Oktobar 06, 2024, 08:25:32 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.337 poruka u 18.769 tema - 20.976 članova - Poslednji član: Devindiasy
X3MShop banner

Autor Tema: Kako da dobijem na masi?  (Pročitano 2140 puta)

Van mreže Backey

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 173
Kako da dobijem na masi?
« poslato: Novembar 25, 2012, 02:15:59 posle podne »
Pozdrav.Zanima me kako da dobijem na misicnoj masi..Trenutno imam 73kg(oko 9% bf),visok sam 178 i imam 15 godina.Ne dizem kilaze vec se samo bavim ulicnom treningom tj.vratilo,razboj,sklekovi i to :D.Zelio bih da dobijem 4-5kg misicne mase pa se nadam mi  mozete pomoci jer nisam iskusan sa tim stvarima :D.

Unaprijed zahvalan.

Van mreže Sinke

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 219
Odg: Kako da dobijem na masi?
« Odgovor #1 poslato: Novembar 25, 2012, 02:37:52 posle podne »
najbolje bi bilo da prvo krenes u teretanu jer ces s tim ulicnim slabo napredovati....onda ako hoces s ovim da se bavis malo ozbiljnije i da izgradis neku lepu figuru treba da znas da moras tome da se posvetis i da misici ne dolaze sami od sebe...najvaznija stvar ishrana...za koju takodje treba da se odvoji novac i to ne mala kolicina...sto vise mesa, razlicite vrste,jaja, sir  pirinac , krompir, salate....u nutrition delu imas jelovnika koliko hoces, odaberi neki koji ti odgovara i uz dobar trening tih 4,5 kg ce doci.....i naravno sedi i citaj po forumu, ima dosta toga sto treba da znas....

Van mreže Backey

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 173
Odg: Kako da dobijem na masi?
« Odgovor #2 poslato: Novembar 25, 2012, 03:22:51 posle podne »
Sto se tice ishrane uglavnom prije treninga jedem UH,a odma posle treninga neka banana i proteini,a junk food vrlo rijetko..Sto se tice dodavanja mase ili skidanja ne razumijem se bas.Planirao sam da krenem u teretanu pa da kombinujem sa SW.Evo slika od prosle godine,do sad sam dosta napredovao sjutra cu vam poslati novu :D.



« Poslednja izmena: Novembar 25, 2012, 03:30:56 posle podne Backey »