Septembar 22, 2024, 10:25:04 posle podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Odlučna ali po malo pogubljena...  (Pročitano 9793 puta)

Van mreže Poppy92

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 3
Odlučna ali po malo pogubljena...
« poslato: Oktobar 23, 2012, 11:43:18 posle podne »
Pozdrav svima!

Nadam se da imam pravo da otvorim novu temu, ako ne neka me urednik/urednica prebace gde treba :)

Ovde sam jer već par godina kuburim sa kilažom a i ne hranim se, niti vežbam kako smatram da dugujem svom telu. Priznajem da osećam malu tremu na bodibilderskom forumu ali nadam se da ćete me primiti :) Na netu postoji gomila  foruma i tema o mršavljenju, ali budući da me kupus, citrus, UN i ostala s*anja (khm, htedoh reći dijete) ne zanimaju, evo me kod vas . Uostalom, vi ste svoja tela naštelovali do maksimuma, tako da, iako nemamo iste ciljeve, mislim da je ovo pravo okruženje i za motivaciju i za dobijanje pravog saveta.

Dosta toga znam, ali verovatno još mnogo više ne znam. Osim toga, na netu postoji toliko kontradiktornih informacija (all in na početku pa polako popuštati vs postepeno sve više stezati kaiš; vegetarijanska vs proteinska dijeta; kardio je glavni za mršavljenje vs kardio je nepotreban stres za organizam, itd), da sam postala prilično zbunjena koji je pravi put i zbog toga ono 'pogubljena' u naslovu  :-\

Moj problem u brojkama: 20god, 175cm, 81.5kg. Mere su - grudi 104.5, struk 80.5, stomak preko pupka 96.5, kukovi 111, butina na sredini 54,5, list 37.5, biceps 30cm.
U slici:


Htela bih za početak da dođem do 65kg (pa kad budem tamo videću da li i kolika korekcija je još potrebna), da izgradim zdrave navike kao i solidnu snagu i kondiciju. Ako se pitate kako sam uopšte došla do ove težine - u pitanju je problem sa prejedanjem koji sam razvila u jednom depresivnom periodu - nabacila sam 20ak kg i došla na max 85kg, za samo par meseci i dugo mi je trebalo da se iščupam iz tog začaranog kola prejedanja i kobajagi-dijeta, ali to je sada iza mene...

Bitno mi je da promena bude trajna, a ne brza - ako bude išlo pola kg nedeljno ja prezadovoljna  :) Ne bih da pristupim ovome ekstremno (znači ne ketogena dijeta, makar ne odmah u startu). Još jedna začkoljica je to što studiram na fakultetu koji je vremenski izuzetno zahtevan, a i ne stanujem u Beogradu pa sam radnim danima van kuće u proseku po 11h, što znači da kod kuće praktično mogu da doručkujem i da večeram, a sve ostale obroke moram da nosim sa sobom. Da ne spominjem da posle faksa treba ugurati vežbanje, učenje i ostatak života...

Evo šta sam smislila kao plan, a volela bih da čujem šta vi mislite:
D 45g ovsenih u koje ubacim po kašičicu samlevenog lanenog semena (omega 3), pšeničnih klica i ovsenih mekinja. Skuvam to u 100g mleka i koliko još treba vode, dodam 60g smrznutog bobičastog voća, i zasladim kašičicom meda (planiram da kupim Steviu čim pre) (345kCal, 16g P, 54g UH, 7.5g M, kad zamenim med steviom biće manje kCal i UH)

Na faksu:
0.5l jogurta 1.5%mm (230kCal, 16.5g P, 24g UH, 7.5gM)
30g mešavine badema, oraha, lešnika i 20g crne čokolade - to je jedna kocka moje omiljene (290kCal, 7g P, 15g UH, 24g M...ups) ili ova varijanta sa mandarinom/pomorandžom umesto čokolade ili 45g Indijskog oraha (260kCal, 7g P, 15g UH, 21g M) ili jabuka sa kikiriki puterom (220kCal, 5gP, 27g UH,12g M)....
sendvič: 60g Tonus hleba, belo meso pečeno na grill-u, trouglić sira (užas, znam ali moram nečim da podmažem hleb - preživeću valjda tih 35kCal), tutnuti par maslina i listova zelene salate - ovom još nisam zbrojala kCal jer ne znam koju masu mesa ću staviti ali nije ni ovo više od 250, max 300kCal, iz hleba dobijam 26g UH, biće verovatno 20+g P, ne više od 6-7g M

V - mami naručujem meso i povrće (salata ili neko varivo tipa slatki kupus) - tu zavisim od njene dobre volje, ali u našoj kući se generalno ne kuva masno i teško, znači nema šanse da me dočekaju pljeskavica, pomfrit i sl

Nije idealno, ali je za mene znatno poboljšanje. Ipak čini mi se da još nešto fali, bez večere oko 1100kCal, a taj obrok od mesa i povrća nije mnogo kaloričan.... moj BMR je oko 1600kCal a čula sam da nikada ne treba ići ispod toga? Osim toga, ako je zdravstveni minimum 1200kCal, on sigurno ne može isto važiti za mene od 20god,1.75m i 80kg i za neku tetku od 50g, 50kg visoku 1.6m...? Jel malo? Šta mi predlažete?

Što se treninga tiče, najbliža teretana mi je 20min peške u jednom pravcu i ja stvarno nemam vremena niti živaca da idem tamo nakon faksa (i po ko zna kakvom vremenu), pa sam se opredelila za kućno vežbanje - skinula sam Jillian Michaels Body Revolution, to je 90odnevni program koji ima 15 različitih workout videa, a program se zasniva na 6 dana vežbanja nedeljno, svaki video je 30-35min, jedan dan kardio, drugi ''front of the body'' ( kvadricepsi, grudni, tricepsi, malo stomaka i kardio intervala - sklekovi, iskoraci, letenje,čučnjevi... ), treći ''back of the body'' (gluteusi, leđa, bicepsi, opet malo stomaka i  kardia - veslanje, opet čučnjevi, donkey kickbacks, mrtvo dizanje,... ), i to se ponavlja 2x nedeljno. I nakon tih 30min sa njom sam mislila da vozim sobni bajs još 30min, za ukupno 1h vežbanja, 6x nedeljno.

E da, što se vikenda tiče, iskoristila bih to što nisam na faksu da ubacim što više povrća, mesa, i da umesto jogurta i sendviča jedem smeđi pirinač, kinou i sl... I naravno da manje sedim na dupetu nego radnim danima a više se krećem!

Izvinjavam se na ovako dugačkom postu. Volela bih da čujem šta mislite o mom planu?

I evo za kraj jedne savršene ribe, odnosno kako bih ja volela da izgledam na kraju  ;D sa možda malkice tanjim nogama.

Van mreže Damir82

  • Lightweight Member
  • ***
  • Poruke: 241
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 24, 2012, 12:41:24 pre podne »
Zdravo Poppy,

prvo da pohvalim tvoja realna očekivanja što se tiče skidanja kilograma.To je proces za koji je potrebno dosta truda, discipline, volje, snage i vremena kao što si i ti navela.
Vidim da si mnogo opterećena kalorijama što je skroz nepotrebno u početku mršavljenja jer se čovek dodatno optereti tim stvarima a ne nauči i bazične stvari u ishrani.Najvažnije je da se krene u borbu i to je to...
Ovo je jedna sjajna tema u kojoj ćeš videti kako je sve lepo objašnjeno kako i šta treba činiti:
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,15033.0.html

Dobro je isčitaj jer ima jako puno korisnih informacija koje će ti pomoći.

Pozdrav

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 24, 2012, 09:37:29 pre podne »
pozdrav i dobro dosla
ja licno mislim a i prlicno sam siguran u to da ti bas si upala u to sto kazes da nisi-fore sa interenta!!
ovo sada ne pricam o kupus ili Un dijetima i slicnim sranjima (jer garntujem da si to sve probala-sto cu kasnije o tome),vec kako vidim ti imas neki svoj vec recept/dijetu koja je sa interenta kao i trening kucni od McOya ili bitno da je neki Mc a to dali to ima zdrave logike ili nema-tebi nije bitno,vec je bitno da je kucna varijanta sto je OK ali u nekom kracem vr periodu.
ali redom
pre svega ti si svoj metabolizam usproila sa tim koje kakvim dijetima koje si koristila i TADA si trebala da racunas BMR tj broj cal koje unosis a ne sada kada je steta vec nanesena
u ni jednoj dijeti nema mesta za med,cokolade,sireve i sl.razlog tome je taj sto ti npr racunas da u jednoj cokoladi ima xxx cal-TACNO ali KAKVIH CAL? jer nije isto 300 cal iz belog mesa na zaru i 300 cal iz McDonaldsa ili slatke kuce i sl?
nadam se da si shvatila ovaj deo
dakle
potrebno je da koncpiras neku dijetu sa min 4 obroka (pozeljeno bi bilo 5)
niko ovde nije rekao nikada i nikome da se ide na ketogienu dijetu KAO PRVU DIJETU
tvoja prva dijeta bi trebala da budu rotacije sa UH
ovo znaci da se svaki dan u ned unosi RAZLICTI broj UH
masti su u ovom sadanjsem tvom stanju -irelevante
a proteinski unos bi trebalo da ti bude oko 1.5-1.7 gr po kg telesne tezine (ali ni to nije toliko bitno)
ono sto je bitno je kao sto rekoh VARIRANJE SA UH
sudeci po tvojim paramterima i BMR kao i fizickoj aktivnosti (koju mozemo da uzmemo kao OK za prve 4 ned,jer ces posle sigurno morati da angazujes i neke druge misice,i malo vise cardio programa bez obzira koliko te to kako kazes "smaralo:) ali posto i sama kazes da sti ISTRAJNA u svojoj nameri onda ti 20ak min hoda do teretena ne bi trebalo da padne tesko jer jedinu korist ces imati TI i niko vise
dakle
sistem rotacije sa UH tipa -pon (150 gr)-uto (200 gr)-sreda (0 gr)-cet (150 gr)-pet (50 gr) -sub (100 gr)-ned (0 gr)
smatram da je za tebe vise nego ok
izovri uh MORAJU da budu pirinac i krompir i ovsene a nikako neki drugi tipa CUDNOVATA IMANEA PEKARSKOG hleba jer jako je tesko naci hleb (nije da ne moze,ali u pekarma ga sigurno nema) a da je od celog zrna i da kao takav se moze primeniti u ishrani.(ima u rodicu fitnes brot ali on i kosta)
nikakve mamine carolije tipa-OVO JE LAGANO pa kuvani kupus ne dolazi u obzir jer to je sve daleko od laganog,a ako neznas kako to mama sprema-odovji jedan dan 30 min vremena i pogledas sta mama sve stavi u nutra i kakav je kavlitet tog mesa koji se kuva.
na zalost
dosta gresis i naam se da ces ovo sve shvaitit kao dobronamerne savete jer 20 kg je dosta veliko ali naravno nije NEDOSTIZNO i ako budes istrajna to moze da se resi a DA SE NE VRATE kg u veoma razumnom roku

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 24, 2012, 09:51:55 pre podne »
http://www.realx3mforum.com/smf/index.php/topic,10214.msg153143.html#msg153143

ako si u bg a hoces kuci da vezbas ja bih ti toplo preporucio 0vaj dvd da kupis.

Budi istrajna , slusaj savete momaka koji imaju dosta iskustva na forumu i napredak nece izostati.
Sve je na tebi i krajnje je vreme da batalis sve izgovore i dovedes se u red.
Videces vrlo brzo koliko ce ti zivot biti laksi i lepsi...

Dobrodosla i srecno..
Men sana in corpore sano !

Van mreže Poppy92

  • Lepotica
  • Član
  • *****
  • Poruke: 3
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 24, 2012, 08:01:47 posle podne »
Damire, Peđa, Vlado hvala vam na dobrodošlici i na vremenu koje ste izdvojili za mene :)

Damire, počela sam da čitam tu temu koju si mi preporučio i iščitaću je sigurno do kraja :)

Peđa za početak moram da kažem da grešiš u vezi ovih dijeta, doduše, jesam probala kupus i to u doba pre nego što je počelo moje prejedanje, znači tamo sa 16 (sasvim moguće da je to bio jedan okidač za početak preterivanja sa hranom).  Informacije kojima baratam jesu uglavnom sa interneta,i rekoh da su zbunjujuće. Takođe, pročitala sam od Toma Venuto-a Burn the fat,feed the muscle i The body fat solution. On je i sam bodibilder i to me je uopšte i privuklo da potražim ovakav forum.
Hm, što se vežbanja tiče, ja ću raditi nedeljno 240min kardia - 2 put nedeljno sa DVDa po 30min, i šest puta po 30 na stacionarnom bajsu. A ovaj DVD program koji traje 3 mes, dve nedelje se radi isto pa se menja, tako da ukupno ima 6 ciklusa od po 2 nedelje.  Što se teretane tiče to trenutno nije opcija. Išla sam ranije u teretanu i mislim da (osim u varijanti angažovanja privatnog trenera), ne gubim mnogo time što sam kod kuće, ja još uvek mogu da izvedem free weight pokrete, koji ne zahtevaju sprave. Bučice naravno imam :) Od 2kg, a moraću da kupim i neki teži par. I moram još mamu da odbranim - kuvamo na cepteru i teflonu, na maslinovom i ulju od koštica grožđa - ili u rerni u kesi ili foliji(pastrmka, eventualno losos ili fileti soma), bez zaprške, pileće ili juneće meso, svinjetina (krmenadle) možda dvaput mesečno. Ja sam se ugojila od Smokija, čokolade, sladoleda, pekare, ne mamine kuhinje.

Čitala sam temu koju mi je Damir preporučio, i pristup koji ta devojka savetuje je da se krene prvo od čišćenja ishrane od junka, od većeg broja obroka i smanjivanja UH (kao hleb, zatim da se ne jedu UH u večernjim satima). Ja ću da krenem tako pa ako ne radi, postrožiću režim ovim rotiranjem UH.


Vlado, hvala :) Svakako nameravam da saslušam savete koje dobijem a i da ih (u većini) poslušam :) Pogledala sam na toj temi onaj YT klip o dvd-u i to je slično onome što ja radim - tj ne deluje mi teže od ovoga što ja radim

Evo klip od Džilijan, to nije konkretno njen ovaj program koji ja radim, ali je na sličnu foru. Samo preskočite prvih 40 sekundi jer je to zagrevanje. Jillian Ripped in 30

Još jednom hvala na dobrodošlici, gledaću da prijavljujem progres na nedelju dana :)

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 24, 2012, 08:44:11 posle podne »
Ja da dodam samo da ceo ovaj klip izgleda kao zagrevanje i da sa ovim
nece biti nikakvog napretka.Kao sto rece Pedja-mozda je ovo i OK za jedno
3-4 nedelje da se malo aktiviras i pokrenes ali je besmisleno za bilo sta vise.
Sa bucicama od 2 i 5 kg rade ljudi npr u pocetnoj fazi rehabilitacije posle teskih
povreda ramena npr.Za donji deo tela se tek nema sta komentarisati imajuci u vidu
ovo opterecenje.Ti si zdrava i prava i pored sredjene ishrane-mozes i moraces ozbiljnije
da se dohvatis tegova.
Savet je da poslusas momke.

A evo i jedan klip od fitnesice koja ima taj neki izgled kome ti tezis-cisto da ti pokazem
da mora malo ozbiljnije da se radi sa tegovima-pa slobodno pogledaj slicne klipove  :)

International Fitness Superstar Jennifer Nicole Lee Trains to Defend Miss Bikini Diva Title
« Poslednja izmena: Oktobar 24, 2012, 08:49:28 posle podne ela ela »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 25, 2012, 05:57:30 pre podne »
u startu smo u problemu jer ne zelis da cujes ono sto ti ne godi usima
samo kratko

Citat
ne gubim mnogo time što sam kod kuće, ja još uvek mogu da izvedem free weight pokrete

gubis-ja nisam vlansik teretena da te nagovaram na istu da bih imao nesto od toga vec ti govrim iz empriskog iskustva

Citat
prvo od čišćenja ishrane od junka, od većeg broja obroka i smanjivanja UH (kao hleb, zatim da se ne jedu UH u večernjim satima).

junk da
ovo drugo velika greska a i objasnio zam iz kog razloga

Citat
. Samo preskočite prvih 40 sekundi jer je to zagrevanje.

da,da
samo si previdla jednu situaciju
ove devojke koje to rade nemaju VISAK kg a ti ih imas kako si i sama rekla 20
tvoje telo NIJE spremno za ovakve akrobacije i vratolomije iz razloga viska kg itd itd itd itd
ovakvi i slicni DVD su marketinska masina USA kao i knjige koje si procitala jer amerikanci su poplacija od 60 mim debila cija je verna slika preneta u crtanom filmu simpsonovi.
(naravno,postoje ljudi koji su hyper intelgentni) ali takvi ljudi se na zalost slabo citaju.nesto je charli popularan ali ipak je to mali broj ljudi koji jnega citaju.vise vole cika atkinsa i tavke stvari :D

i za kraj
ako si u mogusnocti nadji DVD jane fonda i upredi ga sa ovim;nadam se da ce ti sve biti jasno

Van mreže vlada sin

  • Super-heavyweight Member
  • ******
  • Poruke: 3.126
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 25, 2012, 09:01:35 pre podne »
U cemu je fora kada Jeniffer radi cucnjeve kada uradi ovaj tzv prc na kraju pokreta u gornjoj tacki?
Men sana in corpore sano !

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 25, 2012, 09:40:13 pre podne »
U cemu je fora kada Jeniffer radi cucnjeve kada uradi ovaj tzv prc na kraju pokreta u gornjoj tacki?

dobro si rekao-prc:D

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #9 poslato: Oktobar 25, 2012, 09:53:54 pre podne »
Ma ko jos gleda tehniku na ovakvim klipovima  :D

Htela sam samo da pokazem da i ove zgoljave fitnesice rade sa tegovima
a Jenifferka je i sama skidala 30-ak kg-pa eto neke vrste motivacije i inspiracije.

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #10 poslato: Oktobar 25, 2012, 10:22:06 pre podne »
Body Shaker Exercise Machine Reviews As Seen On Tv

Ako nisi barem zeludac i bubrege protrese ;D ;D

Van mreže Lazar Popovic

  • Cruiserweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.140
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #11 poslato: Oktobar 25, 2012, 10:22:54 pre podne »

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #12 poslato: Oktobar 25, 2012, 10:37:45 pre podne »
Citat
a Jenifferka je i sama skidala 30-ak kg-pa eto neke vrste motivacije i inspiracije.

salzem se ela
samo sto je ona od toga napravila sada ovaj marekting gde uzima pare,a na ovaj nacin ih sigurno nije skidala
ovo ti pricam jer sam nedavno ucestovao u jednom takvom sranju,gde covek sada reklamira kojestaraije i prica kojestarije a nista od toga nije tacno

Van mreže ela ela

  • Lepotica
  • Middleweight Member
  • *****
  • Poruke: 353
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #13 poslato: Oktobar 25, 2012, 10:42:06 pre podne »
Ma naravno-zena je napravila milione  ;D
Klip je bio samo na temu-zene ne plasite se tegova,necete izgledati
kao bilderke  :D
Kako se ostalo radi-vec ste sve rekli-samo sto je devojka-izgleda-dosla po savet
ali ce ipak uraditi onako kako ona misli da treba.

Van mreže Pedja_Petrovic

  • Admin
  • Super-heavyweight Member
  • ********
  • Poruke: 45.335
  • THE GENERAL OF ARMY
    • Ogistra Suplement Shop
Odg: Odlučna ali po malo pogubljena...
« Odgovor #14 poslato: Oktobar 25, 2012, 10:47:52 pre podne »
Ma naravno-zena je napravila milione  ;D
Klip je bio samo na temu-zene ne plasite se tegova,necete izgledati
kao bilderke  :D
Kako se ostalo radi-vec ste sve rekli-samo sto je devojka-izgleda-dosla po savet
ali ce ipak uraditi onako kako ona misli da treba.
a to posebno
necu u teretanu da idem jer lako dobijam misice.
i jednostavno nemozes da objasnis zeni da je u domenu SF da dobije i gr misica a ne da se ne prebildda ali ne
cak i krenes sa pricom o HORMONIMA i pokusajem da objasnis da je za razvoj misica potreban testostreon dok je kod zena primaran estrogen itd itd itd-i on...znam ali ipak ja lako dobijam na misicima..e jbg