali i definiciju.Sad verovatno cu da koristim Whey.najveci moj problem nije nepravilnost nego sto zivim na selu i tipa to je ručak za celu porodicu to cu morati da ukinem  8).Za ovih 4 meseca sto sam isao definicija je manje vise 0 ali sam zato dobio blago receno na sirini(ramena,grudi).

Van mreže Marko95

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 132
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #6 poslato: Decembar 02, 2012, 06:40:12 posle podne »
Mozes proteine da zaokruzis na 250g, nece ti biti nista. Bolje da uneses malo vise proteina, nego da uneses manje.

@Pesa - ne bih se slozio da je trening najbitniji, jeste bitan, ali bitna je i ishrana, tako da ne bih dao 15-20% na hranu, a 50-60% na trening, pre bih rekao da postoje 3 bitna faktora (skoro podjednaka),a to su hrana, trening i odmor.

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #7 poslato: Decembar 02, 2012, 06:46:20 posle podne »
Hvala puno na odgovorima :) jer ja kontam da bi skinuo masti tj te naslage sto imam prvo moram da izgubim 7-8kg pa onda da krenem sa nabijanjem mase,zato sam dosao da ce whey odraditi posao,kreatin ne bih uzimao.

Van mreže Peša

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #8 poslato: Decembar 02, 2012, 06:46:56 posle podne »
Naravno da je i odmor bitan to sam zaboravio da kazem . Misici rastu dok se odmaraju,a za definicju potrebno je da unosis vise proteina nego UH  ;) :)

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #9 poslato: Decembar 02, 2012, 09:20:02 posle podne »
E sad koji uzete da bude pristupacna i cena i korisnost.Tipa da mi traje negde mesec dana da ne bude preskup.?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #10 poslato: Decembar 03, 2012, 05:53:17 pre podne »
Hvala puno na odgovorima :) jer ja kontam da bi skinuo masti tj te naslage sto imam prvo moram da izgubim 7-8kg pa onda da krenem sa nabijanjem mase,zato sam dosao da ce whey odraditi posao,kreatin ne bih uzimao.


upravo tako

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #11 poslato: Decembar 03, 2012, 05:53:51 pre podne »
E sad koji uzete da bude pristupacna i cena i korisnost.Tipa da mi traje negde mesec dana da ne bude preskup.?

protein
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30314

Van mreže Systemyc

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 78
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #12 poslato: Decembar 03, 2012, 09:35:52 pre podne »
I ova kanta od 3,5kg traje oko mesec dana ? Radio bi nesto honorarno jer ipak studiram i ne bih vise nista uzimao od ovoga jer 6k je ipak i dosta rashoda za 1 mesecno.Da li mi je trening dobar ili jos nesto da ubacam,izbacam ?

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #13 poslato: Decembar 03, 2012, 09:51:28 pre podne »
I ova kanta od 3,5kg traje oko mesec dana ? Radio bi nesto honorarno jer ipak studiram i ne bih vise nista uzimao od ovoga jer 6k je ipak i dosta rashoda za 1 mesecno.Da li mi je trening dobar ili jos nesto da ubacam,izbacam ?

pa neko ti je gore odgovrio
trening je tu najmanja stavka
HRANA
SUPLEMTACIJA
TRENING
tim redom
a sto se tice proteina
pa ovaj ti traje i duze
ali naravno uvek imas manjih pakovanja koji su u krajonjoj prici uvek skuplja
ali dobro,razumljivo je oko fin sitacije itd
http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php?dispatch=products.view&product_id=30326

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Nov Član(i na forumi i u teretani)
« Odgovor #14 poslato: Decembar 03, 2012, 09:52:54 pre podne »
Traje mnogo duze, imas 120 merica u njoj.

Izaberi trening, drzi ga se 3 meseca, dobro klopaj pa vidi kako ide pa menjaj u skladu sa potrebama.
 Ako mozes odvoji jedan dan za trening nogu i uradi ga momacki.

http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/board,2.0.html

baci oko, naci ces nesto sto bi ti odgovaralo sigurno.
Men sana in corpore sano !