Septembar 20, 2024, 12:13:34 pre podne
Dobrodošli, Gost. Molim vas prijavite se ili se registrujte. Da niste izgubili svoj aktivacioni mejl?
419.284 poruka u 18.763 tema - 20.970 članova - Poslednji član: Dario88NS
X3MShop banner

Autor Tema: Broj serija, ponavljanja.....?  (Pročitano 3125 puta)

Van mreže Borko_Savic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Broj serija, ponavljanja.....?
« poslato: Oktobar 19, 2012, 10:41:01 posle podne »
Zdravo,
do sada sam radio za vece grupe misica 4 vjezbe po 3-4 serije, manje grupe misica 2-3 vjezbe po 2-3 serije. Ponavljanja po 12.
Da li cu pogrijesiti ako budem radio super setove
Npr. ramena
3 superseta od 2 vjezbe - ponavljanja od 10 do 15. Znaci radim prvi super set, uradim jednu vjezbu od npr. 15 ponavljanja i cim nju zavrsim prelazim na drugu vjezbu. Nakon nje kratak odmor i jos 2 serije.
Nakon toga jos 2 super seta sa istim sistemom ponavljanja.
Hocu li pogrijesiti ako budem tako radio? Da mijenjam ili nesto trece.....?
Train hard or die trying

Van mreže mica86

  • Global Moderator
  • Heavyweight Member
  • *****
  • Poruke: 1.661
  • Workout, eat right, stay healthy...die anyway!
Odg: Broj serija, ponavljanja.....?
« Odgovor #1 poslato: Oktobar 19, 2012, 10:49:40 posle podne »

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: Broj serija, ponavljanja.....?
« Odgovor #2 poslato: Oktobar 19, 2012, 11:08:39 posle podne »
Probaj ovako. Ako radis 3 seta ,taj jedan set od tri serije odradi komplet bez pauze,da ne pravis te pauze izmedju serija u jednom setu(pauza da ti bude nekih 10ak sek mzd i manje,samo dok predjes na drugu vjezbu).Onda kad zavrsis jedan set odmori oko 2 min i onda predjes na druge dvije vjezbe,tj drugi set, I njega isto odradis po istom principu,zatim treci.. Mada trening kao trening je individualna stvar,probas pa ako ti odgovara radi tako neko vrijeme. Bitna je ISHRANA! :)
"Um je granica" A.Schwarzenegger

Van mreže Borko_Savic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Broj serija, ponavljanja.....?
« Odgovor #3 poslato: Oktobar 19, 2012, 11:11:32 posle podne »
Probaj ovako. Ako radis 3 seta ,taj jedan set od tri serije odradi komplet bez pauze,da ne pravis te pauze izmedju serija u jednom setu(pauza da ti bude nekih 10ak sek mzd i manje,samo dok predjes na drugu vjezbu).Onda kad zavrsis jedan set odmori oko 2 min i onda predjes na druge dvije vjezbe,tj drugi set, I njega isto odradis po istom principu,zatim treci.. Mada trening kao trening je individualna stvar,probas pa ako ti odgovara radi tako neko vrijeme. Bitna je ISHRANA! :)

Ishrana je sredjena. Interesuje me hoce li skoditi ovaj sistem treninga?
Train hard or die trying

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: Broj serija, ponavljanja.....?
« Odgovor #4 poslato: Oktobar 19, 2012, 11:18:02 posle podne »
Ne moze ti skoditi nikako.. Sem ako ti je jak tempo..meni npr ne bi bio jak ,jer sam probao tako nesto. Pumpa ti je zagarantovana. Sem ako bas vidis da padas u nesvijest onda odmori malo izmedju tih serija,mada ne bi trebalo da ti bude problem da odradis tih 6 vjezbi tj serija iz cuga. :) Probaj ,pa javi :)
"Um je granica" A.Schwarzenegger

Van mreže Borko_Savic

  • Bantamweight Member
  • ***
  • Poruke: 170
Odg: Broj serija, ponavljanja.....?
« Odgovor #5 poslato: Oktobar 19, 2012, 11:20:57 posle podne »
Ne moze ti skoditi nikako.. Sem ako ti je jak tempo..meni npr ne bi bio jak ,jer sam probao tako nesto. Pumpa ti je zagarantovana. Sem ako bas vidis da padas u nesvijest onda odmori malo izmedju tih serija,mada ne bi trebalo da ti bude problem da odradis tih 6 vjezbi tj serija iz cuga. :) Probaj ,pa javi :)

Danas sam radio ramena po sistemu superesta koji sam naveo i prezadovoljan sam pumpom.
Pitao sam da li skodi jer se bojim da ne pogrijesim pa se vrtim u krug bez potrebe.
Train hard or die trying

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: Broj serija, ponavljanja.....?
« Odgovor #6 poslato: Oktobar 19, 2012, 11:24:45 posle podne »
Ne moze ti skoditi nikako.. Sem ako ti je jak tempo..meni npr ne bi bio jak ,jer sam probao tako nesto. Pumpa ti je zagarantovana. Sem ako bas vidis da padas u nesvijest onda odmori malo izmedju tih serija,mada ne bi trebalo da ti bude problem da odradis tih 6 vjezbi tj serija iz cuga. :) Probaj ,pa javi :)

Danas sam radio ramena po sistemu superesta koji sam naveo i prezadovoljan sam pumpom.
Pitao sam da li skodi jer se bojim da ne pogrijesim pa se vrtim u krug bez potrebe.
Radi tako neko vrijeme slobodno,nekih 6-8 nedjelja,moje misljenje..ne mozes pogrijesiti. Svaka promjena misicu je dobro dosla.
"Um je granica" A.Schwarzenegger

Van mreže Nenad018

  • Middleweight Member
  • ****
  • Poruke: 403
Odg: Broj serija, ponavljanja.....?
« Odgovor #7 poslato: Oktobar 19, 2012, 11:33:16 posle podne »
Kako jedes tako treniras .
Svaka promena ako postujes osnovne stvari je odlicna
Broj ponavljanja i serija idi po osecaju indivdualna stvar.
Fora je kada  dodje ta krv u misic da ima dovoljno nutrijenata da moze da hrani misic
Nisam na ovaj svet stigao da bih bio porazen, niti neuspeh struji mojim venama. Ja nisam ovca sto ceka da je njen pastir podstakne.Ja sam lav koji odbija da zbori, hodi i spava s ovcama. Kasapnica neuspeha nije moja sudbina. Istrajacu sve dok ne uspem."

Van mreže Laki mne

  • Minimumweight Member
  • **
  • Poruke: 93
Odg: Broj serija, ponavljanja.....?
« Odgovor #8 poslato: Oktobar 19, 2012, 11:56:02 posle podne »
Kako jedes tako treniras .
Svaka promena ako postujes osnovne stvari je odlicna
Broj ponavljanja i serija idi po osecaju indivdualna stvar.
Fora je kada  dodje ta krv u misic da ima dovoljno nutrijenata da moze da hrani misic
Ovo je AMIN! :) Mene ne moze niko reci da uradim npr 3 serije i nijednu vise,ako ja taj dan osjecam da ce 4. serija biti bolja nego sve tri prve zajedno. Za nekog sa kratkim stazom,to striktno postovanje broja serija i ponavljanja nije lose,ali cim covjek nauci da slusa svoje tijelo onda je to prava stvar,bilo da je u pitanju trening ili ishrana. :)
"Um je granica" A.Schwarzenegger