Avgust 03, 2024, 01:53:23 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.266 poruka u 18.762 tema - 20.965 članova - Poslednji član: MichaelHon
X3MShop banner

Autor Tema: Par savjeta,potrebna pomoc  (Pročitano 4533 puta)

Van mreže Musle Pump

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Par savjeta,potrebna pomoc
« poslato: Novembar 22, 2012, 12:12:10 pre podne »
E ovako krenuo sam u teretanu prije oko 2 mjeseca i imam par pitanja.Ovako,imam problema pri dobijanju mase.E sad naravno za ova 2 mjeseca dobio sam rezultate ali ne i masu.Imam veoma dobro izdefinisano tijelo.Smeta mi to sto kad opustim ruku djeluje kao da skoro nikad nisam vjezbao,a kad stisnem ruka veca 3 puta.E sad zelio bih pr savjeta kako da rasirim ruku tako da se izrazim i je li bolje raditi sa suvim tezinama za masu ,valjda su sprave bolje za definiciju.Unaprijed hvala :)
EDIT da li valja ovakav nedeljni plan:
ponedeljak grudi,ramena i triceps
utorak biceps i ledja
srijeda noge tj kvadriceps,zadnja loza,listovi
cetvrtak grudi,ramena,triceps
petak biceps i ledja
i subota i nedelja odmor
« Poslednja izmena: Novembar 22, 2012, 12:14:00 pre podne Booster »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #1 poslato: Novembar 22, 2012, 05:41:55 pre podne »
ma dali je moguce?
sprave za definciju i a sirovi tegovi za masu..

a jel mogu ja tebe nesto da pitam?
od cega si ti rastao i koliko vidim po stilu pisanja da si dete da i dalje rastes?
od cega si rastao npr od svog rodjenja pa do npr 12 god zivota?
jel si jos kao beba radio sirove vezbe u stomaku (tada te nije zanimala deifncija) vec si radio amo vezbe za masu i rastao si do 12-e godine vezbajuci sirove vezbe ili si rastao i razvijao se od neceg drugog?

Van mreže Musle Pump

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #2 poslato: Novembar 22, 2012, 01:06:35 posle podne »
Moje godine nemaju veze sa ovim,pitao sam jer sam zelio strucno misljenje od ljudi koji imaju mnogo vise iskustva od mene,jer sam gledao da je bolje raditi za masu sa suvim tezinama jer potrefi valjda vise misica,a masine su pravljene tako da dobro izoluju misic pa su dobre za definiciju,izvinjavam se ako sam gdje pogrijesio bar sam tako citao online

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #3 poslato: Novembar 22, 2012, 01:30:40 posle podne »
Citat
raditi za masu sa suvim tezinama jer potrefi valjda vise misica,a masine su pravljene tako da dobro izoluju misic pa su dobre za definiciju,izvinjavam se ako sam gdje pogrijesio bar sam tako citao online

POGRESIO SI JAKO (a ja bi i dalje voelo da mi odgovris na pitanje od cega si ti RASTAO sve ove godine) dali od treninga ili...??
evo jedan slican odgovor bas na tu temu

poz prijatelju,jel mozes da mi pustis jedan program treninga za masu po twom slobodnom izburu i jedan za definiciju,imajuci u widu da swaki dan u nedelji radim po 8sati,fizicki posao nisu preterani fizicki napori u pitanju ali jeste fizicki posao i relatiwno dobro se xranim.Bez neke obaweze cisto da promenim nacin treniranja stim da ako moze da se isaknu ramena i triceps te partije misica mi nisu bas po mom ukusu razwijene a i u ranim pocecima nisam ix uopste radio u teretani a sad zelim da naglasim te partije.unapred xwala,malo me je powreda napustila pa bix zeleo da se wratim sto pre.

ja
pozdrav
pa vidi ovako
problem je tj nije rpoblem ali pokusati cu ti objasniti da NE POSTOJI TRENING za masu niti trening za DEFINICJU!
Postoji HRANA za masu i hrana za definciju.
trening je 15-20% uspeha dok je 50-55 % ISHRANA a ostalo je suplemetacija.
Ovo bi ti prevedrno znacilo to da mozes da treniras koliko god hoces dugo ali akonemas ishranu prigladojenu definciji-nista od definsianog misica
ili
mozes da treniras koliko god hoces kratko,ako nemas ishranu prilaggodjenu za dobijanje misicne mase tipa 2.5 gr B po kg telesne tezine i tipa 4.5 gr Uh po kg telesne tezine + zdrave masti-OD MISICNE MASE NEMA NISTA
Upamti da smo mi ONO STO JEDEMO

Van mreže Musle Pump

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #4 poslato: Novembar 22, 2012, 01:39:57 posle podne »
Hvala ti za ovo...sinoc sam se bas zaiteresovao posto vjezbam ima oko 2 mjeseca,i trazio sam nacin da vidim da izmijenim trening...nego nisi mi odgovorio da li valja plan treninga?razmisljao sam da pocnem drukciji trening:
biceps/grudi/ramena
triceps/ledja
Hvala za sve,i moras shvatiti moje neznanje :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #5 poslato: Novembar 22, 2012, 03:06:32 posle podne »
Hvala ti za ovo...sinoc sam se bas zaiteresovao posto vjezbam ima oko 2 mjeseca,i trazio sam nacin da vidim da izmijenim trening...nego nisi mi odgovorio da li valja plan treninga?razmisljao sam da pocnem drukciji trening:
biceps/grudi/ramena
triceps/ledja
Hvala za sve,i moras shvatiti moje neznanje :)


nije dobar trening

Van mreže Musle Pump

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #6 poslato: Novembar 22, 2012, 03:12:20 posle podne »
Pa da li je bolje ovako:
pon biceps/grudi i ramena
uto triceps/ledja
sri noge
cet=pon
pet=uto

Van mreže Peša

  • Član
  • *
  • Poruke: 41
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #7 poslato: Novembar 22, 2012, 03:36:00 posle podne »
Kako mozes da radis 3 misica u jednom danu ?  ???

Van mreže Musle Pump

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #8 poslato: Novembar 22, 2012, 04:06:32 posle podne »
Kako mozes da radis 3 misica u jednom danu ?  ???

Pa posto se ne razumijem u to poslusao sam savjet od druga i tako sam radio ima evo 2 mjeseca...Samo sto je triceps vise umoran od ramena  i grudi da bi ga 100% odradio...zato i trazim pomoc na forumu za nedeljni plan vjezbe :)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #9 poslato: Novembar 22, 2012, 04:46:23 posle podne »
a kako se hranis 3:)

Van mreže Musle Pump

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #10 poslato: Novembar 22, 2012, 04:52:20 posle podne »
a kako se hranis 3:)

Prosjecno 4 obroka do 5 dnevno...sad cekam da uzmem jos para da bih uzeo whey proteine,samo kad bih znao nedeljni plan vjezbe onda bih sve drugo lako zavrsio
EDIT jedem dosta samo sto imam brz metabolizam ili kako vec...uglavnom tesko se debljam

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #11 poslato: Novembar 22, 2012, 05:04:53 posle podne »
Citat
Prosjecno 4 obroka do 5 dnevno.

biti ce ovo duga noc a  :D :D

dobro
a sta jedes u ta prosjecna 4 ili 5 obroka

Van mreže Musle Pump

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #12 poslato: Novembar 22, 2012, 05:10:52 posle podne »
Citat
Prosjecno 4 obroka do 5 dnevno.

biti ce ovo duga noc a  :D :D

dobro
a sta jedes u ta prosjecna 4 ili 5 obroka

nece tolko duga bolestan sam zato danas ovoliko kucam nemam sta drugo radit...pff sve varira u kolko se ustanem,koliko imam casova u skoli...ujutro kad se dignem uvijek uzmem omlet ili tako nesto...u skoli uzmem sendvic,jer izbjegavam junk food...onda opet nakon 2 sata uzmem da jedem to zavisi sta uzmem kako kad ponekad uzmem sendivc ili odem do pekare zavisi...onda posle skole....onda uzmem jedem negdje oko sat vremena prije treniniga...posle skole odem u teretanu tu koristim samo dekstrozu nikakvi suplementi...vratim se kuci tu veceram pileca prsa itd...i ako mi se desi uvece da sam gladan pred spavanje uzmem 2-3 jogurta,nesto suvomesnato sa sirom i tako to...izvini sto udavih :/

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.323
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #13 poslato: Novembar 22, 2012, 05:27:55 posle podne »
Citat
.izvini sto udavih

ma jok... ;D ;D--samo da umesto sto pises oviliko citas-sve bi ti i samom bilo jasno

Citat
.ujutro kad se dignem uvijek uzmem omlet ili tako nesto

djene-djene

Citat
.u skoli uzmem sendvic,jer izbjegavam junk food

a sendiwic nije fast food a  8) 8)

Citat
.onda opet nakon 2 sata uzmem da jedem to zavisi sta uzmem kako kad ponekad uzmem sendivc ili odem do pekare zavisi.

aha,dobro-znaci nista fast food

Citat
.onda uzmem jedem negdje oko sat vremena prije treniniga

lepo je to-ali STA JEDES nesi napisao

Citat
.posle skole odem u teretanu tu koristim samo dekstrozu nikakvi suplementi..

a dextrozu kroistis jel ti je ortak reako da je od nje do jaja snagu dobio i preko 24 kg misica jel tako?

Citat
.vratim se kuci tu veceram pileca prsa

da,kapiram belo pilece meso tj FILE pielceg mesa sprelmljen sa zaru sa gomilom povrca i pirincem? :D

Citat
i uvece da sam gladan pred spavanje uzmem 2-3 jogurta,nesto suvomesnato sa sirom i tako to

vec sam se bojao da neces ovo reci jer ovo je od presudnog znacaja za razvoj misicne mase.. :D :D


Van mreže Musle Pump

  • Flyweight Member
  • **
  • Poruke: 120
Odg: Par savjeta,potrebna pomoc
« Odgovor #14 poslato: Novembar 22, 2012, 05:58:41 posle podne »
HAHAHA ne dekstrozu koristim jer znas vec sta je grozdjani secer,ugljeni hidrati sve u svemu :) toko vjezbe to pijem
a sto se tice fast fooda jbg nemas mnogo izbora sta ces uzet na odmor...jedino burek :D....a sat prije zavisi isto odm ponekad do fornetija zavisi :) stvarno nisam imao neke rezultate prvih mjesec dana nista jer sam jeo 2-3 puta dnevno dok nisam poceo da unosim vise proteina i uh tek su tad poceli rezultati i naravno snaga i izdrzljivost.Jos samo da mi je da napravim novi nedeljni plan i da mogu mirno da spava