Septembar 29, 2024, 04:15:49 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.293 poruka u 18.762 tema - 20.972 članova - Poslednji član: Allabrito
X3MShop banner

Autor Tema: PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo  (Pročitano 9534 puta)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo
« poslato: Novembar 07, 2012, 11:50:46 pre podne »
 

Zbog odista mnogo pitanja koje dobijam svakodnevno sto na FB,sto na forum ili mail,odlucio sam da neka od njih objavim na ovakav nacin.Ovo nije moja praksa niti ce kada biti,ali smatram da ce iz ovoga mnogi da nauce veoma bitne stvari te i kako se ne bi stalno ponavljali.Naravno,imena ljudi koji su postavili pitanje ostaju anonimna.

 

 

 

Pitanje:

Pozdrav imenjače.  Planiram da počnem sa treningom, i mogu da primetim da ste iskusni u bodibildingu, pa verujem da nisam pogrešio sto sam Vas pitao za savet.

Naime, na svojih 165cm imam 65kg. Rekli bi, težina nije loša za tu visinu, ali mogu reći da sam malo pomršav, i likovi koji su iste konstitucije kao ja izgledaju dosta krupnije. Posto je najbliža teretana daleko, planiram da kupim set tegova, a bar mislim, nista više od njih mi ni ne treba.

Konkretno, koliko se razumem u bodibilding, primetio sam da svako trenira na drugaciji način, u skladu sa težinom i visinom.

Želja mi je da nabacim par kilograma, naravno ne masnih naslaga vec mišića, želim da izgledam krupnije. U pitanju je gornji deo tela, posto sam dole odlično razvijen.

Ono sto od Vas tražim, ako je moguće, da izdvojite par minuta da mi objasnite ovo.

Prvo, treba mi neka efikasna formula za skidanje masnih naslaga (sala) sa stomaka, ako je moguće bez preparata. Posle toga, treba mi preporuka najboljeg proteina za masu iz Vaše ponude (čuo sam da je Whey najbolji, ali je pojam širok, pošto ima tonu vrsta). I naravno, treba mi plan treninga ali samo za gornji deo tela.

Možda sam malo ovde izmešao sve, ako nešto nije jasno pitajte. I nadam se da ću kroz par dana naručiti neđto.

Hvala puno unapred.

 

Moj odgovor:

Ćao

Pre svega moram da te razočaram jer u KUĆNIM uslovima nećeš uraditi ništa a pogotovu ne to šta ti hoćeš.

Ono što je osnovno ti NISI DOBRO DOLE RAZAVIJEN kako kažes, već smatraš da imaš velike noge i to je problem kod svih vas klinaca a ne shvatate da telo NE TRPI DISPORPORCIJE i sve da ideš i u teretanu gornji deo tela možeš da razvijaš samo DO NEKE MERE tj. dok telo ne primeti da razlika postaja očigledna i tada prestaje razvoj gornje dela tela.

Efikasan način skidanja viška sa stomaka postoji samo na JEDAN JEDINI NAČIN,a to je pravilno koncpirana ishrana kao i što postoji jedan jedini nacin za KVALITETNU MIŠIĆNU MASU a to je ISHRANA + dodaci ishrani tj. proteini.

Ličnog sam mišljenja da jako malo znaš o svemu ovome i da bi možda bilo dobro da još jednom oko svega dobro pročitaš npr. na mom forumu i da ne slusaš one koji ti kazu DA JE TO SUPER STA HOĆEŠ DA URADIŠ jer takvi hoće samo da ti ili

A: NEŠTO PRODAJU

B: BOLI IH K..C ZA TEBE i to što ti pričaš

C: RAZUMEJU SE U OVAJ SPORT KAO MARICA U KRIV q...c

Pogledaj teme o treningu i ishrani na mom forumu

www.realx3mforum.com

 

 

Pitanje: E, Pedja,   da li mogu da se jedu juneće pljeskavice i konjske pljeskavice, da li to goji?

 

Moj odgovor:

Naravno da goji!

U tim i takvim PRERAĐEVINAMA ima svega više nego čistog mesa i samim tim sigurno su umnogome ne razlikuju od neke mesne PRERAĐEVINE koju možeš da kupiš u svakoj samousluzi.

Pitanje:

Poštovanje Peđa, treniram oko godinu dana (malo duže), i kada sam krenuo obim ruke mislim da mi je bio jedva 30 cm. Ne znam tačno ali pretpostavljam(SLIKA U PRILOGU).

Sada sam dogurao na 42.5cm ali vise neće ni da mrdne.

Da li možda imate neki savet u vezi treninga kako da povećam ruke?

Moj odgovor:

Ćao. Pa sam sebi si dao odgovor: ,,...vežbam godinu dana i ruke sam popravio za toliko i toliko cm’’. I još jednu stvar da dodam, nijedan mišić na telu NE RASTE OD TRENINGA vec od HRANE tj. OD GRADIVNE MATERIJE.

A:  Znam da nije samo od treninga, ali hvala Vam na odvojenom vremenu.

JA: Pa ček,evo ti vrlo jednostavna matematika i sa logičkim rasuđivanjem ćeš sam doći do odgovora. TI VEŽBAŠ 1 GODINU I POVEĆAO SI OBIM RUKE ZA 13 cm u toj godin i to je super.

Ukoliko se budeš aktivno bavio  ovim sportom npr. 5 god, zar misliš da je realno i logično da tvoj obim ruke za 5 god. onda bude 65 cm ili ako se baviš sa ovim sportom 10 god. da onda obim ruke bude 130 cm?

A: Hahaahhahaha, u pravu ste. Mislim da je lepo što odvajate(nemojte mislite da vam se obraćam sa vi jer ste stari,nego jer vas poštujem) svoje vreme i da pomažete svojim savetima mladim sportistima svaka čast!

JA: Ma, da imam više vremena, bilo bi još kvalitenije.

Ali dobro...

A: Dan ima samo 24 casa nažalost.

 

 

ONLINE PRODAJA SUPLEMETACIJE i PRIRODNIH DODATAKA ISHRANI (klik na link ispod)

http://www.ogistra-nutrition-shop.com/index.php


Plaćanje pouzećem, po prijemu pošilke. Pošiljka se šalje brzom poštom.Vreme dostave 2-3 radna dana . CENA paketa (ispod 6.000 RSD) će biti uvećana po ceni tarifiranja brze pošte.

Ako kupujete proizvode čija ukupna vrednost prelazi 6.000 RSD dostava je BESPLATNA. Troškove brze pošte snosimo Mi.
Za kupovinu preko 10.000 RSD uz besplatnu dostavu ostvarujete i popust od 10%


 

 

 


Van mreže Milos Zivanovic

  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.774
  • Miloš Živanović
    • Facebook
Odg: PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo
« Odgovor #1 poslato: Novembar 07, 2012, 04:04:17 posle podne »


za temu...  ;)

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo
« Odgovor #2 poslato: Novembar 07, 2012, 04:27:18 posle podne »
thnx bro

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo
« Odgovor #3 poslato: Novembar 19, 2012, 11:22:56 pre podne »
PEĐA PETROVIĆ, pitanja I odgovori 2. deo:
Pitanje:
Pozdrav Pedja,
 pitanje u vezi tezina/broja ponavljanja,naravno tezine nebitne ali recimo da se pridrzavam onoga 70-85% max odnosno 6,8-12 pon. problem mi je u tome da ako odradim prvu serije vezbe do otkaza sarecimo 12 pon,i kasnije idem na 10 pa8 pa 6 nema sanse da dodajem kilazu a neretko se desi i da moram cak i da spustam kilazu,takodje imam problem recimo na bencu ako sa manjom tezinom odradim veci broj pon toliko mi izgori osim grudi i rame da prosto nemam snage za ostale serije da maksimalno pogodim misic. Pa me zanima tvoje misljenje o nekim metodama kao sto su isti broj ponavljanja po serijama a dodavanje kilaza gde se u poslednjoj seriji dolazi do otkaza misica ,da lli to ima smisla odnosno da li je pametno ne doci u svakoj seriji do otkaza? recimo da mi je na bencu 8 puta maksimum sa 80 kg,da li okej da onda radim recimo 50x8,60x8,70x8 i tek onda ici na otkaz 80x8 ,i na taj nacim kroz serije ukljucivati sve veci broj vlakana? ili je recimo bolje ici na sve 4 serije do otkaza recimo odmah 80x8 pa onda da smanjujem za po 5-10%, pa da bude otprilike 80x8,75x8,70x8,65x8 i da u svakoj seriji otkazem na tom 8mom ponavljanju i na taj nacim uvek isti broj vlakana odrzavam u igri? broj 8 navodim kao primer kao i kilaze,jer se kao sto rekoh trudim da ne dodajem samo tezine nego i ostanem u opciji 6-12.znam da je poduzi tekst,hvala

Moj odgovor:
Mislim da se prevse bavis matematikom da znacaj pridodajes totalno irelevatnim stvarima i da tu gubis vreme
i jedan i drugi i treci sistem su ok ako se postuju neki drugi paramteri koji su glavni za izgradnju misicne mase tj da angazovana vlakna ospsrkbis ssa sdvoljno gradivne materije da bi ona mogla da hipetrofirju ili cak pri nekim spec tehnikama vezbanja da hiperplaziraju
nikada ne treba da ides na br od 6 pon osim jednom mesesno najednom trenugnu jednu seriju jedne vezbe.sa vezbama ispod 8 ponavanja ti nemozes da angazujes vlakana koja su potrebna za hipetorfij.
e sada,ja neznam koliko ti misilis da ima misicnih valakana i koje vrste i podgrupe a da bi radio toliko konfuziju od treninga,a ja ti mogu reci da te ako hoces masu zanimaju samo dva tipa misicnih valkana i nista vise
sa tim da se dva istvoremeneo NEMOGU ANAGZOVATI tj mogu ali jedna moraju da trpe i to je onda gubljenje vremena.
bolje je da anguzjes jednm treningom jedna (naravno da ces da dodtaknes i ona druga) pa onda da trening pormenis nakon tri ned pa anguzjes druga (uz prva)
namerno nisam hteo da imenujem miscina vlkana i njhove podgrubpe jer to ce ti naneti jos vec konuziju nego sto sada imas

Nastavak pitanja:

Da, za hipertrofiju crvena i bela slazem se ,pa je sarcev pricao o tome a i bilderi ranijih godina kako treba na osnovnim vezbama tovariti i raditi 6 do 8 pon,a posle izolaciju sa 10 i 12./...dakle ti mi savetujes da par nedeljea radim recimo 8 i 10 ponavljanja,pa onda narednih par nedelja recimo 10 i 12? ako sam razumeo

Moj odgovor:
 upravo tako
heavy dutty sistem ubacis jednom mescno gde ce ponavljnja ici do 6 i to samo na jednom trenigu (naravno za svaku grupu) i napredak ce ti biti neverovtan
to je to,nema na cemu pedja,hvala jos jednom za savet i odvojeno vreme!

Pitanje:
Pozdrav Pedja...kao prvo svaka cast na izgledu!
Hteo sam da te pitam u vezi povreda na treningu,pre neki dan tj u ponedeljak sam trebao da radim grudi-biceps,lepo sam se zagrejao,prvo sam poceo sa kosim bendzom sa 50 kg zagrevanje i onda povecao na 90kg da bi poceo sa prvom serijom,medjutim cim sam poceo sa treniram tj cim sam spustim na grudi sipku nesto mi je puklo na sredini grudi tj u grudnom kosu ispod vrata a iznad grudi bas na sredini i sada me nenormalno boli,u nekom polozaju kada okrenem vrat boli me desna kljucna kost,isto tako kada podignem u nekom polozaju ruku boli me isto, ne mogu da treniram sve nesto zaobilazim grudi ramena,juce sam radio noge zbog povrede,ali bi danas treba da radim grudi a ne znam da li je pametno,bio bi ti zahvalan na bilo kakvom savetu.Hvala puno.

Moj odgovor:
Moj ti je savet da ne experimetises nista sam
verovatno je povredjen neki pripoj izmedju ramena i grudnog misica i sada imas rpoblem.ono sta treba da uradis je da odes kod lekara po uput i da snimis to da se vidi tacno sta se desava

Pitanje:

Zdravo Pedja...
Hteo sam da te zamolim za jedan savet.Idem u teretanu nisam neki pocetnik i duduk,hteo sam da te pitam ako mozes da mi pomognes u vezi programa za trening treba mi za masu,visok sam 179,84kg bio sam i tezi ali sam smrsao par kg za ova 2-3 meseca,zadnji program koji sam trenirao od marta meseca bio je
Ponedeljak grudi-biceps
Utorak ledja-triceps
Sreda (samo rame 4-5 vezbi)
Cetvrtak biceps-triceps
Petak grudi-rame
Subota Noge,zanima me posto sam lepo napredovao sa starim programom pre ovog i kada sam poceo sam ovim kao da stojim u mestu sve mislim da mi je naporan ovaj program i da mi misic nikako nema odmora ili gresim?Sada sam napravio pauzu od 3 nedelje nisam uopste trenirao i krecem od ponedeljka ponovo ozbiljno pa sam zato hteo da te zamolim ako mozes da mi pomognes u vezi programa.Inace s'vremena na vreme uzmem metan,testosteron depo... ali sve to sa nekom pauzom tj mesec dana depo pa pauziram sa xemijom mesec dana,pa onda nesto drugo uzmem pa opet trening na suvo i tako...Hvala unapred i sve najbolje.Siniša

Moj odgovor:
Ali drugar
NE POSTOJI TRNEING ZA MASU
postoji HRANA ZA MASU I HRANA ZA DEFINCIJU
ti mozes da treniras kako god hoces ako unosis dovljno gradivnih materija i UH ti moras da napredujes
menjati sisteme treniga na svake 4 ned je ok i to moze
tia
da 4 ned radis ovaj rpogram
pa onda predejes na super serije ili gigante
pa onda heavy duty..i tako u krug
trening je samo 25% uspeha..
60 % hrana 15% kvalitetna supletmacija..


Moja greska mislio sam za serije i ponavljanja za masu,ja radim po 3 serije svaku vezbu po 8-10 ponavljanja,a isto me je bilo zanimalo za taj program sto sam radio zadnji jer sam bas stajao u mestu ali moguce da je zbog ishrane bas sam slabo jeo i nisam nista od suplemenata koristio,hvala Pedja puno znacilo mi je i to.Pozdrav i sve najbolje
Pitanje:
Pedja nasao sam tvoje klipove na netu,vidim ti kazes da amino kiseline nisu potrebne u fazi mase. . Jel to zaista tako,znaci da ih nema potrebe uzimati osim na definiciji?

Moj odgovor:
Pa ja sam to rekao da bih rasteretio budzet koji je i onako u q..u svima.naravno da bi bilo pozeljno ih uzmati ako se moze.ali ako ne,onda nisu na vrhu liste,dok u fazi defke-neizostavne
Pitanje:
Pedja imam mali problem koji ima tendenciju da postane veliki.

Sve sto sam naucio o treninzima u teretani i suplementaciji je na ovom forumu pre 3-4 godine kad sam se nalozio na teretanu.Posto sam 20-godisnjak u cetvoroclanoj porodici sa malim primanjima jbg odavno sam odustao od teretane,i presao na kick box.

Sad na kick boxu ostvarujem lepe rezultate,ali postaje problem naci protivnike.Imam 186 cm i 80 kg - malooo.Mislim mogao bih da smrsam ali ne zelim,treba da nabacim 5 kg za 3-4 meseca.Da objasnim situaciju - iskhrana mi je ocajna,i sad sam krenuo u teretanu da nabacim kile,ali posle mesec dana ostao sam na 80 kg(tacnije smrsao sam 500 grama!).I sad bice tesko spremiti se za mec i to me uzasava malo.Para za suplemente nemam,nemam ni da redukujem ishranu.Jedino bih mogao da uzmem recimo testosteron depo(nikad nisam ni pomislio da cu uzeti steroid,ali ako ce recimo 3 000 dinara da mi resi to da nabacim 3 kg onda sam za).Secam se da si pisao pre da za dorucak jedes belanca sa ovsenim za snagu?? Ako je to tacno mogao bi da mi kazes kako jedes,ne znam :) Jer od kako sam krenuo u teretanu(ujutru treniram) tu dam 110 % od sebe,a na kick boxu se smorim jer sam umoran.Nekako mi treba energije.Ako depo nije bezbedan i ako mi nece resiti problem mase kazi mi da ga ne uzimam :) Sve najbol
je druze,nadam se da ces odgovoriti

Moj odgovor:

Pozdrav
pa vidi drugar.sam sebi si dao odgovor u prvom delu texta tipa: posao sam u teretanu,ishrana mi je haos i ja sam smrsao!!
Dakle odgovor je vise nego jasan!
Ti nemas ama bas nikakve potrebe da bi posezao za aas iz razloga sto ti to nece resiti problem na dugorocno (pod ovim ne mislim da ces uspeti da nabacis par kg sa depoom,pa da ce posle da nestanu),vec ces verovatno usled tako lose ishrane navuci 5-6 litara vode koja ce po prestanku uzimanja hemije da izadje a mogucnost ostanka dugorocnih problema (libido,nervoza,depresija) su moguci kao posledica uzimanja aas.
Aali da ne duzim
neces uraditi nista a moj predlog ti je da za te 3000 din kupis MESA i PIRINCA i da vidis kako se raste

Pitanje:

poz pedja, imam jedno pitanje , kolega sa posla hoce da uzme fet burner neki nebitno , al ima problem jedan prije mjesec dana je imao predinfraktno stanje ili kako vec zbog gojaznosti , dal bi on sad smijo piti ista od tih burnera? hvala unaprijed i ako smije da mi preporucis jedan poz.

Moj odgovor:

NE i nikako
on treba da smanji telesnu tezinu,dovede nivo holesterola na neki ok niovi pa tek onda da krene sa sagorevacima
ON ETREBA DA REGULISE SHRANU jer od sagorevaca nece uraditi nista
ko mo god kaze drugacije-LAZE GA...sagoreavaci jesu super ali nemozes da jedes pljeskavice i sedis i pijes sagorevace i mrsavis..to ne ide

                                                       

Van mreže tenssa

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.963
Odg: PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo
« Odgovor #4 poslato: Novembar 19, 2012, 12:11:37 posle podne »
Svaka cast za ovo Pedja, nazalost malo ko cijeni ovakve odgovore.

Van mreže djake

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 469
Odg: PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo
« Odgovor #5 poslato: Novembar 19, 2012, 12:38:03 posle podne »
Pa ovo je bolje od Palumbovih jagorcevina i T3, Gh, tdi itd

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo
« Odgovor #6 poslato: Novembar 19, 2012, 12:44:08 posle podne »
fala..fala

Van mreže bojan lepojevic

  • VIP
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.982
Odg: PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo
« Odgovor #7 poslato: Novembar 19, 2012, 11:23:11 posle podne »
Ako nisi pobrisao Private box, verovatno imas tone i tone materijala od bar 80% clanova..ako ne i vise :D
"da je kupus dobar, zeka bi im'o 100 kila"
Transform 2014 na https://www.dropbox.com/sh/zgzpyoahwm3ayid/KhGAMw9fcD

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo
« Odgovor #8 poslato: Novembar 20, 2012, 05:35:12 pre podne »
Ako nisi pobrisao Private box, verovatno imas tone i tone materijala od bar 80% clanova..ako ne i vise :D

na zalost sam brisao jer svaki dan dobijam pod 50 pm a na fb i do 100 i onda mi zaglavi inbox pa niko nemoze da salje...

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.334
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: PEDJA PETROVIĆ: pitanja i odgovori 1. deo
« Odgovor #9 poslato: Decembar 10, 2012, 02:01:13 posle podne »
PEĐA PETROVIĆ, pitanja i odgovori, vol. 5

Pitanje:

Pozdrav Pedja,
Gledao sam neki klip kod tebe ,sad sam totalno zbunjen.Zelim da smrsam imam 115 kg ,krenuo sam u teretanu prije 1 mjesec i imao sam 124 kilograma ,ne radim nista sa tegovim samo traka biciklo i jos nka sprava nez pravo ime.Sad gledam ovo kod tebe i potuno sam zbunjen,iskreno slabo te razumijem.Imas li kakav savjet za mene za mene.Poceo sam voditi racuna o ishrani.Iskreno nisam u prilici da sebi kupujem neke gluposti.Jedno sto pazim to je da ne prelazim neku odredjenu dozu kod kaloricnosti hrane.Nekad unesem 1500 ,a nekad 900 kalorija.Uglavnom se trudim da prlazim 1000 kalorij.Kad radim u teretani trudim se da potrosim 800 kalorija.Ne idem ispod i preko toga puno.Imas li kakav savjet za mene koji ce mi biti od pomoci.Ne zelim da nikave preparate koristim.Zelim da to uradim sto je god moguce prirodnije.Imam zelju da do nove godine sidjem na 105 KG.Interesuje me dali je to izvodljivo .
Lijep pozdrav ... :)

Moj odgovor:

Pozdrav
mnogo gresis i to MNOGO
jer srljas u propast i da se razbolis
Nemam toliko vremena da se objasnjavam u detalje jer ti je to trebalo da objasni onaj koji te je nagovorio na tako nesto,ali
covek sa 120 kg ima BMR od 3000 cal +
ti unosis 1000
super
skinuti ces odredjeni br kg jer si sada napravio veliki cal rez i to naravno da mora da reuzlitra gubjenjem kg ali i onome sto je pogubno a to je ZAUSTAVLJANE STOPE BAZALNOG METAOBIZMA jer sa 900 cal se PREZILVJAVA I VEGETIRA
prevedeno
ti nemozes da zivis na 900 cal ceo zivto jer bi obeleo,a kada se nakvines na to tj kada telo prislis da se adaptira na 900 cal,onda ces prekinuti da gubis tel tezinu i vodis sebe u katsastrtfflano organsko obljenje..
CIm pojedes i 1 cal vise od 900 to ce da ti se lepo kao salo
TO STO TI RADIS NIJE PRIRODNO a preprati za pomoc prilikom skidanja ZDRAVOG NACINGA NTELENS TEZINE i pravilno redukavona ISHRANA i ZDRAVO IZBALANSIRANA JE-PRAVI I ZDRAV NACIN  a ne to sto ti radis jer kao sto rekoh,srljas u zdravstveni problem.
Ovo je samo kratko jer vremena nemam toliko bas
neka je sa srecom.

Pitanje:

Pedja, ja sam Strahinja iz Nisa, treniram vec neko duze vreme i pratim ovaj forum, s vremena na vreme, jer mi se cini da je po kvalitetu informacija daleko ispred vecine drugih sajtova, kako domacih, tako i stranih.

Pretpostavljam da nemas bas mnogo vremena da svakom ponaosob odgovaras, ali kad nadjes vreme pogledaj ovo sto sam napisao.

Mozda su neka pitanja malo i bzvz :), ali hocu sebi da razjasnim potuno neke stvari.Vecinu informacija, koje su me zanimale sam uspevao da nadjem na ovom forumu po raznim temama, al ipak imam neke nedoumice, pa bih hteo razgranicim:

1.    Zasto se BCAA i GLUT uzimaju u tolikim dozama, ODJEDNOM, u PreWM (oko 15min pre treninga), buduci da im je dejstvo kratko a trening traje i do 60min?

2.    Sto se ta kolicina BCAA I GLUT ne prebaci u DWM i pije ravnomerno tokom treninga kada je najvise krvi u misicima, zajedno sa ostalim sastojcima DWM-a?

3.    Osim u DWM-u, jel ima svrhe ubaciti tecne AK(ili EAK u prahu) u PreWM i PostWM?

4.    Da li se DWM pije do kraja treninga ili mora da se zavrsi negde do polovine treninga i zasto?

5.    Umesto The Liquid Amino(nema ga vise u ponudi?), da li su moguce zamene, i ako ne, zasto:

A) EAAnabol + Dym Liquid Amino  ?
B) Platinum Whey  ?

6.    Da li ima svrhe ubacivati bilo kakav UH (dex,malto,vitargo) sa bilo kakvim WHEY (konc,izolat,hidrolizat) u PreWM i DWM, bez sintetskog insulina (ako to uopste ima veze sa tim)?

7.    Koji bi WHEY (konc,izolat,hidrolizat, ili kombinacija) bio najpogodniji za PostWM ili je svejedno?

8.    Da li bi u PostWM bilo bolje DEX+KUKURUZNI SKROB(onaj za zaprasku, u kesicama, nemam problema sa varenjem istog) ili samo DEX?

9.    Da li u PostWM, u danima kada treninram na 0 UH, ide bar malo DEX ili potpuno bez UH, a ostalo(BCAA,GLUT,WHEY,CREA) je sve isto?

10.    Da li na jutarnji kardi moze da se primeni isti PreWM+DWM+PostWM kao kod anaerobnog treninga samo sa manjim dozama i bez UH u PostWM?  Da li moze 30min posle takvog PostWM-a da ide obrok UH(ako nisam na 0 UH)+P?

11.    Jel bi bio dobar primer PreWM+DWM+PostWM ovako nesto (82kg, 183cm, bf 10-15%):

BWM - before workout meal - obrok pre treninga:::
5-10 gr. BCAA
5-10 gr. glutamina
3 gr. Creatina
*mozda i LIQ AMINO

DWM - during workout meal - za vreme treninga:::
2 AMP LIQ AMINO (ili merica EEAnabol + 1/2merice DymLIQAmn)
3 gr. creatina
*mozda i 5g BCAA+5gGLUT

PWM - post workout meal - posle treninga, jako bitan obrok:::
50-150g Dex (ili mesano Dex+skrob)
30gr. whey-a
5-10 gr. BCAA
5-10 gr. glutamina
3 gr. creatina
*mozda i LIQ AMINO


SVE sto mislis da je pogresno, glupo, bzvz, SLOBODNO mi kazi sta i zasto, jer mi stvarno mnogo znaci bilo kakava korisna informacija!

UNAPRED HVALA, POZDRAV! ;)

Moj odgovor:


1.zato sto im vreme asporbicje i NIJE tako kratko kao sto ti mislis.


2.odgvoro pod 1 a u to vreme se koriste tecne AK koje imasju svojstvo fastc acting


3.EAK ima svrhe u toku treninga i pred trening i posle ali to je ogomran fin izdattak i bolje ih je koristit tako nego solo bcaa ali doze od 10 gr min pred u toku i posle treninga izlaze na 30-40 gr dnevno sto je mngoo skupa opcija


4.pije se do nekih 15 ak min do pred kraj treninga


5.naravno da moze.svi oblici tecnih ak (jesu losiji jer je the bio cist hydro liq porteina) ali sigurno je bolje bilo sta nego nista.dym liq amno je ok



6. nema potrebe irifitrati pankreas na taj nacin ukoliko se ne koristi isnuin


7/ uvek je najbolje koristiti sto cistji whey protein tipa hydro,pa isolat pa tek onda koncetrat ali NIJE primarno a pogtovo ovisno od faze u kjoj se nalazi vezbac (masa ili def)


8. uvek je najblje mesavina nekoliko vrsta secera radi njihovih razlcitih svojstvaa delovanja na pankras da luci insulin (brzo,srednje brzo,sporo_)


9.mozes slobodno da stavis 20 ak gr nekog prostog secera i to nece uticacati na taj dan sa 0 UH


10.nema potrebe za tim.dovljno je uneti 15 ak min pred cardio snazne antikatabolike kao sto su bcaa i glm ili neke EAK a psole cardio treninga odmah cvrst obrok (nema svrhe raditi cardio duze od 35 min) a to sam objasnio u svom video klipu o tome
Pedja Petrovic - Kardio - katabolizam i suplemetni - OGISTRA


11.ukoliko imas financisjkih mogucnosti za takvu schemu pre u toku i posle treninga-VISE NEGO IDEALNO (u bilo kojoj opciji)

Pitanje:
Pozdrav. Imam jedno pitanje, nadam se da cete odgovoriti kad nadjete vremena.
Ovako, treniram vec 5 godina, intenzivno, nikad nisam pravio pauzu. Poceo sam sa dijetom u septembru, ovo mi je vec 12 nedelja na dijeti. Otprilike jedem kilo belog mesa, 10 belanaca dnevno i ugljene hidrate rotiram, prvo sam isao 300, 200, 100, 0, sad sam to jos vise smanjio, izgubio sam dobrih 18 kg na toj dijeti i to sam izgubio samo masti, mislim da sam cak i dobio ciste mase na ramenima i trapezu, ruke su mi skoro iste velicine, s'tim sto je vaskularnost bolja. Elem, da ne duzim pricu. Krenuo bi sam prvom kurom u zivotu, sad u januaru, 7 januara, po planu. To ce biti Winstrol, Deka i Depo. Obicno se svi odluce za Dianabol, ali cu ja Winstrol, jer sam primetio da sam sklon navlacenju vode i bez ikakvih steroida, pa koliko toliko da se ne zalijem. To je samo prva kura, da vidim kako sta utice na mene, a verovatno cu i da osetim neki prirast mase. U tom periodu ce mi dijeta biti isto kilo belog mesa i oko 300 grama crvenog mesa dnevno, i dosta u.h. iz pirinca. Ono sto me zanima je, da li je potrebno da posle kure odradim neku ozbiljnu zastitu? Drugar koji zna dosta o tome i koji ima iskustva mi kaze da mi ne treba nista. Ali Ja ipak mislim da bi trebalo da uzmem Klomid posle toga 3 nedelje i neki dobar Tribulus? Da li je to ok ideja? I kupicu Nolvadeks, za slucaj da primetim neke znake ginekomastije, mada i to sumnjam da ce se desiti.


Moj odgovor:
cao
pre svega gresis veoma sa idejom o prvoj kuri
a taj kolega koji ti je rekao da ti ne treba zastita je do neke mere u pravu sto ovisi od doza hemije,duzini itd itd tid tid
uzmati u prvoj kuri winstrol i decu je (da ne kazem ruznim recima sta) ali je bez veze.
sa wistirlom NECES spreciti vodu jer wisntrol jeste lek koji ne nalvaci vodu ali navoacnje vode i mogucnost hiperetnzije ovisi o IHSRANI a ne o vrsti lekova
znam coveka koji je izasao extra spreman na takmicenja na galneici i anadrolu ali je dnevno jedo 1.5 kg konskog mesa i 1 kg broklolija i tako 8 ned
tako da....
u svakom slucaju
ako je stvar da si ti na 1.3kg mesa i na 10 blenaca skidao kg a unosio po 300 gr UH onda je tvoje telo visenego masinerija
ali da ne duzim posto odista je ovo veoma komopleksno pitanje i na zalost i ne zelis cuti mojemisljenje o tome vec zelis moju potvrdu da je to ok sto planiras da radis a ja ti kazem da NIJe

Nastavak:

Hah, ocekivao sam slican odgovor od vas. Pogrsno ste me razumeli, kilo belog jedem trenutno, 1, 3 kg cu unositi na kuri. U svakom slucaju hvala na odgovoru. Probacu, pa cu videti sta i kako. Covek uci na greskama. Samo me je zanimao ciklus posle kure. Probacu na svoju ruku, pa kako bude, bude. Hvala jos jednom na izdvojenom vremenu. Pozdrav.

Nastavak:

Ne znam iz kog razloga si ockeivao odgovor ovkav od mene ali JA NE LAZEM LJUDE i ne pricam bajke
nemas na cemu da hvalis
a moj ti je savet jos jedan dobronameran da dobro razmislis pre nego sto krenes sa tim jer ces uciniti havariju (u najavi)
jer pitas za ZASTITU npr a da nisi ni spomenuo doze
sto u startu govori da te je frka i da vise brines o tome kako da se zastitits (samo neznam od cega),nego sto ti kura imao smisao.
a nekada se davno UCILO na svojim gresakama a sada se uci na tudjim
ti ocigledno ne zelis da prihvatas misljenja onih koji znaju sta pricaju i sta rade vec imas svoje vec formirano misljenje i na najbljem si putu da odista i ucis i da naucis na svojim greskama
pozz i za tebe